Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.01.2012, 22:05   #301
zoltan666
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.12.2011
Posty: 29
zoltan666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W głównych ustawieniach programu są dostępne 3 rodzaje menu: XMB, static i carousel. Natomiast w ustawieniach przy konkretnym filmie nie ma juz carousel menu i w związku z tym nie moge ustawic tego rodzaju menu. Tez tak masz u siebie?
I druga sprawa. Masz jakies spolszczenie do tego programu? Ja znalazłem jakies, ale to chyba do starszych wersji, albo ja nie umiem tego właściwie zainstalować?
zoltan666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2012, 12:05   #302
artur111bartek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.06.2011
Posty: 59
artur111bartek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zoltan666 Podgląd Wiadomości
W głównych ustawieniach programu są dostępne 3 rodzaje menu: XMB, static i carousel. Natomiast w ustawieniach przy konkretnym filmie nie ma juz carousel menu i w związku z tym nie moge ustawic tego rodzaju menu. Tez tak masz u siebie?
I druga sprawa. Masz jakies spolszczenie do tego programu? Ja znalazłem jakies, ale to chyba do starszych wersji, albo ja nie umiem tego właściwie zainstalować?

zatrzymaj tę wersję na potem - na bank masz wersję 4
poszukaj wersji 3 ma PL ( 1. settings , 2. GUI , 3. POLISH)

daj do niej pliki mkv (mozesz je bezstratnie uzyskać np - 1.plik video z oryginału do tsmuxser , wybrać demux. 2 mkmergeGUI -TYLKO wersja 3 - połączyć do mkv - zwróć uwagę by do video dać fps taki sam jak w oryginale , bo program z automatu daje 25 fps)

zobacz co Ci wyjdzie - jak coś to pisz - co wiem to pomogę

proponuje popracować na plikach mkv np 100 MB - szybki wynik i nie tracisz czasu.
artur111bartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2012, 19:51   #303
borejek3
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.02.2006
Posty: 85
borejek3 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez borejek3 Podgląd Wiadomości
Czy mógłby ktoś opisać poprawną konfigurację BDRebuider'a, włącznie z innymi potrzebnymi do niego narzędziami tak aby był gotowy do kompresji filmu z ~50GB na ~25GB.
Czarna magia
borejek3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2012, 13:05   #304
zoltan666
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.12.2011
Posty: 29
zoltan666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam pewien film, który chciałbym skopiowac na płytę 25GB. Sam film ma rozmiar 29.7GB. Aby film jak najmniej kompresować do rozmiaru odpowiedniego dla płyty 25GB wykonałem takie czynności.
1. Zgrałem film DVDFabem bez napisów końcowych (zostało 28.5GB).
2. Wrzuciłem ten film do multiAVCHD, podzieliłem na sceny i w wyborze ścieżki dźwiękowej zaznaczyłem, aby dla wersji oryginalnej pozostało zwykłe DTS. W oryginale jest DTS-HD Master. (zostało 24.8GB)
3. Wrzuciłem film ponownie do DVDFAb i skompresowałem go do rozmiaru właściwego dla płyty 25GB. (cała kompresja trwała 4 godziny).

Na komputerze film odtwarza się prawidłowo. Niestety w odtwarzaczu stacjonarnym od około 55min. obraz w filmie idzie skokami. Dźwiek jest w porządku. Sam film jeśli chodzi o czas tez idzie prawidłowo. W czym jest problem?

