Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.02.2011, 00:33   #1
Lawrence
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2011
Posty: 1
Lawrence w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka DVD LG RH 489 H - szybkie nagrywanie DVD - pomoc

Witam.

1. Od niedawna posiadam nagrywarke DVD LG RH 489H. Moje pytanie nastepujace. Jak nagrac material z HDD na DVD, ale tak zeby nie bylo to w czasie rzeczywistym. Zgralem material z VHS na probe - okolo 2 godzin w trybie LP, robie tak jak jest w instrukcji czyli klikam MARKER, zaznacza sie tytul do skopiowania [tak mysle] klikam enter, potem Dubbing, wybieram tryb nagrania - taki sam jak pliku czyli LP klikam start i... zaczyna mi nagrywarka nagrywac na DVD w czasie rzeczywistym lacznie z odtwarzaniem nagranego materialu. A jak zrobic zeby bylo szybciej - bez nagrywania w czasie rzeczywistym?

2. Nie wiem wlasnie gdzie w LG sprawdzic czy wlaczyc tryb szybkiego zapisu jesli wogole taka opcja gdzies jest. [w instrucji nie ma]

3. Zauwazylem jednak ze tryb szybkiego nagrania jest wtedy gdy wybiore jeden tytul do nagrania. Wtedy w opcji nagrania na DVD jest tryb szybki i jesli chce nagrac na plyte kilka tytulow w trybie szybkim to musze nagrac jeden, potem drugi i dalej nastepne az mi sie zmieszcza. Jesli jednak zaznacze przyciskiem MARKER 2 tytuly na HDD to juz wtedy ta opcja szybkiego nagrania znika i sa tylko tryby MLP, LP, SP, XP i Auto i oczywiscie nagrywa wtedy w czasie rzeczywistym trwania tytulu. Czy wie ktos jak zrobic zeby tryb szybki byl dostepny takze dla kilku zaznaczonych tytulow przy opcji DUBBING?

Jesli ktos posiada takowy sprzet i orientuje sie w trbie szybkiego zapisu na DVD-R bardzo bym prosil o pomoc tu na forum lub bezposrednio na maila.
Lawrence jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.05.2011, 15:11   #2
mikulash
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.05.2011
Posty: 1
mikulash zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.

Nagrywarkę RH489H posiadam od około roku. Nabyłem ją w celu archiwizacji nagrań z kamery 8mm. Początkowo skupiony byłem tylko na Sony, jednak jednym z głównych założeń, był pojemny dysk. Niestety, ale w cenie tego LG nie był bym w stanie nabyć Sony o tych parametrach (pojemność dysku), dlatego poszedłem na kompromis i nabyłem właśnie ten model LG.

Co do pytania o szybkość zapisu to wygląda to mniej więcej tak.
Tryb szybki jest dostępny tylko wtedy, jeśli nagrywany jest pojedynczy tytuł oraz który nie przekracza pojemności płyty w danym trybie (XP, SP, LP, itd.)

Przykład:

Jeśli masz na dysku tytuł zgrany w trybie SP, który przekracza 120 minut (2:00), ma np. 150 minut (2:30), to tryb szybki nie będzie dostępny.
Aby nagrywarka mogła nagrać tytuł w trybie szybkim, musi mieć na płycie wystarczająco miejsca, aby dany tytuł się zmieścił bez konwertowania na tryb z większą kompresją.

Bo załóżmy, że masz tytuł zgrany w trybie XP, który zajmuje 90 minut (1:30), to aby zmieścił się na jedną płytę, musi być przekonwertowany w czasie nagrywania (w locie) do trybu SP. A to w trybie szybkim jest niemożliwe.

Tak na marginesie, to instrukcja obsługi za wiele się nie rozwodzi na ten temat, przez co użytkownik musi sam rozgrywać, co z czego wynika.

Wracając do tematu, to można oczywiście nagrać ten tytuł przekraczający 60 minut ze świadomością, że się nie zmieści, ale wtedy nagrywarka nie pozwoli wybrać trybu szybkiego.
Szczerze mówiąc, nie wiem jak się zachowa nagrywarka, gdy tytuł mający np. 150 minut nagra się w czasie rzeczywistym w trybie XP. Nagrywarka na to pozwoli, ale pytanie, jaka będzie reakcja po zapełnieniu płyty(?) Będzie kontynuacja na nowej, czy po prostu nagranie zostanie zakończone na tym etapie(?)
Myślę, że raczej to pierwsze i nie sądzę, że nagrywarka użyje pośredniej kompresji, aby to zmieścić.

