Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.07.2013, 06:38   #61
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Konwersję BD->DVD zrobić dla mnie nie problem, ale po prostu mi się nie chciało. Byłem pewny że wszyscy będą woleli BD, wersja DVD była zrobiona na szybko.
Nie chciało mi się już uruchamiać Avisyntha i HCEnc, czekać na dwa przebiegi i sklejać to potem do kupy - po prostu przerenderowałem cały projekt i wrzuciłem do authoringu..

Skoro ludzie mają w nosie różnicę między HD a DVD, to tym bardziej miedzy HCEnc a tym co tam było nie zobaczą, chociaż jest ogromna. Szkoda mojego czasu.

Problem z Sony jest taki, że tworzy za dużo własnych formatów. Np karty pamieci - przez to że Sony się tak chytrzyło MemorySticki były zawsze droższe od SD i niekompatybilne z resztą świata. Minidisc, UMD, itd. Zamknięte drogie standardy, które szybko kończą żywot. Nikt nie jest zainteresowany płaceniem drogich licencji. Ile firm produkowało MS? Tylko bodajże Sony i Sandisk.
Dlatego unikałem produktów tej firmy, teraz polityka się już zmienia, zapewne z oszczędności i utraty zysków.

PS Vita używa standardowego sprzętu, to samo PS4, przestają walczyć z piratami w skali utrudniającej korzystanie z produktów. A MiniDisc, UMD i MS zostały wycofane. Szkoda mi MiniDisców, ale w dzisiejszym świecie w zasadzie nie ma na nie miejsca. 15 lat temu były świetne.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.07.2013 o godz. 06:46
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.07.2013, 07:46   #62
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja ze swojego doświadczenia powiem że wiele osób nie kojarzy nawet co to Blu Ray -mają napęd w kompie i tyle że umieją włożyć płytę do niego.

Z dostępnością płyt BD jest rzeczywiście źle ale to naturalny proces -słabo się sprzedają i wiele sklepów i hurtowni ba nawet komputerowych czy nawet markety zrezygnowały z handlu tym drogim i nie płynnym towarem .
U mnie w MM jest tylko Sony BD-R 25GB Slimpack 3szt za ok 30zł i stare zakurzone pozostałości EMTEC BD-RE 25GB za około 20zł\szt.,w Real i Tesco brak,w Carrefourze Esperanza BD-R SlimPack 1szt-za 7,99zł ,i jeszcze jeden sklep komputerowy ma Platinium BD-R 25GB Slim 1szt - za 5zł ,cake 10szt za 40zł,TDK BD-R 25GB cake 10szt za 60zł i to cała dostępność w 200 tyś mieście stolicy województwa i regionu-i to jest cały komentarz na temat -ten format nie ma szans już się przyjąć i umiera razem z napędami i nośnikami optycznymi
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.07.2013, 08:21   #63
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Powiem więcej - umiera z nośnikami.
Niedługo zostanie tylko chmura i

- miesięczny abonament za system operacyjny
- miesięczny abonament za każdy program
- miesięczny abonament za miejsce w chmurze

Przestajesz płacić - tracisz dane, tracisz możliwość korzystania z komputera.

A ponadto:

sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2013, 11:33   #64
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak ze dopoki jakas firma nie wprowadzi nosnikow, ktore bylyby naprawde tanie, trwale i pojemne to nic w temacie sie nie zmieni. Zobaczymy jak sprawa sie potoczy z formatem 4k czy bedzie jakis innowacyjny system zapisu tego formatu na inne nosniki, ale raczej nie i przy zalozeniu ze format HD daje wystarczajacy dobry obraz to technologia tak sie rozejdzie jak aktualnie rozchodzi sie 3D. Chyba ze producenci zastosuja to co zrobili producenci podzespolow komputerowyh, tak zaniza ceny ze wymusza zakup nowych technologii.

@sobrus, nie sadze by chmura byla rozwiazaniem do takich zastosowan. Pomijajac szybkosci transferow (co to zmieni dla filmow o pojemnosci 25GB, jak w tej chwili nawet platny dostep masz do maksimum 100GB). Co to jest w porownaniu do np 30-50 plyt BD. A transfery i pjemnosc w chmurze to nie jest jedyny problem. Udostepnianie filmow prywatnych w sieci, to przede wszystkim powazne zagrozenie, a zdrugiej strony podlozenie sie, publikujac film z muzyka (powiedzmy piractwo). Kazdy kto robi sobie wlasny film wklada na wlasne potrzeby muzyke i jest to normalne. Oczywiscie problem z muzyka podalem jako jeden z kolejnych problemow.

