Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.07.2008, 21:26   #1
oldzyna
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.07.2008
Posty: 6
oldzyna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panasonic DMR-EH55 niespodziewanie nie chce odtworzyć płyty

Posiadam nagrywarkę dvd Panasonic DMR-EH55
Płyta dvd - oryginalna, kupiona w polskim sklepie i którą zawsze ten odtwarzacz odtwarzał (a mam ją już od ponad roku) po odtworzeniu jej w innym odtwarzaczu nagle przestała działać.
Teraz po włożeniu tej płyty do mojego Panasonica pojawia się komunikat: NIEKOMPATYBILNE USTAWIENIE SYSTEMU TV (nigdy dotąd taki komunikat mi się nie wyświetlił).
Sprawdzałam - wszystkie inne płyty, które posiadam odtwarzacz odtwarza bez najmniejszego problemu.
Czy inny odtwarzacz (było to dvd w wieży JVC) mógł tę płytę uszkodzić?
Albo zmienić coś w jej ustawieniach/ zapisie cyfrowym? -> czy to możliwe?
Co robić w takiej sytuacji?
Czy da się jakoś tę płytę naprawić?
Co zrobić aby móc ją odtworzyć
Pomocy!!!!
Z góry serdeczne dzięki za wszelkie porady
oldzyna jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.07.2008, 11:13   #2
mkkot
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.01.2007
Posty: 188
mkkot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
HDCP?

Nie, to nie jest możliwe. Chyba, że JVC to była uszkodzona stacjonarna nagrywarka. Jak płytę masz rok to idź do sklepu i ją reklamuj. O ile oczywiście na kompie też nie działa.
mkkot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2008, 11:43   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Na 99***37; nie jest to wina plyty.
Odtworzenie w innym napedzie, nie moze spowodowac jakichkolwiek zmian na plycie.
Jezeli plyta jest oryginalna, oznacza to, ze jest tolerowana i odtwarzana we wszystkich rodzajach napedow.
Nalezy:
-wlozyc plyte do innego, dowolnego napedu i potwierdzic te teorie.
-zmienic odtwarzacz. Czasami taj jest, ze albo laser, albo elektronika siadaja i powoduja takie bledy.
-lub co jest mozliwe, plyta jest uszkodzona mechanicznie (zarysowana, peknieta, odprysnieta) i naped nie umie skorygowac tego bledu. (na ogol takie uszkodzenia sa albo na poczatku, albo na koncu plyty)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2008, 11:44   #4
oldzyna
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.07.2008
Posty: 6
oldzyna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mkkot Podgląd Wiadomości
HDCP?

Nie, to nie jest możliwe. Chyba, że JVC to była uszkodzona stacjonarna nagrywarka. Jak płytę masz rok to idź do sklepu i ją reklamuj. O ile oczywiście na kompie też nie działa.
niczego nie kopiowałam ani nic nie majstrowałam z tą płytą...po prostu pożyczyłam koledze, żeby obejrzał...
on mi oddaje, a nagle okazuje się, że u mnie nie idzie!
Paranoja jakaś....
dobry zwyczaj, nie pożyczaj...
cóż, ale mądry Polak po szkodzie....

nie sądzę, żebym jeszcze miała do niej rachunek + nawet gdbym miała, to kto mi ją wymieni...minął aż rok od daty zakupu...

w każym razie dzięki za odpowiedź...
oldzyna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2008, 11:50   #5
oldzyna
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.07.2008
Posty: 6
oldzyna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Na 99***37; nie jest to wina plyty.
Odtworzenie w innym napedzie, nie moze spowodowac jakichkolwiek zmian na plycie.
Jezeli plyta jest oryginalna, oznacza to, ze jest tolerowana i odtwarzana we wszystkich rodzajach napedow.
Nalezy:
-wlozyc plyte do innego, dowolnego napedu i potwierdzic te teorie.
-zmienic odtwarzacz. Czasami taj jest, ze albo laser, albo elektronika siadaja i powoduja takie bledy.
-lub co jest mozliwe, plyta jest uszkodzona mechanicznie (zarysowana, peknieta, odprysnieta) i naped nie umie skorygowac tego bledu. (na ogol takie uszkodzenia sa albo na poczatku, albo na koncu plyty)
P***322;yta ta jest oryginalna.
Nie ma na niej ***380;adnych zarysowa***324; - wi***281;c uszkodzenie mechaniczne odpada!
Odtwarzacz Panasonic jest OK - nie mam do niego ***380;adnych zastrze***380;e***324;! Zawsze si***281; sprawdza***322;...+ sprawdzi***322;am, ***380;e wszystkie moje p***322;yty zar***243;wno te kupione w sklepie jak i nagrywane z kompa ODTWARZA BEZ PROBLEMU...

