Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.11.2018, 23:22   #1
forsaken
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 16
forsaken w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pioneer BDR-S09XLT i nowe nośniki BD-R DL

Witam wszystkich
Posiadałem nagrywarkę LG BH10LS30. Niestety ostatnio kupione płyty:


kończyły nagranie w niej błędem:


Po trzech straconych płytach od sprzedawcy dowiedziałem się, że
problem wynika z tego, że są to nowe nośniki, a nagrywarka jest stara i nieprawidłowo je obsługuje.

Kupiłem więc Pioneer BDR-S09XLT (data produkcji marzec 2018, najnowszy firmware 1.51) i spróbowałem w niej nagrać ten nośnik. Skończył tak samo:
.

I teraz już nie wiem czy to wina nośników czy ten mój nowy Pioneer jest
jeszcze za stary dla tych nośników? To pierwsza płyta jaką nagrywałem tym Pioneerem, nagrywarka nówka więc chyba jest ok.

Czy warto coś zmieniać w ustawieniach napędu w programie
Pioneer BD Drive Utility
forsaken jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.11.2018, 03:43   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dokładnie co to za płyty i skąd ,gdzie kupione itp itd ? Podaj Stamper Code \ Hub Serial nośników które kupiłeś ..
Konfiguracja sprzętu, program do nagrywania , ustawienia nagrywania itp itd

Ostatnio z tym kodem partię testową dla kalibracji maszyn tłoczących wypuścił RITEK Tajwan , ale posiada ona wiele wad i jest bardzo duży problem z zapisem tych nośników na wielu napędach ....

Nie wiem kto Tobie te bzdury pisał ale LG BH10LS30 od pierwszego softu ma wsparcie dla tego nośnika z kodem MID:MEIT02 i nigdy na tym sprzęcie nie było problemów z zapisem na tych nośnikach ..
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2018, 08:08   #3
forsaken
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 16
forsaken w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Dokładnie co to za płyty i skąd ,gdzie kupione itp itd ? Podaj Stamper Code \ Hub Serial nośników które kupiłeś ..
Konfiguracja sprzętu, program do nagrywania , ustawienia nagrywania itp itd

Ostatnio z tym kodem partię testową dla kalibracji maszyn tłoczących wypuścił RITEK Tajwan , ale posiada ona wiele wad i jest bardzo duży problem z zapisem tych nośników na wielu napędach ....

Nie wiem kto Tobie te bzdury pisał ale LG BH10LS30 od pierwszego softu ma wsparcie dla tego nośnika z kodem MID:MEIT02 i nigdy na tym sprzęcie nie było problemów z zapisem na tych nośnikach ..
Gdzie mogę znaleźć ten Stamper Code? Nie bardzo wiem co to jest.
Płyty kupione na tej aukcji:
https://allegro.pl/mitsubishi-bd-r-d...632900013.html
Kupiłem kilka luzem, opakowania nie mam.
Program jak widać na zrzutach Img Burn. Ustawienia domyślne, tak jak były po instalacji, nic nie zmieniałem.
Ustawienia domyślne jakie ustawił program dla BD-Video, tylko prędkość nagrywania 2x.
Te "bzdury" pisał mi sprzedający, nawet w opisie aukcji ma to napisane.

Byłbym wdzięczny za radę czy to wada partii płyt i czy domagać się jednak wymiany płyt.

Ostatnio zmieniany przez forsaken : 08.11.2018 o godz. 08:15
forsaken jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2018, 08:57   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez forsaken Podgląd Wiadomości
Gdzie mogę znaleźć ten Stamper Code? Nie bardzo wiem co to jest.
Płyty kupione na tej aukcji:
https://allegro.pl/mitsubishi-bd-r-d...632900013.html
Kupiłem kilka luzem, opakowania nie mam.
Program jak widać na zrzutach Img Burn. Ustawienia domyślne, tak jak były po instalacji, nic nie zmieniałem.
Ustawienia domyślne jakie ustawił program dla BD-Video, tylko prędkość nagrywania 2x.
Te "bzdury" pisał mi sprzedający, nawet w opisie aukcji ma to napisane.