Jedno jest pewne plyta jako tako nie umrze, na pewno powstana alternatywy ale to jeszcze sporo czasu musi uplynac. Gdyby nosnik mial byc na "wyginieciu" po co producenci zajmowaliby sie jego udoskanalaniem (m-disc) i konstruowaniem coraz to trwalszych nosnikow?
Ty piszesz o chmurze, a w dalszym ciagu powazne instytucje np banki, kopie dnych zapisuja na nosnikach magnetycznych. A przeiez to dopiero przezytek

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 30.07.2013 o godz. 11:45
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2013, 12:16   #65
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja mówie jakie sa trendy.
Bardzo mi się one nie podobają.
Ale w skrajnych przypadkach, u Apple i Google (mowie o ich Chrome OS), chmura stanowi juz bardzo ważną część. U Google komputer redukuje sie w zasadzie do terminala.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2013, 12:48   #66
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,291
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
PS Vita używa standardowego sprzętu
Ze co prosze? A widziales moze gry na ps vite - to ze standardem nie ma nic wspolnego i karty pamieci w vicie rowniez nie sa "standardowe".

http://forum.outerspace.terra.com.br...-16-03.311254/

Chyba ze nie zrozumialem o co Tobie chodzi.
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2013, 13:08   #67
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Ja mówie jakie sa trendy.
Bardzo mi się one nie podobają.
Ale w skrajnych przypadkach, u Apple i Google (mowie o ich Chrome OS), chmura stanowi juz bardzo ważną część. U Google komputer redukuje sie w zasadzie do terminala.
Te trendy przez durnote ludzka wprowadza ich samch (ludzi) w to ze za kazda "piedołe" nawet zmiane koloru na swoim pulpicie beda musieli placic.
Pozniej bedzie placz, bo sprzet bedzie dawany za darmo (oczyiwscie tak moze byc ale nie musi) a za kazdy detal bedzie sie placilo. Ale i tak nikomu do glowy nie przyjdzie policzyc, czy np kupic komputer i gre za 20zl czy konsole (dla tych co nie lubia myslec) i zaplacic za to samo 60zl. (moja prywatna opinia)

Co do googla, to ich "darmowe" tak do konca nie jest darmowe. Ale jak napisales ze jest wazna czescia. Sam w tej chwili testuje chmure z microsoftu w polaczeniu z windows phone daje spore mozliwosci. Ale do prostych zdjec i dokumentow to rozwiazanie dobre do przesylania flmow nie adaje sie.

PS
Zeby za kilka lat producenci filmow nie wyszli z zalozenia po co produkowac film kamera za kilkaset tysiecy zlotych, przeiez skoro ludzie ogladaja gowiaej jakoci dvixyto przezciez mozemy nakrecic film telefonem komorkowm

Cytat:
Napisany przez loki7777 Podgląd Wiadomości
A widziales moze gry na ps vite - to ze standardem nie ma nic wspolnego i karty pamieci w vicie rowniez nie sa "standardowe"
Jesli chodzi o konsole to chyba zadna nie ma jaichkolwiek standardow. Czy to kardridze czy karty (no moze dla danego producenta jest to wlasny standard)

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 30.07.2013 o godz. 13:11
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2013, 20:30   #68
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widze ze temat umiera, ale jeszcze sprobuje napisac slowo. Wspominalem w poscie nr 64 o nowej technologi i konicznosci zapisu na pojemniejsze dyski. A wiec nie trzeba bylo dlugo czekac i mamy juz wstepna informacje ze rozpoczynaja sie prace nad nowym nosnikiem (sony i panasonic) o pojemnosci od 300GB do 1,5TB.
A wiec jak widzicie tezy o przejsciu do chmury, upadku dyskow jakos nie widac.
Wiecej w materiale na stronie:
http://www.sony.net/SonyInfo/News/Pr...1307/13-0729E/
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2013, 08:07   #69
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez anmedia Podgląd Wiadomości
Widze ze temat umiera, ale jeszcze sprobuje napisac slowo. Wspominalem w poscie nr 64 o nowej technologi i konicznosci zapisu na pojemniejsze dyski. A wiec nie trzeba bylo dlugo czekac i mamy juz wstepna informacje ze rozpoczynaja sie prace nad nowym nosnikiem (sony i panasonic) o pojemnosci od 300GB do 1,5TB.
A wiec jak widzicie tezy o przejsciu do chmury, upadku dyskow jakos nie widac.
Wiecej w materiale na stronie:
http://www.sony.net/SonyInfo/News/Pr...1307/13-0729E/
Umiera temat bo wybrałeś i kupiłeś już napęd BD

