Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.06.2010, 02:14   #811
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ad. PS : Masz racje. To tylko umowa slowna stosowana, z czasow gdy nikt o definicjach "HD Ready" w Polsce nie slyszal. Przyjelo sie 720p = HD Ready, 1080p = FullHD. I o ile mozna mowic o "HD Ready" w wypadku 1366 x 768 (lekki upscaling, ale w obie strony), tak w wypadku 1024 x 768 ciezko to przyznac, bo rozbite na 16:9 wyglada IMO strasznie. Co nie umniejsza faktowi, iz dziadkom pewnie roznicy nie zrobi ;-)...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.06.2010, 06:22   #812
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ej, no to wygląda strasznie czy dobrze? Tu nie o cenę chodzi, ale też o to, żeby się dało na to patrzeć. Nie będę namawiał kogoś, kto tego nie potrzebuje, na 42 calową plazmę, tylko dlatego, że jest tania. Nikt tam nie potrzebuje żadnego fullHD, ale obraz i dźwięk mają być przynajmniej dobrej jakości.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2010, 17:13   #813
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
widzę andrzejj9, że ciężko ci się ruszyć do najbliższego sklepu rtv

chorwacka strona z testem tego tv

http://hdtelevizija.com/2010/06/03/r...2pj350-106-cm/

na podstronie nr 11 jest "Video demonstracija"

M@X to chyba ten czas kiedy możesz zacząć poprawiać wikipedie i wprowadzać własne standardy pt. "przyjęło się"
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2010, 20:06   #814
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
M@X - skoro twierdzisz, ze to wyglada strasznie, to na bank nie widziales tego w rzeczywistosci na dobrym tv

nie twierdze, ze to jest lepsze od HD ale mam w swoim kineskopie ktory bije na glowe co najmniej polowe tv z marketow jakoscia obrazu
widzialem to tez nie raz na plazmach i to calkiem duzych - nie uwiezylbys, ze to jest 1024x768 dopoki by ktos Ci tego nie uswiadomil
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2010, 21:32   #815
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Pierwszy Podgląd Wiadomości
widzę andrzejj9, że ciężko ci się ruszyć do najbliższego sklepu rtv

chorwacka strona z testem tego tv

http://hdtelevizija.com/2010/06/03/r...2pj350-106-cm/

na podstronie nr 11 jest "Video demonstracija"

M@X to chyba ten czas kiedy możesz zacząć poprawiać wikipedie i wprowadzać własne standardy pt. "przyjęło się"
Byłem już w dwóch, ale nie mieli. Ten tydzień mam trochę zajęty i nie wiem, czy jeszcze uda mi się gdzieś wybrać (może w czwartek), więc już raczej będę patrzył w przyszłym tygodniu, dlatego pytam.

Linka chętnie przejrzę, dzięki (opinie na internecie też już czytałem i generalnie telewizor jest dość chwalony).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.06.2010, 17:12   #816
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Widziałem chyba ten telewizor w jednym sklepie. Chyba, bo akurat nie miałem przy sobie symbolu (nie planowałem nigdzie wstępować), a nie pamiętałem dokładnie, ale był mniej więcej w takiej cenie, było to LG, plazma, rozmiar 42 cale i właściwa rozdzielczość. I tak nie był włączony, a ja nie bardzo miałem w tym momencie czas, żeby o to marudzić, w każdym razie jedna rzecz zdecydowanie rzuciła mi się w oczy - rozmiar. Spodziewałem się, że 42 cale muszą być spore, ale nie sądziłem, że aż tak. Bydle to jest ogromne i obawiam się jednak, że trochę za duże. Pomierzę jeszcze, ale w międzyczasie poszukam czegoś mniejszego.

Pytanie więc jak było, ale chętniej coś pod 32 - 37 cali.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2010, 12:31   #817
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
W jednym sklepie mogłem się trochę dokładniej przyjrzeć telewizorom i tak..

