Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.04.2022, 16:07   #31
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary
Kiedyś sobie pozwoliłeś pod moim adresem tutaj napisać że ludziom / Tobie również nie chce się tutaj zachodzić /udzielać z mojego powodu ( bo się wymądrzam)
A ja Tobie dzisiaj odpiszę ze mnie nie chce się tu zachodzić już z powodu takich ludzi którzy tutaj "kozakują" a nie umieją nawet loga z Nero odczytać czy nie wiedzą do czego i za co odpowiada silnik nagrywający w programie nagrywającym.
......
Nie wiem o czym mówisz. Kolego to TY zawsze się spinasz bo myślisz, że masz monopol na wiedzę. Ja mam inne zdanie i Tobie zawsze to przeszkadza. Uszanuj zdanie innych ludzi, nie umiesz ? - to warto się nauczyć. Nie tylko Ty masz doświadczenie, niech to w końcu do Ciebie dotrze. Wrzuć na luz, kulturalnie tu dyskutujemy, nikt nikogo nie obraża, a Ty znowu swoje.

Ciekawe co byś zrobił jakby początkujący użytkownik potraktował to co piszesz poważnie i kupił nową nagrywarkę, nowe oprogramowanie i męczył się z zainstalowaniem nowego systemu, a problem by pozostał, nie wspomnę że już ktoś inny podał że ten nośnik się nie nagrywa poprawnie. Dla mnie rady typu kup se nowy sprzęt, program i zrób format C:, są nic nie warte. Napisałem co jest dla mnie bardziej prawdopodobne, wystarczyło napisać to samo i czytający by zdecydował. Ciebie jednak znowu boli d..a . To przykre.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.04.2022, 16:57   #32
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Nie wiem o czym mówisz. Kolego to TY zawsze się spinasz bo myślisz, że masz monopol na wiedzę. Ja mam inne zdanie i Tobie zawsze to przeszkadza. Uszanuj zdanie innych ludzi, nie umiesz ? - to warto się nauczyć. Nie tylko Ty masz doświadczenie, niech to w końcu do Ciebie dotrze. Wrzuć na luz, kulturalnie tu dyskutujemy, nikt nikogo nie obraża, a Ty znowu swoje.

Ciekawe co byś zrobił jakby początkujący użytkownik potraktował to co piszesz poważnie i kupił nową nagrywarkę, nowe oprogramowanie i męczył się z zainstalowaniem nowego systemu, a problem by pozostał, nie wspomnę że już ktoś inny podał że ten nośnik się nie nagrywa poprawnie. Dla mnie rady typu kup se nowy sprzęt, program i zrób format C:, są nic nie warte. Napisałem co jest dla mnie bardziej prawdopodobne, wystarczyło napisać to samo i czytający by zdecydował. Ciebie jednak znowu boli d..a . To przykre.
Już odpowiedziałem na wszystko co miałem w temacie technicznym = jak nie masz pojęcia o czymś to siedzisz cicho = wszystko na temat co ma do powiedzenia Tobie = monopol na wiedzę ma log z zapisu który trzeba odczytać i zinterpretować
Po to kolega wstawił log żeby go odczytać = jest tam jasna i realna przyczyna problemów z zapisem i błędu w tym wypadku .
Co do nośnika po przejęciu przez CMC Magnetic Verbatim BD-R DL x6 z MID: VERBATIMf jasno wytłumaczyłem jaki jest problem = jak nie rozumiesz co napisałem to niestety nie jest mój problem
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2022, 17:14   #33
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Nie wiem czy piszesz serio, czy sobie żartujesz tutaj z ludzi. Uważasz, że Nero 2022 pozwoli nagrać nośnik VERBATIMf na Lite-On'ie 112 ? Albo uporządkowanie systemu ? PROSZĘ O JASNE ODPOWIEDZI.

Co do kolejnych merytorycznych odpowiedzi, których jednak nie było, skąd masz tą informację "Co do silnika nagrywania =oczywiście że ma znaczenie = odpowiada za 40-50% poprawnego nagrywania" PROSZĘ O ŹRÓDŁO TEJ INFORMACJI LUB WIARYGODNE TESTY.

Faktycznie, trafiłem raz na setki nagranych płyt, iż Ashampoo nie finalizował płyty BD-R. Nie wiem, która to była wersja, ale bardzo dawno temu. Dlatego pytam skąd masz takie informacje, bo to może być dla wszystkich kluczowa wiedza, jak ważna jest aktualizacja oprogramowania, w tym Nero.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2022, 17:44   #34
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Nie wiem czy piszesz serio, czy sobie żartujesz tutaj z ludzi. Uważasz, że Nero 2022 pozwoli nagrać nośnik VERBATIMf na Lite-On'ie 112 ? Albo uporządkowanie systemu ? PROSZĘ O JASNE ODPOWIEDZI.

Co do kolejnych merytorycznych odpowiedzi, których jednak nie było, skąd masz tą informację "Co do silnika nagrywania =oczywiście że ma znaczenie = odpowiada za 40-50% poprawnego nagrywania" PROSZĘ O ŹRÓDŁO TEJ INFORMACJI LUB WIARYGODNE TESTY.

Faktycznie, trafiłem raz na setki nagranych płyt, iż Ashampoo nie finalizował płyty BD-R. Nie wiem, która to była wersja, ale bardzo dawno temu. Dlatego pytam skąd masz takie informacje, bo to może być dla wszystkich kluczowa wiedza, jak ważna jest aktualizacja oprogramowania, w tym Nero.
Nie wiem czy udajesz czy nie rozumiesz co się do Ciebie piszę = kolega podał log z zapisu = jest tam dokładnie co jest przyczyną problemów z zapisem = problemów bardzo dużo = wszystkie je wypisałem =podałem też możliwe przyczyny i co może jest przyczyną i co może pomóc .

