Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.04.2017, 11:45   #1
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Podłączenie nagrywarki a jakość zapisu

Nie wiedziałem gdzie o to zapytać więc założyłem nowy temat.
Planuję zakup nowego komputera pc z płytą główną z chipsetem Intel Z270.
Na chwilę obecną jestem zdecydowany na płyte asusa
https://www.ceneo.pl/49550874;0280-0...b=click_scroll

Niestety płyty z tym chipsetem charakteryzują się zaledwie sześcioma złączami sata.Pięć z nich a możliwe że wszystkie zajmą dyski ssd i hdd.
Na napędy zostanie najwyżej 1 dlatego postanowiłem od razu kupić dodatkowe kontrolery pci ze zlączami sata.
Biorę pod uwagę dwa poniższe.
http://www.ceneo.pl/13654847;0280-0....b=click_scroll
http://www.ceneo.pl/10210806;0280-0....b=click_scroll
Da mi to dodatkowe 4x sata i 1x IDE.
Pozostaje tylko pytanie jak z jakością zapisu gdy napędy będa podpięte do sata poprzez te kontrolery.
Domyślam się że to zależy od ich jakości ale może jest jakaś prawidłowość że najczęśćiej takie kontrolery wpływają na jakość zapisu lub nie ?
dune2 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.04.2017, 12:18   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,280
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pytaj @Seku - on jakiś fajny ostatnio kupił i działa fantastycznie i rewelacyjnie .

Co do tematu to niestety nikt moim zdaniem nie zagwarantuje bez fizycznego sprawdzenia działania że wszystko będzie działać idealnie i bez problemów ...
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 27.04.2017, 12:40   #3
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Że nie ma pewności to oczywiste ale myślałem że jest jakaś zasada.
Obudowa która chcę kupić ma cztery kieszenie 5.25 więc chce wpakowac dwie nagrywarki blu i dwie dvd i zastanawiam się jak to logicznie rozwiązać.
Najłatwiej kupić ssd na pcie ale to drogie rozwiązanie a w normalnym użytkowaniu podobno nie widac różnicy względem szybkich na sata.
dune2 jest offline  
Stary 27.04.2017, 15:37   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,280
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez dune2 Podgląd Wiadomości
Że nie ma pewności to oczywiste ale myślałem że jest jakaś zasada.
Obudowa która chcę kupić ma cztery kieszenie 5.25 więc chce wpakowac dwie nagrywarki blu i dwie dvd i zastanawiam się jak to logicznie rozwiązać.
Najłatwiej kupić ssd na pcie ale to drogie rozwiązanie a w normalnym użytkowaniu podobno nie widac różnicy względem szybkich na sata.
Tutaj masz świetny test Kontrolera Digitus PCI-E do SATA III 600 PATA DS-30106 który ma @Seku - wygląda że nie ma z nim żadnych problemów i działa idealnie ..
[FAQ] Adapter IDE--->SATA

Więc bierz jego -bo masz go wymienionego w swoich typach jako drugiego .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 27.04.2017, 17:51   #5
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No patrz jaki ten świat mały - mam identyczną płytę

Brałeś pod uwagę jej minusy? W szczególności problemy wieku dziecięcego płyty?
- Błędne profile XMP - brak automatycznej obsługi pamięci 3200 Ghz - taktowanie trzeba ustawiać ręcznie
- Problemy z kontrolerem dysku SATA potrafią same z siebie zniknąć - pomaga tylko wyłącznie zasilania i włączenie ponowne... problem pojawia się rzadko ale jednak
- Problem z wykrywaniem prędkości obrotowej wentylatora CPU - nawet jak masz pełne LC - pomaga tylko ignorowanie prędkości wentylatora CPU
- Problemy z dyskami M2 - no chyba, że zaktualizujesz bios do najnowszej wersji

