Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.05.2013, 22:22   #1
olo77
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 13.05.2013
Posty: 1
olo77 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG BP40NS20 USB Slim problem

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowy na forum dlatego też chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać. Przechodząc do mojego problemu, nagrywarkę LG BP40NS20 na USB mam od 7 miesięcy. Jak do tej pory wypaliłem na niej około 25 płyt BD, w tym kilka BD50. Nie jest używana do odczytu ponieważ mam stacjonarny odtwarzacz Blu Ray. Płytki które używam to: Maxell BD25 tłoczone przez Ritek, Panasonic BD25, oraz japońskie Verbatim BD50.Program to ImgBurn 2.5.7.0.
Do tej pory wszystkie płyty nagrywały się bez problemu. Jakieś dwa tygodnie temu zaniepokoiło mnie że nagrywarka przy zapisie strefy L0 zaczęła ją wypalać długo około 3,5min. zanim rozpoczęła nagrywać główną ścieżkę i ładować bufor nagrywarki. Nagrywarka dziwnie hałasuje jakby nie mogła tej strefy nagrać,ustawiała kilkakrotnie głowicę lasera i ponownie zaczynała proces wypalania strefy L0. Wcześniej czas ten to 30sekund do momentu nagrywania właściwej ścieżki. Oprócz tego dwie może trzy płytki nagrała mi bez załadowanego bufora nagrywarki. Płyty nagrały się dobrze, ale zaczynam się martwić czy nie trafiłem na pechową sztukę.Wgrałem firmware ze strony producenta. Bufor teraz działa i ładuje go przy każdej płycie. Niestety czas rozpoczęcia nagrywania ścieżki oraz dziwne hałasy przy rozpoczęciu nagrywania nie ustąpiły.
Mam oczywiście nagrywarkę na gwarancji, nie chce natomiast wyjść trochę smiesznie gdyby okazało się że jest sprawna a wina tkwi u mnie np.w komputerze. Stąd moja prośba do fachowców i speców w tej dziedzinie,czy spotkali się już może z taką przypadłością. Jakie orientacyjnie mogą być przyczyny takiego zachowania nagrywarki.

Bardzo proszę o wszelkie porady i sugestie. Z góry dziękuje.
olo77 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
problem z nagrywarką DVD w kieszeni USB 2.0 morgana Napędy optyczne DVD 11 18.05.2005 00:29
Problem z nagrywarką LG GCE-8526B Mr.Ówa Napędy optyczne CD 10 18.01.2005 11:14
Problem z LG CED-8080B lub z jej firmware :( mar3k84 Napędy optyczne CD 3 08.11.2004 16:04
Problem z LG 8525B 52x32x52 lewap_cdrinfo Napędy optyczne CD 1 24.10.2004 09:09
problem z lg 48x16x48 chodus007 Napędy optyczne CD 6 01.04.2003 07:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.