Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.11.2019, 21:25   #1
Puhacz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Puhacz
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 43
Puhacz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywarka M-DISC + kontroler SATA-USB

Dobry Wieczór!

Stoję przed zakupem sprzętu do stworzenia domowego archiwum na bazie płyt M-DISC. Po kilkugodzinnej lekturze, widzę że jednym z najczęściej polecanych sprzętów jest Pioneer BDR-209EBK.
Ponieważ będzie sterowany z laptopa (na razie mam drugi stacjonarny ale to staroć i za parę lat pewnie już go nie będzie...) więc to tego kontroler. Spotkałem się z opiniami że nie wszystkie "przejściówki" działają poprawnie z nagrywarkami. Czy model UNITEK Y-3324 (ktoś na forum wymieniał tę firmę i ogólnie nie było zastrzeżeń) będzie poprawnie współpracował z w/w napędem? Kierowałem się możliwością podpięcia zarówno napędów ATA/SATA jak i zewnętrznym zasilaniem.

Pytanie dodatkowe: czy pewniejsze w zapisie i odczycie za kilka-naście-dziesiąt lat będzie format BD-M czy DVD-M (oczywiście wszystko jednowarstwowo)? Czy jeśli jednak zdecyduję się na DVD-M to w/w nagrywarka również jest optymalna? Danych nie mam dużo, 1-2 GB/rok, a chyba zawsze lepiej mieć np. 20 płyt niż 4, w razie czego mniejsza strata jak jeden krążek padnie

Pozdrawiam!
Puhacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.11.2019, 08:28   #2
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,693
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ten pionek albo jeszcze model nowszy UHD , co do adaptera to w zasadzie wszystko powinno dzialac w nowszysch kompach pod usb 3.0 , a co bedzie za kilkanascie/dziesiat lat to dzwon do Macieja on ci tylko powie .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2019, 11:56   #3
Puhacz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Puhacz
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 43
Puhacz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za odp!
Czy UHD cokolwiek zmieni przy paleniu płyt M-DISC (BD lub DVD)?
Właśnie przeczytałem na forum wpis, że płyty DVD są bardziej trwałe niż BD (cały czas mówię o M-DISC) - czy zatem dedykowana nagrywarka DVD była by lepsza czy jednak ten Pioneer BR jest optymalny, najbardziej przyszłościowy itp.?

A i jakoś nie mogę załapać z tym Maciejem: to jakiś Św. Maciej czy jakiś User na forum?

Pozdr!
Puhacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2019, 12:59   #4
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,693
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Wrozbita Maciej , a co do tego tematu to jakis miesiac temu byl dokladnie taki sam temat walkowany
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2019, 18:29   #5
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Puhacz Podgląd Wiadomości
Danych nie mam dużo, 1-2 GB/rok[...]
Nie wiem ile lat "wstecz" chcesz kolego archiwizować, ale jeśli brać pod uwagę bieżące potrzeby, to 1 płytę BD-R potrzebujesz na 10-20 lat! W takiej sytuacji DVD będzie zupełnie wystarczającym nośnikiem moim zdanien, a i przy okazji łatwiej znaleźć czytnik DVD niż BD. Ja "produkuję" ok. 100-120 GB rocznie, więc myślałem o przesiadce na BD-R jak dobiłem do 120 DVD, a skończyło się na tym, że teraz nagrywam na DVD i BD równolegle

Ostatnio zmieniany przez zenonz : 29.11.2019 o godz. 18:30 Powód: ortograf :)
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2019, 21:09   #6
Puhacz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Puhacz
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 43
Puhacz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki zenonz - w sumie słuszna uwaga - raczej DVD będzie bardziej odpowiednim dla mnie!
Apropos misiozol - jakoś nie mogę namierzyć podobnego wątku?
Maciej - no tak... tak to jest jak od 2 lat bez TV mieszkam

No i jeszcze kwestia zasadnicza - zapoznałem się z instrukcją 209EBK i jakoś nie widzę tam NIGDZIE wzmianki o wsparciu dla M-DISC? Ani w sekcji "Features", ani w "Disc format supported", ani w "Specifications/Disc format - Read/Write" ani w "Applicable Write Format".... kurczaki, aż tak źle szukam?

