Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.02.2011, 08:46   #181
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Szczota Podgląd Wiadomości
Zainstalujcie Any DVD HD i po problemie
Ten zacny program w utworzonym obrazie .iso płyty Blu-ray dodaje dwa własne foldery:
ANY!
ANYVM
Po co on to robi? Musi tak? Są w nich liczne pliki, których istoty nie rozumiem.

Czy obecność takich niestandardowych folderów nie będzie sprzętowi stacjonarnemu (odtwarzaczom, PS3) przeszkadzała? Nie trudno sobie wyobrazić złośliwe zabezpieczenie, odmawiające odtwarzania po wykryciu folderu "ANY!".
No bo wykasować tych folderów z obrazu .iso po pierwsze nie umiem (nie wiem czym), a po drugie - bałbym się, bo zapewne po coś są, więc tylko bym pewnie tym zaszkodził.

Przy okazji - jakie jeszcze znacie programy do rippowanie Blu-ray? W tym wątku tylko w kółko o DVD-Fab (płatny) - czy on ma opcję tworzenia obrazy .iso?. Wspominacie też o Any-DVD (też płatny, tworzy .ISO). Ja stosowałem też darmowy MakeMKV, z tym że on nie robi obrazu, a od razu plik MKV (bez transkodowania) - wygodne, ale nie zawsze o to chodzi.

Znacie może jakieś inne, najlepiej darmowe i tworzące obraz ISO rippery Blu-ray?

Napiszcie też, czy macie jakieś doświadczenia w wypalaniu płyt BD programem ImgBurn (chodzi mi nie tylko o wypalanie gotowych obrazów .iso, ale także normalne wypalanie folderów i plików z danymi, a także struktury właściwej dla filmów BD, bo ten program, wbrew swojej nazwie, także i to potrafi i to dość sprytnie, np. sam dba o dobór właściwej wersji UDF).

Moja sytuacja jest lekko nietypowa - kupiłem nagrywarkę Blu-ray, kupiłem płytki i będę wypalać sporo filmów własnej produkcji (HD), więc bardzo mi zależy zarówno na dobrej jakości samego palenia, trwałości wypalonych plyt, ale także na ich kompatybilności z obecnym i przyszłym sprzętem odtwarzającym. A nietypowość mojej sytuacji polega na tym, że nie mam dostępu do ani jednego stacjonarnego odtwarzacza Blu-ray (nie znam ani jednej osoby, która by takowy posiadała), jedyne do czego mam dostęp to PS3 u kolegi na drugim końcu Warszawy. Dlatego chcę tworzyć i palić te kompilacje z najwyższym możliwym trzymaniem się standardów, w najlepszy możliwy sposób.

