Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.07.2013, 17:28   #1
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zakup nagrywarki BluRay - pomoc!

Witam wszystkich.
Chcialbym abyscie mi poradzili w doborze nagrywarki. Ale ... jest to juz moja 5-ta nagrywarka i szczerze powiedziawszy mnie juz poszukiwanie kolejnej a mam nadzieje ze tym razem trafie na model ktory wytrzyma dluzej niz do ukonczenia gwarancji.
Pierwsza nagrywarka LG po okolo 1.5 roku padla. Nastepna po niecalym roku takze LG - za kazdym razem padl laser bluray. Majac juz serdecznie dosc LG zakupilem asusa BW-12B1LT ktory wytrzymal 4 miesiace - padla optyka, wymiana na nowy i w tej chwili zwrot kasy bo padla optyka. O ile w trzech przypadkach nie chcialo czytac plyt, o tyle w ostatnim czytalo dopoki pliki nie wymagaly dluzszego odczytu a zarazem bardzo wysokiej temperatury wewnatrz. I tak kopiujac wlasny film ktory mial np 23GB zawsze przed koncem kopiowania sie blokowal (nigdy w tym samym miejscu). Raz jedyny kiedy udalo sie skopiowac plyte okazalo sie ze od polowy filmu byly juz same kwadraty (plyta bez problemu dziala w stacjonarnych odtwarzaczach)

Tak ze po tych przejsciach ponownie wraca temat zakupu. Jednak nie mam sporych wymagan ani co do szybkosci ani mozliwosci typu odtwarzanie fimow 3D. To co dla mnie jest wazne aby wytrzymala (moze nie tak jak moja nagrywarka CD TEAC dziala do dzisiaj) ale bynajmniej niech nagra kilkadziesiat plyt. Maksymalna predkosc zapisu x2 (teraz juz trudno jest kupic z predkoscia x4)
Czyli zadnych wymagan.

Widzialem nowe nagrywarki LG z opcja M-Disc, ale dzisiaj juz tanie nagrywarki LG DVD posiadaja te opcje. Takze mozliwosc nagrywania BluRay XL nie jest wymagana (cena plyty zaporowa)

Mozecie mi cos doradzic? Trwalosc i minimalna predkosc to najwazniejsze.

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 15.07.2013 o godz. 18:23
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.07.2013, 18:58   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jakość napędów optycznych jest bardzo słaba stąd tez powyższe kłopoty-nie znam żadnych które by zachwycały trwałością -a na rynku zostały tylko konstrukcje LG ,Lite-on,Sony, Pioneer-możne spróbuj tą ostatnią?


Pioneer BDR-S08XLT

[ARTYKUŁ]Pioneer BDR-208DBK - recenzja nagrywarki Blu-ray

Pioneer BDR-208DBK
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2013, 23:44   #3
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Te tematy czytalem juz po napisaniu posta i tylko ten opis:
Cytat:
Napisany przez rcobex Podgląd Wiadomości
Czy na dzień dzisiejszy, na podstawie tego co mamy dostępne, można stwierdzić i wskazać nagrywarkę która najlepiej zapisuje nośniki BD ? Z tego co widzę absolutnie nie ma reguły, w zasadzie można by wszystkie wrzucić do kosza, wymieszać i wybrać. I ten wybór będzie prawidłowy.
utwierdzil mnie w tym do czego sam doszedlem. Choc od zawsze traktowalem LG jako duzo za male pieniadze o fatalnej jakosci a szczegolnie trwalosci, teraz doszedl asus ale za wieksze pieniadze.

W zasadzie posta napisalem liczac ze inni uzytkownicy nagrywarek napisza ze poprostu mam pecha i ewentualnie opisza swoje przygody ze swoim sprzetem.

Czytajac takze o nagrywarkach obslugujacych format BD-XL ze powiny posiadac trwalszy laser. Ale z tego co sie orientuje nagrywarki obslugujace format XL sa od niedawna.

Moze uzytkownicy swoich nagrywarek napisza jaki posiadaja model, ile mniej wiecej nagrali plyt i jak dlugo posiadaja? Byloby to bardzo pomocne.


