Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.12.2018, 19:51   #1
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Nagrywarka na dłużej

Witam serdecznie.

Obecnie zastanawiam się jaką nagrywarkę kupić.

Chodzi mi o to że do tej pory zazwyczaj wypalałem płyty DVD i wpadł mi w oko
Pioneer DVR-212 SATA.

Moje obecne nagrywarki (np GSA-4163B) już dość stare oraz mają coraz większe problemy z nagrywaniem płyt.
Czasem nagrywanie kończy się niepowodzeniem.

Jednakże chciałbym w przyszłości pobawić się także z Blu-ray.
Może kiedyś zacznę zrzucać gry z PS3 na PC lub mógłbym obejrzeć w końcu jakiś film na BD.
Czy w razie czego Pioneer BDR-211, będzie równie "sprawny" jeżeli chodzi o nagrywanie płyt DVD?

Może jakieś inne modele będą lepsze?
Jak nagrywarka Blu-ray będzie lepszym rozwiązaniem.
Jestem w stanie zainwestować w b. dobry sprzęt,
ponieważ b. rzadko go wymieniam i będzie on mi pewnie jeszcze długo służył.
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.12.2018, 20:05   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bierz oczywiście Pioneer BDR-211EBK
Nagra wszystko bardzo dobrze
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2018, 20:50   #3
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,698
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Z tego co pamietam byly napedy co "widzialy" plyty z ps3 w pc , trzeba by poszukac na forum bo juz nie pamietam jaki to byl
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2018, 21:13   #4
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Bierz oczywiście Pioneer BDR-211EBK
Nagra wszystko bardzo dobrze
Tylko, że to strasznie drogi napęd i trudno dostępny, BDR-S09XLT BOX wystarczy
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2018, 22:27   #5
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Bierz oczywiście Pioneer BDR-211EBK
Nagra wszystko bardzo dobrze
Dzięki. Wiesz może czym się różni DVR-212EBK od UBK, JBK...?

Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Z tego co pamietam byly napedy co "widzialy" plyty z ps3 w pc , trzeba by poszukac na forum bo juz nie pamietam jaki to byl

Tego nie ogarnąłem.
Na szybko znalazłem tylko to:
Cytat:
LG BH16NS40, ale podobno większość nagrywarek na MediaTek sobie radzi.
https://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/...er/strona1.php.
W razie czego link jest z CDRinfo, więc chyba nie ma z nim problemów.

Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Tylko, że to strasznie drogi napęd i trudno dostępny, naprawdę BDR-S09XLT BOX wystarczy
https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from...DR-211&_sop=15.

Potrzebuje coś naprawdę na lata.
Jestem w stanie zainwestować jak mam mieć pewność, że z wypalanymi płytami
nie będę miał praktycznie żadnych problemów.
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2018, 00:39   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pioneer BDR-211 EBK /UBK / JBK.. - wszystkie Pioneer ta sama bootcode BDR-211M i identyczny firmware.

Inaczej tylko region BluRay ustawiony (A,B,C)......

E- Europe , Australia
U- USA - Ameryki
J - Japan -Azja
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2018, 07:30   #7
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jolek Podgląd Wiadomości
Potrzebuje coś naprawdę na lata.
Jestem w stanie zainwestować jak mam mieć pewność, że z wypalanymi płytami
nie będę miał praktycznie żadnych problemów.
Jeśli chcesz dopłacić 2 razy tyle jedynie za wsparcie do odtwarzania Ultra HD to ok. Dla mnie oglądanie 4k na komputerze to jakieś nieporozumienie, ale są różne potrzeby. Przy nagrywaniu wszelakich płyt BDR-S09XLT sprawdzi się dokładnie tak samo.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2018, 12:46   #8
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Pioneer BDR-211 EBK /UBK / JBK.. - wszystkie Pioneer ta sama bootcode BDR-211M i identyczny firmware.

Inaczej tylko region BluRay ustawiony (A,B,C)......

E- Europe , Australia
U- USA - Ameryki
J - Japan -Azja
Czy ten region można jakoś zmienić?
Pamiętam, że jeszcze za czasów nagrywarek\odtwarzaczy DVD dla PC
można było zmienić region ograniczoną ilość razy (np 5).

Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Jeśli chcesz dopłacić 2 razy tyle jedynie za wsparcie do odtwarzania Ultra HD to ok. Dla mnie oglądanie 4k na komputerze to jakieś nieporozumienie, ale są różne potrzeby. Przy nagrywaniu wszelakich płyt BDR-S09XLT sprawdzi się dokładnie tak samo.
Bardzo dziękuje za tą sugestie, m in. dlatego tutaj zwracam się z tym "problemem".

Obecnie nie mam żadnego odtwarzacza Ultra HD.
Może jak wyjdzie PS5 to się to zmieni,
aczkolwiek nie wiadomo czy jeszcze konsole będą miały możliwość odtwarzania\uruchamiania płyt.
PC ma połączony z TV, więc nie będę musiał się "garbić" przed monitorem.
Myszka bezprzewodowa dla wygody też jest.

Z drugiej strony możliwe, że w niedalekiej przyszłości nikt już nie będzie kupował płyt UHD lub ten rynek będzie b. mały,
na ten nośnik będą wychodziły tylko "hiciory".
Streaming, VOD, itp robi swoje.

Więc skoro parametry te nagrywarki mają mocno zbliżone, UHD to niewiadoma,
cena jest dwa razy wyższa ponieważ BDR-211 ma dodaną "tylko" obsługę UHD...

Sam już zgłupiałem.

BTW: Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i sugestie.
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2018, 13:07   #9
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,698
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Zasadnicze pytanie brzmi czy mozna grzebac w epromie tych nagrywarek i czy sa narzedzia do tego
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2018, 13:13   #10
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Jolek Podgląd Wiadomości
Czy ten region można jakoś zmienić?
Pamiętam, że jeszcze za czasów nagrywarek\odtwarzaczy DVD dla PC
można było zmienić region ograniczoną ilość razy (np 5).



Bardzo dziękuje za tą sugestie, m in. dlatego tutaj zwracam się z tym "problemem".

Obecnie nie mam żadnego odtwarzacza Ultra HD.
Może jak wyjdzie PS5 to się to zmieni,
aczkolwiek nie wiadomo czy jeszcze konsole będą miały możliwość odtwarzania\uruchamiania płyt.
PC ma połączony z TV, więc nie będę musiał się "garbić" przed monitorem.
Myszka bezprzewodowa dla wygody też jest.

Z drugiej strony możliwe, że w niedalekiej przyszłości nikt już nie będzie kupował płyt UHD lub ten rynek będzie b. mały,
na ten nośnik będą wychodziły tylko "hiciory".
Streaming, VOD, itp robi swoje.

Więc skoro parametry te nagrywarki mają mocno zbliżone, UHD to niewiadoma,
cena jest dwa razy wyższa ponieważ BDR-211 ma dodaną "tylko" obsługę UHD...

Sam już zgłupiałem.

BTW: Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i sugestie.


Regionu BluRay nie da się na dzień dzisiejszy w żaden sposób fizycznie zmienić w żadnym sprzęcie Bluray , jedynie programowo AnyDVD lub DVDFab Passkey ..

Co do wyboru to tylko mogę dodać info od strony technicznej .
Pioneer BDR-211\S11 są na szybszym i dużo nowszym kontrolerze SATA 3 , dostaną wsparcie dla BDR QL XL 128GB (nie wiadomo na dziś czy Pioneer BDR-209\S09 dostanie aktualizację firmware dla tych nośników , na pewno będzie dużo dłuższe wsparcie w postaci nowych firmware dla Pioneer BDR-211\S11 , posiadają deszyfracje AACS 2 i AACS 2.1 , nowsze Pure Read 3+ \ 4+ .... i kilka jeszcze technicznych nowości ..

