Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.01.2009, 20:14   #196
gou
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2008
Posty: 32
gou w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok. Mam wykiszone 2000 zł. Teraz nie wiem co wybrać: Belwooda czy Ferdka. Muszę się z tym przespać
gou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.01.2009, 20:35   #197
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ten Korr to przecież jedna rodzina z belwoodem i wiwą
czyli usb 2.0, bierz za te pieniądze.
tutaj jeszcze taniej
http://www.electro.pl/produkt-KORR_D...-64369,19.html
__________________
c'est la vie !!!

Ostatnio zmieniany przez Zetoxa : 25.01.2009 o godz. 20:39
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2009, 20:43   #198
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
a moze toska sd-580?
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2009, 21:31   #199
Allplayer
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Allplayer
 
Data rejestracji: 08.01.2009
Posty: 12
Allplayer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie rozumiem tych co starają się wciskać stary sprzęt, i to taki który jeszcze nie suportuje plików High Definition. Korr, Wiwa, Bellwood... zawsze walczył ceną.. przy obecnym złotym, który stracił względem dolara aby utrzymać sprzedaż trzeba będzie znów pewnie poszukać gorszych komponentów (tańszych). Wystarczy porównać pierwsze Bellwoody..z obecnymi..

Definitywnie albo LG, Ferguson albo Manta. 90% całego HD to jest MKV, dzięki prostemu konwerterowi, będzie można te pliki właśnie w HD (zapomnijcie o SD) obejrzeć na tych odtwarzaczach.. Zanim pojawi się BluRAy z DivX Plus'em, czyli suportem pełnym MKV i wstecznych formatów, to i tak nic do 300 zł nie będzie w stanie dorównać tym odtwarzaczom
__________________
bo lubimy polskie programy
Allplayer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2009, 22:01   #200
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dawno tu nie zaglądałem ale owego czasu miałem ten sam dylemat i tak

1. wszystko zależy do czego owe DVD będzie podpięte i do jakiego TV/LCD/PLAZMA

2. jeśli mówimy o podłączeniu EURO,svideo,chinch i odsłuch audio z głośników z TV to moja rada jest brać co najtańsze i czyta wszystkie formaty

3. sytuacja wygląda inaczej jeśli mówimy o podłączeniu do TV po HDMI i odsłuch audio digital tutaj zauważyłem już przewagę firmowego odtwarzacza a mianowicie

w moim wypadku jest to Pioneer DV600 (z modyfikowanym FW)

a. kwestia audio już gdzieś o tym pisałem tanie odtwarzacze nie mają licencji na dekodowanie DD i DTS jest to wszystko przetwarzane programowo i jakość takiego dźwięku jest o wiele gorsza jak niż w przypadku jak to odbywa się za pomocą dekodera sprzętowego

sprawdzałem to na przykładzie belwooda 311U dźwięk był przytłumiony,brak dynamiki itp.

w obu przypadkach podłączenie VIA optical

b. kwestia obrazu
aktualnie mam Samsunga T240HD do którego mam podpiętego Pioneera via HDMI umożliwia on sprzętowy upscaling do 1080p i wydawało mi się ze jakość DVD 576p. zawsze będzie taka sama ale jednak nie widać różnice po przeskalowaniu szczególnie na kopi 1:1 DVD9 dobrze nagranego filmu

i miałem okazje mieć Mantę DVD-056 tak samo podpięta po HDMI

po przestawieniu na upscaling do 1080p po 10sec. ustawienia ciągle wracały do fabrycznych

na 576p. obraz był nie dokładnie zeskalowany obcinało boki

jak napisałem wszystko zależy co kto chce osiągnąć z danego sprzętu ja główny nacisk kładę na jakość dźwięku i wydanie prawie rok temu niespełna 1000zł za tego Pionnera uważam dobrze ulokowane

ma USB ale nie wiem czy z niego 2x korzystałem div-x czyta z napisami ale tez nie wiem czy max 2 na nim odtwarzałem
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2009, 09:45   #201
gou
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2008
Posty: 32
gou w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie mogłem się zdecydować, więc wziąłem Tośka, Pionka, Ferdka i KORRa. Po prostu chcę porównać ich możliwości w praktyce i wybrać najlepszy. Na pierwszy ogień poszedł najtańszy - KORR. Intensywnie go wałkuję i jak na razie jest ok. Wysoka jakość obrazu, łyka wszystko co mu wrzucę na tackę, czytelne menu, mały, zgrabny itd. Nie wiem jak radzi sobie z podrapnymi płytami, ponieważ nie mam takich (bardzo dbam o płyty). Pomęczę go jeszcze trochę i wypróbuję pozostałe. Dzięki ludzie
gou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2009, 12:31   #202
Allplayer
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Allplayer
 
