Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.08.2024, 03:08   #1
klemenspl
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 14.08.2024
Posty: 1
klemenspl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z odczytem na drugiej warstwie BD-R DL

Praktycznie od początku mojej już prawie 2-letniej przygody z BD mam problem z płytami dwuwarstwowymi. Problem zawsze jest ten sam, błędy w odczycie danych na drugiej warstwie i bardzo rzadko próba nagrania czegokolwiek na drugiej warstwie kończy się niepowodzeniem. Nie ma w tym żadnej reguły, czasem takie wady ma kilka płyt na 25, czasem połowa, a czasem wszystkie są w porządku.




Używam głównie płyt MediaRange i Intenso. Na próbę kupowałem także płyty od Verbatima i statystyki były jeszcze gorsze, pomimo prawie dwukrotnie wyższej ceny. Nagrywarka to Pioneer BDR-212EBK. Firmware aktualny.

Czy też macie takie problemy z BD-R DL?
klemenspl jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.08.2024, 06:57   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,381
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeżeli dużo problemów z BD-R DL to dużo do sprawdzenia .

Płyty :
MediaRange i Intenso to OEM i do tego to odpady z produkcji - czyli płyty które nie przeszły jakości po wytłoczeniu na scanerze sprawdzającym jakość wszystkich wytłoczonych nośników u producentów .
Każda ich płyta ma wady mniejsze lub większe które mogą powodować błędy w zapis/ odczyt / trwałość /awaryjność

Hardware / Soft
Sprawdzenie kabli SATA i wtyków/ zasilanie 5V/12V

Aktualizacja / sprawdzenie kontrolerów SATA / sterowników SATA / Chipset płyty głównej -ewentualnie podłączyć pod inny kontroler SATA napęd jeżeli wolny na płycie głównej

Sprawdzenie kilku programów do zapisu

W przypadku Imgburn zmiana sterownika magistrali SPTI
ElbyCDIO driver


W systemach W10/11 są problemy z przetwarzaniem niektórych znaków / liter w nazwach plików co powoduje problemy z zapisem / odczytem tych plików

i jeszcze długo by tak można pisać ... najważniejsze przyczyny wymienione
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2024, 19:46   #3
Coopervid
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Coopervid
 
Data rejestracji: 04.09.2024
Posty: 11
Coopervid w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez klemenspl Podgląd Wiadomości
Praktycznie od początku mojej już prawie 2-letniej przygody z BD mam problem z płytami dwuwarstwowymi. Problem zawsze jest ten sam, błędy w odczycie danych na drugiej warstwie i bardzo rzadko próba nagrania czegokolwiek na drugiej warstwie kończy się niepowodzeniem. Nie ma w tym żadnej reguły, czasem takie wady ma kilka płyt na 25, czasem połowa, a czasem wszystkie są w porządku.




Używam głównie płyt MediaRange i Intenso. Na próbę kupowałem także płyty od Verbatima i statystyki były jeszcze gorsze, pomimo prawie dwukrotnie wyższej ceny. Nagrywarka to Pioneer BDR-212EBK. Firmware aktualny.

Czy też macie takie problemy z BD-R DL?
Read my post "Avoid layer break issues with BD-R DL"
Coopervid jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bd-r, dl, drugiej, odczytem, problem, warstwie


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.