Ale oczywiście to Ty musisz zdecydować do czego i na ile i za ile jest potrzebny Tobie sprzęt ...
Pioneer BDR-209EBK \ S09XLT mają teraz dobre ceny....wysprzedaż ..każdy sie pozbywa bo wchodzi nowy model...
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2018, 17:22   #11
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Specyfikacja BDR-S09XLT pokazuje wsparcie dla BD-R TL/QL. Płyty 3 i 4 warstwowe to będzie zapewne totalna nisza i odsetek użytkowników będzie znikomy. Nie wiem jakie są zmiany Pure Read 3+ do 4+, ale domyślam się, że niewielkie. Konstrukcyjnie też rewelacji się specjalnych nie spodziewam, chyba że na gorsze Ogólnie cena BDR-211 jest za wysoka, gdyby była niższa to co innego.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2018, 17:50   #12
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Specyfikacja BDR-S09XLT pokazuje wsparcie dla BD-R TL/QL. Płyty 3 i 4 warstwowe to będzie zapewne totalna nisza i odsetek użytkowników będzie znikomy. Nie wiem jakie są zmiany Pure Read 3+ do 4+, ale domyślam się, że niewielkie. Konstrukcyjnie też rewelacji się specjalnych nie spodziewam, chyba że na gorsze Ogólnie cena BDR-211 jest za wysoka, gdyby była niższa to co innego.
Specyfikacja specyfikacją ... ale modele BDR-209/S09/211/S11 nie rozpoznają jedynego dostępnego na dziś czystego nośnika Sony BD-R QL XL 128GB .. zresztą zgodnie z informacją w Pioneer DVD/CD Writers & Supported Writable Media Overview /Media Support
https://pioneer.jp/device_e/product-...v00003r_e.html

-2018-12-14_182730.png

Więc podpieranie się specyfikacją może sprowadzić na manowce ... Według mojego kontaktu w Pioneer JPN .. tylko odtwarzają na dziś takie nośniki czyli albo BD-R QL ROM lub nagrane na innym sprzęcie
Na razie Pioneer zapowiedział aktualizację dla BDR-211/S11....
To czy będzie niszowy czy nie ...nikt nie wie.... już dosyć dużo BD-R XL TL 100GB się sprzedaje .... więc zupełnie bez znaczenia co się Tobie wydaje .... ważne czy dla kolegi @Jolek kiedyś będzie to potrzebne czy nie ...

PureRead 4 /4+ ......bez komentarza ( opcja Real Time Pure Read )

Jak dla Ciebie zmiana kontrolera SATA 1 na SATA 3 to niewielka zmiana....

Cena BDR-211EBK jest bardzo zbliżona na całym świecie i miej więcej odpowiada zmianą w tym napędzie i opłatą patentowym użytych nowych technologii (HDMI 2.0, HDCP 2.2 i Intel SGX, AACS 2 , AACS 2.1) i już sam model napędu UHD /4K odpowiada jego przeznaczeniu... zresztą napęd znajduje zastosowanie w medialnych kompach ...bo to jedyny sposób na dziś na bezstresowe korzystanie z kopii UHD przed HDMI do TV .... stacjonarki wszystkie mają większe lub mniejsze problemy z kopiami UHD / 4K na trzywarstwowych BD-R TL XL 100GB / BD-RE TL XL 100GB
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2018, 23:40   #13
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ciekawy temat, zaskakujące, że napędy LG nagrywały płyty z tym oznaczeniem MID już w 2017 Coś Pioneer śpi No i gorsze, że wcale nie nagrywa na nośnikach, których nie ma w bazie strategii - czyli na przyszłość trzeba czekać na aktualizację softu przy każdej premierze

https://club.myce.com/t/sony-japan-b...-128-gb/399006

Jak bym dostał taką kasetę w cenie 100***8364; to chyba dla jaj bym kupił (12x128GB). Ciekawe czyje nagrywarki siedzą w tym urządzeniu Sony

Co do różnic pomiędzy 209 i 211 Pioneera, to np. zmiana kontrolera z SATA1 na SATA3 może trywialnie wynikać z postępu technologicznego i dostępności starych układów. W mojej branży co raz większym problemem jest miniaturyzacja - nawet rezystory i inne elementy pasywne SMD się "kurczą" wraz z rozwojem telefonów innych urządzeń - a producenci nie chcą produkować w starszej technologii, bo np. w tym samym procesie i czasie mogą uzyskać np. 2-4 razy więcej elementów mniejszego rozmiaru.
Jeśli specyfikacja Pioneera jest taka niepewna, to analogicznie dlaczego wierzyć że Pure Read 3+ i 4+ czymkolwiek się różnią?

Ostatnio zmieniany przez zenonz : 14.12.2018 o godz. 23:52
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2018, 23:59   #14
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Dziękuje wszystkim za opisane tutaj sugestie.

Uważam, że jesteście niesamowitym zespołem.

Jeśli ktoś ma problem, to tutaj uzyska rzetelne informacje.

