Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.05.2010, 00:08   #1
piotrdeska
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.08.2007
Posty: 3
piotrdeska w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panasonic DMR-E50 i problem z dyskami DVD-RAM

Witam,

Otóż posiadam nagrywarkę stacjonarną Panasonic DMR-E50 i mam problem z płytami DVD-RAM - nagrywarka nowiutką płytę DVD-RAM widzi jako zamkniętę/kłudeczka bez możliwości sformatowania jej - walczyłem z różnymi firmami nawet Panasonici nie działają - może teraz produkują jakieś inne płyty niż kiedyś i jest jakaś nie kompatybilność?

Żeby było śmiesznie to serwis Panasonic Polska nie umie mi pomóc - rozkładają recę i mówią nie wiemy! :-)

Proszę o pomoc - pozdrawiam, Piotr!
piotrdeska jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.05.2010, 00:46   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jest kilka możliwości:
-nagrywarka obsługuje płyty o innym indeksie niz europejski 2,4x i 4x. Np. japońskie 12x.
-płyty sie niesformatowane.
-płyty nie występują w bazie nagrywarki. (update firmware)
Instrukcja wspomina, ze płyty DVD-RAM mogą być niekompatybilne i należy sprawdzić które działają.
O tej godzinie więcej pomysłów nie mam .
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2010, 22:41   #3
piotrdeska
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.08.2007
Posty: 3
piotrdeska w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Jest kilka możliwości:
-nagrywarka obsługuje płyty o innym indeksie niz europejski 2,4x i 4x. Np. japońskie 12x.
-płyty sie niesformatowane.
-płyty nie występują w bazie nagrywarki. (update firmware)
Instrukcja wspomina, ze płyty DVD-RAM mogą być niekompatybilne i należy sprawdzić które działają.
O tej godzinie więcej pomysłów nie mam .
Więc po kolei:
- nie chodzi o inny index gdyż DVD-RAM działały jak kupywałem w 2005 roku
- płyta nie sformatowana - no właśnie ta nagrywarka powinna sama ją sformatować a pisze że płyta jest zabezpieczona - dziwne podejrzewam że nowe DVD-RAM aktualne nie pasują
- płyty nie występują w bazie nagrywarki - możliwe bo ostatni firmware jest z 2007 roku i to chyba będzie to - niestety sprzęt się zestarzał!

Najśieszniejsze jest to że używam płyt oryginalnych Panasonica :-)

Poszukam może są wersje beta firmware ale wątpie.
Pozdrawiam, Piotr!
piotrdeska jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2010, 23:01   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrdeska Podgląd Wiadomości
Więc po kolei:
- nie chodzi o inny index gdyż DVD-RAM działały jak kupywałem w 2005 roku


Najśieszniejsze jest to że używam płyt oryginalnych Panasonica :-)
Na miłość Boską - kupowałem!

Czy dobrze rozumiem - płyty DVD-RAM z 2005 roku działały, a obecne nie!!!
Czyli jak dobrze rozumiem, chodzi o brak indexu płyty w firmware nagrywarki i prędkości nagrywania.
Ówczesne płyty miały maksymalny index 2,4x obecne sa indexowane minimum 4x, być może chodzi właśnie o to.
Inna rzeczą jest naturalne zużycie lasera, ale objaw trochę nie pasuje.
Proponuje zdobyć płytę z indexem 1-2,4x i sprawdzić czy nagrywarka zadziała.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2012, 14:50   #5
bee2002
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.02.2012
Posty: 1
bee2002 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam ten sam problem. U mnie zdobyłem płytę z indeksem 2 ale dalej sprzęt jej nie widzi, komunikat płyta czysta ale zabezpieczona. Stara płyta nie daje się sformatować (komunikat unformat) w tym sprzęcie. Inne płyty DVD-R, są rozpoznawalne bez problemu, nie wiem co dalej robić? Może ktoś pomoże.
bee2002 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z DVD po kompresji DVD Rebuilderem! SebNET DVD-Video 16 28.06.2006 20:05
problem z nagrywarką dvd marmur Napędy optyczne CD 1 10.02.2006 10:13
Problem z nagrywarka DVD Liteon 16X 16h5s sovi Napędy optyczne DVD 3 11.01.2006 23:41
Jeżeli ktoś zna angielski perfekt proszę przetlumaczyć memorando Komputery - oprogramowanie i sprzęt 1 17.05.2003 10:41
jakie sa minimalne wymagania do TEAC***39a W54e? bboy Napędy optyczne CD 5 23.01.2001 00:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.