Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.10.2016, 19:58   #91
chriss1967
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.05.2013
Posty: 39
chriss1967 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witajcie

a jednak wróciłem z problemem, który nazywa się Samsung, tak tak, ten właśnie. Niebawem napiszę o co chodzi tylko muszę pozbierać "do kupy" wszelkie komunikaty jakie występują podczas użytkowania tej nagrywarki.
chriss1967 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.10.2016, 21:54   #92
chriss1967
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.05.2013
Posty: 39
chriss1967 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jest tak, nie ma co za dużo się rozpisywać dlaczego jest tak czyli beznadziejnie. Po prostu dramat. Do rzeczy. Zainstalowałem program do odtwarzania m.in. płyt BD czyli WinDVD Pro wersja 11. Podłączyłem nagrywarkę Samsung do portu USB. Umieściłem płytę Bluray w napędzie no i ...właśnie. Powoli z mozołem, nagrywarka zaczęła "mielić" blaszkę wewnątrz no ale z tego "mielenia" guzik wyszło. Po prostu klapa, nic. Po zadaniu komendy odtwarzaj z dysku i tu literka napędu, którą przypisał komputer do napędu, słychać jak płyta pracuje na pełnych obrotach w nagrywarce, myślę sobie, to już, zaraz, obraz ściemniał, pojawił się pasek czasu, kilkanaście sekund no i komunikat, jedyny jaki się pojawiał za każdym razem TO ŚRODOWISKO NIE OBSŁUGUJE ODTWARZANIA ZAWARTOŚCI CHRONIONEJ. Zdębiałem. Upewniłem się czy aby na pewno kupiłem napęd Bluray i czy aby na pewno włożyłem do niego płytę Bluray. Tak, pomyłki nie ma. Jest tak jak powinno być. Więc co jest ??
chriss1967 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2016, 22:02   #93
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
AnyDVD HD \ DVDFab PassKey do deszyfracji zabezpieczonych nośników BluRay
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2016, 22:15   #94
chriss1967
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.05.2013
Posty: 39
chriss1967 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czyli zmiana odtwarzacza ?? dodam tylko że nawet PowerDVD w wersji 16 nie może sobie poradzić z tą i jeszcze jedną płytą BD.
chriss1967 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2016, 23:57   #95
chriss1967
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.05.2013
Posty: 39
chriss1967 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niestety, męczę się z programem AnyDVD w wersji 7.6.9.1. Wyskakuje mi taki oto status:



Summary for drive H: (AnyDVD HD 7.6.9.1, BDPHash.bin 15-08-10)
TSSTCORP BDDVDW SE-506CB TS02 0107
Drive (Hardware) Region: 2

Current profile: BD-ROM
Media is a Blu-ray disc.

Total size: 20032928 sectors (39126 MBytes)
Video Blu-ray label: RADICAL_ACTION
Media is AACS protected!
Drive supports bus encryption!
AACS MKB version 61
Warning, OPD error: HTTP error 12007!
Wystąpił problem podczas łączenia się z serwerem Aktualizacji AnyDVD!
BŁĄD przetwarzania dysku Blu-Ray!


druga płyta przyniosła taki oto komunikat:

Summary for drive H: (AnyDVD HD 7.6.9.1, BDPHash.bin 15-08-10)
TSSTCORP BDDVDW SE-506CB TS02 0107
Drive (Hardware) Region: 2

Current profile: BD-ROM
Media is a Blu-ray disc.

Total size: 23515200 sectors (45928 MBytes)
Video Blu-ray label: RUSH SNAKES AND ARROWS LIVE
Media is AACS protected!
Drive supports bus encryption!
AACS MKB version 9
Warning, OPD error: HTTP error 12007!
Removed AACS copy protection!
Added speedmenu!
Removed UOPs!


po tym co doświadczam, śmieszą mnie takie oto opisy programu




AnyDVD & AnyDVD HD to użyteczne narzędzie, które działając w czasie rzeczywistym usuwa wszelakiego rodzaju zabezpieczenia stosowane na płytach DVD, HD-DVD, Blu-Ray oraz Audio-CD.

