Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.03.2017, 20:32   #1
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Napędy zewnętrzne slim z trybem AV/TV

Witam,

z racji nadchodzącą przesiadką na nośniki BD-R myślałem o wykorzystaniu nowych możliwości także do multimediów. Przeglądając opisy urządzeń zewnętrznych Samsunga i LG trafiłem na opis funkcji AV/TV i stwierdziłem, że mogłoby to być przydatne dla mnie (tak, zdaję sobie sprawę z problemami z zasilaniem z portów USB telewizora, kolega czary2mary uruchomił tę funkcję w Samsungu SE-506, kolega Arepo nie dał rady, ale wydaje mi się, że to kwestia wystarczającej mocy zasilania i mam na to rozwiązanie).

Z tego co wyczytałem, to zarówno LG jak i Samsung stosują konwersję do trybu FAT32 i odbywa się to dość wolno (LG w którymś modelu podawało czas na 1GB danych teraz chwilowo nie mogę znaleźć).

Z racji tego, że na forum jest sporo fachowców to mam kilka pytań:

1) Czy ktoś kojarzy innego producenta niż LG i Samsung, którego produkty posiadają tę funkcję?

2) Czy istnieją kieszenie/obudowy z tym bajerem? (sam niczego nie znalazłem, pewnie zbyt niszowy temat na jakiegoś "Chińczyka")

3) Czy są jakieś urządzenia Samsunga BD-ROM combo zewnętrzne z tą funkcją? Odkąd strona TSST nie działa ciężko mi znaleźć jakiekolwiek informacje na temat modeli slim , a nie widzę sensu kupowania używanego SE-506 tylko dla tego bajeru (ceny to ok. 250 zł a pełnowymiarowa nagrywarka niedawno zakupiona)

4) Czy istnieje teoretycznie szansa na wymianę samego napędu z któregoś modelu DVD? (czytałem, że SE-506 nie ma złącza SATA tylko bezpośrednio USB, ale np. LG w specyfikacji modelu CP50NS20 (nie mogę linkować) podaje:
HOST INTERFACE
External (Host) USB 2.0(480Mbits/s)
Internal (Drive) SATA
Czy miał ktoś w rękach nagrywarki zewnętrzne slim LG i wie czy da je się rozebrać/wymienić napęd? Kupiłem combo TS-LB23 i jak będzie sprawny, to świetnie by się do tego nadał.

5) Ci, którym udało się to uruchomić - czy rzeczywiście jest to tak wolne? Ile czasu może trwać przemielenie 25GB?

Uprzedzając pytanie "po co"? By odtwarzać rodzinne filmy krótkometrażowe na telewizorze bez konieczności kopiowania z DVD/BD/HDD na pamięć przenośną.

EDIT: Czy ktoś wie gdzie jest dobra baza napędów zewnętrznych slim?

Ostatnio zmieniany przez zenonz : 02.03.2017 o godz. 21:54
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.03.2017, 22:01   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Powiem swoje zdanie w tej kwestii. Nie brnij w ten system . Kup porządny napęd Blu-Ray do komputera (nie slim) i nawet najtańszy odtwarzacz stacjonarny. Koszt będzie większy, ale zaoszczędzisz sobie dużo nerwów i zyskasz na jakości w każdym względzie. Żaden napęd slim nie dorównuje standardowemu, żaden tryb AV nie umywa się do funkcjonalności, które oferuje stacjonarny odtwarzacz. To tyle
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2017, 22:29   #3
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dzięki za opinię, na pewno jest w tym sporo racji "Prawdziwy" napęd 5,25" do komputera już kupiony (jeszcze nie dotarł do mnie). Niejako rzutem na taśmę kupiłem BD-COMBO slim za 70 zł, bo mój napęd wewnętrzny w laptopie nieco niedomaga, a dodatkowy czytnik jaki by nie był zawsze się przyda by nie katować cennej nagrywarki Niestety dopiero po zamówieniu obu dowiedziałem się o trybie AV, a być może dołożyłbym do SE-506 czy innego LG.

Nie chcę brnąć w stacjonarkę blu-ray do telewizora z 2 powodów:
1) nie jestem kinomaniakiem by mieć co na niej puszczać (biblioteka ma tylko DVD ) a grata na okazjonalne oglądanie zdjęć szkoda brać (a trzeba i tak dać tyle co za np. SE-506),
2) obawiam się nieco odtwarzania multimediów i kodeków na stacjonarce - akurat mój TV świetnie sobie radzi z mp4, mkv i innymi formatami i wiem, że do tego co potrzebuję jest wystarczający. Dodatkowo mam np. złe doświadczenia z TV Philipsa gdzie np. nawigacja po plikach/folderach przez USB była bardziej niż tragiczna (nawet nie sortował wg alfabetu) - tu zaś trzeba by dochodzenie robić, który sprzęt się nada.