Dobrze, się zastanów - czy warto pchać się w tą płytę
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 27.04.2017 o godz. 17:56
mgit jest offline  
Stary 28.04.2017, 13:08   #6
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Tutaj masz świetny test Kontrolera Digitus PCI-E do SATA III 600 PATA DS-30106 który ma @Seku - wygląda że nie ma z nim żadnych problemów i działa idealnie ..
[FAQ] Adapter IDE--->SATA

Więc bierz jego -bo masz go wymienionego w swoich typach jako drugiego .
Dzięki za info.Wezmę więc tego digitusa bo na drugi kontroler i tak mi nie starczy wolnych pcie.Kolejne zajmie karta dźwiękowa i firewire.
Seku testował na win7 ale mam nadzieje ze na win 10 będzie tez działala pomimo że producent nie wymienia tego systemu w specyfikacji.

Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
No patrz jaki ten świat mały - mam identyczną płytę

Brałeś pod uwagę jej minusy? W szczególności problemy wieku dziecięcego płyty?
- Błędne profile XMP - brak automatycznej obsługi pamięci 3200 Ghz - taktowanie trzeba ustawiać ręcznie
- Problemy z kontrolerem dysku SATA potrafią same z siebie zniknąć - pomaga tylko wyłącznie zasilania i włączenie ponowne... problem pojawia się rzadko ale jednak
- Problem z wykrywaniem prędkości obrotowej wentylatora CPU - nawet jak masz pełne LC - pomaga tylko ignorowanie prędkości wentylatora CPU
- Problemy z dyskami M2 - no chyba, że zaktualizujesz bios do najnowszej wersji

Dobrze, się zastanów - czy warto pchać się w tą płytę
Szczerze to mnie zmartwiłeś bo czytałem zagraniczne testy i nigdzie o takowych minusach nie pisali.Niemal wszędzie płyta dostaje rekomendacje.
Na forum pclab też nie widziałem żadnych negatywnych opinii.
Płyta w sprzedaży jest od mniej więcej pół roku więc wiek dziecięcy powinna mieć za sobą.
Czy aktualizacja biosu pomaga tylko odnośnie M2 czy usuwa wszystkie wymienione przez Ciebie problemy ?

Nie ukrywam że chcę mieć płytę z topowymi "flakami" i żadnej alternatywy nie znalazłem.
Jedyne co do tej pory budziło moją wątpliwośc to plastik pokrywający powierzchnie płyty więc przy okazji spytam czy nie powoduje on jej przegrzewania ?
Zanim kupię nowego kompa minie pewnie jeszcze parę miesięcy bo lubię długo analizowac zanim coś wybiorę.
Aktualizacja bios to podstawa a że ta płyta ma USB BIOS Flashback to nie jest to obarczone ryzykiem
Prawdopodobnie i tak wszystko co kupię dam do złożenia komputronikowi i niech oni się martwia jak coś pójdzie nie tak

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 28.04.2017 o godz. 13:29
dune2 jest offline  
Stary 28.04.2017, 18:00   #7
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez dune2 Podgląd Wiadomości
(...)
Szczerze to mnie zmartwiłeś bo czytałem zagraniczne testy i nigdzie o takowych minusach nie pisali.Niemal wszędzie płyta dostaje rekomendacje.
Na forum pclab też nie widziałem żadnych negatywnych opinii.
Płyta w sprzedaży jest od mniej więcej pół roku więc wiek dziecięcy powinna mieć za sobą.
Czy aktualizacja biosu pomaga tylko odnośnie M2 czy usuwa wszystkie wymienione przez Ciebie problemy ?

Nie ukrywam że chcę mieć płytę z topowymi "flakami" i żadnej alternatywy nie znalazłem.
Jedyne co do tej pory budziło moją wątpliwośc to plastik pokrywający powierzchnie płyty więc przy okazji spytam czy nie powoduje on jej przegrzewania ?
Zanim kupię nowego kompa minie pewnie jeszcze parę miesięcy bo lubię długo analizowac zanim coś wybiorę.
Aktualizacja bios to podstawa a że ta płyta ma USB BIOS Flashback to nie jest to obarczone ryzykiem
Prawdopodobnie i tak wszystko co kupię dam do złożenia komputronikowi i niech oni się martwia jak coś pójdzie nie tak
Szukając płyty do nowego kompa również nie znalazłem lepszej alternatywy...