Pomijając już fakt, że wymianę dzisiaj telewizora tylko po to, żeby mieć płaski (do odbioru sygnału telewizyjnego, bo do filmów (Blu-ray) czy gier to inna sprawa) uważam za pomyłkę właśnie ze względu na fatalną (lub częściej - tragiczną) jakość obrazu, to akceptowalna dla mnie była ona w dwóch modelach (właściwie trzech, ale trzeciego nie mogłem dokładnie przetestować).

Pierwszym był: SAMSUNG ps42c430

Zwrócił moją uwagę obraz, który generalnie był dość niewyraźny (z bliska), a dzięki temu nie miał takich wyraźnych pikseli jak inne, gdzie wysoka rozdzielczość przy sygnale telewizyjnym po prostu sobie nie radzi. Tu było poprawnie i od biedy nawet z bliska można to było oglądać bez bólu. Przy odsunięciu na kilka metrów było całkiem nieźle, na pewno lepiej niż na innych, które oglądałem.

Pobawiłem się też trochę opcjami i generalnie obsługa jest prosta, ustawień sporo i całość przypadła mi do gustu.

Wady:

- dość ciemny ekran. Nawet po maksymalnym rozjaśnieniu wyraźnie odstawał od sąsiednich telewizorów. Nie potrafię do końca stwierdzić czy jest to poważna wada, różnica nie była w końcu aż tak duża, a i jasność co poniektórych jest chyba tylko po to, żeby oświetlić pokój, jak przepalą się żarówki, bo oglądać na czymś takim to trzeba być chyba ślepym, albo na dobrej drodze ku temu. Tutaj na pewno było wyraźnie ciemniej, ale nie wiem, czy ciemniej niż na kineskopowym. Nie miałem niestety możliwości sprawdzenia na jakimś znanym programie telewizyjnym, żeby dokładniej to ocenić

- druga sprawa to dźwięk, który niestety nie jest najlepszy. Jest wyraźny i dość głośny, co w sumie od biedy wystarcza, ale jest też bardzo płaski i wyraźnie nie słychać tam tonów niskich, czy chociażby głębszego środka. Pomimo możliwości regulacji różnice są niewielkie. To niestety spora wada.



http://www.samsung.com/pl/consumer/t...il&tab=feature (ciekawe, że na stronie producenta jest to telewizor Full HD, mimo zaraz podanej właściwej rozdzielczości ekranu. Cóż.. widać tak ładnie brzmi...)

Widzę też, że jest również model C450, który jest nawet tańszy (pewnie łatwiej dostępny, bo z dostaniem tamtego jest trudniej). Szczerze mówiąc nie widzę między nimi żadnej różnicy, ale może jako następcy modelu, poprawiony został w nim dźwięk? Muszę go jeszcze poszukać w jakimś sklepie.





Drugi model, który mnie zainteresował to: LG 42PJ550

Tu z kolei uwagę zwróciłem przede wszystkim na dźwięk, który był zaskakująco dobrej jakości. Już przy ustawieniach fabrycznych nie miałem do niego większych zastrzeżeń, a dodatkowo było jeszcze sporo różnych możliwości zmiany, z czego niektóre dawały całkiem dobre rezultaty. Tu duży plus.

Gorzej niestety było w kwestii obrazu. Choć też znacznie lepiej niż na wielu sąsiednich, obraz był dla mnie zauważalnie gorszy niż w Samsungu. Mimo, że również podobnie 'niewyraźny' przez co nie rażący pikselami, to jednak trochę bardziej męczący. Telewizory stały niestety dość daleko od siebie (i w innych rzędach), dlatego nie mogłem bezpośrednio porównać, jednak mam wrażenie, że przewaga Samsunga jest tu wyraźnie zauważalna.

Menu też bardziej przypadło mi do gustu w Samsungu, bo tu co chwila przechodziłem nie tam gdzie chciałem i miałem wrażenie, że jest to kompletnie nieintuicyjne. To jednak mniej istotne.

http://www.allegro.pl/item1098016533...eg_4_raty.html

Tu z kolei widzę, że lepiej dostępne są modele PJ350. Też nie widzę, żeby się czymś konkretnym różniły. Jako jednak, że oglądałem ten teoretycznie lepszy (550), to raczej trudno zakładać, żeby w tym tańszym jakość obrazu była lepsza. Niemniej poszukam, żeby porównać.