W tej chwili do dyspozycji sa:
Pioneer BDR-208EBK i DBK
Pioneer BDR-S08XLT
Teac BD-W512GSA-100
LG BH16NS40

Z tych dwoch pionerow ktory jest nowszy? Jaka jest roznica miedzy EBK i DBK?

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 15.07.2013 o godz. 23:57
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 08:48   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez anmedia Podgląd Wiadomości
Te tematy czytalem juz po napisaniu posta i tylko ten opis:

utwierdzil mnie w tym do czego sam doszedlem. Choc od zawsze traktowalem LG jako duzo za male pieniadze o fatalnej jakosci a szczegolnie trwalosci, teraz doszedl asus ale za wieksze pieniadze.

W zasadzie posta napisalem liczac ze inni uzytkownicy nagrywarek napisza ze poprostu mam pecha i ewentualnie opisza swoje przygody ze swoim sprzetem.

Czytajac takze o nagrywarkach obslugujacych format BD-XL ze powiny posiadac trwalszy laser. Ale z tego co sie orientuje nagrywarki obslugujace format XL sa od niedawna.

Moze uzytkownicy swoich nagrywarek napisza jaki posiadaja model, ile mniej wiecej nagrali plyt i jak dlugo posiadaja? Byloby to bardzo pomocne.


W tej chwili do dyspozycji sa:
Pioneer BDR-208EBK i DBK
Pioneer BDR-S08XLT
Teac BD-W512GSA-100
LG BH16NS40

Z tych dwoch pionerow ktory jest nowszy? Jaka jest roznica miedzy EBK i DBK?

Tak jak Rcobex nie ma reguły ani powtarzalności w dzisiejszych napędach z plastikową optyką i mechaniką .......Potrafią paść podczas wypalania czy odczytu pierwszej płyty...........
Asus to OEM LIte-on IHBS więc masz już z głowy wybór napędów LIte-on i ich OEM (HP,Asus,Plextor)
Pioniery różnią się panelem przednim i (lub) softem (inny EPROM i firmware-S08XLT ma dodatkowo obsługę BD XL) za to są identyczne pod względem technicznym .
Teac BD-W512GSA-100 to OEM Pioneera chyba jak dobrze pamiętam serii 206 więc to dosyć stary już model.
LG BH16NS40........mam wypalił jak do tej pory z 500-600płytCD,DVD,BD-działa jeszcze -mogę w skali 1-10 ocenić go miedzy 7 a 8. tyle że moje wymagania są wysokie
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 08:53   #5
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Od 6 lat jadę na Pioneerach, mam dwa i oba działają.

BD mam 205DBK już dwa lata - stary model, ale to dobrze. Kosztował kiedyś 900zł (ja dałem 399 już na wyprzedażach) więc może solidniejszy.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 16.07.2013 o godz. 08:56
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 08:57   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Od 6 lat jadę na Pioneerach, mam dwa i oba działają.

BD mam 205DBK już dwa lata - stary model, ale to dobrze. Kosztował kiedyś 900zł (ja dałem 399 już na wyprzedażach) więc może solidniejszy.
Może jeszcze japoński
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 09:17   #7
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Liczyłem na to, ale niestety nie - już Made In China
Ale póki co działa
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 11:31   #8
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Z tej całej ekipy najmądrzejszy chyba będzie 208DBK. W przypadku gdy nie chcemy drugiej do testów.
Gdybym miał kupić, jedną i tylko jedną nagrywarkę BD to wybrał bym iHBS112. Z wiadomych względów.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 11:36   #9
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szczerze powiedziawszy problem jest niepokojacy. Jedynie na co nalezy liczyc ze z kazdym rokiem bedzie taniej.

Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Asus to OEM LIte-on IHBS więc masz już z głowy wybór napędów LIte-on i ich OEM (HP,Asus,Plextor)
Tak to spora czesc napedow juz odpada
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Pioniery różnią się panelem przednim i (lub) softem (inny EPROM i firmware-S08XLT ma dodatkowo obsługę BD XL) za to są identyczne pod względem technicznym .
Sam panel ma najmniej do znaczenia
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Teac BD-W512GSA-100 to OEM Pioneera chyba jak dobrze pamiętam serii 206 więc to dosyć stary już model.
A cenowo dosc nowoczesny
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
LG BH16NS40........mam wypalił jak do tej pory z 500-600płytCD,DVD,BD-działa jeszcze -mogę w skali 1-10 ocenić go miedzy 7 a 8. tyle że moje wymagania są wysokie
A plyt BD ile nagrales ?

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Od 6 lat jadę na Pioneerach, mam dwa i oba działają. BD mam 205DBK już dwa lata - stary model, ale to dobrze.
Ale ten najstarszy to chyba nagrywarka DVD/CD? Na tym BD 205DBK ile nagrales plyt?

U mnie lacznie na wszystkich nagrywarkach BD nagralem okolo 50 plyt z czego polowa na RW. Czyli srednio az 12 plyt na nagrywarke. Na nagrywarkach BD nagrywalem wylacznie i odtwarzalem same plyty BD. Do celow normalnej pracy jest inna DVD/CD.

Cytat:
Napisany przez rcobex Podgląd Wiadomości
Z tej całej ekipy najmądrzejszy chyba będzie 208DBK. W przypadku gdy nie chcemy drugiej do testów.
Gdybym miał kupić, jedną i tylko jedną nagrywarkę BD to wybrał bym iHBS112. Z wiadomych względów.
Nagrywarka wylacznie do nagrywania wlasnych filmow.
Co do iHBS112 cos wiecej? W koncu moj asus ktorego mialem to chyba z tej serii byl?!

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 16.07.2013 o godz. 12:33 Powód: ppp
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 11:40   #10
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Starsza to 112 przerobiona firmware na 112L czy jakoś tak - nie pamiętam.
Pracowała jako jedyny czytnik w komputerze przez wiele lat i wciąż używam jej do wszytkiego co nie jest BD. Dość mocno się przykurzyła - ale wypala i czyta wciąż bardzo dobrze.

Na "nowej" dużo nie wypaliłem, ale kilkadziesiąt płyt BD-R na pewno.

Głównie katuje ją tanimi płytami BD-RE 50GB 2x na których robię backupy. Nagranie całej takiej płyty to prawie 3 godziny pracy nagrywarki, a odczyt niewiele szybciej.
Dość mocno się nagrzewa, ale - odpukać - nic jej nie jest. Ta nagrywarka jest lepiej wykonana od 112L, tacka ma m.in gumową uszczelkę - w środku się nic nie kurzy.
Ale była też sporo droższa (112 kupiłem za 120zł nową w sklepie w 2007 roku).

Mój brat ma LG, nieco starszą i więcej wypala -i tez działa jak marzenie.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 16.07.2013 o godz. 11:52
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 11:47   #11
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez anmedia Podgląd Wiadomości
Nagrywarka wylacznie do nagrywania wlasnych filmow.
Co do iHBS112 cos wiecej? W koncu moj asus ktorego mialem to chyba z tej serii byl?!
Czyli w testowanie nie będziesz się bawił ? To wybrał bym 208DBK. Jest jeszcze LG, ale kolega czary2mary pisze że nie za bardzo radzi sobie z płytkami 50GB. Polecam trochę przejrzeć forum, jest sporo testów na wszelakiej maści nośnikach.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 14:11   #12
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez anmedia Podgląd Wiadomości

A plyt BD ile nagrales ?
Płyt BD na tym LG tak ok 150-200szt
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 16:37   #13
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyli utwierdzacie mnie, ze mam pecha Jak napisalem wczesniej u mnie BluRay wylacznie chodzi o filmy (podkreslam nie kopie a wlasne produkcje) + olbrzymia ilosc zdjec. Z plytami 50GB staram sie nie uzywac, sa 3 x drozsze niz 25GB wiec film dziele na 2-3 czesci. (2 lata temu wykupilem w sklepie wszystkie plyty bo sklep przecenil je na 1***8364; -Sony BNR24A) a jednego Panasonica kupowalem w niemczech 50GB (zaluje ze nie kupilem wiecej widzac jakie ma opinie kosztowalo mnie to okolo 4***8364; tak cena nie do pomyslenia).