Byłbym wdzięczny za radę czy to wada partii płyt i czy domagać się jednak wymiany płyt.
Stamper Code \ Hub Serial
Kody tłoczni \ partii , przeznaczenia , ustawienia i informacje dodatkowe

Ciężko je odczytać z tych nośników ...
Tu przykładowe umieszczenie kodów ...

-2018-11-08_09-39-48.png

-2018-11-08_09-40-10.png

W Twoim przypadku jeden jest w plastiku wytłoczony na pierścieniu przezroczystym nośnika -bez lupy ciężko odczytać a drugi jest razem z zaprogramowaniem nośnika naniesiony od spodu na początku warstwy nagrywanej .... Jak odczytasz to wstaw je i będzie wszystko wiadomo czy masz japońskie tłoczenie MEI\Panasonic czy testowe , kalibracyjne RITEK Tajwan


LG BH10LS30 dostało w 2012r nawet aktualizację do najnowszych nośników BD-R DL 50GB x6 od Ritek : MID:RITEKDR3 i CMC Magnetic MID:CMCMAGDI6 i Panasonic \MEI MID : MEIRB1 czy VERBATIM MID:VERBATIMf
https://www.cdrinfo.pl/hardware/521-LG-BH10LS30


Nośnik MEIT02 jest opracowany, skonstruowany w 2007r ....a w2008r ukazał się na rynku ... Twój model ma go od początku od pierwszego softu fw 1.00 w obsłudze i nie powinno być żadnych problemów zapisem tego nośnika
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2018, 08:59   #5
forsaken
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 16
forsaken w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki.
Wrócę z pracy to odczytam je z płyt i podam.
forsaken jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2018, 21:09   #6
forsaken
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 16
forsaken w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wydaje mi się że ten numer to:
Z4Z5805U0104523
choć 1 i/lub 3 znak to mogą być 7 zamiast Z
forsaken jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.11.2018, 07:43   #7
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez forsaken Podgląd Wiadomości
Wydaje mi się że ten numer to:
Z4Z5805U0104523
choć 1 i/lub 3 znak to mogą być 7 zamiast Z
Odczytałeś tylko hub code ..
Brakuje jeszcze najważniejszego stamper code który jest przy warstwie nagrywanej .. powinien być w takim formacie dla tego nośnika "4R2D05A03C31R"

Ale przynajmniej hub code jest od RITEK Tajwan ..ale dopiero drugi kod może potwierdzić na 100% oraz co to za partia nośnika i dlaczego mogą być z nią takie problemy w zapisie ...
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.11.2018, 21:25   #8
forsaken
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 16
forsaken w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Są dwa numery:
4R2D05305C31R i 4RD214801C31R
forsaken jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.11.2018, 07:27   #9
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
To już 1,51 pora zaktualizować z wersji 1,3
Pora na okulistę ?

-1.png


Cytat:
Napisany przez forsaken Podgląd Wiadomości
Są dwa numery:
4R2D05305C31R i 4RD214801C31R
Na 100% partia testowa kalibracyjna RITEK Tajwan ... stąd wszystkie problemy z zapisem ... Wszyscy je maja na tej partii nośników od RITEK ... dlatego że nie powinna w ogóle trafić na rynek... a jednynie do testów i analiz i sprawdzeń do korekty ustawień maszyn tłoczących .
Nie ma tu Twojej winy ani Twojego sprzętu ..
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD+R DL (8.5GB) a Pioneer 212 SATA Portalnet Nośniki optyczne 3 20.11.2007 17:12
Shrink 3.2 i nośniki DL. rcobex Napędy optyczne DVD 5 13.09.2007 11:10
Problem z wypalaniem CD na Pioneer DVDR-112D noe Napędy optyczne CD 4 02.06.2007 16:38
Pioneer DVR-110 i 110D nowe biosy czechoj Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1 26.11.2005 22:45
Nagrywarka DL Pioneer DVR-109 Monica Napędy optyczne DVD 7 16.10.2004 23:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.