Temat jest nadal aktualny. Jeśli ktoś miał doświadczenie z którymś z tym modeli (bądź z tej serii) i może coś na ten temat podpowiedzieć (testowałem jednak w głośnej hali, przy kiepskim oświetleniu i na kiepskim sygnale, więc odczucia mogą być trochę zafałszowane) to bardzo proszę.

Mam też pytanie odnośnie Panasoniców plazmowych z podobnych serii (42 cale, niska rozdzielczość) - czy mają one możliwość obsługi bez pilota? Patrzyłem na obudowie, ale za cholerę nie mogłem nic znaleźć (a obsługi akurat nie było).


-----
EDIT

Jeszcze coś takiego mi w jednym punkcie polecali:
http://www.mediamarkt.pl/poznan-szwa...ry-lcd/32av703

Toshiba 32AV703
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 08.07.2010 o godz. 13:07
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2010, 16:04   #818
mdfire
Cogito ergo doleo
 
Avatar użytkownika mdfire
 
Data rejestracji: 24.04.2005
Lokalizacja: Somewhere in time
Posty: 379
mdfire zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Modeli, o których piszesz akurat nie znam, ale skoro zadałeś też pytanie o Panasonica, to polecam model TX-P42X20E. Sporo czasu spędziłem przed starszym bratem tego telewizora (P42X10E) i nigdy nie byłem zawiedziony. Co do dźwięku, to nie jestem w stanie go ocenić, gdyż był on puszczony przez amplituner, ale jeśli chodzi o obraz i to zarówno analogowy, jak i cyfrowy (N, DVD, divx), to z czystym sumieniem mogę go polecić.
mdfire jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2010, 19:38   #819
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No właśnie miałem nawet o niego dopytać, bo będąc dzisiaj w sklepie raz, że został mi on polecony przez sprzedawcę (co jeszcze nie musi o niczym świadczyć), a dwa że mi też się spodobał i zwróciłem na niego uwagę. Zwłaszcza, że obok był wspomniany wcześniej model LG. Co prawda jakiejś wyraźnej różnicy w jakości obrazu nie dostrzegłem, ale zdecydowanie był on poprawny (może i faktycznie trochę przyjemniejszy dla oka niż w LG). Nie mogłem niestety pobawić się ustawieniami, bo telewizor stał dość wysoko i było to utrudnione, niemniej zwrócę jeszcze na niego uwagę.

Co prawda z tego, co widziałem, to na różnych forach dyskusje o LG vs Panasonic (i podobnie Samsung) są takie jak kiedyś z nagrywarkami, ale też pojawiają się opinię, że Panasonic ma po prostu lepszą elekronikę, co niekoniecznie musi się przekładać na jakość obrazu, ale może na trwałość telewizora. Jeśli jest w tym trochę prawdy, byłby to dla mnie istotny argument.


Co przemawia na minus:

- brak wejścia USB (LG ma, Samsung chyba też)

- brak odtwarzania filmów z kart (LG i Samsung mają) pamięci

- większy ciężar od konkurentów (około 26 kg w porównaniu do 20 - to w sumie zaleta, bo pewnie przekłada się na jakość, ale tu dla mnie ten ciężar jest też istotny, muszę sprawdzić ile ważył stary kineskopowy)

- większe zużycie energii (ok. 240w w porównaniu do ~200)


Nie wiem jeszcze jak z dźwiękiem, bo nie miałem okazji sprawdzić. Nie widziałem jednak, żeby ktoś na to narzekał, co zdarzało się w przypadku Samsunga.



Aha, powtórze pytanie - czy możliwa jest obsługa Panasonica bez pilota?