Dzięki,

latet

Ostatnio zmieniany przez latet : 18.02.2011 o godz. 09:19
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.02.2011, 09:43   #182
tomjabco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Posty: 4
tomjabco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam taki problem.Posiadam film na dysku który ma folder BDMV a nie ma CERTIFICATE czy można nagrac na plyte i odtwarzacze stacjonarne to odtworzą ?
tomjabco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2011, 15:17   #183
Domi731
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.01.2009
Posty: 116
Domi731 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tomjabco powinno pojsc zalezy tez od odtwarzacza jaki posiadasz a tak na marginesie to jak nagrywasz dvdfabem plytki to poprostu obok BDMV zrob nowy folder o nazwie CERTIFICATE i juz
Domi731 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2011, 18:50   #184
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ImgBurn po zaznaczeniu opcji w ustawieniach sam dodaje katalog CERTIFICATE.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2011, 21:42   #185
tomjabco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Posty: 4
tomjabco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jedną płytkę zmarnowałem dvdfab'em i to DL.Zamówiłem DL z wielokrotnym zapisem będę próbował , mniejsze koszta.Odtwarzacz mam LG BD 350V a nagrywarka LG BH10LS30 .Pierwszy film wypaliłem Cyberlinkiem tylko z obrazu iso i śmiga rewelacyjnie.Chyba nagrywanie z iso jest najłatwiejsze no ale nie zawsze się ma.
Zastanawiam się po co to wypalanie - duże koszta.Kupić było dysk 3,5" 1.5TB za 300 zeta na nim nagrać 30 filmów kopi 1:1. Wypalenie na płytach DL tych samych filmów to koszt 600-650 zeta.I gdzie tu mądra ekonomia.
Wypalanie będzie opłacalne jak cena płyt spadnie do 2 zł za 25GB i 5 zł za 50GB.Ale człowiek zawsze chce być pionierem. Heh.
tomjabco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2011, 21:58   #186
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomjabco Podgląd Wiadomości
Jedną płytkę zmarnowałem dvdfab'em i to DL.Zamówiłem DL z wielokrotnym zapisem będę próbował , mniejsze koszta.Odtwarzacz mam LG BD 350V a nagrywarka LG BH10LS30 .Pierwszy film wypaliłem Cyberlinkiem tylko z obrazu iso i śmiga rewelacyjnie.Chyba nagrywanie z iso jest najłatwiejsze no ale nie zawsze się ma.
Zastanawiam się po co to wypalanie - duże koszta.Kupić było dysk 3,5" 1.5TB za 300 zeta na nim nagrać 30 filmów kopi 1:1. Wypalenie na płytach DL tych samych filmów to koszt 600-650 zeta.I gdzie tu mądra ekonomia.
Wypalanie będzie opłacalne jak cena płyt spadnie do 2 zł za 25GB i 5 zł za 50GB.Ale człowiek zawsze chce być pionierem. Heh.
Można i tak, ale taki odtwarzacz jak ten LG nie odtworzy tych kopii jako BD, tylko będzie trzeba ręcznie szukać filmu w katalogu BDMV, a zazwyczaj film jest podzielony na kilka m2ts'ów pozostaje tylko komp stacjonarny lub laptop i 0 wygody. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Jakie jest prawdopodobieństwo, że padnie dysk i pochłonie naszą kolekcje filmów, a jakie, że padną wszystkie zgromadzone płyty?
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2011, 23:59   #187
tomjabco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Posty: 4
tomjabco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Ricki Podgląd Wiadomości
Można i tak, ale taki odtwarzacz jak ten LG nie odtworzy tych kopii jako BD, tylko będzie trzeba ręcznie szukać filmu w katalogu BDMV, a zazwyczaj film jest podzielony na kilka m2ts'ów pozostaje tylko komp stacjonarny lub laptop i 0 wygody. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Jakie jest prawdopodobieństwo, że padnie dysk i pochłonie naszą kolekcje filmów, a jakie, że padną wszystkie zgromadzone płyty?
Mam sposób bardzo prosty. Z folderu BDMV kopiujesz plik m2ts główny z filmem (piszesz ze film może być podzielony na kilka m2ts'ów ja się jeszcze nie spotkałem ale jakby to też nie problem) zmieniasz rozszerzenie na mkv i idzie na odtwarzaczu jak burza w 1080p.A wierzysz w to że płyty będą wieczne?
Mam parę płyt DVD wypalonych 7 lat temu i już zaczynają się przycinać.
Z BD będzie podobnie. Sprawdzicie za 10 lat.
tomjabco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2011, 20:49   #188
aarko1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.01.2011
Posty: 4
aarko1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam wszystkich mam pare pytan do was zaczynam zabawe z BD
pierwsze pytanie skopiowałem sobie film bd z neta ma 40 gb (zaznaczam film dokumentalny w hd i 5.1 z bbc) z wszystkimi plikami jakich mowa wpostach chce to przegrac na bd 50gb czyli 1:1 czyli pliki bdmv i CERTIFICATE aby odworzyc na stacjonarce czy bedzie to mozliwe czy jednak bede musiał go przepuscic przez dvd fab
2.czy mozna zmienic w dvdfab katalog gdzie jest wrzucany ripowany film z dysku c na d bo na c brak miejsca ,aby potem program mogł go nagrac jednym ciagiem
3.mam z wakacji w hd troche materiału mam program cyberlink go niestety jak chce stworzyc jeden film z nagranych kawałkow z kamery nie widzi m2ts wersja przy nagrywarce bd lg
4.albo jakim programem moze połaczyc te filmiki w hd i nagrac tak na bd aby stacjonarny otworzył całosc zalezy mi na jakosci
pozdr
aarko1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2011, 22:00   #189
tomjabco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Posty: 4
tomjabco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pierwsze co zrób to kup płytę BD-RE DL (t.z.50GB wielokrotny zapis) i na niej próbuj różne ustawienia.
tomjabco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2011, 07:06   #190
aarko1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.01.2011
Posty: 4
aarko1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez tomjabco Podgląd Wiadomości
Pierwsze co zrób to kup płytę BD-RE DL (t.z.50GB wielokrotny zapis) i na niej próbuj różne ustawienia.

wszystko było by oki tylko jak doczytałem moj stac niechce czytac bd rw 50 gb
aarko1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2011, 20:50   #191
borejek3
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.02.2006
Posty: 85
borejek3 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Czy ktoś mi ładnie doradzi jak nagrać płytę DB-DL. Coś ImgBurn mi wywala jakiś komunikat i płyty nie chce nagrać, to samo DvdFab.
borejek3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2011, 23:43   #192
chris996
AdvancedNet.pl - hosting
 
Avatar użytkownika chris996
 
Data rejestracji: 11.04.2005
Posty: 915
chris996 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nagrywanie płyt BD sprawdź w Nero 10 lub Ashampoo Burning Studio 2010.
Ashampoo jest w pełnej wersji, bez ograniczeń. Link:
http://hdlroot01.ashampoo.com/public..._9.24_7733.exe
I już jest nowa wersja 9.25 to możesz zrobić uaktualnienie.

Ostatnio zmieniany przez chris996 : 09.05.2011 o godz. 23:50
chris996 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2011, 08:40   #193
borejek3
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.02.2006
Posty: 85
borejek3 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Pytałem o BD-DL, czy te programy, które podałeś radzą sobie bez problemów z "dwuwarstwówkami"?
borejek3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2011, 10:03   #194
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nagrywam w Nero 10 (win 7) wszystkie płytki w tym BD-R DL. Nie ma żadnych problemów... pod warunkiem. że napęd obsługuje nośnik i nie ma problemów systemowych.
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2011, 08:44   #195
misio1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.05.2011
Posty: 1
misio1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może mi ktoś pomóc? robie blu raya z orginałów dvdfabem 8.0.9.0 ale przy odtwarzaniu nie idzie na podglądzie klatka po klatce tylko nieregularnie idzie licznik a obraz zawiesza.
misio1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
blu-ray, nagrywanie, nagrywanieblu-ray, poradnik blu-ray


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
podczas nagrywania plyt dvd nagrywarki sie wieszaja tarnowitz Napędy optyczne DVD 28 27.05.2005 15:58
"zawieszanie sie" procesu nagrywania Mjoker Napędy optyczne CD 5 12.06.2004 13:42
Pare pytan na temat plyt DVD i ich nagrywania Radaar Napędy optyczne DVD 6 20.03.2004 16:10
restart komputera podczas nagrywania plyt MiNos Napędy optyczne CD 3 28.02.2004 23:51
Frustrujacy problem nagrywania plyt pod W2K Proff. mrdeath Napędy optyczne CD 2 26.02.2003 10:07


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.