Oczywiście że technologia napędów nie zniknie z dnia na dzień -do dziś w nie których sklepach muzycznych można kupić -zamówić najnowsze płyty gramofonowe choć cena czasami przewyższa x4 cenę wersji na CD a znajdują się pasjonaci czy amatorzy analogowego brzmienia cz inni klienci na takie płyty.
Popyt na czyste nośniki spada od kilku lat rocznie w tempie od 10-18% co wyznacza firmą kierunek zmian jakie następują na rynku.
Również dramatycznie spada sprzedaż wszystkich wydawnictw na nośnikach CD,DVD,BD a bardzo rośnie sprzedaż w sieci

Przecież ktoś mający kolekcje płyt CD czy DVD ,BD z dnia na dzień nie wyrzuci tego na śmietnik i przerzuci się na śmieci z netu ........
Dobre 50 lat jeszcze przed nami ale z świadomością nieuchronnego zmierzchu tej formy przechowywania danych czy muzyki itp itd ...chyba że napędy holograficzne w niedługim czasie wyprą z rynku wszystkie pozostałe formaty.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2013, 10:35   #70
Gulgoi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.07.2009
Posty: 6
Gulgoi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez anmedia Podgląd Wiadomości
Widze ze temat umiera, ale jeszcze sprobuje napisac slowo. Wspominalem w poscie nr 64 o nowej technologi i konicznosci zapisu na pojemniejsze dyski. A wiec nie trzeba bylo dlugo czekac i mamy juz wstepna informacje ze rozpoczynaja sie prace nad nowym nosnikiem (sony i panasonic) o pojemnosci od 300GB do 1,5TB.
A wiec jak widzicie tezy o przejsciu do chmury, upadku dyskow jakos nie widac.

Kolego do takich dysków trzeba zmienić system zapisu a raczej go znacznie przyspieszyć bo moim skromnym zdaniem raczej nie chciałbyś tych płyt wypalać już teraz...

Sam byłem przez długi czas zwolennikiem hdd jako magazyn danych ale przez jakiś czas ceny dysków oraz i okres gwarancji daje mi do zrozumienia, ze lepiej jest przejść na płyty BD

Chmura to wynalazek konsolowego rynku co jest zrozumi i zaraz wytłumaczę jak ja to widzę. Konsole maja być najlepszym terminalem do grania a chmura do tego jest wręcz idealna bo można tam ,,***ać" gracza za wszystko i opłaty z dupy za ,,kupę"trzepać aż miło.
Obawiam się ,ze tak się stanie bo gracze konsolowi to zwolennicy takiej dewizy ,,wkładam płytkę i gram" a na komputerze to trochę więcej roboty choć ja się zupełnie z tym się nie zgadzam. Oczywiście nie wszyscy użytkownicy konsol są tacy;-) Dotyczy to głównie młodego pokolenia...chmmm chyba dlatego że wychowane jest na wzór ,,amerykański" a tam nie potrzeba za mocno myśleć - wiem złośliwy jestem ;-)

To lenistwo użytkowników często tez wychodzi przy zmianie formatów DVD na BG bo chyba obawiają sie przy tym więcej roboty...
Oczywiście można do tego dodać sprawy finansowe ale czy tak naprawdę to jest główna przeszkoda bo moim zdaniem na pewno nie.

Ostatnio zmieniany przez Gulgoi : 28.08.2013 o godz. 11:06
Gulgoi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2013, 13:18   #71
Gulgoi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.07.2009
Posty: 6
Gulgoi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W przypadku zakupu nagrywarki BD nikt nie poleca BDR-208EBK czyżby to słabszy model a sam jestem zainteresowany tym właśnie modelem. Może ktoś miał do czynienia z tym modelem i przeprowadzał już testy? Zależy mi w sumie na jak najlepszym zapisie płytek do archiwizacji oraz możliwości wpalania BDXL w przyszłości;-)
A może lepiej cos z czwórki wybrać:
BDR-208DBK
LG BH16NS40
Pioneer BDR-S08XLT
LiteOn iHBS 112/212
Gulgoi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2013, 14:13   #72
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Tylko nie S08XLT. - Pioneer BDR-S08XLT
Radzę trochę pogrzebać na forum, wszystko jest w zasadzie opisane. BDR-208EBK to praktycznie to samo co 208DBK, dodano tylko obsługę XL.
Jak chcesz przeprowadzać testy, bez iHBS112/212/312 się nie obejdzie.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2013, 14:52   #73
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jak ważna archiwizacja to ja bym się skupił na jak najlepszych płytach -(Panasonic BD-R) wszystkie nagrywarki bardzo dobrze bez większych różnic go nagrywają
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2013, 16:56   #74
Berion
Hibernant
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Berion
 
