Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.02.2010, 12:04   #766
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bez przesady. Nie dalej jak kilka lat temu widziałem jakiś napęd traktowany przez Ciebie siekierą na podwórku. To nie były testy?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.02.2010, 12:06   #767
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To był dysk twardy i 4 kilowy młot.

Ale już nie gotuję zupy z koników polnych i nie pompuję żab.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2010, 23:29   #768
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
padłem na cycki... Samsung serii 6 spełnił moje oczekiwania, a nawet więcej. No i ten design.

Mam tylko jedno pytanie do Was. Może ktoś będzie wiedział.
Telewizor posiada wewnętrzną pamięć i coś takiego jak "content library". Są to aplikacje typu wygaszacze ekranu, gry i inne prezentacje multimedialno-użyteczne.
Patrzyłem na stronie Samsunga, ale nic nie ma. Tak samo nie mam pojęcia jak rozbudować wigdżety.

pozdr
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 08.02.2010 o godz. 01:08
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2010, 09:41   #769
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK Podgląd Wiadomości
padłem na cycki... Samsung serii 6 spełnił moje oczekiwania, a nawet więcej. No i ten design.
(...)

pozdr

Dla mnie wygląd ma 3-4-rzędne znaczenie ... ok - nie chciałbym białego TV bo brud na nim widać co chwilę ... jakość obrazu, dźwięku, odświeżanie i inne sprawy są najwazniejsze

@Reetou - dzięki za ostatnią wypowiedź - a w przedstawionej sytuacji rozumiem Twoją decyzję bo miałeś okazję naocznie porównać ..

Poszukałem też opinii w necie o tych LG i Sony ... niestety nie ma ich dużo więc trudno na ich podstawie coś wnioskować ... z tego co znalazłem gorsze opinie ma Sony ale niektórzy też byli z niego zadowoleni ... LG trochę lepiej ale jak napisałem na 3-4 opiniach trudno do końca polegać ...
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2010, 11:01   #770
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Oczywiście, że każdy ma prawo mieć własne zdanie. Tylko że to nie specjaliści będę siedzieć u mnie w domu przed telewizorem, tylko ja. Więc telewizor musi spełniać moje wymagania, a nie ich. I cóż z tego, że Samsung ma może i większe możliwości regulacji, gdy tą całą regulacją nie da się ustawić takich kolorów, jak na soniaku?
Tylko że jest jedno ale. Specjaliści oceniają nie na podstawie własnych wymagań, tylko na podstawie określonych wzorców. Są wzory gamutu kolorów, są tablice testowe. I taka powinna być profesjonalna ocena. Jeśli telewizor da się wyregulować tak by spełniał te warunki, wtedy można powiedzieć że jest bardzo dobry. I na tej podstawie Samsung otrzymał pochlebne recenzje. Nie ma mowy o jakichś osobistych upodobaniach. I uważam, że nie powinno. Każdy bowiem może mieć inne preferencje. Jeśli podchodzić do tego w takim aspekcie, to właściwie każdy telewizor może być wtedy dobry. Ale z kolei czy będąc w sklepie i widząc że jeden z telewizorów ma bardziej soczyste kolory aniżeli ten stojący obok, można stwierdzić że ten który ma bardziej soczyste, to jest lepszy? Nic bardziej błędnego. Niejeden już się sparzył na takiej subiektywnej ocenie. Wszystko zależy od ustawień fabrycznych (a te rzadko kiedy są ustawione obiektywnie). Dopiero profesjonalna kalibracja daje podstawę do oceny danego telewizora. I ja podchodzę do tego w ten właśnie sposób.
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2010, 12:16   #771
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To świetnie.

A tak z ciekawości zapytam: jaki masz telewizor, jak często go kalibrujesz i ile w tej chwili kosztuje profesjonalnie wykonana kalibracja?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2010, 12:36   #772
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
To świetnie.

A tak z ciekawości zapytam: jaki masz telewizor, jak często go kalibrujesz i ile w tej chwili kosztuje profesjonalnie wykonana kalibracja?
Posiadam jeszcze telewizor CRT Philips 16:9. Na ówczesne czasy kiedy go kupowałem, był to najbardziej wypasiony odbiornik. Mogę na nim oglądać np. filmy z dźwiękiem AC-3. Telewizor ma bowiem wbudowany własny dekoder tego systemu a także w komplecie do niego były kolumny tylne efektowe. Ponieważ jak do tej pory, spisuje się znakomicie, nie zamierzam go wymieniać na LCD-ka czy plazmę. Dopiero wówczas gdy wprowadzą cyfrowe nadawanie naziemne, będę zmuszony kupić odpowiedni do tej technologii. Nie korzystam bowiem z kablówki, tylko z własnej anteny. Samodzielnie dokonałem kiedyś jego kalibracji wykorzystując płyty z odpowiednimi testami. Dobrze przeprowadzona kalibracja nie wymaga powtórzenia ale tylko wtedy, kiedy nie zmieniamy usytuowania odbiornika. Jeśli przestawiamy, to wtedy zaleca się powtórną kalibrację. Niestety nie orientuję się ile taka operacja kosztuje. Wiem natomiast, że są firmy które się tym zajmują.
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2010, 12:42   #773
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Tu macie trochę:
http://monitory.mastiff.pl/faq.php?ID=89

I spis:
http://monitory.mastiff.pl/faq.php
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2010, 22:20   #774
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29 Podgląd Wiadomości

Dla mnie wygląd ma 3-4-rzędne znaczenie ... ok - nie chciałbym białego TV bo brud na nim widać co chwilę ... jakość obrazu, dźwięku, odświeżanie i inne sprawy są najwazniejsze (...)
Dla mnie też, aczkolwiek biorę to pod uwagę na dalszym planie.
Co do parametrów to w swojej klasie cenowej też nie ma sobie równych.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2010, 22:44   #775
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam.

