Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.01.2017, 09:42   #1
gilban
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 31.01.2017
Posty: 6
gilban w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaką nową nagrywarkę Blu-Ray kupić?

To nie jest sonda, tylko pytanie do tych co mają większą wiedzę ode mnie?

Obecna moja nagrywarka to LG BH10LS30. I choć ładnie wygląda to jednak z najnowszymi płytami Blu-Ray dostępnymi w sprzedaży niezbyt dobrze sobie radzi.

Najlepiej sobie radzi z Panasonicami, które ciężko kupić, lub jak są to majątek kosztują.

I dlatego mam pytanie co najlepiej dzisiaj kupić aby dobrze nagrywało płyty (bez błędów odczytu) dostępne obecnie w sprzedaży 25 GB i 50 GB.

Przeglądam sobie co jest dostępne w sprzedaży na polskim rynku i widzę, ze dużo nie ma:

Pioneer BDR-209DBK bulk lub
Pioneer BDR-209EBK BOX - cena niewiele wyższa.
Pioneer BDR-S09XLT BOX, chyba starszy model. Cena już dużo wyższa.
LG BH16NS55 Bulk - widać że LG już nowych firmware do swoich napędów, poprawiających błędy nie wydaje, oraz jak patrzę po mojej nagrywarce DVD LG GH24NSD1, jak część płyt psuje, to trochę boję się kupować produkty LG.
i jeszcze Asus BW-16D1HT w różnych wariantach, choć wygląd do Lite-On podobny.

do nagrywania używam programów: Nero Burning ROM 2016, lub częściej ostatnio Ashampoo Burning Studio 18 pod Windowsem 10.

Ostatnio zmieniany przez gilban : 31.01.2017 o godz. 09:54
gilban jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.01.2017, 14:28   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tu masz tematy:
Jaką kupić nagrywarkę BLU-RAY 2016r.?
Jaką kupić nagrywarkę BLU-RAY 2017r.?


Pioneer BDR- 209EBK, 209DBK S09XLT \ czy też wersje tych modeli azjatyckie czy amerykańskie technicznie są identyczne - różnica to tylko inny soft zainstalowany...
Również modele są technicznie identyczne jak BDR-208\S08 - tylko inne oprogramowanie napędów .

209 DBK - podstawowa wersja bez obsługi DVD-RAM i BD-R XL \BD-RE XL oraz wszystkich zaawansowanych funkcji jak PureRead czy tryby pracy napędu .

209EBK\S09XLT - obsługa DVD-RAM i BD-R\RE XL 100GB\128GB oraz zaawansowanych funkcji i możliwości zmiany ustawień napędu przez program Pioneer BD Drive Utility czy DVRTool
BDR-209EBK \ S09XLT technicznie się nie różnią między sobą - mają za to inne panele przednie i inne oprogramowanie \ ten drugi ma trochę więcej dostępnych zaawansowanych funkcji... ale BDR-209EBK ma dołączony podstawowy soft do edycji\nagrywania \PCPlayer BluRay w wersji BOX ale również są wersje bez softu ...

LG BH16NS55 - najnowsze wersje napędów przychodzą z firmware 1.02
Asus BW-16D1HT to OEM \klon LG BH16NS40 \ LG BH16NS55

Ja bym poczekał na Pioneer BDR-211\S11
Pioneer BDR-211\S11
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2017, 20:38   #3
gilban
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 31.01.2017
Posty: 6
gilban w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki wielkie za informacje.

Po tych informacjach zdecydowałem się na model Pioneer BDR-S09XLT. Przy okazji wgrałem najnowszy soft w wersji 1.34. Fabrycznie był wgrany w wersji 1.31. Zdecydowałem się na ten model, gdyż mam obudowę komputerową THERMALTAKE SopranoRS 100 (piano Black) i przód napędu pasuje jak ulał. Nie do odróżnienia od pozostałych elementów - np zaślepek. Także będzie można wziąć się za wypalanie.

Dodatkowo powiem, że pierwszy raz w życiu się spotkałem z sytuacją plombowania napędu optycznego. To znaczy od dołu w kierunku boków naklejona jest siwa taśma zasłaniająca wszystkie śrubki pozwalające zajrzeć do środka. Dodatkowo też powiem, ze w komplecie softu nie było żadnego, tylko instrukcja montażu, mimo że napęd był włożony do pudełka jako BOX.

Ostatnio zmieniany przez gilban : 09.02.2017 o godz. 21:17
gilban jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jaką kupić nagrywarkę DVD 2024r. czary2mary Napędy optyczne DVD 288 15.03.2024 06:05
Jaką kupić nagrywarkę BLU-RAY 2017r.? czary2mary Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 48 23.12.2017 10:49
Jaką kupić nagrywarkę ? dareks Napędy optyczne DVD 19 21.09.2005 11:43
Pilne! Jaką nagrywarke kupić? nico_gliwice Napędy optyczne DVD 8 16.03.2005 12:21
Naprawiać starą czy od razu kupić nową nagrywarkę ????? TanneR Napędy optyczne CD 7 03.11.2002 22:29


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.