Zdr!
Puhacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2019, 23:21   #7
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Puhacz Podgląd Wiadomości
No i jeszcze kwestia zasadnicza - zapoznałem się z instrukcją 209EBK i jakoś nie widzę tam NIGDZIE wzmianki o wsparciu dla M-DISC? Ani w sekcji "Features", ani w "Disc format supported", ani w "Specifications/Disc format - Read/Write" ani w "Applicable Write Format".... kurczaki, aż tak źle szukam?
Dobrze szukasz, bo oficjalnie ten napęd nie wspiera M-Disc, ale nagrywa(ł)* je dość skutecznie, poszukaj wątków w dziale nośników:

Verbatim DVD+R M-Disc 4,7 GB Printable MID: MILLENIA-001-01

*trzeba by znaleźć kogoś z najnowszym FW i sprawdzić, czy czegoś w tej kwestii nie popsuli od czasów 1.34, albo brać jakiegoś LG/Asus z oficjalnym wsparciem
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2019, 08:11   #8
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Oficjalnie M-Disc DVD wspierają dopiero (zapis x2.4 i x4) najnowsze modele Pioneer BDR-S12 / BDR-212

Starsze nagrywają strategią DVD+R x2.4 dla nierozpoznanych nośników ale całkiem dobrze
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2019, 08:47   #9
Puhacz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Puhacz
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 43
Puhacz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
O, dzięki, zatem raczej zdecyduję się na BDR-212 w gdyż w przypadku problemów z M-DISC będę mógł reklamować... Tylko gdzie to kupić? Przejrzałem trochę neta i nigdzie tego nie ma (samo: brak na stanie itp.).

Cytat:
Napisany przez zenonz Podgląd Wiadomości
Dobrze szukasz, bo oficjalnie ten napęd nie wspiera M-Disc, ale nagrywa(ł)* je dość skutecznie, poszukaj wątków w dziale nośników:
Tak czytałem (jak większość postów w temacie) i dla tego byłem przekonany że wspiera...

No i sprawa nośników: widziałem z milion testów i nie mogę się połapać... Piszecie że np. jitter może mieć max. 12,0 - no ok. I jest taki test np:

Verbatim M-DISC 4x BD-R
Branded
MILLEN-MR1 (Made in Taiwan)
BDR-212DBK (1.00)
OPC on
@ 2x
link: Pioneer BDR-S12J-BK / BDR-S12J-X / BDR-212 Ultra HD Blu-ray

I wychodzi na dwóch testach że jitter średni (a może powinienem rozpatrywać jitter max?) wynosi 13,9% lub 16,2% - czyli że co, że płytka słaba i lepiej wybrać inną czy nagrywarka słabo nagrywa czy jak?
A potem kolejne dwa testy i wychodzi że jitter -(minus!)0,1% Już nic nie kumam...
Na pewno jest gdzieś tabela zbiorcza wyników testów, gdzie mógłbym sobie łatwo wybrać najlepszy nośnik, sprawdzić cenę i dobrać optymalny jakość/cena ale jakoś nie mogę znaleźć...

Pozdr!
Puhacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2019, 11:27   #10
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na testach BluRay wskazania jitter są bardzo niewiarygodne , zupełnie nie brałbym tego parametru pod uwagę .
Po drugie w linku który podajesz test dotyczy nośnika BD-R LTH VinPower 4x BD-R (LTH) MID: VERBATIMv , które zawsze będą miały większe wartości tego parametru

-0.1% pokazuje na napędach VinPower LG i Samsung bo te napędy nie obsługują testu jitter .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2019, 09:29   #11
Puhacz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Puhacz
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 43
Puhacz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK - przynajmniej jitter się wyjaśnił! Ale rozumiem że do DVD wartość dopuszczalna 12% jest nadal aktualna (tylko 12% jako max czy avg?).

Tego Pioneera BDR-211 nigdzie dalej nie mogę znaleźć.
Czy zatem alternatywa jako LG BH16BS60 \ WH16NS60 jest sensowna? Nie mogę znaleźć informacji czym się różnią oba modele. I co z ich awaryjnością - ktoś tu kiedyś pisał że sporo ich wraca do serwisu... Jeśli to jest 1 na 100 to zaryzykuję. Jeśli 1 na 10 to już słabo. Nagrywarka będzie używana doraźnie, wyłącznie do archiwizacji na m-disc (+ adapter SATA-USB).
Wszystko inne (zewnętrzne) jest typu slim co za waszą powszechną opinią odrzucam.
A może do archiwizacji na DVD-MDISC była by inna lepsza alternatywa?