A ja nadal jestem "głupi" i jak tak dalej pójdzie to albo przestanę oglądać TV ... albo spróbuję jeszcze raz naprawić tego mojego ponad 18-latka Goldstar ...

Zapytam jeszcze Was o takie coś - ten LG ma typowe dla dzisiejszych TV proporcje czyli 16:9 ... ten Sony ma dziwne 16:10 (chyba takie bywają w monitorach komputerowych) - i mam pytanie - czy dużo stracę "obrazu" na tym Sony 16:10 ?
Wiem, wiem .. podstawy ... ale zauważcie, że dla mnie jeszcze z rok temu nic poza 4:3 nie istniało tzn. nic w innych proporcjach bym nie kupił ... teraz planuję kupić TV panoramiczny więc jest postęp ... owszem - czytałem na ten temat ale powiem szczerze, że albo było to zagmatwanie napisane albo jestem dziś za bardzo skonany ... bo jakoś nie mogę tego kapnąć - rozumiem, że przy 16:10 zawsze będę miał jakieś pasy na ekranie - czy to będzie emisja w 4:3 (to normalne) czy w 16:9 (i tutaj jest właśnie ten szkopuł )...

Aha ... aktualnie ten LCD Sony chyba coraz bardziej jest wysprzedawany bo cena spadła o 100 zł i jest na chwilę obecną tylko niecałe 100 zł droższy niż LG ... (Sony 878zł, LG 787 zł) - tylko nie wiem jak długo, a ja jak wiecie rzadko szybkie decyzje podejmuję

Pozdrawiam
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 07:21   #776
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja mam 16:9 ale i tak mam pasy, ponieważ większość filmów jest w formacie 1.85:1 lub 2.39:1.

PS. Bierz plazmę Panasonica /moje zdanie/.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 07:38   #777
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Nie bardzo rozumiem w czym jest problem. Sam posiadam telewizor z ekranem w formacie 16:9. Telewizor posiada w opcjach menu wybór różnych proporcji ekranu w zależności od formatu nadawanego programu/filmu. Posiada też funkcję automatycznej detekcji formatu emitowanego programu. W zależności od tego, wielkość jest dostosowywana do ekranu i nie ma nigdy żadnych pasów. Co ważne ! Obraz nie jest zniekształcony. Nie wiem jak to jest rozwiązane w przypadku obecnych konstrukcji LCD-ków czy plazm, bo nie miałem okazji widzieć a to co opisałem, dotyczy funkcji telewizora kineskopowego Philips.
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 07:42   #778
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Obraz zawsze bez pasów i na westernach nie widać Indian za skałami po lewej...
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 08:36   #779
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez romanesco Podgląd Wiadomości
Nie bardzo rozumiem w czym jest problem. Sam posiadam telewizor z ekranem w formacie 16:9. Telewizor posiada w opcjach menu wybór różnych proporcji ekranu w zależności od formatu nadawanego programu/filmu. Posiada też funkcję automatycznej detekcji formatu emitowanego programu. W zależności od tego, wielkość jest dostosowywana do ekranu i nie ma nigdy żadnych pasów. Co ważne ! Obraz nie jest zniekształcony. Nie wiem jak to jest rozwiązane w przypadku obecnych konstrukcji LCD-ków czy plazm, bo nie miałem okazji widzieć a to co opisałem, dotyczy funkcji telewizora kineskopowego Philips.
Obraz jeśli jest bez zniekształceń, to jest ucinany lub powiększany i ucinany. Jeśli ma zniekształcenia to tym większe im dalej od środka stąd są mniej widoczne.

Mam jeszcze w drugim pokoju 32" Panasonic 16:9 CRT, więc podejrzewam, że w Twoim Philipsie jest podobnie.

Ostatnio zmieniany przez Kris : 10.02.2010 o godz. 08:39
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 18:19   #780
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@ro29

wybór TV 19" jest ogromny, zobacz choćby tutaj na porównanie

mnie osobiście zaciekawił Sharp LC19SH7E-BK, najniższa cena jaką znalazłem tak na szybko to 795 zł w tym miejscu


pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Która konsole, jaki model itp... [?] Mlody-San Hardware 98 22.01.2006 12:14
jaki program uzywa portu 7200? -Sid-The-Rat=> Off topic 5 30.01.2003 08:38
Jaki Ups wybrać? AS_Wywiadu Off topic 20 14.11.2002 12:47
LAN w budynku. Jaki osprzęt ? +++LeWaP+++ Off topic 18 29.10.2002 09:41
Jaki kodek???? Skoczy DivX, Xvid, Matroska i inne 4 02.08.2002 11:33


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.