Czytalem testy, ale pomimo ze "siedze w branzy" to temat nagrywarek nigdy mnie nie interesowal. Tak ze z samego testu nie wiele do mnie dociera, zwlaszcza ze np piszecie o plytach miedzy innymi widzialem test plyty Maxella (wszystko na czerwono) a u mnie sa to jedyne plyty ktore do dzisiaj zyja (tzn wkladam do napedu, ogladam film bez problemu )

Jescze wczesniej pytalem jaka jest roznica w modelach Pioneer BDR-208EBK i DBK?

Przy opiniach jakie w tej chwili piszecie pozostaly modele Pionera lub LG zwlaszcza ze obsluguje M-DISC - ale poczekam jeszcze z podjeciem decyzji.


PS
Nie wiem czy zauwazyliscie ze niektorzy producenci podaja MTBF dla swoich nagrywarek nie 100.000 jak to bylo przyjete, a 60.000 (nie pamietam gdzie to widzialem ale przegladne i podam)

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 16.07.2013 o godz. 16:46
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 19:49   #14
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez anmedia Podgląd Wiadomości
Czyli utwierdzacie mnie, ze mam pecha Jak napisalem wczesniej u mnie BluRay wylacznie chodzi o filmy (podkreslam nie kopie a wlasne produkcje) + olbrzymia ilosc zdjec. Z plytami 50GB staram sie nie uzywac, sa 3 x drozsze niz 25GB wiec film dziele na 2-3 czesci. (2 lata temu wykupilem w sklepie wszystkie plyty bo sklep przecenil je na 1***8364; -Sony BNR24A) a jednego Panasonica kupowalem w niemczech 50GB (zaluje ze nie kupilem wiecej widzac jakie ma opinie kosztowalo mnie to okolo 4***8364; tak cena nie do pomyslenia).

Czytalem testy, ale pomimo ze "siedze w branzy" to temat nagrywarek nigdy mnie nie interesowal. Tak ze z samego testu nie wiele do mnie dociera, zwlaszcza ze np piszecie o plytach miedzy innymi widzialem test plyty Maxella (wszystko na czerwono) a u mnie sa to jedyne plyty ktore do dzisiaj zyja (tzn wkladam do napedu, ogladam film bez problemu )

Jescze wczesniej pytalem jaka jest roznica w modelach Pioneer BDR-208EBK i DBK?

Przy opiniach jakie w tej chwili piszecie pozostaly modele Pionera lub LG zwlaszcza ze obsluguje M-DISC - ale poczekam jeszcze z podjeciem decyzji.


PS
Nie wiem czy zauwazyliscie ze niektorzy producenci podaja MTBF dla swoich nagrywarek nie 100.000 jak to bylo przyjete, a 60.000 (nie pamietam gdzie to widzialem ale przegladne i podam)
EBK obsługuje BD-XL a DBK nie
Co do podawanie MTBF to przy dzisiejszej optyce liczby te nic nie znaczą ....to tylko pozory mające utrzymać dobre samopoczucie... producentów
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 21:01   #15
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i rozwiales mi praktrycznie wszystkie watpliowsci. Czyli kupowac to co najtansze i ma najwiecej bajerow Przegladajac testy czy to Pioneera czy LG wyglada ze oba radza sobie z nagrywaniem plyt - dobrze. Chyba ze jest jeszcze cos o czym nie wiem.

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 16.07.2013 o godz. 21:39
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Laptop nie widzi nagrywarki ;-( Prośba o pomoc arekszym Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 14.02.2006 20:30
Trochę inne pytanie o wybór nagrywarki pianoman Napędy optyczne CD 8 20.09.2005 09:11
Zakup CD-RW - prośba o pomoc w wyborze... Kalasanty Napędy optyczne CD 10 14.03.2003 12:59
aktualizacja biosu nagrywarki 8080b do biosu nagrywarki 8120B ver.2.00 metro21 Napędy optyczne CD 1 01.01.2002 18:11


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.