Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.12.2015, 00:25   #31
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jakiś czas temu nagrywałem FORTIS'y które miały podobne wyniki na Samsungu jak ten Verbatim. Okazało się, że Lite-ON dał w teście wyniki, które spokojnie mieszczą się w normie, a płyty działają w pełni prawidłowo. Mogę zatem stwierdzić z dużą dozą pewności, że Twoja płytka również jest ok

Powtórzę się jednak: zainwestuj w płyty Panasonic, nagrywaj je x4 i zapomnij o wszelkich problemach z BD-R. To nie jest napęd, na którym można się bawić w eksperymenty
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.12.2015, 10:53   #32
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Lucius Witaj

proponuje przeglądnij dział nośniki optyczne i tematy z BD-R w grudniu przetestował coś około 8-10 płyt różnych marek podawałem cenny w dniu zakupu + wygląd cake często ma znaczenie.

jeśli na ważne i b.ważne dane tylko Panasonic wersja 6x
są znacznie lepsze jak 4x opieram się przy tym na testach kolegów i porównaniu z moimi bo sam nie miałem 4x

tanimi płytami dobrymi są Omegi 6x printable link od @czary2mary
gorsze ale za ta cenę też dobre są Fortisy cakeBox 4x tak samo HP 6x printable

nie polecam TraxData,Esperanza,TDK,Maxell i verbatima 6x (nie pritable) tj. z etykieta Verbatima cena do jakości są nie adekwatne

po nowym roku zakupie znowu trochę płyt których jeszcze nie miałem i się zobaczy :-) co jest warte a co nie

wypalaj 4x i testuj tak samo 4x żeby mieć odwzorowanie do innych

pierwszy raz widzę taki mankament z tymi wieżami... tragedia
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2015, 11:19   #33
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@seku

Większość testów BD-R na forum jest x2, tylko że to długo trwa i sporo osób przerzuciło się na x4

Można zobaczyć w tym temacie jak palą się FORTIS'y na Samsungu. Choć akurat ten wypał z posta #3 wyszedł wyjątkowo słabo - później udawało mi się je nagrywać nieco lepiej na nowym biosie. Tak czy inaczej szkoda pieniędzy na tanie płyty do tego napędu. Bardzo bym się zdziwił, gdyby Omegi czy HP znacznie lepiej wypadły od FORTIS czy Verbatim.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2015, 11:39   #34
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Arepo

możliwe pierwsza moja nagrywarka BD-R jest to HP oem iHAS112 dostałem od kolegi i był w obudowie ze 2lata zanim wypaliłem pierwsza BD-R i przespałem czasy scanowania 2x od kiedy nagrywam BD-R wszyscy już scanowali 4x to i ja też.

gdybym nie miał stacjonarnego kompa a laptopa tez bym kupił jakiegoś SLIM`a z racji gabarytów bo zew. obudowa do nagrywarki 5,25 to za dużo zachodu gabaryt + zew. zasilanie kable...

gdybyśmy byli sąsiadami to mogę dać po 1szt. do przetestowania bo większość płyt kupiłem tylko do testów nagrałem po 1szt. i odstawiłem do szafy.

dane archiwizuje zawsze 1 kopia na Panasonic + to samo na płytach testowych

po latach się nauczyłem że cenna płyty jest nie istotna ważne żeby zawartość dało się odczytać za 5-10lat.
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2015, 15:44   #35
Lucius
Kompletny świeżak ;)
 
Data rejestracji: 28.12.2015
Lokalizacja: P./S.J./O.
Posty: 35
Lucius zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dziś zakupiłem po 3 sztuki TDK i Maxell. Wieczorem potestuje i wrzucę wyniki.

A w Panasonic zaopatrzę się u @czary2mary

Cytat:
Napisany przez @Arepo
zrób test z prędkością x2 (czyli x2,2)
Cytat:
Napisany przez @seku
wypalaj 4x i testuj tak samo 4x
Jeśli chodzi o prędkości odczytu - jaką mam stosować? Czytałem jeden z tematów i Panowie na kilku stronach nie potrafili dojść do kompromisu czy odczyt dokonywać na x2,2 czy x4.