A moze macie jakies inny sposób na nagranie filmu 29.8GB na płytę 25GB? Dźwieku DTS HD Master nie potrzebuje, wystarczy zwykłe DTS. Napisy końcowe tez moge sobie darować.
zoltan666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2012, 14:18   #305
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zawsze zastanawiam się po co kompresja.
Jeżeli decydujemu się na HD to przy dużym bitrate plik wynikowy ma też dużą objętość.
Robimy to nie dla sztuki tylko dla max jakości a tym samym przyjemności w oglądaniu dobrego obrazu.
Są płyty DL... to prawda droższe ale chyba to nie problem przy cenie całego zestawu HD.
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2012, 17:37   #306
krzys504
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.11.2011
Posty: 4
krzys504 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj Podgląd Wiadomości
Zawsze zastanawiam się po co kompresja.
Jeżeli decydujemu się na HD to przy dużym bitrate plik wynikowy ma też dużą objętość.
Robimy to nie dla sztuki tylko dla max jakości a tym samym przyjemności w oglądaniu dobrego obrazu.
Są płyty DL... to prawda droższe ale chyba to nie problem przy cenie całego zestawu HD.
Ja tylko kompresuje filmy do utraty 10% jakosci.reszte nagrywam na DL.
Jakosc przede wszystkim
krzys504 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2012, 19:56   #307
zoltan666
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.12.2011
Posty: 29
zoltan666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jakiego innego programu poza DVDFab mozna jeszcze uzyc do skompresowania Blu-ray? Zrobiłem ponowna kompresję DVDFabem i niestey problem nadal wystepuje, z tym, że zaczyna się 30 minut filmu później niz w opisywanym powyżej przypadku, więc to raczej wina kompresji. Za odpowiedzi w stylu "a po co kompresować, kup płyte 50GB" z góry dziękuje - nie sa pomocne.
zoltan666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2012, 20:39   #308
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez zoltan666 Podgląd Wiadomości
A jakiego innego programu poza DVDFab mozna jeszcze uzyc do skompresowania Blu-ray? Zrobiłem ponowna kompresję DVDFabem i niestey problem nadal wystepuje, z tym, że zaczyna się 30 minut filmu później niz w opisywanym powyżej przypadku, więc to raczej wina kompresji. Za odpowiedzi w stylu "a po co kompresować, kup płyte 50GB" z góry dziękuje - nie sa pomocne.
BD-Rebuilder ?
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2012, 20:45   #309
zoltan666
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.12.2011
Posty: 29
zoltan666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie moge go uruchomic. Wyskakuje mi jakieś MSCOMCTL.OCX i cos tam dalej.
zoltan666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2012, 21:22   #310
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez zoltan666 Podgląd Wiadomości
Nie moge go uruchomic. Wyskakuje mi jakieś MSCOMCTL.OCX i cos tam dalej.
http://forum.videohelp.com/threads/3...MSCOMCTL-error
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2012, 09:04   #311
zoltan666
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.12.2011
Posty: 29
zoltan666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sacd dzieki za ten link. BD-Rebuilder juz mi działa. Widziałem wczesniej podobna porade co do tego pliku na innym forum, ale ktos tam zle to opisal i jego sposob u mnie nie zadzialal.

Ale wracajac do mojego problemu konwersji filmu. Zrobilem to tym BD-Rebuilderem. Trwala to znacze dluzej nic DVDFabem, potrzebowalo strasznie duzo miejsca na dysku (okolo 80GB lacznie ze zrobieniem obrazu filmu). Problem, ktory byl w DVDFab zniknal, film juz sie nie zacina, ale niestety zjadlo mi gdzies jedna scene. Dzwiek idzie normalnie, ale obraz w pewnym momencie przeskakuje o jakies 10 minut do przodu (mniej wiecej co tyle sa sceny). Film jesli chodzi o obraz konczy sie 10 minut przed czasem, a dzwiek idzie dalej, az do wlasciwego konca. W czym problem? jak ustawic ten BD-Rebuilder, zebu konwersja trwala krocej i dawala dobry rezultat, jesli chodzi o jakosc?
zoltan666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2012, 16:17   #312
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez zoltan666 Podgląd Wiadomości
Mam pewien film, który chciałbym skopiowac na płytę 25GB. Sam film ma rozmiar 29.7GB.
Prośba jak wygląda zapisany film.
W jakim formacie, jakie katalogi ?
Czy jest plik m2ts ?
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2012, 16:48   #313
artur111bartek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.06.2011
Posty: 59
artur111bartek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zoltan666 Podgląd Wiadomości
A jakiego innego programu poza DVDFab mozna jeszcze uzyc do skompresowania Blu-ray? Zrobiłem ponowna kompresję DVDFabem i niestey problem nadal wystepuje, z tym, że zaczyna się 30 minut filmu później niz w opisywanym powyżej przypadku, więc to raczej wina kompresji. Za odpowiedzi w stylu "a po co kompresować, kup płyte 50GB" z góry dziękuje - nie sa pomocne.
Chyba za bardzo latasz z kwiatka na kwiatek. I nie do końca słuchasz rad innych. Pisałem Ci żebyś zobaczył wersję multiAVCHD 3.0. tam , od razu na pierwszej stronie , w okienku po prawej , są ustawienia . Możesz wybrać wielkość wyniku do BD9 ,do BD 25 itd. Jak wybierzesz jeszcze na 2-przebiegi to przy tym procencie zmniejszenia pliku głównego moim zdaniem nie będziesz widział różnicy.
Testowaliśmy kiedyś u kolegi w sklepie na TV52 cali LCD i Plazma płyty o 10-15 % mniejsze niż oryginały kompresowane na 2-przebiegach . Ani ja ani koledzy nie widzieliśmy różnicy.
Przy większym procencie różnica widoczna- im więcej tym bardziej to oczywiste.
Choć przy obecnych cenach DL .... ja bym wolał na DL ... ale nie nagrywam na DL.

X-man First Class zrobiony z BD50 do BD25 BD-rebuilderem w najszybszy sposób - różnica widoczna od razu - no ale też i tam było trochę do obcinki.

Starczyło więc rzucić okiem na multiACVHD 3.0 -po polsku.
Podejrzewam ,że i na forum o którym piszesz , też dobrze napisali.

