Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.12.2004, 17:43   #1
marianb
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.12.2004
Posty: 30
marianb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dolby surround - czy warto kupić amplituner z tą funkcją

Potrzebuję amplituner (czyli żeby miał radio) i chciałbym aby przydał się też do DVD (mam już odtwarzacz DVD).
Właśnie bardzo spodobał mi się z wyglądu taki amplituner za ~500 zł na Allagro: SONY STR-D515 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37916965 ).
Z tym że on ma tylko DolbySurround. W związku z tym mam pytania:
1) Czy dolby surround może być w jakiś sposób przydatne dla odtwarzania DVD? Bo ten wzmacniacz mi się podoba ale nie chciałbym przez pomyłkę kupić jakiegoś archaicznego modelu
2) W opisach amplitunerów piszą : Dolby True Surround, Dolby Digital, Dolby Pro - Logic. Jaka jest kolejność od najgorszego do najlepszego ? Jaki warto kupić. Chodzi mi o to żeby nie kupować najlepszego Dolby jeśli płytki są zakodowane akurat w jakimś zupełnie innym standardzie dolby ?
2) W jakim formacie dźwiękowym najczęściej można spotkać filmy DVD w tym gazetówki. Bo ja się na tym nie znam. Chodzi mi o odniesienie do tych systemów dolby które wymieniłem w pytaniu 2.

Nawiasem mówiąc chciałbym trochę zaoszczędzić na tym zakupie amplitunera ale jednak aby to był świadomy zakup.

Pozdrawiam,
MB

P.S. 1 Mój odtwarzacz DVD ma tylko dekoder na dwa wyjścia - cinche, oraz wyjście coaxial i optical
P.S. 2 Może to nie jest najlepsze forum na moje pytanie, ale nie znalazłem odpowiedniejszego.

Ostatnio zmieniany przez marianb : 28.12.2004 o godz. 17:46
marianb jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.12.2004, 19:57   #2
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no nie wiem, czy wogóle jest odpowiednie forum.. może najpierw na temat dźwięku coś byś poczytał, bo płytki nie są zagodowane w standardach dolby.. w ogóle, to strasznie dziwne.. już nie tylko lamerskie, bo do tego każdy ma prawo, ale dziwne pytanie.. bo z tego co przeczytałem, to wydaje mi się, że się kompletnie na tym nie znasz, ale chciałeś prawić inne wrażenie.. ale co tam.. postaram ci się odpowiedzieć
więc dolby6 surround przydaje się do odtwarzania dvd, ponieważ w większości filmy są nagrywane w dolby.. ale żeby to dolby odtworzyć, to potrzebujesz 5 głośników i subwoofer'a.. wtedy jest tzw. dolby 5.1.. a chodzi w tym o to, że kiedy naprzykład masz start samolotu, i widzisz go bokiem, a później odlatuje do tyłu to:
przy stereo usłyszałbyś, że jest pio prawej lub lewej stronie.. a w przypadku dolby dwa głośniki są z tyłu, a trzy z przodu.. (subwoofer odpowiada za basy ) więc samolot będziesz słyszał lecący z przodu.. później jakby trochę na lewo.. a na końcu z tyłu.. dokładnie tak jak widzisz to na ekranie a czy jest to dobry sprzęt, to niech się wypowiada kto inny, bo ja jak dla mnie już sama nazwa sony jest zniechęcająca.. jak dla mnie "Pioneer rulez.. only"
__________________
_________________________________
Myślenie to przyszłośc...
...ale ja tej przyszłości u Ciebie nie widzę...
jakby komuś się coś nie podobało to niech się...
...zmobilizuje i do mnie napisze skip@buziaczek.pl
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2004, 20:34   #3
marianb
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.12.2004
Posty: 30
marianb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez skip18
no nie wiem, czy wogóle jest odpowiednie forum.. może najpierw na temat dźwięku coś byś poczytał, bo płytki nie są zagodowane w standardach dolby.. (...), ponieważ w większości filmy są nagrywane w dolby..
Ja się może nie znam ale nie do końca rozumiem: piszesz najpierw że płytki nie są w dolby a potem że jednak filmy są w dolby. Więc się zdecyduj: albo jest to dolby na płytce albo nie.

Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy: jak podłączę do tego wzmacniacza DVD, bo z tyłu na jego zdjęciach nie widzę ani wejścia optical ani coaxial. To jak podłączę DVD aby uzyskać ten dźwięk w kilku kanałach (więcej niż stereo) ?
Bo jeśli tez wzmacniacz potrafi tylko "rozszerzyć stereo" do pięciu kanałów to by mi się wydawało kiepskie (spodziewałbym się raczej osobnych dźwięków we wszystkich kanałach). Może ktoś zerknie na zdjęcia tej maszynki i wyjaśni wątpliwości, bo jestem żywo nią zainteresowany: SONY STR-D515 AMPLITUNER SKLEP:1600ZŁ BCM!! .

Pozdrawiam !
marianb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2004, 20:42   #4
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Trudno zrozumieć o co Ci chodzi jeżeli chcesz tylko prosty amplituner to te sony może być ale jeżeli masz zamiar inwestować w 5 lub przynajmniej 4 kolumny to poszukaj czegoś nowszego minimum z Dolby ProLogic II (potrafi robić niezły dźwięk przestrzenny ze zwykłego stereo) i DTS (to najlepszy z rozpowszechnionych formatów dźwięku tzn. nie biorąc pod uwagę różnego rodzaju DD EX w których się chyba jeszcze nic w polsce nie ukazało i raczej szybko się nie ukaże) a różnego rodzaju True i Virtuale to sobie odpuść.
__________________
TEAC CD-W524E NEC ND-2500A Matshita UJ-850S
Koolo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2004, 21:15   #5
marianb
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.12.2004
Posty: 30
marianb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedzi. Ponieważ najbardziej precyzyjną odpowiedź otrzymałem na forum Elty forum.divx.pl więc ją zacytuję:

2) W jakim formacie dźwiękowym najczęściej można spotkać filmy DVD w tym gazetówki.

Na każdym filmie DVD obowiązkowa jest ścieżka Dolby Digital. Przy czym Dolby Digital jest standardem kompresji i nie definiuje bezpośrednio liczby kanałów. Czyli film może mieć np. dźwięk stereo zakodowany w Dolby Digital 2.0 albo dźwięk sześciokanałowy w Dolby Digital 5.1 albo pięcioknałowy w Dolby Digital 5.0. Któraś z tych ścieżek musi być jednak zawsze. Gazetówki to przeważnie DD 5.1 lub DD 2.0.
Opcjonalnie na płytach DVD może być ścieżka DTS lub Linear PCM (LCPM). W niektórych gazetówkach pojawia się właśnie DTS. LCPM to przede wszystkim koncerty (zapis bezstratny).

marianb napisał:
3) Właśnie bardzo spodobał mi się z wyglądu taki amplituner za ~500 zł na Allagro: SONY STR-D515

Nie, nie i jeszcze raz nie! Ten sprzęt to jakiś zabytek z ery "przed DVD". Jeśli dziś chcesz kupić amplituner do kina domowego to obowiązkowo musi mieć dekoder Dolby Digital. Dobrze, jeśli ma dekoder DTS. Pozostałe formaty można spokojnie olać.

Pozdrawiam !
marianb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.08.2008, 15:36   #6
marqooo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.08.2008
Posty: 1
marqooo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question sony str- d515

kupi***322;em amplituner sony str- d515
https://ssl.allegro.pl/item386377245...ogic_bcm_.html

i jest do niego pilot staram si***281; znale***378;***263; :oryginalny,uniwersalny, zast***281;pczy i nie mog***281; jako***347; czy mo***380;e kto***347; pom***243;c prosz***281; i z g***243;ry dzi***281;ki
moja skrzynka
marqooo@wp.pl
marqooo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.08.2008, 17:11   #7
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
http://www.impelshop.com/?site=kontakt
Zapytaj, mo***380;e maj***261;.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.08.2008, 07:42   #8
Pablo1964
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pablo1964
 
Data rejestracji: 23.01.2006
Posty: 109
Pablo1964 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kiedy***347; na pokrewnym forum pisa***322;em, na co zwraca***263; uwag***281; przy zakupie sprz***281;tu. Mam nadziej***281;, ***380;e to co***347; pomo***380;e: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
Pozdrawiam
Pablo1964 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.