-----
EDIT

ehh.. widzę, że to byłoby zbyt proste. Pośpieszyłem się, ten model, który oglądałem, to TX-P42 C 2 E. I teraz pytanie za 1000 punktów. Czym one się różnią? (pomijam drobiazgi typu ilość wejść, wyjść, bo to nie ma większego znaczenia:

- seria X http://panasonic.net/avc/viera/eu201...asma_spec.html

- seria C http://panasonic.net/avc/viera/eu201...asma_spec.html
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 08.07.2010 o godz. 19:58
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2010, 17:31   #820
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Do wad Panasa jeszcze można doliczyć brak odtwarzacza blu-ray, tunera sat., lutownicy i pilnika do paznokci.

Mój Panas (poprzedni model plazmy 42") ma pod klapką:
F + - TV/AV, jakieś wejścia, czytnik kart itp.
Czyli da się obsłużyć bez pilota.

Mój dziesięcioletni TV 32" CRT Panasonica ma to samo. Podejrzewam, że to u nich standard i nic się nie zmieniło w kolejnych modelach.

Jakość obrazu wymiata.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2010, 23:45   #821
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
To jeszcze raz odświeżę:


W weekend prawdopodobnie coś będę kupował (ze względu na promocję w jednym sklepie i bez Vatu w weekend w Media Markcie). Wybieram z tych trzech:

1. SAMSUNG PS42C430 (450)
http://www.ceneo.pl/6514398
http://www.ceneo.pl/5817274


+ dość dobra (jak na płaski telewizor) jakość obrazu przy sygnale SD (HD nie miałem okazji sprawdzić)
+ dość wygodna obsługa (przyciskami na obudowie, pilota nie widziałem, ale czytałem, że jest wygodny i łatwy w obsłudze)
+ odtwarzanie (nie testowałem i chciałbym potwierdzić) zdjęć i filmów spod gniazda USB
+ ogólne pozytywne wrażenie

- kiepska jakość dźwięku

Niestety tego nie udało mi się przeskoczyć. Przy każdym ustawieniu jakość dźwięku była bardzo słaba (płaski dźwięk) i mnie raziła.


Interesuje mnie także, czym różnią się wersje 430 i 450? Testowałem tą pierwszą, ale chyba raczej nie ma nadziej na to, że w modelu wyższym jest różnica w jakości głośników?





2. LG 42PJ550
http://www.ceneo.pl/6361905


+ akceptowalna jakość obrazu
+ bardzo dobry (jak na płaski telewizor, ale w sumie nie tylko) jakość dźwięku (plus dużo jego ustawień)
+ odtwarzanie zdjęć i filmów spod gniazda USB
+ duży pilot

- jakość obrazu jednak trochę gorsza niż w Samsungu
- dość powolne przełączanie kanałów

Moje wątpliwości budzi także odtwarzanie sygnału HD i FullHD na tym telewizorze. Widziałem taki podłączony w jednym sklepie i wyglądał tam fatalnie. Nie miałem możliwości zweryfikowania tego gdzie indziej, ale pojawiły się wątpliwości, czy może ten akurat model nie ma problemów ze skalowaniem (choć nie znalazłem nigdzie potwierdzenia takiego problemu).





3. Panasonic TX-P42X20E
http://www.ceneo.pl/5772471


+ dość dobra jakość obrazu (nie miałem okazji porównać z LG czy Samsungiem, oglądałem w innym sklepie, na innym sygnale)
+ przyzwoita jakość dźwięku (ale trochę gorsza niż w LG)
+ wygodny i szybko działający pilot
+ marka ?

- jakość dźwięku jednak gorsza niż w LG (dźwięk bardziej płaski)
- waga (większa niż u konkurentów, to niby świadczy o jakości, ale też akurat w tym przypadku jest dla mnie wadą)
- zużycie energii (nie wiem, jak przekłada się to na praktykę, ale w suchych danych telewizor wydaje się zużywać zauważalnie więcej energii niż Samsung czy LG. Choć nie mam potwierdzenia, jak jest w rzeczywistości
- brak odczytu filmów z kart pamięci


Zastanawia mnie czy faktycznie tego odczytu nie ma (po zmianie firmware), bo czytałem na jednym forum, że ktoś filmy oglądał, ale nie jest pewien, czy na pewno chodziło o tej model.