Jak trochę już wiesz , to jeszcze Xilisoft Video Converter Ultimate świetną robotę odwala,
podobno VidCoder - ale tego nie wiem , jest trochę tego w googlu starczy poszukać

Tak z doskoku

P.S.
A ten serial który chciałeś robić i w nie robisz to nie "Pacyfik" czasem ?


A ja dałem sobie spokój narazie z płytami DL (wiem ,że slawekj uzna to za błędną decyzję ) - za dużo czasu , za dużo kasy , za dużo strat.
Moim zdaniem przypomina to sytację jak kiedyś było z DVD DL - też u jednego szło , u drugiego nie , a to stacjonar jeden czytał (a 'propos ostatni chyba zaczął czytać stacjonar Panas nagrywane DVD), a drugi nie czytał itd . ..pamiętacie?
A teraz... DVD DL lataja że chej.
BD DL mam na twardzielu , jak bedzie już tak że ludzie mniej będą pisać o problemach z nagrywaniem BD DL to wtedy sobie nagram to bezproblemowo.
Na chwilę obecną de facto problemy z nagrywaniem dotyczą BD DL.
Nie widziałem by ktoś pisał o problemach z nagraniem BD 25.
Albo może ja mam pecha - ale komp ok , nagrywarka ok , 20 płyt BD DL nagranych (10 oryginał Verbatim). Na kompie chodzą wszystkie , na stacjonarnym działa 5 - z czego 4 stają na 3-5 sekund przy zmianie warstwy.

Ostatnio zmieniany przez artur111bartek : 07.01.2012 o godz. 17:16
artur111bartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2012, 17:13   #314
zoltan666
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 26.12.2011
Posty: 29
zoltan666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
artur111bartek - mam ten multiAVCHD 3.0 i wykorzystałem go do wyciagnięcia DTS z DTS-HD, ale nie wiedziałem, że mozna nim tez skompresowac film.
1. Co do wiekości wyniku nie widze w mojej wersji nic z BD9, czy BD25. Za to w zakładce Author jest Objetość końcowa (MB), więc to pewnie o to chodzi. Tylko ile dokładnie ustawic dla BD25, żeby napewno zmieścilo sie na płytę? Jakieś 23000MB?
2. Gdzie ustawic to "na 2 przebiegi"? Widze cos takiego: Threads setting for x264: Czy to tutaj? Czy tez w: Transcode > Jakość wybrac 2 pass VHQ?

Przejrzałem sobie folder WORKFILES z BD-Rebuildera i w nim mam 7 plików M2TS. Jest pięć po około 3GB, jeden 1GB i niestety jeden o rozmiarze 2.13GB i to jest ten właśnie gdzie brakuje części filmu. Co do tego fragmentu filmu mam taki zapis w logu Rebuildera:

- [02:51:30] Processing: VID_00004 (5 of 7)
- [02:51:30] Extracting A/V streams [VID_00004]
- [02:53:17] Reencoding video [VID_00004]
- Source Video: VC-1, 1920x1080
- Rate/Length: 23,976fps, 41*312 frames
- Bitrate: 14*273 Kbs
- [02:53:18] Reencoding: VID_00004, Pass 1 of 1
- Encode failed. Retrying.
- [03:15:53] Video Encode complete
- [03:15:53] Multiplexing M2TS

Podejrzewam, ze było to wtedy, gdy komp mi sie najprawdopodobnie zrestartował. Czy mozna uzupełnic jakoś w rebulderze z ponowna kompresja ten brakującey fragment, czy tylko kompresja całości od początku?

Ostatnio zmieniany przez zoltan666 : 07.01.2012 o godz. 17:37
zoltan666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2012, 20:24   #315
artur111bartek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.06.2011
Posty: 59
artur111bartek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Znaczy "Pacyfik" chcesz w końcu zrobić .
1. Wwal do multiAVCHD , 2. po prawej "Dopasuj" wybierz , wywala się lista i...wybierasz

dosłownie 2 ruchy

Ostatnio zmieniany przez artur111bartek : 07.01.2012 o godz. 20:26
artur111bartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
blu-ray, nagrywanie, nagrywanieblu-ray, poradnik blu-ray


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
podczas nagrywania plyt dvd nagrywarki sie wieszaja tarnowitz Napędy optyczne DVD 28 27.05.2005 15:58
"zawieszanie sie" procesu nagrywania Mjoker Napędy optyczne CD 5 12.06.2004 13:42
Pare pytan na temat plyt DVD i ich nagrywania Radaar Napędy optyczne DVD 6 20.03.2004 16:10
restart komputera podczas nagrywania plyt MiNos Napędy optyczne CD 3 28.02.2004 23:51
Frustrujacy problem nagrywania plyt pod W2K Proff. mrdeath Napędy optyczne CD 2 26.02.2003 10:07


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.