Aktualizacja BIOSU rozwiązuje problem z:
- Dyskami M2
- Profilami OC
- Innych problemów nie rozwiązuje - nawet kontaktowałem się z pomocą techniczną, ale wychodzi że kiedyś to mają w planach poprawić.

ROG Armor nie powoduje przegrzewania. U mnie temperatura na pełnym OC (dwie chłodnice i 6 wentylatorów w tym 3 wentylatory NOCTUA industrial waha się od 23 - 50 przy pełnym obciążeniu.

Od razu po instalacji pamiętaj o ustawieniu ręcznie taktowania pamięci, przy XMP będziesz miał czarny ekran i konieczność resetowania ustawień UEFII

Nastaw się, iż jak masz włączone monitorowanie prędkości obrotowej wentylatora CPU to będziesz musiał przy uruchamianiu naciskać F1 - wyłączenie monitorowania nie wpływa w żaden sposób na temperaturę czy sterowanie prędkością obrotową wentylatora w zależności od temperatury (PWM) - mowa o sprawdzanie prędkości przy starcie systemu.

Od razu zainwestuj w złączki kątowe dla połączenia bloku od procesora z blokiem od płyty - ja z nich na początku zrezygnowałem i po dwóch tygodniach załamał się wąż i trzeba było go wymieniać....

Nastaw się od razu na pompkę D5 - DDC3 nie da rady przy dwóch blokach - a raczej na pewno prędzej czy później do drugiego bloku dojdziesz... to nie będziesz musiał wymieniać pompki.

Jeśli przy instalacji systemu / jego aktualizacji do nowszego wydania wywali ci, że brakuje dysku HDD nic się nie przejmuj - wyłącz zasilanie (nie restart) i włącz ponownie. I problem sam zniknie... do następnej dużej aktualizacji Windows. Trochę to upierdliwe, ale do momentu aż to poprawią, nic się nie da zrobić.

Na tą chwilę - nie ma alternatywy dla tej płyty - mimo iż ma kilka mankamentów.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-2017-03-10-20.12.07.jpg   -2017-04-26-23.37.53.jpg  
__________________
mgit jest offline  
Stary 29.04.2017, 18:50   #8
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jestem jestem :-)

Win 10 będzie lada dzień jak się ogarnę czeka już BOX na USB3.0

Ja postawiłem na MSI M7 dla Mnie jest to lepsza konstrukcja

mgit widzę ze ty full OC tylko po co podkręcać 7700K :-)

jak ja kupowałem i zagłębiałem się w specyfikacje dla 7700K obsługa pamięci XMP bez OC to max 2400.

dune2 co do kontrolera mam dokładnie ten sam DIGITUS na kontrolerze Marvell działa świetnie nie ma to żadnego wpływu na jakość zapisu wykrywa wszystko pod IDE jak i SATA zalecam upg. fw. ale da się tylko wykonać z pod DOS.

jak znajdę mobilizacje jutro od rana zainstaluje W10 i powiem jak działa
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline  
Stary 29.04.2017, 22:26   #9
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ja aktualnie pamięci to 3200 bez OC... i działa ok po ręcznym ustawieniu
__________________
mgit jest offline  
Stary 04.05.2017, 12:56   #10
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Szukając płyty do nowego kompa również nie znalazłem lepszej alternatywy...

Aktualizacja BIOSU rozwiązuje problem z:
- Dyskami M2
- Profilami OC
- Innych problemów nie rozwiązuje - nawet kontaktowałem się z pomocą techniczną, ale wychodzi że kiedyś to mają w planach poprawić.

