![]() |
Ale ta warstwa jest twarda jak diabeli. Nie porysujesz, chyba że cyrklem. :P Zresztą, ja nawet nie rozumiem w ogóle problemu rysowania płyt, wystarczy szanować... I tam gdzie na CD czy DVD można zrobić "mikrorysy" tak na BD już nie.
|
moze i twarda ale nie znasz mozliwosci ludzi a 0.1mm vs 0.6mm wypada lepiej ;)
|
Wobec powyższego, nie wypada. :P
|
Cytat:
Gier na X nie mam, ani nie będę wypalał. Nagrywarka będzie nowa, czyli na gwarancji, więc raczej nic poza wgraniem nowszego FW nie wchodzi w grę. Dużo znasz tych dodatkowych "bonusów"? --------------------------------------------------------------------------- Co do trwałości, bo trochę zgłupiałem. BD ciężko porysować bo ma najtwardszą powierzchnię, ale jak się porysuje to będzie ****nia (tylko 0.1mm do danych). Jak to wygląda wtedy z regeneracją? Jest ona możliwa, ponieważ są chyba maszyny które usuwają również rysy z BD. Do tego BD są nośnikiem nieorganicznym więc dane na nim nie wyparują? Płyty DVD się rysują, ale są trwałe? DVD nawet jak się się zarysuje to ma jeszcze sporo miejsca (do 0.6mm) do danych? Na razie jak jeszcze jakiś czas temu kupowałem gry używane na PS2 i PS3, to te na PS2 (DVD) były albo porysowane albo zregenerowane (białe "coś" niedaleko dziurki) https://s3.postimg.cc/9dl7d0wpf/8d2ad9671de3.jpg (nie to nie to) Płyty z PS3 na razie nie widziałem w złym stanie. Cytat:
Też mi nie leży Brasero i K3B. |
Bonusow jest sporo , poczynajac od regionu poprzez klucze i automatyczne wypluwanie ich oraz zmiany predkosci wymuszanie jej oraz dodawanie sobie nosnikow oraz wymuszanie overburningu to tak co mi przychodzi na szybko , co do wytrzymalosci w zasadzie ciezko powiedziec ale rysujac plyty 0.1mm vs 0.6mm odpowiedz sobie sam co z tego ze jest troche "twardsza" powloka, przejedziesz po podlodze na ktorej trafisz pare ziarenek piasku i te 0.1mm nie wyglada tak fantastycznie do polerowania, pomijam juz "twardosc" tej powloki ;)
|
@Jolek
Nie rysuj i nie będziesz musiał regenerować. Mnie się jeszcze nie zdarzyło w życiu nieumyślnie zniszczyć żadnej płyty. Jeśli nic nie zniszczy dziurek (grzyby/bakterie), ani sam mechanicznie nie zabijesz nośnika (głębokie rysy od "strony czytającej" lub uszkodzenia górnej warstwy) to dane nie ulegną uszkodzeniu przez bardzo długie lata (ponoć dziesięciolecia). Ale to się tyczy wyłącznie BD-R HTL, uważaj żebyś nie pomylił z BD-R LTH. ;) Co do CD i DVD to wszystkie jednokrotnego zapisu są organiczne za wyjątkiem DVD+M ("DVD M-Disc", w przeciwieństwie do "BD M-Disc", które to są BD-R HTL to jest zupełnie inna technologia). Dodatkowym plusem jest także ochrona górnej warstwy. Z płytami wielokrotnego zapisu nie mam zbyt wielu doświadczeń, oprócz negatywnych. To jest, nie mogę potwierdzić trwałości bo używałem je wielokrotnie zapisując (DVD-RW, DVD+RW, DVD-RAM, BD-RE) i wszystkie po góra kilkunastu razach umierały (poza DVD-RAM). Cytat:
Cytat:
|
Rzeczywiście samemu rzadko zdarza się zniszczyć płytę. Mając na myśli osobę dorosłą dbającą o swoje rzeczy można przyjąć, iż takie przypadki są marginalne. Mi przytrafiało się to głównie w samochodzie, gdzie płyty nie mają odpowiednich warunków pracy i ochrony. Wrzucane do schowka rysują się, czasem nawet spadną i o coś poszorują. Dość szybko niszczy je też klimat w jakich są przechowywane, przestają działać i trzeba robić kopie jeśli jest to warte zachodu.