Dlatego właśnie na tym forum postanowiłem zwrócić się z tym zapytaniem.

Wiem, że kiedy ktoś z dużą wiedzą jak wy tutaj zgromadzeni,
próbuje komuś doradzić to robi to najlepiej jak może.


Jestem winny wam wszystkim co najmniej browara, bo bez waszych sugestii
nie wiedziałbym co i jak.

Jeśli to dobry pomysł aby wstrzymać się zakupem, bo cena za owe napędy może znacząco się obniżyć.
To tak zrobię.

BTW: Wybaczcie mi, ale czasem coś napiszę koślawię i później inni zastanawiają się o so hozi.

Jeszcze raz podkreślam, JESTEŚCIE NAJLEPSI I TAK TRZYMAĆ (w moim mniemaniu).
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:

Ostatnio zmieniany przez Jolek : 15.12.2018 o godz. 00:02
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2018, 04:50   #15
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez zenonz Podgląd Wiadomości
Ciekawy temat, zaskakujące, że napędy LG nagrywały płyty z tym oznaczeniem MID już w 2017 Coś Pioneer śpi No i gorsze, że wcale nie nagrywa na nośnikach, których nie ma w bazie strategii - czyli na przyszłość trzeba czekać na aktualizację softu przy każdej premierze

https://club.myce.com/t/sony-japan-b...-128-gb/399006

Jak bym dostał taką kasetę w cenie 100***8364; to chyba dla jaj bym kupił (12x128GB). Ciekawe czyje nagrywarki siedzą w tym urządzeniu Sony

Co do różnic pomiędzy 209 i 211 Pioneera, to np. zmiana kontrolera z SATA1 na SATA3 może trywialnie wynikać z postępu technologicznego i dostępności starych układów. W mojej branży co raz większym problemem jest miniaturyzacja - nawet rezystory i inne elementy pasywne SMD się "kurczą" wraz z rozwojem telefonów innych urządzeń - a producenci nie chcą produkować w starszej technologii, bo np. w tym samym procesie i czasie mogą uzyskać np. 2-4 razy więcej elementów mniejszego rozmiaru.
Jeśli specyfikacja Pioneera jest taka niepewna, to analogicznie dlaczego wierzyć że Pure Read 3+ i 4+ czymkolwiek się różnią?
To nie napędy LG nagrywały...tylko wersje VinPower LG WH16NS48/WH16NS58 i firmware od VinPower ... klony LG BH/WH16NS40 i LG BH/WH16NS55 identycznie jak Pioneer nie rozpoznają czystych nośników BD-R QL

Z tego co pamiętam jakiś Pioneer jest w tych kasetkach Sony ..

SATA 3 to konieczny wymóg techniczny UHD /4K ...

Pure Read 3+ spróbuj włączyć ... Real Time Pure Read ... będziesz wtedy sam wiedział że jest różnica...


Cytat:
Napisany przez Jolek Podgląd Wiadomości
Dziękuje wszystkim za opisane tutaj sugestie.

Uważam, że jesteście niesamowitym zespołem.

Jeśli ktoś ma problem, to tutaj uzyska rzetelne informacje.

Dlatego właśnie na tym forum postanowiłem zwrócić się z tym zapytaniem.

Wiem, że kiedy ktoś z dużą wiedzą jak wy tutaj zgromadzeni,
próbuje komuś doradzić to robi to najlepiej jak może.


Jestem winny wam wszystkim co najmniej browara, bo bez waszych sugestii
nie wiedziałbym co i jak.

Jeśli to dobry pomysł aby wstrzymać się zakupem, bo cena za owe napędy może znacząco się obniżyć.
To tak zrobię.

BTW: Wybaczcie mi, ale czasem coś napiszę koślawię i później inni zastanawiają się o so hozi.

Jeszcze raz podkreślam, JESTEŚCIE NAJLEPSI I TAK TRZYMAĆ (w moim mniemaniu).
Czasami musi być ostro ....
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 15.12.2018 o godz. 20:16
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Szukam Pracy zick Humor 58 08.11.2023 11:30
Nagrywarka na USB, Benq 1650, Problem luk-a-sz Napędy optyczne DVD 15 31.03.2006 13:20
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 14.05.2003 23:20
teac czy liteon? nagrywarka na dluzej marx Napędy optyczne CD 22 03.01.2003 08:00


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.