Na tą chwilę - nie ma alternatywy dla tej płyty - mimo iż ma kilka mankamentów.
Płyta asusa za 1600 zł i problem ze znikającymi dyskami na sata to określając jednym słowem "masakra".
Testy w necie pewnie sponsorowane przez asusa a niezależnych brak.
Dzięki za ostrzeżenie i chyba poczekam na nowe biosy i wtedy podejmę decyzję odnośnie zakupu.
Co do chłodzenia cieczą to mimo że płyta ma taką możliwośc to chyba nie ma konieczności jego używania ?
Nie mam zamiaru niczego podrkęcać a wybór tego modelu wynika głównie z topowych materiałów bo zestaw który wybieram ma pożyć 7-10 lat.

Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości
jestem jestem :-)

Win 10 będzie lada dzień jak się ogarnę czeka już BOX na USB3.0

Ja postawiłem na MSI M7 dla Mnie jest to lepsza konstrukcja

mgit widzę ze ty full OC tylko po co podkręcać 7700K :-)

jak ja kupowałem i zagłębiałem się w specyfikacje dla 7700K obsługa pamięci XMP bez OC to max 2400.

dune2 co do kontrolera mam dokładnie ten sam DIGITUS na kontrolerze Marvell działa świetnie nie ma to żadnego wpływu
na jakość zapisu wykrywa wszystko pod IDE jak i SATA zalecam upg. fw. ale da się tylko wykonać z pod DOS.

jak znajdę mobilizacje jutro od rana zainstaluje W10 i powiem jak działa
Z góry dziękuję za sprawdzenie ale nie ma pośpiechu bo mimo że kasa na zestaw jest to ceny trzymają się mocno a więc czekam na jakieś spadki

Co do płyty to masz na myśli ten model ?
http://www.komputronik.pl/product/35...gaming-m7.html
Jesli tak to podejrzanie tania i tu obawa czy zastosowane materiały są tak topowe jak w asusie.
Czy może rozwinąć myśl i napisać czemu uważasz że jest to lepsza konstrukcja ?
Wyposazona jest gorzej od asusa bo nie ma wifi oraz przycisku USB BIOS Flashback.
Miałem dwa lapotpy MSI i żaden nie wytrzymał dłuzej niż 2 lata bez większej awarii tak więc nie mam zaufania do tej firmy.

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 04.05.2017 o godz. 13:18
dune2 jest offline  
Stary 04.05.2017, 16:16   #11
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@dune2

W przypadku tej płyty musisz mieć LC - sekcja zasilania nie ma radiatora, a blok wodny. Jak nie chcesz inwestować w full LC - to zmień płytę na wersję bez bloku wodnego. Alternatywą jest demontaż bloku - ale wtedy po co tyle wydawać na płytę?

Chłodzenie semi wodne też odpada w przypadku tej płyty.

W przypadku chłodzenia LC licz się z wydatkiem około 2000-3000 zł na samo chłodzenie.
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 04.05.2017 o godz. 16:21
mgit jest offline  
Stary 05.05.2017, 14:05   #12
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Rozumiem.Ta płyta musi być chłodzona cieczą bo sekcja zasilania nie ma radiatora.
Nie rozumiem jednak o co chodzi z tym dodatkowym wydatkiem.
W zestawie z ta płyta nie ma wszystkich elementów do chłodzenia cieczą ?
Muszę jeszcze coś dokupić co kosztuje 2000-3000 ?