Pod uwagę biorę także model 37 calowy, jako, że może ze względu na jego mniejsze rozmiary, lepiej prezentowałby się także obraz w SD.


Do jutra jeszcze jest promocja na ten model w jednym sklepie mogę go na miejscu kupić za niecałe 1800 zł. Wydaje mi się to atrakcyjną ofertą, dlatego chcę szybko podjąć decyzję.







Generalnie interesuje mnie, czy jest coś, co przemawia na korzyść któregoś z wymienionych modeli, może jakieś dodatkowe funkcje, których nie wymieniłem, inne rzeczy, na którego nie zwróciłem uwagi.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2010, 10:57   #822
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Mało kto ma 3 tv w domu także ciężko jednoznacznie powiedzieć który to ten najlepszy. Jeśli zauważyłeś różnicę w obrazie między nimi biegając po sklepach imo nie jest to wina tv, a jakości sygnału/ustawień obrazu.

Ogólnie imo różnica między tymi tv jest pomijalna jeśli chodzi jakość wyświetlanego obrazu...

LG i Samsung nie posiadają filtra antyrefleksyjnego, Panasonic chyba ma, ale nie można wymagać cudów od tego filtra szczególnie w niekorzystnym dziennym świetle. Czy z filtrem czy bez efekt podobny.

Kolor czarny Panasonic niby ma najlepszy ale jak można poczytać w necie "do czasu". LG chyba najsłabiej pod tym względem.

Samsung podobno zaczyna słyszalnie buczeć po pewnym czasie...

Samsung składany na Słowacji/Czechy Panasonic na Węgrzech (albo odwrotnie ) w każdym razie LG składany jest w Polsce co imo należy zaliczyć na plus.

Osobiście Panasa odrzuciłbym ze względu na dizajn a raczej jego brak.

Pozostaje Samsung i LG.
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2010, 11:05   #823
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Akurat wygląd nie ma tu specjalnego znaczenia. Tzn. gdyby coś faktycznie było paskudne, to tak, ale jak dla mnie są one wszystkie podobne. To można pominąć.

Co do czerni to jest to jednak plazma, więc zakładam, że problemu tu dużego nie ma. Zresztą jak pisałem, nie musi to być najwyższa jakość obrazu. Musi być po prostu na tyle poprawna, żeby nie było wątpliwości przy oglądaniu codziennej telewizji. Jeśli chodzi o filtr antyrefleksyjny, to różne rzeczy czytałem. Generalnie telewizor stoi tyłem do okna, więc raczej żadne odbicia nie grożą. Mam nadzieję, że nie stanie się to nagle problemem, w końcu telewizor kineskopowy też wszystko ładnie odbija.


Jedna rzecz jeszcze 'wyszła'. Okazało się, że ten model, który wczoraj oglądałem i który jest teraz w promocji, to nie TX-P42X20E, a TX-P42 C 2 E . No i standardowe pytanie.. - czym one się od siebie róznią? (pomijam jakieś tam jedno wejście mniej czy więcej)
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2010, 13:13   #824
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
TX-P42X20E, a TX-P42 C 2 E . No i standardowe pytanie.. - czym one się od siebie róznią?
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/2...X20&p=TX-P42C2
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2010, 13:48   #825
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
To już przeglądałem. Co innnego jednak specyfikacja, co innego praktyka. Często wychodzi, że w tych nowszych modelach jest inna matryca, inne powłoki refleksyjne i tego typu sprawy. Chciałem się przekonać, jak jest tutaj.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Która konsole, jaki model itp... [?] Mlody-San Hardware 98 22.01.2006 12:14
jaki program uzywa portu 7200? -Sid-The-Rat=> Off topic 5 30.01.2003 08:38
Jaki Ups wybrać? AS_Wywiadu Off topic 20 14.11.2002 12:47
LAN w budynku. Jaki osprzęt ? +++LeWaP+++ Off topic 18 29.10.2002 09:41
Jaki kodek???? Skoczy DivX, Xvid, Matroska i inne 4 02.08.2002 11:33


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.