Program potrafi ominąć niemalże wszystkie najpopularniejsze rodzaje zabezpieczeń oraz kodów regionu, jakie spotykać można na płytach z filmami.
Takie rozwiązanie poza możliwością swobodnego kopiowania zawartości nośnika i tworzenia z niej kopii zapasowych (np. obrazów ISO) z poziomu dowolnego narzędzia do tego przeznaczonego, umożliwia także odtwarzanie multimediów na urządzeniach, które nie spełniają wymagań narzucanych w specyfikacji wspomnianych zabezpieczeń. Mowa tutaj m.in. o zabezpieczeniu HDCP, które uniemożliwia oglądanie filmów w jakości FullHD na starszych modelach monitorów i kart graficznych.
Narzędzie umożliwi użytkownikowi również odtworzenie materiału wideo w 3D na standardowym monitorze 2D.

AnyDVD & AnyDVD HD doskonale radzi sobie z omijaniem kodów regionu RPC oraz systemów szyfrowania CSS, BD+ i AACS. Co więcej, narzędzie pozwala użytkownikowi pomijać niechciane elementy nośnika z filmem, tj. napisy, reklamy i trailery, informacje o prawach autorskich itp. Kolejne funkcje programu to m.in. redukcja hałasu generowanego przez napęd zamontowany w komputerze (poprzez obniżenie prędkości odczytu) oraz zmiany częstotliwości wyświetlania dla wideo w systemach PAL i NTSC.

Wraz z oprogramowaniem AnyDVD & AnyDVD HD na komputerze instalowane są dwa małe narzędzia - AnyDVD Ripper i AnyDVD Image Ripper, które pozwalają odpowiednio zapisać zawartość płyty z filmem w postaci struktury plików i folderów lub obrazu ISO.

Ostatnio zmieniany przez chriss1967 : 08.10.2016 o godz. 00:20
chriss1967 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2016, 00:45   #96
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Oglądałem kilka filmów Blu-Ray na załączonym do nagrywarki programie PowerDVD 10 i wszystko działało jak należy. Nie trzeba było instalować żadnych dodatkowych programów. Filmy na 100% miały zabezpieczenie AACS. Nie wiem co może być źródłem Twojego problem, ale poczytam w sieci, jak coś znajdę dam znać.

edit:
jeśli masz możliwość to sprawdź czy tak samo dzieje się na innym komputerze
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 08.10.2016 o godz. 00:51
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2016, 01:13   #97
chriss1967
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.05.2013
Posty: 39
chriss1967 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
słuchaj Arepo, stała się rzecz przedziwna. ściągnąłem wersję programu AnyDVD najnowszą czyli 8.0.4.0 (niestety trial) niż tą co podałem wyżej. Chciałem się po prostu przekonać, czy nie jest to wina wersji. Jakież było moje zdziwienie, gdy ruszyła płyta i złamał zabezpieczenia. Włączyłem co prawda na windowsowskim odtwarzaczu ale odtwarzał, niestety bez dźwięku czego z kolei nie rozumiem. Tak wyglądał status tej płyty w najnowszej wersji Any...

Summary for drive H: (AnyDVD HD 8.0.4.0, BDPHash.bin 16-05-19)
TSSTCORP BDDVDW SE-506CB TS02 0107
Drive (Hardware) Region: 2

Current profile: BD-ROM
Media is a Blu-ray disc.

Total size: 20032928 sectors (39126 MBytes)
Video Blu-ray label: RADICAL_ACTION
Media is AACS protected!
Drive supports bus encryption!
AACS MKB version 61
Removed AACS copy protection!



Tak, faktycznie do nagrywarki Samsung załączono płytę Blu-Ray Writer Instalation Disc, jest tam faktycznie PowerDVD ale w wersji 12 nawet no ale nie bardzo wiem jak się zabrać do instalacji tej płyty na kompie, jeśli możesz podpowiedz. Może rzeczywiście będzie na tym śmigać.
Jutro czyli dziś sprawdzę czy dzieje się tak na innym kompie.

Ostatnio zmieniany przez chriss1967 : 08.10.2016 o godz. 01:17
chriss1967 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2016, 06:57   #98
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez chriss1967 Podgląd Wiadomości
niestety, męczę się z programem AnyDVD w wersji 7.6.9.1. Wyskakuje mi taki oto status:



Summary for drive H: (AnyDVD HD 7.6.9.1, BDPHash.bin 15-08-10)
TSSTCORP BDDVDW SE-506CB TS02 0107
Drive (Hardware) Region: 2

Current profile: BD-ROM
Media is a Blu-ray disc.