Co do biosu to widzę że jest najnowszy z końca marca może on usuwa problemy z dyskami sata ?
https://www.asus.com/pl/Motherboards...Desk_Download/

Podobny model bez chłodzenia cieczą jest tańszy o ponad 200 zł
http://www.komputronik.pl/product/35...s-ix-code.html

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 05.05.2017 o godz. 14:09
dune2 jest offline  
Stary 05.05.2017, 14:09   #13
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Na niego trzeba brac poprawke on ma HI-endowego hopla
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline  
Stary 05.05.2017, 16:46   #14
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez dune2 Podgląd Wiadomości
Rozumiem.Ta płyta musi być chłodzona cieczą bo sekcja zasilania nie ma radiatora.
Nie rozumiem jednak o co chodzi z tym dodatkowym wydatkiem.
W zestawie z ta płyta nie ma wszystkich elementów do chłodzenia cieczą ?
Muszę jeszcze coś dokupić co kosztuje 2000-3000 ?

Co do biosu to widzę że jest najnowszy z końca marca może on usuwa problemy z dyskami sata ?
https://www.asus.com/pl/Motherboards...Desk_Download/

Podobny model bez chłodzenia cieczą jest tańszy o ponad 200 zł
http://www.komputronik.pl/product/35...s-ix-code.html
Co do BIOSU - mam najnowszy - i niestety nie naprawia on tego błędu...


Oprócz płyty potrzebujesz - absolutne minimum przy LC:
- Chłodnice - przy i7 minimum 240 lub nawet 360 -
- Przy chłodnicy 240 trzeba ci dwa wentylatory przy 360 aż 3, które trzeba dokupić oddzielnie...
- Pompkę
- Rezerwuar
- Top do pompki
- Blok na procesor
- Uchwyt do pompki/ rezerwuaru
- Węże - minimum 1 - ale przy pierwszym LC lepiej mieć zapas - w razie jak źle dotniesz...
- 7 złączek
- 4 kolanka 45st (zalecane 6)
- Płyn
- Zasilacz który ci to uciągnie...

Sama pompka z rezerwuarem to prawie 600 zł, dalej 1 złączka od 20-38zł, 1 kolanko to prawie 50 zł i robią się z tego sumy... do tego blok na procesor to kolejne 300-400 zł, a to tak na dzień dobry czego w zestawie z płytą nie ma. A gdzie cena zaworu spustowego, trójnik, bloku na kartę graficzną...

Poczytaj sobie pierw o tym - zanim zaczniesz się w to pchać... np. TUTAJ

To bardzo drogie hobby

@misiozol
Owszem mam na tym punkcie hopla - ale zobacz sobie ceny - jak wszystko dokupisz robią się z tego konkretne sumy... i to nie jest mój wymysł...

Sam wentylator od NOCTUY - 1 szt. to już 100 zł w plecy... a to tylko samo LC, do tego jeszcze dokup ledy - AURA / dobrą obudowę z oknem co to pomieści - bo nie każda obudowa nadaje się do LC, a jak uderzy w chłodnicę zewnętrzną? To kolejne 3 tyś. w plecy nie licząc wentylatorów...

Dla tego mało kto ma pełne LC - jak ktoś już ma wodne to nie pełne tylko kupuje semi wodne na sam procesor za 500 zł i tyle... A przy tej konkretnej płycie tylko pełne... LC a to kosztuje...

Za to uzyskujemy cichą pracę / i niskie temperatury rzędu 21 st. oraz efektywny wygląd...
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 05.05.2017 o godz. 16:58
mgit jest offline  
Stary 05.05.2017, 17:37   #15
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ty mnie tu pitu bajdu nie musisz robc masz hooopla i tyle prawo prawem a sprawiedliwosc musi byc po mojej stronie
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
SZUKAM nagrywarki z obsługą ZAPISU DVD-ROM pawlikalex27 Napędy optyczne DVD 14 28.04.2015 12:22
Jakie płyty gwarantują najlepszą jakość zapisu AndrejM Napędy optyczne CD 6 08.07.2004 10:59
Przydatność nagrywarki DVD do innych zadań (mini-test) latet Napędy optyczne DVD 11 07.07.2004 22:51
Czym testować jakość zapisu... washu Napędy optyczne DVD 2 25.02.2004 19:36
liteon i metody zapisu loko Napędy optyczne CD 3 20.08.2002 16:58


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.