Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Jaką kupić nagrywarkę Ultra HD Blu-Ray 2024r.?
Buffalo BRUHD-PU3-BK 3 8.57%
LG BH16BS60 \ WH16NS60 6 17.14%
LG BU40N \ LG BU50N 1 2.86%
LG BP60NB10 2 5.71%
Logitec LBD-PUD6U3L\ LBD-PVA6U3V\LBD-PVA6UCVBK 1 2.86%
Pioneer BDR-211\S11 9 25.71%
Pioneer BDR-XD06J 2 5.71%
Pioneer BDR-XD07J / BDR-XD07TUHD 3 8.57%
Pioneer BDR-UD04B 2 5.71%
LiteOn EB1 4K/Ultra HD Blu-ray Writer 3 8.57%
Pioneer BDR-S12/212 14 40.00%
Verbatim Blu-ray Ultra HD 4K Slimline USB 3.1 1 2.86%
Pioneer BDR-X12JBK / BDR-X12J-UHD 2 5.71%
Pioneer BDR-213 / S13 7 20.00%
Pioneer BDR-X213 / X13 0 0%
Pioneer BDR-AD08 / BDR-XD08 0 0%
Ankieta wielokrotnego wyboru. Wszystkich głosów: 35. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.07.2019, 14:29   #16
Vegost
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.07.2019
Posty: 3
Vegost w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Lite-On EB1 to klon Pioneer BDR-UD04

Napęd UHD \4K musi spełniać szereg wymogów ,miedzy innymi deszyfracji kluczy AACS 2 i 2.1 czy szybki kontroler oraz wsparcia dla technologii 4K ...itp itd
Rozumiem. Więc wybór tego Lite-on UHD będzie lepszy? Bo tego LG nie mogę znaleźć. Chyba, że kupić normalny napęd UHD jak do PC, ale trzeba mieć chyba jakaś przejściówkę z SATA na USB.

Ostatnio zmieniany przez Vegost : 25.07.2019 o godz. 15:04
Vegost jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.01.2020, 00:50   #17
geek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.01.2020
Posty: 4
geek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Drodzy Forumowicze - poratujcie. Przymierzam się do zakupu napętu BluRay na USB. Z tego co rozumiem dobre napędy produkuje np. Pioneer ale kupienie ich w Polsce graniczy z cudem. Z drugiej strony widzę dużo Verbatimów (które chyba bywają klonami Pioneera?) ale połapać się w ich specyfikacjach tudzież znaleźć firmware chyba dość ciężko. Są też LG ale nie jestem pewien jak z jakością i innymi aspektami.


Czego szukam:
1. Napędu (w tym nagrywarki) BL, DVD, CD na USB.
2. Realnie dostępnego tu i teraz albo bardzo niedługo. Najlepiej w Polsce ale w ostateczności może być gdzieś indziej jeśli łatwo kupić.
3. Odczytującego bez problemów jak najwięcej różnych dziwnych płyt, w tym wielowarstwowych, nagrywanych i tak dalej. To pewnie implikuje, że od slim lepiej się trzymać z daleka?

4. Odczytującego filmy UHD. Wprawdzie w tej chwili nie mam konfiguracji do ich oficjalnego odtwarzania ale w przyszłości pewnie będę mieć. Z drugiej strony sama możliwość sprawnego zgrywania do ISO/MKV też powinna wystarczyć - jeśli dobrze rozumiem.
5. Nagrywającego wszystko co tylko można i na wszystkim. W tym największe dostępne nośniki BL do pojedynczego i wielokrotnego zapisu. W tym mdisc, również największe.
6. Najlepiej mającego dodatkowe (opcjonalne) gniazdo do podłączenia zasilacza na wypadek gdyby USB nie dawało rady. Mam już taką jedną nagrywarkę Samsunga BL, której ewidentnie brakuje prądu - jak by jej nie podłączać i do czego. Kilka stówek w plecy a supportu zero. Wolałbym nie mieć takiego "szczęścia" drugi raz.

7. Najlepiej podłączanego przez USB C. Bo to przyszłość i często te gniazda są bardziej wytrzymałe.
8. Sprawnie działającego, bezproblemowego, z supportem i najlepiej dostępnymi aktualizacjami firmware.

Planuję tego cuda używać głównie do odczytu/zapisu danych/backupów oraz do robienia kopii zapasowych filmów, które akurat mam/dostałem na BL. Ew. do ich odtwarzania.


Czy są w ogóle napędy spełniające powyższe a do tego sprawdzone i dostępne? Co moglibyście polecić?

Z góry dzięki!
geek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2020, 10:17   #18
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
To ja tez chce taki naped jak ty
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2020, 13:43   #19
geek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.01.2020
Posty: 4
geek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
To ja tez chce taki naped jak ty
Ok, a co jest najtrudniejsze do spełnienia albo który zestaw cech się wyklucza?