Data rejestracji: 08.01.2009
Posty: 12
Allplayer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez gou Podgląd Wiadomości
Nie mogłem się zdecydować, więc wziąłem Tośka, Pionka, Ferdka i KORRa. Po prostu chcę porównać ich możliwości w praktyce i wybrać najlepszy. Na pierwszy ogień poszedł najtańszy - KORR. Intensywnie go wałkuję i jak na razie jest ok. Wysoka jakość obrazu, łyka wszystko co mu wrzucę na tackę, czytelne menu, mały, zgrabny itd. Nie wiem jak radzi sobie z podrapnymi płytami, ponieważ nie mam takich (bardzo dbam o płyty). Pomęczę go jeszcze trochę i wypróbuję pozostałe. Dzięki ludzie
wypal i przetestuj ten plik bazuje na licencji CC, wiec jest calkowicie legalny.
__________________
bo lubimy polskie programy
Allplayer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 15:40   #203
lukmek
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika lukmek
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Posty: 7
lukmek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szukam odtwarzacza DVD, który bez problemu poradzi sobie z obsługą DivX oraz polskich napisów. Musi dobrze obsługiwać pendriva, ponieważ nie chciałbym, aby filmy oglądane w ten sposób klaciły. DVD będzie podłaczone do telewizora Daewoo DTL-2950K-100D oraz w bliskiej przyszłości do głośników Genius SW-HF 5.1 5005. Budżet to 200 zł.
lukmek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 08:54   #204
ptn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.02.2009
Posty: 1
ptn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich,

Poczytałem nieco forum i widzę, że siedzą tu niezłe mózgi, więc może i mnie pomożecie .

Poszukuję stacjonarnego odtwarzacza DVD z przeznaczeniem także do mp3, ale z łatwym dostępem do plików bez konieczności podpinania monitora/TV, aby zorientować się, co będzie grane. Zależy mi na czytelnym ekranie odtwarzacza, który poradzi sobie z taką sprawą jak przełączanie między nagranymi na płycie katalogami, jeśli pliki nie będą po prostu 'bezkatalogowo' wrzucone na CD/DVD, co utrudnia korzystanie z płyt, jeśli ktoś nie zna ich na pamięć .

DVD nie musi czytać nazw katalogów/plików, wystarczy, że obsługa płyty będzie w miarę intuicyjna, niektóre czytniki odtwarzaczy ograniczają się jedynie do numerowania plików, ale ignorują kompletnie informację, w jakim katalogu plik się znajduje (np. plik jest 3-eci w drugim katalogu, a odtwarzacz pokaże nr pliku jako kolejnego na płycie, kompletnie ignorując, info o katalogu - mam nadzieję, ze nie zagmatwałem ).

Pozostałe f-kcje, które odtwarzacz powinien spełniać, to:
- dobra obsługa DivX/XviD;
- USB 2.0 mile widziane;
- odczyt CD/DVD-RW;
- za dekoder DTS i Dolby Digital się nie obrażę ;
- budżet ok. 250zł z tendencją w dół, nie w górę ;

Czytałem trochę pozytywnych opinii na temat Fergusona D-880 HX oraz o Bellwoodach 311U i 301U ale nie wiem, jak one sobie radzi z sytuacja z początku mojego posta. Korr, Manta, inne? Aktualnie mam Wiwę 128U, na którą nie narzekam (czasem aviki przez pendrive'a tnie, ale to pewnie wina najprostszeo pena), jednak odtwarzanie mp3ek bez monitora to zdecydowanie nie najmocniejszy punkt tego odtwarzacza (ekran zredukowany do absolutnego minimum).

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie, pozdrawiam!
ptn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2009, 17:38   #205
drago88
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.02.2009
Posty: 3
drago88 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,

mam zamiar kupić odtwarzacz dvd, zastanawiam się nad Philipsem DVP3260, chciałbym poznać Wasze opinie na jego temat i ewentualnie propozycje czegoś lepszego.

Kwota jaką mogę przeznaczyć na odtwarzacz to około 200zł. Przede wszystkim zależy mi na tym żeby

- odtwarzał wszystkie popularne formaty dvix, xvid, mp3 itd.
- poprawnie wyświetlał polskie znaki w napisach (mile widziana możliwość zmiany rozmiaru, koloru, położenia napisów - wiem, że Philips nad którym się zastanawiam takich funkcji nie posiada..)
- koniecznie złącze USB 2.0
- możliwość podłączenia głośników 5.1 także mile widziana

Nie potrzebuję HDMI - wystarczy zwykłe s-video, euro

Czekam na Wasze opinie o wspomnianym wyżej DVP3260 i na propozycje czegoś innego, co spełniałoby wymienione punkty.
drago88 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2009, 19:39   #206
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Odradzam philipsa - napisy zielone, bardzo małe, nieczytelne.

Kilka philipsów, z którymi miałem do czynienia niepoprawnie odtwarzało zwykłe, tłoczone (nagrywane zresztą też) audioCD - dodawały przerwy pomiędzy trackami.

To już lepiej bellwooda, np 308U.

O podłączeniu głośników 5.1 to raczej możesz pomarzyć.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.