Mogę z Tobą dyskutować o tym co jest napisane w logu w tym wypadku .
Jak nie masz pojęcia co tam jest napisane o czym mam z Tobą dyskutować .
Albo jak nie wiesz jak działa program do nagrywania i jakie funkcje są przez niego realizowane a jakie przez nagrywarkę = ale ułatwię Tobie zrozumienie = odpoczniesz sobie od forum a czas możesz poświecić na dokształcanie i lekturę
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2022, 19:28   #35
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
uważam ,że oboje posiadacie spora wiedze , powinniście załzawić tę sprawę na PV , ban też chyba zbędny ale to tylko moje zdanie
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2022, 20:18   #36
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
uważam ,że oboje posiadacie spora wiedze , powinniście załzawić tę sprawę na PV , ban też chyba zbędny ale to tylko moje zdanie
Sorry ale kilkakrotnie bezskutecznie zwracałem już uwagę koledze @Arepo żeby pisał na temat i i w temacie i opierał się na faktach czy informacjach zawartych w log czy odnosił się do tematu postu...
Przejmując tu dowodzenie jasno określiliśmy że w naszych działach wypowiadamy się na temat a jeżeli czegoś nie wiemy to po prostu pozwalamy innym ...
Taka była nasz prośba i zasada jaką cały czas staramy się w naszych działach nagrywarki trzymam . Ban jest czasowy = kolega niech się w tym czasie dokształci jeżeli chce w tych działach zabierać głos = nie zamierzam więcej wyjaśniać tej kwestii..
Wszyscy ciężko w życiu pracujemy i nie mamy czasu na przedszkole .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2022, 23:30   #37
Grendel007
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.10.2007
Posty: 63
Grendel007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie
Jaki jest najlepszy obecnie program do testowania jakości wypalonych płyt Blu Ray?
Nero disc speed? KtĂłra wersja?
A może jakiś inny lepszy?

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 30.04.2022 o godz. 08:54
Grendel007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2022, 08:54   #38
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Grendel007 Podgląd Wiadomości
Panowie
Jaki jest najlepszy obecnie program do testowania jakości wypalonych płyt Blu Ray?
Nero disc speed? Która wersja?
A może jakiś inny lepszy?
Jeżeli na LiteOn iHBS i jego klony to nadal Opti Drive Control
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2022, 14:22   #39
Grendel007
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.10.2007
Posty: 63
Grendel007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie
Mam problem z testowaniem płyt BD na napędzie Lite-ON HBS112.
W programie Nero DiscSpeed w wersji 7.0.2.100 ale również w nowszej wersji 12.5.6.0.
nie pokazuje mi ilości błędów LDC i BIS.

Pokazuje tylko ile jest średnio i maksimum.
Ponadto, nie mogę ustawić w programie prędkości skanowania w trakcie testu jakości płyty.

Czy jest to wina programu Nero discspeed czy raczej starej nagrywarki. Czy jeszcze czegoś innego?

Ostatnio zmieniany przez Grendel007 : 12.05.2022 o godz. 15:30
Grendel007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2022, 18:36   #40
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Grendel007 Podgląd Wiadomości
Panowie
Mam problem z testowaniem płyt BD na napędzie Lite-ON HBS112.
W programie Nero DiscSpeed w wersji 7.0.2.100 ale również w nowszej wersji 12.5.6.0.
nie pokazuje mi ilości błędów LDC i BIS.

Pokazuje tylko ile jest średnio i maksimum.
Ponadto, nie mogę ustawić w programie prędkości skanowania w trakcie testu jakości płyty.

Czy jest to wina programu Nero discspeed czy raczej starej nagrywarki. Czy jeszcze czegoś innego?
Nero Speed Disc tak ma =nie ma możliwości ustawienia prędkości odczytu i ogólnie marnie współpracuje w temacie disc quality BluRay
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2022, 00:08   #41
Klakier
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Klakier
 
Data rejestracji: 20.05.2021
Posty: 33
Klakier zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chciałbym się odnieść do wypowiedzi z początku tematu:
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Pierwszą oznaką że coś jest nie tak, jest wolny i z dużymi problemami odczyt płyty. Jeśli napęd odczytujący jest sprawny, to takie zachowanie zazwyczaj oznacza już dużą degradację nośnika lub to, że płyta od początku źle się nagrała.
Otóż ja kiedyś miałem przypadek świeżo nagranej płyty DVD z której każde otwarcie pliku trwało wieki. To samo było na dwóch komputerach, oba świeżo po reinstalce systemu (Win7).
Płyta poszła do kosza (była to chińszczyzna na parę groszy) . Nagrałem jeszcze raz na Verbatimie. te same problemy. Wyłączyłem antywirusa myśląc że może skanuje. Poszedł napęd albo co?
Wtedy przyszło mi do głowy żeby odpalić z pendriva Linuxa i tam sprawdzić. I niespodzianka. Z obu płyt kopiowanie było błyskawiczne.
Zacząłem testować płyty na Windowsie i okazało że nawet oryginały z grami miały ten problem.
O ile dobrze pamiętam pomogła mi reinstalacja sterownika napędu w menadżerze urządzeń na obu pecetach.
Klakier jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
blu, jak, jakość, nagrywarki, ray, sprawdzić, wypalania

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.