Bo moje "chcenie" sprowadza się głównie do tego, że chcę mieć w miarę sprawny i uniwersalny/przyszłościowy napęd, który da się w ogóle kupić bez jakichś wielkich podchodów. Najlepiej taki, który już u kogoś się sprawdził i/lub ma dobre opinie.
geek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2020, 16:14   #20
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Polecamy np pioneer .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2020, 00:01   #21
geek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.01.2020
Posty: 4
geek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale który, czemu i gdzie się w Polsce kupuje takie?
geek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2020, 11:42   #22
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
A ktory i czemu to poczytaj na forum tematow nie brakuje wiedza wszech dostepna wystarczy troszke poszukac , nie ma sensu aby tu to samo ciagle powielac i przepisywac
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2020, 14:42   #23
geek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.01.2020
Posty: 4
geek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na forum znalazłem wiele mądrych wykresów wyników różnych napędów, których praktyczne znaczenie dla przeciętnego wypalacza płyt jest dla mnie umiarkowanie zrozumiałe. Poza tym jest ich trochę dużo na analizowanie po kolei.


Znalazłem też różne zestawienia napędów i dyskusje o nich ale często takich, których nigdzie nie widzę jako realnie dostępnych do kupienia. I te dyskusje średnio też pomagają w podjęciu sprawnej decyzji zakupowej.

Panie Moderatorze, taka myśl mi się ośmieliła przemknąć przez głowę, że może ale tylko może, większość Waszych czytelników potrzebuje po prostu sprawnie kupić sprzęt i czytać/nagrywać płyty a nie robić doktorat w kwestii napędów. Po prostu w miarę szybko namierzyć w praktyce dobry/najlepszy/sprawdzony napęd do kupienia na dany moment i ew. sprzedawców, którzy mogą go posiadać (jeśli dostępność jest słaba). Bo to trochę trudny rynek jest zdaje się - ogólnie modeli mnóstwo, dostępność wielu modeli zerowa albo słaba, dużo możliwości wkopania się w jakąś niekompatybilność (nawet przez brak doświadczenia kupującego) czy problem techniczny, często słabe/błędne opisy na stronie sklepów/sprzedawców i tak dalej.

Skoro więc doświadczeni specjaliści (jak rozumiem) w tej dziedzinie prowadzą takie zacne forum to mogliby trochę bardziej ułatwić nie-specjalistom wybór. Bo taki nie-specjalista widzi np. że Pioneera ciężko kupić, nie wie w praktyce jaka będzie różnica/klasa sprzętu w stosunku do np. LG, którego może trochę łatwiej kupić i tak dalej. A "też chcę taki napęd", "polecamy np. pionner", "przeczytaj forum i zrób jednak ten doktorat" są mało pomocne i nie wiem czy tak dużo szybsze od rzucenia 2-3 sprawdzonych i realnie dostępnych modeli, może z jakąś sugestią dlaczego i który może się sprawdzić bardziej w tych zastosowaniach. No chyba, że to tylko forum dla mocno zainteresowanych tematem albo dla specjalistów - to wtedy sugeruję napisać w tytule, że "pospólstwu wstęp wzbroniony" czy coś takiego.


Pozdrawiam i przepraszam za zabieranie cennego czasu.
geek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2020, 19:29   #24
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Wymagania twoje z postu pierwszego sa nie do spelnienia , z tad moje odeslanie do poszukiwania forum wybierz jedna maksie dwie zeczy na ktorych ci zalezy i wtedy pogadamy jaki ci potrzebny naped

A jak przecietny zjadacz chleba wykaze sie cierpliwoscia i spedzi wiecej niz 15 minut to sie dowie co jakie testy oznaczaja i po co sa te testy i jak je odczytac
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2020, 20:23   #25
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@geek

Teraz pewnie polecą na mnie gromy, ale ja bym wziął pod uwagę slima LiteOn EB1. Dlatego, że jest to małe, ładne urządzenie, a w środku siedzi Pioneer BDR-UD04. Całość ma obsługę UHD, chodzi na USB 3.0, ma fajne oprogramowanie Cyberlinka (akurat ja bardzo je lubię i używam od lat) i co najważniejsze napęd jest dostępny i względnie tani.

Odpowiadając na Twoje wymagania wychodzi tak:
1. tak, USB 3.0
2. dostępny, ceny 330-350 zł
3. powinno być ok, testy pokazują przyzwoite wyniki
4. jest obsługa UHD 4K
5. nagrywa standardowe BD-R oraz DL/TL/QL oraz M-Disc (raczej korzystałbym z najlepszych jakościowo płyt, a nie nagrywał na czym popadnie)
6. nie ma dodatkowego wejścia na zasilacz, ale podłączenie przez USB 3.0 będzie dawać radę (przy 2.0 trzeba podłączać 2 wtyki USB – kabel w zestawie)
7. jest podłączenie przez USB C (jeśli dobrze widzę)
8. tego się nie da przewidzieć, ale skoro to Pioneer, więc jest nadzieja że będzie ok

Dodatkowo na naszym forum jest cały temat o tym napędzie, można popatrzeć i ocenić.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2020, 21:42   #26
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Całość ma obsługę UHD, chodzi na USB 3.0, ma fajne oprogramowanie Cyberlinka (akurat ja bardzo je lubię i używam od lat) ...
Z tym to chyba nic pewnego? Na stronie producenta, którą podlinkowałeś podają:
5.Latest playback software (such as Cyberlink PowerDVD18*). Sold separately.