I składając jeszcze wszystko do kupy w przypadku zapisu - stosować tylko najwyższą prędkość jaką udostępnia nagrywarka ? Czy jest jakaś inna reguła?
Lucius jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2015, 17:59   #36
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
np. DVD+ R wypalam zawsze 8x DVD+R DL wypalam 4x

a BD-R zacząłem od 4x dopiero stawiam pierwsze kroki w wypalaniu BD-R z czasem sprawdzę 2x a potem szybciej
osobiście doradzam 4x
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2015, 18:01   #37
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Reguła jest taka, że zapisuje się z taką prędkością z jaką najlepiej się nagrywa. W przypadku Samsunga i płyt BD-R jest to przeważnie x4.

Testuj z prędkością x2, będzie można porównać do innych nagrań w tym temacie.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2015, 23:23   #38
Lucius
Kompletny świeżak ;)
 
Data rejestracji: 28.12.2015
Lokalizacja: P./S.J./O.
Posty: 35
Lucius zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Maxell BD-R Printable (x2,x4) [RITEK-BR2-000]
Wypał na x4




Samsung SE-506CB USB-maxell_1.png

TDK BD-R Printable {x2,x4) [CMCMAG-BA3-000]
Wypał na x4

Samsung SE-506CB USB-tdk_1.jpg



TDK chyba najlepsza płytka ze wszystkich, które wypaliłem.

Co sądzicie?
Czy któreś z testowanych płyt nadają się do czegokolwiek (filmy, mało i średnio ważne rzeczy, itp.)?

Kosztowo:
Maxell 3,90zł za szt.,
Verbatim 2,60zł za szt.
TDK 3,90zł za szt.
Zastanawiam się jak można sprzedawać shit Maxell'a za taką cenę, skoro nie różni się w sumie niczym od lepszego i tańszego Verbatima.

Pozostały mi jeszcze Panasonic, może gdzieś urwę Omegi, ale... to już w Nowym Roku

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 31.12.2015 o godz. 16:53
Lucius jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2015, 01:23   #39
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Verbatim i TDK to płytki, które powinny działać bez problemu, można ich używać do mniej istotnych danych, choćby filmy. Ja uważam, że oszczędność tych paru złotych nie jest tego warta, ale jak ktoś lubi dreszczyk emocji to proszę bardzo

Myślę, że po nagraniu Panasonic'a doznasz szoku
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2015, 16:43   #40
Lolek7825
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 31.12.2015
Posty: 17
Lolek7825 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witajcie,

Mam pytanie o tą nagrywarkę.
Kupiłem rok temu, teraz zabieram sie za nagrywanie blu ray.
Problem taki że zapis 25 GB trwa 4 godziny przy obojętnie jakiej prędkości nagrywania.
Winda 10,
8 GB ramu
Programy rożne od nero przez ashampoo free....

Dane z dysku hdd verbatim (przenośny) 1 TB, USB 2.0,
Firmware w samsungu pobrany z CD-R info.
Test przez nero wyszlo 6 razy a przy nagrywaniu sie cos nie dzieje jak powinno ze to tyle trwa.... Gdzie jest błąd?

Płyty blu ray 50 GB tdk ... Nie da sie wypalić.... Zaczyna nagrywać i wypluwa .... 75 zł w piach....

Pozdrawiam
Lolek7825 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2015, 18:33   #41
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Lolek7825 Podgląd Wiadomości
Witajcie,

Mam pytanie o tą nagrywarkę.
Kupiłem rok temu, teraz zabieram sie za nagrywanie blu ray.
Problem taki że zapis 25 GB trwa 4 godziny przy obojętnie jakiej prędkości nagrywania.
Winda 10,
8 GB ramu
Programy rożne od nero przez ashampoo free....

Dane z dysku hdd verbatim (przenośny) 1 TB, USB 2.0,
Firmware w samsungu pobrany z CD-R info.
Test przez nero wyszlo 6 razy a przy nagrywaniu sie cos nie dzieje jak powinno ze to tyle trwa.... Gdzie jest błąd?

Płyty blu ray 50 GB tdk ... Nie da sie wypalić.... Zaczyna nagrywać i wypluwa .... 75 zł w piach....

Pozdrawiam
Bufor mocno skacze w czasie zapisu ?
Albo coś się gryzie z kompem \systemem , albo za słabe zasilanie z USB dla zapisu \ albo za wolny transfer z USB na USB\ przetestowałbym zapis z dysku komputera \sprawdził również na innym kompie zapis ..