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,115
Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez anmedia Podgląd Wiadomości
Gdyby nosnik mial byc na "wyginieciu" po co producenci zajmowaliby sie jego udoskanalaniem (m-disc) i konstruowaniem coraz to trwalszych nosnikow?
Dla Kowalskiego jest na wyginięciu. To po prostu już się dzieje i to widać. Takie formaty tworzone są dla firm bo tylko firma będzie je kupować przy całej tej chorej propagandzie chmur, którą Kowalski łyka jak pelikan. Komentarze pod artykułami traktującymi o zapowiadanych 300GB płytach czy M-DISC są utrzymane w stylu: "a po co jak HDD są tańsze?", "a po co jak se na pendrive będę zapisywał, mogę kasować i wgrywać", "a po co jak miałem CD z Tesco i straciłem dane po roku?" itp. Wiedza na temat technologii zerowa, wyobraźnia nie większa, więc z powodzeniem można im wcisnąć wszystko. Uważam, że ODD staną się taką samą egzotyką jak np. HDD na SAS/SCSI (przykład).

Cytat:
czy konsole (dla tych co nie lubia myslec) i zaplacic za to samo 60zl. (moja prywatna opinia)
Nie masz pojęcia o rynku gier na konsole i zdaje się że w ogóle o rynku gier skoro formułujesz takie karkołomne tezy. ;]

Cytat:
Jesli chodzi o konsole to chyba zadna nie ma jaichkolwiek standardow. Czy to kardridze czy karty (no moze dla danego producenta jest to wlasny standard)
Standardowe HDD (ale tylko w PS3 możliwe do wymiany bez hackowania). Dla zewnętrznych danych, Wii używa kart SD, X360 i PS3 urządzeń masowych na USB. Także powoli coś się rusza w temacie. To już nie te czasy, że 8MB z zapisem 50KB/s NAND wepchną za 150zł.

PS: cartridge'e (czyt. kartridże).

Cytat:
Napisany przez Gulgoi
Chmura to wynalazek konsolowego rynku co jest zrozumi i zaraz wytłumaczę jak ja to widzę. Konsole maja być najlepszym terminalem do grania a chmura do tego jest wręcz idealna bo można tam ,,***ać" gracza za wszystko i opłaty z dupy za ,,kupę"trzepać aż miło.
Chmura nie jest wynalazkiem konsolowego rynku (nie ma jeszcze żadnej działającej usługi, która pozwalałaby przechowywać duże ilości danych użytkownika, o streaminigu już nawet nie wspominając), a tylko rozrywkową adaptacją chmur obliczeniowych. Infrastruktura jest, więc marketingowcy wychwycili sposób na ogromny biznes. Ten rak zaczyna toczyć niemal wszystkie gałęzie IT.
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |

FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF

Ostatnio zmieniany przez Berion : 03.09.2013 o godz. 17:03
Berion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2013, 09:11   #75
Gulgoi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.07.2009
Posty: 6
Gulgoi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Jak ważna archiwizacja to ja bym się skupił na jak najlepszych płytach -(Panasonic BD-R) wszystkie nagrywarki bardzo dobrze bez większych różnic go nagrywają
Taki mam zamiar ale narzazie skupie się tylko na płytkach 25GB bo te większe już są nieopłacalne względem dysków HDD;-)
Wypalarke to na 99% wybiorę także Panasonica BDR-208EBK;-)
Gulgoi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Laptop nie widzi nagrywarki ;-( Prośba o pomoc arekszym Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 14.02.2006 20:30
Trochę inne pytanie o wybór nagrywarki pianoman Napędy optyczne CD 8 20.09.2005 09:11
Zakup CD-RW - prośba o pomoc w wyborze... Kalasanty Napędy optyczne CD 10 14.03.2003 12:59
aktualizacja biosu nagrywarki 8080b do biosu nagrywarki 8120B ver.2.00 metro21 Napędy optyczne CD 1 01.01.2002 18:11


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.