Czy jest gdzieś zbiorcze zestawienie jakości nagrywanych płyt na różnych nagrywarkach (konkretnie mnie interesuje m-disc na modelu LG j.w.).

Sprawa zaczyna być gorąca, bo między Świętami to jedyny czas kiedy mogę siąść na spokojnie i poprzegrywać moje archiwa CD (najstarsza jest z 1997 roku - mam nadzieję że płytkę wciąż odczytam!).
Puhacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2019, 10:14   #12
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,693
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Nie wiem jak szukasz ja znajduje w 5 sekund
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2019, 13:39   #13
Puhacz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Puhacz
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 43
Puhacz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No tak...

Jak szukam wg. frazy:
zbiorcze zestawienie jakości nagrywanych płyt
to wychodzi mój temat

Jak szaukam wg. podobnych fraz, to wychodzi wciąż mój temat
Jak szukam np. baza płyt to wychodzi: Baza nośników BD/DVD ale bez żadnego komentarza o wynikach testów, sama baza nośników z odnośnikami do numerów tłoczni itp...

Innym razem po przeformułowaniu zapytania wychodzi temat jak np: Nośniki DVD - temat z 2002 roku...

misiozol - wybacz ale Twój post nic nie wniósł (poza zwiększeniem licznika +1)... Mogłeś podać link skoro go znajdujesz w 5 sekund, nie podałeś... Niestety nie siedzę w temacie i nawet nie wiem wg. jakiego klucza szukać. Nie chcę robić doktoratu z nagrywarek bo to nie moja branża. Staram się zadawać właściwe pytania, forum czytałem wcześniej kilka dni - dowiedziałem się o testach co robicie, parametrach, wadach napędów slim, że Pioneer to mercedes tip. Tydzień temu jeszcze nie wiedziałem nic. Co nie doczytam to pytam. Nie pomagasz!
Przepraszam za ton ale nie mogłem się powtrzymać choć z natury jestem powściągliwy
Pozdrawiam!
Puhacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2019, 15:08   #14
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,693
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Rozumiem ze nie potrafiles wpisac w google frazy BDR-211 ? czy co bo ja nie za bardzo rozumiem w czym problem ze nie mozesz znalezc !!
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2019, 18:43   #15
Puhacz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Puhacz
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 43
Puhacz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK - chyba się nie zrozumieliśmy!
Pytałem o zbiorcze zestawienie jakości PŁYT M-DISC DVD/BD wg. wyników Waszych testów! Chodzi mi o że np. jitter jest najmniejszy na płytach takich a takich, a błędy odczytu najmniejsze na takich a takich...
Oczywiście model napędu wpisywałem i szukałem do 3 strony wyników googla ale żaden sklep w PL nie oferuje takowej, a musi być PL i z PL fakturą. Testów płyt w wynikach też nie było.

Chyba skończy się na tym LG BH16BS60 \ WH16NS60 + UNITEK Y-3322. Dalej jednak nie wiem czym się różnią (chociaż tej pierwszej jak widzę za dużo ofert na rynku nie ma), jak jest z awaryjnością, czy jest generalnie OK itp...

Zdr!
Puhacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
kontroler, m-disc, nagrywarka, sata-usb

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Konflikt: mysz usb vs kontroler sata Sunna Komputery - oprogramowanie i sprzęt 4 03.04.2010 13:22
jaki kontroler sata sobie sprawic ? Sunna Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 1 07.10.2008 10:42
Jaka zewnętrzna nagrywarka zasialana z USB? davidtychy Napędy optyczne DVD 8 17.09.2008 14:29
LITEON DX-20A3P02C i kontroler USB (speed, NEC, VIA) pali Napędy optyczne DVD 7 02.06.2008 22:12
problem z nagrywarka DVD na SATA adam7677 Napędy optyczne DVD 3 18.08.2007 14:35


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.