Co innego, gdy w domu są dzieci, które potrafią zniszczyć niemal wszystko. Nie każdą szafkę można zamknąć, ani schować rzeczy na wysokości. Płyta akurat zawsze interesuje młode pokolenie i wtedy łatwo może dojść do zniszczenia. Jeśli chodzi o BD-R i barwnik nieorganiczny to sam nie wiem co o tym myśleć. Dość szybko przeszedłem na używanie chyba najdroższych na rynku płyt Panasonic, z którymi na razie nie mam problemu. Wcześniej nagrałem kilkanaście płyt FORTIS, niby w miarę dobrej jakości z barwnikiem nieorganicznym właśnie, żadne LTH. Niestety nie wytrzymały nawet roku, degradowały się w oczach i musiałem wszystko zgrywać i wypalać ponownie. |
Ilość załączników: 3
Dotarła do mnie nówka BDR-209EBK BOX. Co zwróciło moją uwagę, na pudełku jest dwukrotnie informacja o wsparciu tego modelu dla płyt QL. Jak już wiemy nie ma go ;)
Załącznik 129775 Załącznik 129776 Załącznik 129777 |
Cytat:
|
Ilość załączników: 2
Zobaczymy jak się Pioneer zachowa ... wie już o tej sytuacji .
Technicznie wszystkie konstrukcje BD-R XL są przygotowane do zapisu BD-R QL XL 128GB .. Kwestia tylko dodania strategii zapisu w aktualizacji firmware dla Sony BD-R XL QL 128GB MID:SONYNQ1 bo na dziś to jedyny MID QL jaki jest na rynku .. Opracowane są jeszcze konstrukcje BD-R XL QL 128GB MID: SONYNQ2 i TDKBLDROC ale nie wiadomo czy zobaczą światło dzienne Strategie w firmware dla nie rozpoznanych nośników są tylko dla CD i DVD , DVD DL , DB , BD DL Załącznik 129819 Nie ma dla BD-R XL TL i QL i dla tego nie rozpoznaje czystych nośników Załącznik 129820 |
Cytat:
Ty znasz japoński ;-) czy Sony rekomenduje jakieś konkretne napędy do swojego nośnika? |
Ilość załączników: 1
Cytat:
Trudno powiedzieć jak się Pioneer dokładnie zachowa ... ale wątpię ....musiałby dodać strategie dla dawno wygaszonego wsparcia np. dla niektórych modeli BDR-206M XL \S06J XL \207M XL \S07J XL \ 208M XL \ S08\S08J XL Zobacz że BDR-206M ma tylko obsługę z BDR-TL XL 100GB ..MID : TDKBLDRNC i BD-RE XL 100GB MID: PANEC2 Nie dostał już aktualizacji do BD-R TL XL MID: VERBATIMk i MID: PANRC4 ani do BD-RE XL 100GB MID : SONYET2 ... Załącznik 129827 |
Cytat:
Cytat:
Czyli np. jak 10 lat temu wypaliłem jakąś płytę to czy jest duże prawdopodobieństwo że uda mi się ją odczytać? Dlatego też napisałem o tym, co w tym "wyścigu" wypada najlepiej. Cytat:
Swoją drogą napisałem tylko jak to często wygląda z używkami na PS2 i PS3. Cytat:
Cytat:
Aczkolwiek dzięki, za te informacje. Cytat:
Próbowałem tylko DVD-RW, DVD+RW). Cytat:
Ale jak ona wraca z powrotem to ma wokół dziurki, jakąś pozostałość. Nie wiem czy jest to chłodziwo, czy coś co pomaga w polerowaniu, ale jest to widoczne. Z mojego kartofla zdjęcia wychodzą nieostre, ale... mniej więcej będzie wiadomo o co chodzi: https://i.postimg.cc/WbXPMZr6/regeneracja.png Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
ImgBurn mi nie działa najnowsza wersja pod Mina 18 Jest jeszcze stary burrrn. Tez działa przez Winie. A co do rozpoznawania napędów w linux minut 18 nie ma problemów poza plextor px 712 którego system raz widzi raz nie i potrafi przerywac wypalanie... |
Cytat:
Cytat:
Nero Linux 4.0.0.0b widział napędy do LM 17-17.3, przynajmniej u mnie. Od 18 jest\mam problem. Bardzo lubię (teraz to chyba lubiłem) ten program bo jest dla mnie w miarę prosty i czytelny bez zbędnych bajerów. A ten Plextor PX-712A to nawet na najnowszym FW ma problemy z LM 18? |
Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:19. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.