Jakie z tego wnioski?

Jeśli zamierzasz nagrywać w trybie SP i chcesz mieć możliwość nagrywania w trybie szybkim, to zgrywaj maksymalnie w dwugodzinnych epizodach.

I jeszcze jedno. Jeśli zgrywasz materiał z VHS, to nie dobijaj już dość słabej jakości VHS kompresją MPEG.

Oczywiście mogą być różne opinie na ten temat. Jedni powiedzą, że skoro VHS jest na tyle kiepskie w porównaniu do cyfrowego obrazu, to nie zaszkodzi większa kompresja, bo i tak się więcej z tego nie wyciśnie i nie będzie widać.
Jednak można też powiedzieć inaczej. Skoro nagrania VHS są już same w sobie kiepskie w porównaniu do cyfrowych, to po co je jeszcze pogarszać kompresją? Lepiej właśnie wyciągnąć maksymalnie to co jest. Tym bardziej, jeśli to prywatne nagrania, a materiał z TV.

Uważam, że dla zachowania jakości jak na źródle, warto nagrywać w trybie XP lub ostatecznie w standardzie SP, ale niżej nie.

Ja osobiście postawiłem na jakość i wszystko zgrywam w trybie XP. Słusznie, niesłusznie... nieważne
Poza tym, nagrywając w trybie XP do ~1 godziny, mam możliwość nagrywania w trybie szybkim, o którym mowa. Inaczej też miałbym świadomość, że zajadę nagrywarkę paląc płytę (nie jedną) przez co najmniej godzinę bez przerwy. Chociaż w zasadzie po to ten sprzęt jest

Inna sprawa. Nie wiem jakie preferujesz płyty, DVD-R czy DVD+R, jednak nagrywając na DVD+R jest jeden skutek uboczny. Po włożeniu do napędu, od razu następuje inicjalizacja, a przed wyjęciem generowane jest menu.
Dziwnym efektem jest to, że jeśli nagrasz nawet 1 tytuł, to w menu będziesz miał 2 pozycje - jedną z nagranym tytułem, a drugą pustą. Przy DVD-R tego nie ma. Wkładasz płytę, nagrywasz, finalizujesz i nie ma żadnych pustych pozycji.

A teraz trochę o problemach z tą nagrywarką.
Otóż niestety, ale ta nagrywarka lubi się zawieszać. Przy zgrywaniu większej ilości materiału, za którymś razem przestanie reagować w czasie zgrywania lub podczas przeglądania, jednak nie ma reguły.
Kilka razy mi się zawiesiła po naciśnięciu STOP gdy zapisywane były informacje o pliku. Raz przestała odpowiadać po nagraniu kilku płyt. Nastąpiło charakterystyczne spowolnienie reakcji na pilota.
W takim momencie należy od razu próbować wyłączyć sprzęt, aby uniknąć konieczności brutalnego wyłączenia z prądu.
Sposób na uniknięte zamrożeń jest jeden. Profilaktyczny restart co kilka zgranych epizodów, szczególnie dłuższych.

Niestety, ale LG nie udostępnia firmware'u dla tej nagrywarki, dlatego szczęśliwy ten, który dostanie w miarę świeży sprzęt.

Jeśli chodzi o edycje materiału, to nie mam porównania z innymi nagrywarkami, ale niestety dokładność przycinania filmów na tym modelu nie jest co do klatki, tzn. film nie jest ucinany dokładnie na tej klatce na której zostało to ustawione. Możliwe, że jest to normalne i wynika ze struktury MPEG, nie wiem dokładnie. Jednak uprzedzam, że podczas edycji, nagrywarka przesuwa cięcie na starcie o około 3 klatki do przodu, a na końcu o około 21 klatek.

To chyba tyle

Pozdrawiam
mikulash jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
nagrywarka DVD LG - problemy ! lukas69 Napędy optyczne DVD 13 04.07.2003 19:24
Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto? Salvad0r Napędy optyczne DVD 60 01.05.2003 10:13
Nagrywanie nagrywarka LG 8080B Plyt CD-R predkoscia 6 i 8 Bart Napędy optyczne CD 14 04.03.2001 18:52


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.