Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.03.2015, 17:48   #1
virekkk
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 05.03.2015
Posty: 7
virekkk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG BH16NS40 ogromne problemy z nagrywarką

1.Witam mam ogromne problemy z nagrywarką LG BH16NS40 nie odczytuje orginalnych płyt tłoczonych tzn odczytuje je ale błędami objawia się to tym że gdy instaluje jakiś program Cd Lub DVD występują błędy instalatora Cab. i nic się nie da zrobić a płyta jest w porządku bo normalnie ją instaluję z napędu DVD czemu nie mogę instalować programów z płyt CD Lub DVD z napędu bluray ? proszę o pomoc

2. Napęd ma ponadto ogromny problem z nagrywaniem wszelkiego rodzaju płyt CD i DVD objawia się to tym że proces nagrywania przebiega bez problemu ale weryfikacja nagranej płyty za każdym razem jest nie udana próbowałem różnych płyt DVD CD Verbatim TDK za każdym razem jest nie udana weryfikacja zmarnowałem już chyba 40 płyt DVD i nic to nie daje cały czas są błędy Crc na całej powierzchni płyty używałem róznych programów do nagrywania ale w każdym jest tak samo Program imgburn pokazuje błąd l-ec uncorrectable error po weryfikacji płyty dodam też że sprawdzałem płyty na nagrywarce DVD i każda płyta jest nagrywana z sukcesem i niema błędów. Ostatnio oddałem nagrywarkę bluray na gwarancję wróciła do mnie niby naprawiona zostały wymienione "beam pick up assy" i nic to nie dało nadal moja nagrywarka bluray nie nagrywa płyt DVD CD proszę o pomoc bo nie rozumiem czemu tak się dzieje .pozdrawiam
virekkk jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2015, 18:00   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,373
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Niby OPU\laser został wymieniony w Twoim LG \jeżeli dalej jest problem reklamuj dalej \innej rady nie widzę ...jeżeli na wszystkich płytach CD\DVD\BD jest problem to raczej problem techniczny napędu..
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2015, 18:09   #3
virekkk
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 05.03.2015
Posty: 7
virekkk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ale dziwi mnie czemu nawet nie chce czytać poprawnie płyt tłoczonych tylko wyskakują błędy nie z każdą płytą tak mam ale dużo nie czyta a DVD radzi sobie z niby bez problemu czyli nie są uszkodzone. np: sterowniki do kamerki hp bluray mi nie potrafił odczytać
virekkk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2015, 18:17   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,373
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jest tam OPU Hitachi ogólnie zbiera bardzo pozytywne opinie dotyczące odczytu \zapisu\ korekcji...
Lasery są oddzielne czyli \zintegrowany razem CD i DVD i oddzielny BluRay .
Więc jak są problemy z wszystkim stawiam na problem z elektroniką OPU bądź padnięty chipset\płytę główną .

Jak masz podłączony sprzęt ? Jakie kontrolery SATA w komputerze?Jakie sterowniki SATA?
Jeżeli masz dwa rodzaje kontrolerów SATA to przełącz na inny i sprawdź .
Możesz przetestować \ sprawdzić napęd na innym komputerze żeby wyeliminować problemy sprzętowo\programowe .Raczej nic więcej nie da się zrobić.
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2015, 18:20   #5
virekkk
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 05.03.2015
Posty: 7
virekkk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ten napęd ogólnie wypalił mi poprawnie tylko 4 płyty nie mówiłem o tym ale mi się przypomniało że gdy napęd poprawnie nagrał płyty podczas nagrywania napęd był bardzo głośny a gdy wszystkie płyty źle nagrał nagrywanie było bardzo ciche
virekkk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2015, 18:26   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,373
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeżeli masz możliwość sprawdź na innym komputerze ...żeby wyeliminować problemy z SATA ale osobiście wątpię żeby aż takie problemy powodowały stery ...ale ostatnio miałem przypadek nowego napędu DVD który tak samo jak Twój sprzęt nagrywał fatalnie\nic nie przechodziło weryfikacji .....wydawałoby się szrot totalny ale po przełożeniu do innego kompa napęd zaczął super nagrywać i odczytywać .......do dziś nie wiem w czym problem bo wszystkie inne nagrywarki jakie podłączyłem do sprawdzenia do tamtego kompa działały bezproblemowo.....
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2015, 18:34   #7
virekkk
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 05.03.2015
Posty: 7
virekkk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam płytę główną msi x79a-gd65 8d są tam kontrolery marvel sata 3Gbs i intel 6Gbs sata mój system działa w trybie AHCI więc nie sprawdzałem nagrywania w trybie Eide
virekkk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2015, 19:08   #8
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 32,394
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Masz dwa różne kontrolery, więc zmień podłączenie i sprawdź.
Czasami bywa, że winne są kable. Przekładałeś?
Takie rzeczy trzeba sprawdzić, żeby się nie wygłupić oddając sprawny napęd na gwarancję. Najprościej i najszybciej podłączając do innego komputera (jeśli się go ma w zasięgu).