Szkoda nagrywać\próbować tanie BD-R DL na tym napędzie , bez szans na zapis CMCMAG DI6 , jedyna nadzieja to nośniki z tłoczni Panasonic MEIT01 i MEIT02 które ludziskom czasami się na nim udaje nagrać ....
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2015, 18:40   #42
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Nagrywasz dane z dysku USB na nagrywarkę podłączoną pod USB? Prędkość x4 dla Blu-Ray to ponad 17 MB/s, wliczając transfer danych z dysku i realną prędkość USB 2.0 na poziomie 30 MB/s to już nie wystarcza. Spróbuj zgrać dane na dysk wewnętrzny i wtedy wypalić.

Nie nagrywaj płyt BD-R dwuwarstwowych. To za słaby sprzęt aby się w to bawić, problemy mają nawet zwykłe napędy (nie slim), a co dopiero slim'y, które charakteryzują się znacznie słabszym zapisem. Trzeba się pogodzić, że do dyspozycji pozostaną tylko płyty jednowarstwowe i to najlepiej najlepszej na rynku jakości. Poczytaj ten temat, zobaczysz co i jak.

@czary2mary był szybszy
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2015, 19:09   #43
Lolek7825
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 31.12.2015
Posty: 17
Lolek7825 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki bardzo,

Pozostaje jedynie pogodzić sie z brutalną prawdą.....

Z dysku (nie usb) tez jak sie uda raz sie wypali raz nie....
Specjalnie wczoraj jeszcze postawiłem windowsa na nowo....

Generalnie nagrywając z hdd usb na blu ray do połowy idzie zapis pięknie jakieś 15 minut dopiero od połowy płyty nagrywa z prędkością od 0,1 do 0,3
Bufor w nero szalał a w ashampoo cały czas pełny zero skoków

Dzięki i wracam do lektury.
Lolek7825 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2015, 19:09   #44
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
potwierdzę to samo obstawiam za wolny transfer z USB do USB jeśli jest USB 2.0 z jednego kontrolera to nie wystarcza zasilania

z informacji jakie mamy 8gb RAM obstawiam laptop nowy więc powinien mieć USB 3.0 czy BD-R podpięta do niego ?
lub mega syf na kompie i problem z transferem źle sterowniki do USB
przydał by się np. log z imgburn ile trwał zapis i jakimi prędkościami wtedy wszystko by było jasne

moja rada jeśli nagrywasz "dane: które da się podzielić na 2x 25GB lepiej nagrywać jak napisali @czary2mary i @Arepo

i tak jak było napisane najlepsze nośniki to Panasonic printable 6x i takich zalecamy użyć do tej nagrywarki
wypalaj je max 4x lub 2x
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2016, 00:45   #45
Lucius
Kompletny świeżak ;)
 
Data rejestracji: 28.12.2015
Lokalizacja: P./S.J./O.
Posty: 35
Lucius zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam w Nowym Roku i na początku chciałbym życzyć wszystkiego co najlepsze oraz aby 2016 nie był gorszy niż 2015

Moje pytanie dotyczy płyt DL. Chciałbym za jednym zamachem zaopatrzyć się w Panasonic 25GB, po których mam:

Cytat:
Napisany przez Arepo
doznać szoku
*)trzymam za słowo

no i przy okazji w dwuwarstwówki. Czyżby w tej kategorii królował także Panasonic? Czy Verbatim? A może Omegi, TDK, MediaRange?
Chodzi mi o opcję: a) najtańszą i możliwie najlepszą oraz b) najpewniejszą?
Lucius jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Dziwny problemem z HUBem USB, Vistą i urządzeniami po odłączeniu HUBa Smartek Komputery - oprogramowanie i sprzęt 14 10.08.2009 17:22
Mobo Intel -szybkość transferu USB do różnych urządzeń zewnętrznych - dobra, czy nie? joujoujou Off topic 2 18.05.2007 15:35
Windows na dysku USB mikas Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 3 24.01.2007 23:16
USB 1.1 (komp) vs 2.0 (nagrywarka) assim Napędy optyczne CD 2 21.08.2004 11:17
USB 2.0 pod Win 98SE Verdorn Off topic 2 27.11.2003 17:13


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.