Total size: 20032928 sectors (39126 MBytes)
Video Blu-ray label: RADICAL_ACTION
Media is AACS protected!
Drive supports bus encryption!
AACS MKB version 61
Warning, OPD error: HTTP error 12007!
Wystąpił problem podczas łączenia się z serwerem Aktualizacji AnyDVD!
BŁĄD przetwarzania dysku Blu-Ray!


druga płyta przyniosła taki oto komunikat:

Summary for drive H: (AnyDVD HD 7.6.9.1, BDPHash.bin 15-08-10)
TSSTCORP BDDVDW SE-506CB TS02 0107
Drive (Hardware) Region: 2

Current profile: BD-ROM
Media is a Blu-ray disc.

Total size: 23515200 sectors (45928 MBytes)
Video Blu-ray label: RUSH SNAKES AND ARROWS LIVE
Media is AACS protected!
Drive supports bus encryption!
AACS MKB version 9
Warning, OPD error: HTTP error 12007!
Removed AACS copy protection!
Added speedmenu!
Removed UOPs!


[U]po tym co doświadczam, śmieszą mnie takie oto opisy programu
Trochę przesadzasz... Do nowych kluczy AACS trzeba mieć nowsze wersje AnyDVD HD co jak widzę już sprawdziłeś poniżej ...
Cinavia copy protection

Samsung SE-506CB USB-2016-05-19_07-05-12.png




Cytat:
Napisany przez chriss1967 Podgląd Wiadomości
stała się rzecz przedziwna. ściągnąłem wersję programu AnyDVD najnowszą czyli 8.0.4.0 (niestety trial) niż tą co podałem wyżej. Chciałem się po prostu przekonać, czy nie jest to wina wersji. Jakież było moje zdziwienie, gdy ruszyła płyta i złamał zabezpieczenia. Włączyłem co prawda na windowsowskim odtwarzaczu ale odtwarzał, niestety bez dźwięku czego z kolei nie rozumiem. Tak wyglądał status tej płyty w najnowszej wersji Any...

Summary for drive H: (AnyDVD HD 8.0.4.0, BDPHash.bin 16-05-19)
TSSTCORP BDDVDW SE-506CB TS02 0107
Drive (Hardware) Region: 2

Current profile: BD-ROM
Media is a Blu-ray disc.

Total size: 20032928 sectors (39126 MBytes)
Video Blu-ray label: RADICAL_ACTION
Media is AACS protected!
Drive supports bus encryption!
AACS MKB version 61
Removed AACS copy protection!



Tak, faktycznie do nagrywarki Samsung załączono płytę Blu-Ray Writer Instalation Disc, jest tam faktycznie PowerDVD ale w wersji 12 nawet no ale nie bardzo wiem jak się zabrać do instalacji tej płyty na kompie, jeśli możesz podpowiedz. Może rzeczywiście będzie na tym śmigać.
Jutro czyli dziś sprawdzę czy dzieje się tak na innym kompie.
Żadna przedziwna rzecz ...masz tam najnowszy klucz AACS v.MKB61 z którym może sobie poradzić tylko najnowsza wersja AnyDVD HD z dostępem do metadanych na sewerze SlySoft..
Wersja specjalna PowerDVD 12 dołączona do napędu może posiadać funkcje pobierania kluczy AACS i nie potrzebne mogą być inne programy deszyfrujące..
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2016, 11:56   #99
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez chriss1967 Podgląd Wiadomości
Tak, faktycznie do nagrywarki Samsung załączono płytę Blu-Ray Writer Instalation Disc, jest tam faktycznie PowerDVD ale w wersji 12 nawet no ale nie bardzo wiem jak się zabrać do instalacji tej płyty na kompie, jeśli możesz podpowiedz. Może rzeczywiście będzie na tym śmigać.
Jutro czyli dziś sprawdzę czy dzieje się tak na innym kompie.
Wystarczy włożyć płytę, która automatycznie się uruchomi. Potem kliknąć ikonkę "Installing Software" i na kolejnym ekranie "Install Cyberlink Media Suite OEM".

