Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.07.2010, 09:25   #1
stacu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.05.2010
Posty: 4
stacu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaka kamera do nagrywania szkoleń

Witam i proszę o radę

Poświęciłem odrobinę czasu na wybranie kamery i proszę o radę ludzi którzy mają więcej wiedzy na ten temat.
Kamera będzie wykorzystywana do nagrywania szkoleń.
Jakość obrazu jest priorytetem
Kamera będzie umieszczona na statywie
Kamera powinna mieć w miarę szeroki kąt ponieważ nie zawsze są dogodne warunki do nagrywania i czasem kamera jest blisko trenera a zależy mi aby zawsze była nagrywana cała sylwetka
Materiał często jest nagrywany przy różnych warunkach oświetleniowych często cała sala jest przyciemniona a oświetlony jest tylko trener. Nie wiem czy ma to wpływ na nagrywany materiał ale kamera zawsze stoi za widownią (w ciemnym punkcie) i nagrywa oświetlonego trenera. Kamera musi tam stać aby czasem zrobić oddalenie i pokazać uczestników.
Idealnie byłoby gdybym mógł włączyć kamerę na początku dnia i wyłączyć pod koniec dnia po 10 godzinach (nie wiem czy to w ogóle jest możliwe)

I teraz pojawiają się problemy z jednej strony czytam, że HDV ***8211; ma lepszą jakość ale z drugiej strony AVCHD ***8211; jest coraz częściej stosowanym standardem poprzez lepszą kompresję kodek H.264 wiec mniej miejsca. I teraz oszczędzamy miejsce i inwestujemy w coraz częściej stosowany standard.
Kolejnym problemem jest CMOS VS ccd. Z jednej strony CMOS jest tańszy i wydaje się być przyzwoity a tu nagle znalazłem link na youtube ccd vs cmos i się załamałem ponieważ oznaczałoby to, że jak jakiś uczestnik przestąpi z nogi na nogę albo kichnie albo przejedzie tramwaj to będę miał skaczący ekran. Mam nadzieje, że ten film to jakaś prowokacja. Oczywiście przesadziłem, ponieważ to jest motocykl, ale jednak daje do myślenia
Nie mam pojęcia na czym powinno to być zapisywane, ale chciałbym to szybko zgrywać do kompa, miałem kamerę na kasetki i zgrywanie materiału było jakimś koszmarem. Chyba najlepszym zastosowaniem jest kamera hdd
Tutaj znalazłem fajne rankingi: camcorders.toptenreviews(kropka)com

Materiał będę obrabiał w premiere cs5

I teraz moje pytanie czy znając wszystkie wytyczne możesz polecić jakiś konkretny model.
Chciałbym aby cena oscylowała wokół 2000 zł ale jestem w stanie wydać 3000 jeżeli cena będzie wynikiem zdrowego rozsądku a nie parcia na firmę

Sam szukam na różnych forach i dużo czytam na ten temat i dzięki wszystkim za aktywność
Pozdr.
Rafał
stacu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Programy do nagrywania płyt audio Agusia Napędy optyczne CD 18 13.03.2008 09:07
imgburn i h55l - jak wymusić prędkość nagrywania? dwozny Napędy optyczne DVD 0 26.01.2008 00:42
HELP !! Jaka nagrywarke wybrac??? alpin7 Napędy optyczne CD 13 13.07.2006 23:27
LG GSA4163B Nie można zmienić prędgkości nagrywania alcapon Napędy optyczne CD 9 28.07.2005 08:28
Problem z predkosciami podczas nagrywania arturos Napędy optyczne DVD 14 08.07.2005 12:59


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.