Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.12.2013, 14:26   #1
deckard1
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.12.2013
Posty: 6
deckard1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wolne nagrywanie - to normalne?

Witam.

Mam od wczoraj nagrywarkę Blu-ray ASUSa - BW-16D1HT. Nagrywarka teoretycznie szybka, do 16x, ale płytki są jakie są, więc nagrywam na 4x-6x.

Problem w tym, że tak naprawdę płytki nagrywają się jeszcze wolniej - pierwsza jaką wypaliłem, Omega na 4x, tak naprawdę nagrywała się przez większość czasu na 1.6x (tak pokazywał Nero Express). Na koniec jeszcze wywaliła błąd i ostatni nagrany plik się nie włącza, ale to osobna sprawa.

W tej chwili nagrywam Verbatima 6x (i z taką wybraną prędkością), czyli powinno być ok. 27 MB/s, a tymczasem program wyświetla, że nagrywa z szybkością... niespełna 4MB/s. Nagrywanie trwa już 1h 15 min i wg Nero potrwa jeszcze ponad 20 min.

Czy to normalne, że przy prędkościach rzędu 4x-6x nagrywanie jest tak naprawdę jeszcze wolniejsze i tyle trwa? Czy coś może być nie tak? Nagrywarkę podłączyłem tymi samymi kablami SATA i zasilającym, którymi wcześniej miałem podłączoną nagrywarkę DVD, która raczej aż takich problemów nie miała (choć też zdarzało się, że nagrywanie trwało dłużej niż można by się spodziewać).

Komp:
Core i3, 4GB RAM, Radeon HD6850, Windows 8.1 x64
deckard1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.12.2013, 14:30   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nagrywanie BD-R x4 trwa około 20 minut
Pewnie stery od SATA się gryzą -uaktualnij bądź przełącz na inny kontroler SATA
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2013, 20:52   #3
deckard1
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.12.2013
Posty: 6
deckard1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź!

Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
przełącz na inny kontroler SATA
Masz na myśli przepięcie nagrywarki do innego gniazdka SATA na płycie głównej?

Ze sterownikami jest niestety problem - na stronie producenta (Gigabyte) są tylko sterowniki AHCI do instalacji przy stawianiu systemu. Jest co prawda sterownik "Marvell SATA Controller Driver", ale nie jestem pewien, czy to na pewno do mojej wersji płyty - zainstalowanie go z resztą niczego nie zmieniło.

Pogooglałem trochę i wyłączyłem w Nero "BD defect management", ale dużo to nie pomogło (no, dobra, idzie teraz stałe 1.9x, ale to wciąż nie 6x ). Nagrywanie zajmuje ok. 45 min.

A tak mi się nasunęło (przez całe lata jakoś się nad tym nie zastanawiałem)... Czy ustawienie weryfikacji danych po nagraniu wydłuża też proces samego nagrywania na płytę? Na jakimś forum czytałem, że w takiej sytuacji program tworzy sobie najpierw obraz płyty, dopiero potem nagrywa i następnie z tym obrazem porównuje nagrany dysk. To by rzeczywiście znacznie przedłużało czas od momentu kliknięcia "Burn" do chwili, gdy Nero rozpocznie weryfikację danych...
deckard1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2013, 22:34   #4
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zobacz może to Intel Rapid Storage Technology:
http://www.intel.pl/content/www/pl/p...echnology.html
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2013, 23:38   #5
deckard1
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.12.2013
Posty: 6
deckard1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sterowniki IRST niestety nie chcą się zainstalować, mimo że są dostępne dla mojego mobo i mojego systemu (instalator rzecze: "ta platforma nie jest obsługiwana"). :/

Teraz mam zupełny mindfvck: nagrałem kolejną płytkę, na 4x, w dołączonym do nagrywarki CyberLink Power2Go i... nagrywanie potrwało ~23 min, wszystko śmiga aż miło. BD defect management i weryfikacja kompilacji były wyłączone.

Tymczasem w Nero nagrywanie podobnej ilości danych trwało ze dwa razy dłużej i do tego (przy każdym nagrywanym BD!) weryfikacja kończyła się błędem (nagrywanie niby powodzeniem)! A żeby było ciekawiej... płytki, które zawaliły weryfikację, działają bez problemu, wszystkie filmy z nich się odpalają, przewijają, nic nie muli.

Sądzicie, że w takiej sytuacji jest powód do niepokoju? Jakby nie patrzeć, po nowej nagrywarce nie spodziewałem się żadnego dziwnego zachowania. Może to Nero jest jakiś dziwny i wybredny? W ramach testów wypadałoby chyba jeszcze: nagrać w Nero bez weryfikacji (żeby zobaczyć, ile to potrwa) i w CyberLinku z weryfikacją (żeby sprawdzić, czy on z kolei będzie krzyczał)...
deckard1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2013, 07:16   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zmień wersję Nero -ale na 99% procent wersja którą masz nie ma wsparcia dla tego nowego napędu i coś się gryzie i stąd takie problemy.
Możesz zainstalować jeszcze darmowy soft Ashampoo ,ImgBurn które badzo dobrze z nagrywaniem BD sobie radzą

http://www.cdrinfo.pl/download/8520130424
http://www.cdrinfo.pl/download/8520130424/3795/
http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo...ows,45467.html
http://www.cdrinfo.pl/download/6218110034
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2013, 18:52   #7
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez deckard1 Podgląd Wiadomości
Sterowniki IRST niestety nie chcą się zainstalować, mimo że są dostępne dla mojego mobo i mojego systemu (instalator rzecze: "ta platforma nie jest obsługiwana"). :/

Teraz mam zupełny mindfvck: nagrałem kolejną płytkę, na 4x, w dołączonym do nagrywarki CyberLink Power2Go i... nagrywanie potrwało ~23 min, wszystko śmiga aż miło. BD defect management i weryfikacja kompilacji były wyłączone.

Tymczasem w Nero nagrywanie podobnej ilości danych trwało ze dwa razy dłużej i do tego (przy każdym nagrywanym BD!) weryfikacja kończyła się błędem (nagrywanie niby powodzeniem)! A żeby było ciekawiej... płytki, które zawaliły weryfikację, działają bez problemu, wszystkie filmy z nich się odpalają, przewijają, nic nie muli.

Sądzicie, że w takiej sytuacji jest powód do niepokoju? Jakby nie patrzeć, po nowej nagrywarce nie spodziewałem się żadnego dziwnego zachowania. Może to Nero jest jakiś dziwny i wybredny? W ramach testów wypadałoby chyba jeszcze: nagrać w Nero bez weryfikacji (żeby zobaczyć, ile to potrwa) i w CyberLinku z weryfikacją (żeby sprawdzić, czy on z kolei będzie krzyczał)...
sprawdź w biosie czy nie jest obsługa IRST wylączona.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Linux andy Komputery - oprogramowanie i sprzęt 752 28.04.2017 15:57
Liteon SOHW-1633S - Skaczący bufor, tryb PIO, wolne nagrywanie kpuchala Napędy optyczne DVD 7 03.01.2005 21:11
wolne nagrywanie ale inaczej c97 Napędy optyczne CD 3 22.12.2003 12:19
Wolne nagrywanie plyt CD-RW RaYell Napędy optyczne CD 13 07.10.2002 22:51
!!! WOLNE NAGRYWANIE !!! Tom.O Napędy optyczne CD 18 27.05.2002 18:56


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.