Samsung SE-506CB USB-1.jpg

Samsung SE-506CB USB-2.jpg

Niestety nie ma możliwości wyboru poszczególnych programów i trzeba zainstalować cały zestaw Media Suite.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2016, 15:26   #100
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Zbadałem nieco temat i tak jak napisał kolega czary2mary problem wynika z najnowszego zabezpieczenia AACS, do ominięcia którego będą potrzebne odpowiednio świeże wersje programów odtwarzających lub usuwających zabezpieczenia.

Sam sprawdziłem dzisiaj 3 filmy:
Cytat:
----- 1 -----
Current profile: BD-ROM
Media is a Blu-ray disc.

Total size: 23099360 sectors (45115 MBytes)
Video Blu-ray label: AUTOR WIDMO
Media is AACS protected!
AACS MKB version 18
Removed AACS copy protection!
Removed UOPs!

----- 2 -----
Current profile: BD-ROM
Media is a Blu-ray disc.

Total size: 14432352 sectors (28188 MBytes)
Video Blu-ray label: PRETTY WOMAN
Media is AACS protected!
AACS MKB version 20
Removed AACS copy protection!
Removed UOPs!

----- 3 -----
Current profile: BD-ROM
Media is a Blu-ray disc.

Total size: 13705216 sectors (26768 MBytes)
Video Blu-ray label: DUPLICITY_G52
Media is AACS protected!
AACS MKB version 12
Removed AACS copy protection!
Removed UOPs!
odtwarzają się one bez najmniejszych problemów w PowerDVD 10, ale jak widać wersja AACS MKB to maksymalnie 20. Nic nowszego nie znalazłem

Także nie stresuj się, to nie wina napędu tylko zabezpieczeń stosowanych przez wydawców i radzących sobie (bądź nie) z nimi programów
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2016, 21:40   #101
chriss1967
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.05.2013
Posty: 39
chriss1967 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
..Wersja specjalna PowerDVD 12 dołączona do napędu może posiadać funkcje pobierania kluczy AACS i nie potrzebne mogą być inne programy deszyfrujące..

Wlaśnie, bo do programu PowerDVD 12 i doświadczeniami z jego użyciem miałem dojść później o czym pisałem w pierwszym poście. Tam wyskakiwały błędy do których muszę ponownie wrócić instalując ponownie 12-tkę. Tak tak, testowałem i 10-tke i 12-tke.

Cytat:
..Niestety nie ma możliwości wyboru poszczególnych programów i trzeba zainstalować cały zestaw Media Suite.
Wiesz zdradzę co nieco że próbowałem dobrać się mimo to do tej płyty i jak sobie przypominam udało się wyodrębnić sam powerDVD 12 no ale spróbuję jak napisałem ponownie i odpowiem czy się mylę czy nie.

Cytat:
..Także nie stresuj się, to nie wina napędu tylko zabezpieczeń stosowanych przez wydawców i radzących sobie (bądź nie) z nimi programów

co oczywiście pozbawia mnie czerpania takich przyjemności z oglądania i słuchania o czym tak sobie marzyłem kupując sprzęt.. dzięki za pocieszenie Ty piszesz o 3 pozycjach które bez problemu "łyknął" power...10 a mnie w dwóch pozycjach powerDVD 10 i 12 powiedział stop w pozycjach jednej z 2008 roku a drugiej z 2016 więc jak widzisz nie jest aż tak idealnie jak się wydaje. Przetestuję ponownie i dam znać.

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 09.10.2016 o godz. 04:08
chriss1967 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2016, 22:55   #102
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez chriss1967 Podgląd Wiadomości
Wiesz zdradzę co nieco że próbowałem dobrać się mimo to do tej płyty i jak sobie przypominam udało się wyodrębnić sam powerDVD 12 no ale spróbuję jak napisałem ponownie i odpowiem czy się mylę czy nie.
Teoretycznie można uruchomić sam instalator PowerDVD z płyty, ale o ile na XP poszło bez problemu, to już na 7-mce się nie udało.

