Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.08.2010, 19:18   #1
KaFarMan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2006
Posty: 6
KaFarMan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Filmy zacinające się po 10sek

Witam. Mam pewien problem z odtwarzaniem filmów DivX.
Otóż mam dwa otdwarzacze DVD - Denon AVR 1720 oraz Manta DVD-018 Emperor IV.

Od pewnego czasu (okoła miesiąca lub dwóch) niektóre filmy po wgraniu ich na płytę i łączeniu do odtwarzacza odtwarzają się normalnie przez jakieś 5-10 sekund, po czym zacinają się i jedynym co można zrobić to wyjść z powrotem do menu (tak jest na Mancie). Jeśli tą samą płytę włożę do Denona - ten
wogóle nie widzi tych filmów, które na Mancie się zacinają.

Używam systemu Win XP 64k, do nagrywania Nero 7.5.14.4 - próbowałem zarówno z prędkością 4x jak i 2x. Moja nagrywarka to Asus DRW-2014 L1T.
Próbowałem tez zmienić program do nagrywania - jednak nic to nie dało.

Nagrywam filmy na płytkę DVD+RW Verbatima.

Czy ktoś wie co może być przyczyną? Zbyt stare oprogramowanie w odtwarzaczach? A może coś po stronie kompa i nagrywarki, albo płytki?

Z góry dzięki za odp.
KaFarMan jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.08.2010, 20:49   #2
ynsiwy
egipski bóg
 
Avatar użytkownika ynsiwy
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Lokalizacja: Gdańsk/Okolice
Posty: 2,957
ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Czyli na dwóch odtwarzaczach jest źle? Ja bym obstawiał póki co nośniki, ewentualnie jeżeli masz możliwość to wypal na innej nagrywarce, w ten sposób wykluczysz czy nośnik jest do dupy, czy nagrywarka pada.

Dzieje się tak przy różnych plikach divx, czy nagrywasz te same kilka razy? Być może film jest "bardziej" skompresowany i odtwarzacze sobie nie radzą
ynsiwy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2010, 20:52   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Prawdopodobnie płyta się kończy.

Albo (co gorsza) nagrywarka.

Edit: ten spod Cieplewa był szybszy.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.08.2010, 00:26   #4
KaFarMan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2006
Posty: 6
KaFarMan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej. Dzięki raz jeszcze za odpowiedź.

Sprawdziłem na innych płytach (inna RW i jedna zwyczajna DVD-R) i jest dokładnie to samo.

Dobry pomysł żeby sprawdzić na innej nagrywarce - zrobię tak jutro z samego rana.

Cytat:
Dzieje się tak przy różnych plikach divx, czy nagrywasz te same kilka razy? Być może film jest "bardziej" skompresowany i odtwarzacze sobie nie radzą
Zdarzyło mi się to już dla 5 różnych filmów, wszystkie próbowałem nagrywać ponownie - z takim samym rezultatem.
A najdziwniejsze jest to, że inne filmy czyta normalnie (średnio tak co drugi film ma problemy), więc tutaj mogłoby to faktycznie byc tak jak mówisz.

Najbardziej mnie jednak zastanawia, czemu on go odczytuje przez te 10 sekund, zanim się zawiesi (do tej pory, jak jakiegoś filmu nie mógł odczytać to po prostu wywalał komunikat "nieobsługiwany format" i koniec).
KaFarMan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2010, 12:32   #5
KaFarMan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2006
Posty: 6
KaFarMan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po nagraniu na innej nagrywarce występuje ten sam problem. No cóż, chyba więc problem będzie w odtwarzaczach i ich starym oprogramowaniu.

Dzięki w każdym razie ludziom którzy odpowiedzieli i pomogli.
KaFarMan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2011, 12:34   #6
magisterek
Bywalec
 
Avatar użytkownika magisterek
 
Data rejestracji: 07.02.2005
Lokalizacja: Polska
Posty: 52
magisterek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdź te filmy, program np. MediaInfo. Być może są zakodowane z QPEL lub niestandardową matrycą inną niż MPEG, nie każdy odtwarzacz sobie z tym radzi. Sprawdź czy te filmy chodzą poprawnie na komputerze.
__________________
Multimedia od A do Z:
http://donkerruiter.blogspot.com/
-------------------------------------------------
Moje zabawki: Canon Elura-80 NTSC, JVC EVERIO FullHD GZ-HM300, LCD Samsung LE-32A551, Ferguson ARIVA 100E PVR, MediaPlayer [wlasnej roboty] based on PC (Linux-XBMC, DualCore 2.6Ghz, 3GB RAM, GeForce HDMI), internet PON 50MBit/s, laptop ACER Extensa
magisterek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 14:39
11 Wrzesnia WTC andy Off topic 51 22.11.2006 20:34
Czerwony Kapturek (dresiarska wersja) Tribunal Off topic 21 20.02.2004 11:05
Smieszna mp3. "Infi" gra w Quake 3. /||\aster Off topic 3 02.01.2004 18:26


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.