Także traktuję to bardziej w ramach ciekawostki/bonusa - w ostateczności zawsze "przed seansem" mogę zgrać płytkę na pena 32GB, ale chciałem uniknąć jednego kroku.

Jak na razie przeglądając ogłoszenia na olx i przeszukując sieć znalazłem takie urządzenia wspierające ten tryb:

LG BD - WP50
LGDVD-RW - GP57EB40,GP40NB40, GP50NB40
LiteON - eBAU108,eNAU808,eNAU508
Samsung DVD-RW: SE-208DB/GB
Samsung BD: SE-506

Pytanie czy którykolwiek z DVD-RW da się rozebrać i wstawić swojego slima

Ostatnio zmieniany przez zenonz : 03.03.2017 o godz. 00:17
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2017, 05:55   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zdecydowanie prostsze i bezproblemowe rozwiązanie komputer HDMI \ telewizor HDMI ..

Tryb AV chyba tylko w slim BluRay Samsung - do tego wiele telewizorów pracuje niepoprawnie lub wcale w tym trybie ..zazwyczaj tylko modele TV Samsunga działają bez problemowo ..

Co do wymiany napędu to w większości laptopów jest to bezproblemowe ..od dłuższego czasu w większości to interfejs mini-sata - stary wyjmujesz - wsadzasz nowy ...i powinno działać ..jak sprawny sprzęt zamontowałeś ..
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2017, 21:14   #5
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Zdecydowanie prostsze i bezproblemowe rozwiązanie komputer HDMI \ telewizor HDMI ..
Biorąc pod uwagę liczbę kabli/sterowanie z pilota TV to jednak łatwiej zgrać pliki na pendrive

Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Tryb AV chyba tylko w slim BluRay Samsung - do tego wiele telewizorów pracuje niepoprawnie lub wcale w tym trybie ..zazwyczaj tylko modele TV Samsunga działają bez problemowo ..
Jeszcze LG WP50
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Co do wymiany napędu to w większości laptopów jest to bezproblemowe ..od dłuższego czasu w większości to interfejs mini-sata - stary wyjmujesz - wsadzasz nowy ...i powinno działać ..jak sprawny sprzęt zamontowałeś ..
O ile nie kupi się napędu do Dell'a z zatrzaskiem Planuję zamianę TS-L633 -> TS-LB23 i tu nie będzie problemu. Ale do DELL'a gdzie siedzi PLDS DU-8A3S nie wejdzie (jak i ten PLDS do drugiego kompa nie pasuje). Ale nie o tym pisałem - po prostu zastanawiałem się czy którykolwiek z modeli zewnętrznych Samsung/LG AV/TV jest "kieszenią" do zwykłego napędu ze złączem SATA. Bo jeśli wszystkie mają USB w napędzie, to wtedy kiepska inwestycja
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2017, 05:05   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez zenonz Podgląd Wiadomości
Biorąc pod uwagę liczbę kabli/sterowanie z pilota TV to jednak łatwiej zgrać pliki na pendrive



Jeszcze LG WP50
O ile nie kupi się napędu do Dell'a z zatrzaskiem Planuję zamianę TS-L633 -> TS-LB23 i tu nie będzie problemu. Ale do DELL'a gdzie siedzi PLDS DU-8A3S nie wejdzie (jak i ten PLDS do drugiego kompa nie pasuje). Ale nie o tym pisałem - po prostu zastanawiałem się czy którykolwiek z modeli zewnętrznych Samsung/LG AV/TV jest "kieszenią" do zwykłego napędu ze złączem SATA. Bo jeśli wszystkie mają USB w napędzie, to wtedy kiepska inwestycja
Tak oczywiście --ale tu tylko chodzi o rozwiązanie play z napędu optycznego..

LG WP50NB40 - to amerykańska wersja - region BluRay ustawiony na A

Bardzo wątpię żeby udało się zamienić bezproblemowo i bezboleśnie napędy w obudowach slim...
@Blackened2687 kilka rozbierał ...pytaj jego jak on to widzi...ja czarno to widzę ...
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Nagrywarki slim USB czary2mary Napędy optyczne DVD 108 08.11.2023 11:54
Free Mc Boot - PS2 Fat i slim Kamelsrp Homebrew 7 03.03.2012 20:02
PS2- Playstation 2 - HDD,USB,FREEMC, FAT I SLIM Myszop Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole 30 15.04.2011 19:08
Pioneer DVR-K06 slim OEM vs. NEC ND-6650A Dual Layer slim OEM s1misza Napędy optyczne DVD 1 21.08.2008 21:14
Save PS2 Slim akkkjyglpc Hardware 4 17.08.2008 16:09


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.