Samsung SE-506CB USB-1.jpg

Cytat:
Napisany przez chriss1967 Podgląd Wiadomości
co oczywiście pozbawia mnie czerpania takich przyjemności z oglądania i słuchania o czym tak sobie marzyłem kupując sprzęt.. dzięki za pocieszenie Ty piszesz o 3 pozycjach które bez problemu "łyknął" power...10 a mnie w dwóch pozycjach powerDVD 10 i 12 powiedział stop w pozycjach jednej z 2008 roku a drugiej z 2016 więc jak widzisz nie jest aż tak idealnie jak się wydaje. Przetestuję ponownie i dam znać.
Z czasem sytuacja z pewnością się poprawi, także będzie dobrze , na razie oglądaj starsze filmy
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.10.2016, 11:26   #103
MrDragus
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.10.2016
Posty: 4
MrDragus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.

Proszę o opinię dotyczącą wypalonych nośników na samsung se506cb.

Nośnik pierwszy verbatim - wypalone z prędkością 4x a testowane z 6x:

Nośnik ten sam co powyżej tylko testowany z prędkością 2x:


Poniżej inny nośnik verbatim nagrany z prędkością 6x:



Na powyższych zrzutach widzę że początki płyty wyglądają OK (moim zdaniem) natomiast sama końcówka drastycznie wzrasta i to mnie martwi. Dodam że inne płytki Verbatim i TDK) mają podobne wykresy - nagrywam w CDBurnerXP i Power2Go8.

Czy końcówki płyty mogą świadczyć o tym że to proces zamykania płyty czy nie?

Pozdrawiam
MrDragus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.10.2016, 14:31   #104
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@MrDragus
Zamieszczę jeszcze raz Twoje obrazki bo się nie dodały:

Nośnik pierwszy verbatim - wypalone z prędkością 4x a testowane z 6x:
Samsung SE-506CB USB-miecz1b.png

Nośnik ten sam co powyżej tylko testowany z prędkością 2x:
Samsung SE-506CB USB-miecz1x2.png

Poniżej inny nośnik verbatim nagrany z prędkością 6x:
Samsung SE-506CB USB-disc_quality_27-pazdziernika-2016.png

Końcówki nie mają nic wspólnego z procesem zamykania płyty. Jest to kwestia napędu, który radzi sobie słabo z płytami innymi niż Panasonic i jakością nośników pozostałych firm, które wyraźnie odstają od wyżej wspomnianych. Po teście 2x widać, że nagrana płyta powinna mimo wszystko działać bez problemu. Zresztą napędy z lepszą korekcją błędów (praktycznie wszystkie nie slim), będą dawać o wiele lepsze wyniki. U mnie test zrobiony na Samsungu i Lite-On'ie iHBS112 to jak dzień do nocy na korzyść tego drugiego.

Przy nagrywaniu w Power2Go koniecznie zaznaczać "Enable Defect Management" czyli w polskiej wersji "Włącz obsługę błędów" dla poprawy jakości nagrywania:

Samsung SE-506CB USB-defect.png

Proszę zainwestować w Panasonic'ki, wiem że są drogie ale lepiej mieć jedną płytę nagraną dobrze niż kilka źle.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 30.10.2016 o godz. 14:35
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.10.2016, 15:10   #105
MrDragus
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.10.2016
Posty: 4
MrDragus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dziękuję za informację, niestety ta funkcja jest u mnie włączona i mimo to wszystkie płytki na sam koniec mają wysokie LDC i BIS. Do 21GB wartości LDC nie przekraczają 10. Proces ten niestety się powtarza. W tygodniu kupię Panasonic dla testu i sprawdzę czy całość będzie OK.
MrDragus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Dziwny problemem z HUBem USB, Vistą i urządzeniami po odłączeniu HUBa Smartek Komputery - oprogramowanie i sprzęt 14 10.08.2009 17:22
Mobo Intel -szybkość transferu USB do różnych urządzeń zewnętrznych - dobra, czy nie? joujoujou Off topic 2 18.05.2007 15:35
Windows na dysku USB mikas Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 3 24.01.2007 23:16
USB 1.1 (komp) vs 2.0 (nagrywarka) assim Napędy optyczne CD 2 21.08.2004 11:17
USB 2.0 pod Win 98SE Verdorn Off topic 2 27.11.2003 17:13


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.