Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.04.2010, 11:11   #1
tadeo12
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.04.2010
Posty: 3
tadeo12 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czasy nagrywania - nagrywarka stacjonarna

Jestem tutaj nowym forumowiczem i przychodzę z problemem którego nie jestem w stanie sam rozwiązać.
Jestem na etapie archiwizacji zapisanych filmów na kasetach VHS.
Zakupiłem nagrywarkę Strato która bezpośrednio przetwarza sygnał analog na cyfrowy i nagrywa na płytkę.I wszystko było by w porządku gdyby nie to,że z VHS-240 potrzebuje 4 krążki 4.7GB.Płytki DVD nagrywają się w formacie UDF.
Jak zrobić,żeby cały film z VHS zmieścił się na jedną płytę w jakimś standardowym formacie bez straty na jakości nagrania?
Słabo się znam na tym więc proszę o pomoc kierując krok po kroku bądż działy lub tematy które są jasne dla laika w tej kwestii
Pozdrawiam
tadeo
tadeo12 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.04.2010, 11:39   #2
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,285
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W opcjach nagrywarki powinieneś mieć możliwość ustawienia czasu nagrania.
Witaj na forum
Mario
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2010, 11:50   #3
tadeo12
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.04.2010
Posty: 3
tadeo12 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Będę szukał,choć nagrywarka sprawia wrażenie prostej w opcjach.A jakby nie było możliwe ustawienie czasu,to jest inna metoda?
Za wszystkie inne podpowiedzi z góry dziękuje
tadeo

Ostatnio zmieniany przez tadeo12 : 30.04.2010 o godz. 11:53
tadeo12 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2010, 21:40   #4
Phisto
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.05.2010
Posty: 11
Phisto w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zgadzam sie z superrrmario w opcjach nagrywarko powinna byc mozliwosc ustawienia czasu nagrania a jak nie ma to wiem jak to zrobic chociazby w Uleadzie. Klika sie prawym przyciskiem myszy na plik juz edytowany klika w playback speed i ustawia wedle życzenia. Jest tam tez odwrocenie czasu "reverse time?" co sprawia ze film odtwarza się od tyłu itp .
Phisto jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2010, 23:33   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,868
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Do autora topicu - czekam na propozycje zmiany tematu.
Żeby to miało sens, ręce i nogi...
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2010, 00:23   #6
design
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.05.2010
Posty: 17
design w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam nowego forumowicza. Sam na tym forum jestem nowy więc poszę o wyrozumiałość.

Odnośnie nagrywarki, rozumiem że to stacjonarna nagrywarka dvd z lub bez dysku twardego. Sam miałem taka kilka lat temu i mozna było fajnie nagrywać z kaset i tunera wbudowanego. Możesz sprawdzic czy nagrwarka jest jest double layer czy nie. Jeśli nie to pozostaje nagrywanie na pojedynczych płytach 4,7Gb. Zakładam że to nagrywarka jednowarstwowa, problem można rozwiązać doknujac zmiany kompresji czyli jakości nagrywania. Możesz to zrobić eksperymentalnie im gorsza jakośc tym więcej nagrasz maeriału z VHS.
__________________
Tu nowe autorskie Zdjęcia z Mikołowa Katowic
Ciekawostki wydarzenia z Miasta Mikołów
moja firma : projektowanie tworzenie stron www , sklepów internetowych
design jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2010, 10:54   #7
tadeo12
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.04.2010
Posty: 3
tadeo12 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zakupiłem nagrywarkę DVD VCR 3601 niemieckiej firmy Strato ( bez dysku twardego).Dwa urządzenia w jednym.Nagrywa bezpośrednio w obu kierunkach (bez double layer).Jakość nagrania bardzo dobra.W opcjach menu w zakładce nagrywanie jest
Jakość VCR -SP -LP tu ustawione mam SP
Jakość DVD -HQ -SP -EP -SEP a tu HQ
i to wszystko

Nie ma ustawień czasu nagrywania.
Przeraża mnie jedynie fakt,że z 25 kaset VHS-240 wyjdzie mi setka krążków.Znajomy coś mi wspominał o zrobieniu iso ale nie wiem dokładnie o co chodzi
Puki co pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
tadeo12 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2010, 11:24   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez tadeo12 Podgląd Wiadomości
Jakość VCR -SP -LP tu ustawione mam SP
Jakość DVD -HQ -SP -EP -SEP a tu HQ
i to wszystko
I wystarczy... Dla VCR LP (Long Play?) i będzie dłużej, lecz z gorszą jakością.

Dla DVD HQ to wysoka jakość, kolejne opcje to mniej krążków kosztem mniejszej jakości.

Popróbuj kilku ustawień, wybierz jeszcze akceptowalną jakość przy mniejszej ilości płyt.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Stacjonarna nagrywarka z HDD, podanymi kryteriami do 1000 zł. JaJachu Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) 2 07.02.2009 21:39
Stacjonarna nagrywarka VRO na XVID kris68 DVD-Video 1 04.10.2007 19:02
DLA NOWYCH USEROW !!!! z pytaniem co kupic za nagrywarke DVD!!!!!! legion Napędy optyczne DVD 1644 19.08.2005 09:56
Stacjonarna nagrywarka DVD Panasonic DMR-HS2 pepe26 Napędy optyczne DVD 1 02.11.2003 14:35
Czy do nagrywania plików *.bin potrzebna jest nagrywarka obsługująca DAO ? Statom Napędy optyczne CD 1 14.10.2000 13:43


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.