Całkiem możliwe, że jeśli już raz był naprawiany (czyli reklamacja uzasadniona), to nadal nie do końca nagrywarka jest sprawna. Teoretycznie przed oddaniem go sprawdzali...teoretycznie.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2015, 17:39   #9
blackened2687
CDRinfoTeam
 
Avatar użytkownika blackened2687
 
Data rejestracji: 19.04.2014
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Posty: 303
blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>blackened2687 ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
virekkk, spróbujcie zamieni***263; kabel SATA, bardzo cz***281;sto on bywa winny w podobnych problemach. Je***347;li zamiana kabla nie rozwi***261;***380;e problem, spróbujcie pod***322;aczy***263; aparat do drugiego komputera, mo***380;e by***263; winny i kontroler (chocia***380; to bywa rzadko). Jeszcze blok zasilania mo***380;e by***263; winny - zderza***322; si***281; z takim problemem 3 czy 4 razy
blackened2687 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2015, 13:05   #10
virekkk
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 05.03.2015
Posty: 7
virekkk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej witam ponownie moja nagrywarka wróciła z serwisu i tym razem działa jak należy dobrze weryfikuje plyty DVD i nagrywa została wymieniona płyta główna nagrywarki i jest super tylko zastanawia mnie czemu nie mogli zrobić tego za pierwszym razem
pozdrawiam
virekkk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2015, 13:12   #11
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,373
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Więc jak są problemy z wszystkim stawiam na problem z elektroniką OPU bądź padnięty chipset\płytę główną .

.
Więc dobrze przypuszczałem
Najwyraźniej pierwsza diagnoza w serwisie była błędna...\może sprawdzili po wymianie OPU że działa nagrywarka i w szczegółowe testy się nie bawili....
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary dzisiaj, 15:24   #12
nihildiximus
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.09.2024
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa
Posty: 6
nihildiximus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dopisuję się tutaj, żeby nie mnożyć wątków…

Model: LG Blu-ray Disc Rewriter BH16NS40 z 2013 r. bez kodu SVC, z ROM 1.00 na obudowie (1.03 wgrany, czyli ostatni dostępny dla tego modelu)
( Wygląda na ten: cdrinfo.pl/artykuly/recenzja-lg-bh16ns40/ )

Problem: Nie czyta żadnych płyt Blu-ray. Z CD i DVD nie ma problemu.

Obserwacje: Niebieski laser włącza się po podaniu zasilania. Po włożeniu płyty BD męczy się z nią, po czym wyrzuca, że brak nośnika. Czyszczenie patyczkiem kosmetycznym z IPA nie pomaga.

Pytania:
1. Czy da się regulować moc lasera blu-ray jak w przypadku CD/DVD-ROM? Przy głowicy są trzy potencjometry tak jakby od CD, DVD i BD.
2. Czy istnieją inne przyczyny które można sprawdzić? Downgrade firmware do 1.02?
3. Czy da się gdzieś kupić głowicę lasera do tego modelu w rozsądnej cenie? Nie mogę nigdzie znaleźć żadnych ofert.

Z tego co widzę to urządzenia LG psują się na potęgę, a nie ma żadnych informacji o możliwości naprawy. Serwisy, jeśli urządzenie jest na gwarancji, zazwyczaj wymieniają napędy na nowe, a po gwarancji wygląda na to, że większość ludzi je po prostu wyrzuca...

Ostatnio zmieniany przez nihildiximus : dzisiaj o godz. 16:04
nihildiximus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problemy z nagrywarką LG GSA-4163B waljo Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 2 15.08.2005 13:51
Informacje o bananach IceManSpy Propozycje, sugestie, błędy forum 27 14.07.2005 21:19
2 problemy z lg spoko_dan Napędy optyczne CD 5 11.06.2004 11:56
Problemy z LG GCE-8160B [ACN]Tikitaki Napędy optyczne CD 4 13.06.2003 12:02
Jak nagrać płytę 90 lub 99 min nagrywarką LG CED-8080B? Qubus Napędy optyczne CD 5 06.02.2002 03:09


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.