Spojrzałem na dwa sklepy (Komputronik i Allegro) i w żadnym z nich o oprogramowaniu nic nie wspominają.

A co do softu Cyberlink, to ostatnio chciałem stworzyć swoją pierwszą płytę DVD-Video za pomocą Cyberlink PowerProducer z pakietu MediaSuite 12 od LG BH16NS55, niestety soft się wiesza (dużo na forum producenta o tym piszą), udało się skompresować materiał - uwaga - w trybie awaryjnym, ale tylko same filmy, bez menu, bo się wciąż wysypywał Jak dla mnie strasznie zamulasty, ciężki (rozmiar) a mało pożytku

Cytat:
4. jest obsługa UHD 4K
To pewnie głupie pytanie, ale czy wszystkimi napędami UHD 4K da się zripować materiał do .mkv za pomocą MakeMKV? Bo na liście wspieranych podają tylko LG i ich klony, więc może dziura działa tylko na odpowiednim sprzęcie?

LINK
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2020, 22:07   #27
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez zenonz Podgląd Wiadomości
Z tym to chyba nic pewnego? Na stronie producenta, którą podlinkowałeś podają:
5.Latest playback software (such as Cyberlink PowerDVD18*). Sold separately.

Spojrzałem na dwa sklepy (Komputronik i Allegro) i w żadnym z nich o oprogramowaniu nic nie wspominają.

A co do softu Cyberlink, to ostatnio chciałem stworzyć swoją pierwszą płytę DVD-Video za pomocą Cyberlink PowerProducer z pakietu MediaSuite 12 od LG BH16NS55, niestety soft się wiesza (dużo na forum producenta o tym piszą), udało się skompresować materiał - uwaga - w trybie awaryjnym, ale tylko same filmy, bez menu, bo się wciąż wysypywał Jak dla mnie strasznie zamulasty, ciężki (rozmiar) a mało pożytku
Na pudełku z napędem jest logo Cybelink, oraz w temacie o tym sprzęcie widać płytę z oprogramowaniem w postaci Media Suite 10. Jest tam główny program do nagrywania Power2Go i odtwarzania filmów PowerDVD. Ich właśnie używam, nigdy nawet nie uruchomiłem Power Producer'a

Możliwe, że wersja PowerDVD 14 dołączona do urządzenia nie obsługuje UHD i taką trzeba dokupić w postaci 18-stki.

Cytat:
Napisany przez zenonz Podgląd Wiadomości
To pewnie głupie pytanie, ale czy wszystkimi napędami UHD 4K da się zripować materiał do .mkv za pomocą MakeMKV? Bo na liście wspieranych podają tylko LG i ich klony, więc może dziura działa tylko na odpowiednim sprzęcie?

LINK
Na to niestety nie odpowiem, nie bawię się w ripowanie UHD.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 22.01.2020 o godz. 22:23
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2020, 19:16   #28
Robertweh
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2005
Posty: 10
Robertweh zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Warto chyba dodać do sondy kolejny zewnętrzny model Verbatim:


Verbatim Blu-ray Ultra HD 4K Slimline USB USB 3.1
Robertweh jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2020, 21:16   #29
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Robertweh Podgląd Wiadomości
Warto chyba dodać do sondy kolejny zewnętrzny model Verbatim:


Verbatim Blu-ray Ultra HD 4K Slimline USB USB 3.1
Dodano do Sondy i do info :
Verbatim Blu-ray Ultra HD 4K Slimline USB 3.1 - -OEM\Klon Pioneer BDR-UD04
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2020, 08:40   #30
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Verbatim najtaniej kosztuje obecnie 490 zł, a Lite-ON EB1 330 zł. Skoro to ten sam napęd Pioneer BDR-UD04 zarabiają konkretnie na samej marce ...

Z różnic widzę jedynie, że dodają Nero zamiast Cyberlinka i płytkę M-Disc 25GB.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jaką kupić nagrywarkę DVD 2024r. czary2mary Napędy optyczne DVD 288 15.03.2024 06:05
Jaką kupić nagrywarkę BLU-RAY 2017r.? czary2mary Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 48 23.12.2017 10:49
Jaką nową nagrywarkę Blu-Ray kupić? gilban Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 2 09.02.2017 20:38
Jaką kupić nagrywarkę ? dareks Napędy optyczne DVD 19 21.09.2005 11:43
Pilne! Jaką nagrywarke kupić? nico_gliwice Napędy optyczne DVD 8 16.03.2005 12:21


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.