+ bardzo dziwi mnie, ***380;e on tej p***322;yty NAGLE nie mo***380;e odtworzy***263;...bo do tej pory nie mia***322; z ni***261; ***380;adnych problem***243;w, a ogl***261;da***322;am j***261; ze 20x!
Po odtworzeniu w JVC kolegi co***347; si***281; z ni***261; musia***322;o sta***263; skoro nagle moje dvd jej nie czyta...ale rys jak ju***380; pisa***322;am ***380;adnych na niej nie ma!

Poza tym nie raz ogl***261;da***322;am j***261; te***380; u mojej kole***380;anki na jej dvd Sony - i nigdy nie by***322;o ***380;adnych problem***243;w z t***261; p***322;yt***261;...
Na razie na innym sprz***281;cie nie mog***281; sprawdzi***263;, czy dzia***322;a, ale zrobi***281; to w pon.
THX
oldzyna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2008, 14:01   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja sobie my***347;l***281;, ***380;e sta***322;o si***281; u kolegi jak p***322;yta na s***322;o***324;cu pole***380;a***322;a - i ca***322;a tajemnica.

Je***347;li odtwarzacz nie rysuje p***322;yt, to dalsze opowie***347;ci, ***380;e co***347; si***281; sta***322;o w nim z p***322;yta s***261; z pogranicza voodoo i Harry Pottera.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2008, 21:31   #7
oldzyna
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.07.2008
Posty: 6
oldzyna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter Podgląd Wiadomości
Ja sobie myślę, że stało się u kolegi jak płyta na słońcu poleżała - i cała tajemnica.

Jeśli odtwarzacz nie rysuje płyt, to dalsze opowieści, że coś się stało w nim z płyta są z pogranicza voodoo i Harry Pottera.
aha, to może rzeczywiście mógł ją w jakimś dziwnym miejscu trzymać
czyli to mógł być wpływ zbyt wysokiej temperatury...
ale czy można to jakoś naprawić?
oldzyna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2008, 21:35   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja sobie gdybam, ***380;e m***243;g***322; to by***263; wp***322;yw ***347;wiat***322;a (temperatury niekoniecznie)
jak mo***380;na naprawi***263; co***347; co nie istnieje ?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2008, 21:43   #9
mkkot
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.01.2007
Posty: 188
mkkot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez oldzyna Podgląd Wiadomości
Płyta ta jest oryginalna.
oglądałam ją ze 20x!
Poza tym nie raz oglądałam ją też u mojej koleżanki na jej dvd Sony
Widzisz, ściągaj piraty, nie będziesz musiał tyle razy oglądać tego samego filmu, zanim Cię będzie stać na nowy

A teraz poważnie, nie odpowiedziałeś ciągle na podstawowe pytanie, czy działa na kompie. A bez tego nie ma odpowiedzi.

Co do słońca... to też działa na oryginały? Wydawało mi się, że tłoczone płyty nie mają warstwy organicznej, bo i po co? Przecież to tylko plastik ze ścieżkami. Owszem, gdyby płyta poleżała w samochodzie za szybą, to by się mogła stopić, ale same promienie słoneczne chyba nie szkodzą oryginałom?
mkkot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2008, 22:20   #10
oldzyna
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.07.2008
Posty: 6
oldzyna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mkkot Podgląd Wiadomości
Widzisz, ściągaj piraty, nie będziesz musiał tyle razy oglądać tego samego filmu, zanim Cię będzie stać na nowy

A teraz poważnie, nie odpowiedziałeś ciągle na podstawowe pytanie, czy działa na kompie. A bez tego nie ma odpowiedzi.

Co do słońca... to też działa na oryginały? Wydawało mi się, że tłoczone płyty nie mają warstwy organicznej, bo i po co? Przecież to tylko plastik ze ścieżkami. Owszem, gdyby płyta poleżała w samochodzie za szybą, to by się mogła stopić, ale same promienie słoneczne chyba nie szkodzą oryginałom?
nie mam nagrywarki ani odtwarzacza dvd na kompie, więc sprawdzić nie mogę
jutro sprawdzi koleżanka u siebie...
i tak a propos tego słońca to płyta miała jeszcze okładkę, więc chyba przez okładkę plastikową to nic nie powinno się jej stać...
oldzyna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2008, 07:06   #11
Grześiu748
Spamerzyna
 
Avatar użytkownika Grześiu748
 
Data rejestracji: 24.09.2006
Posty: 1,380
Grześiu748 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Tylko, ***380;e nie wiesz czy p***322;yta zosta***322;a schowana... Wiele ludzi (np. moi g***322;upi koledzy ) zostawia p***322;yty luzem np. na odtwarzaczu DVD nie chowaj***261;c ich.
Grześiu748 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2008, 22:44   #12
oldzyna
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.07.2008
Posty: 6
oldzyna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Udało się płytę uratować....
wystarczyło wymycie płyty wodą z mydłem i wypolerowanie ściereczką...
wszystko wskazuje na to, że płyta była zabrudzona mimo że ludzkim okiem nie dało się dojrzeć ani żadnej rysy ani żadnego brudu...
ot i po kłopocie! taka błahostka...
dzięki wszystkim za rady
oldzyna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2008, 05:23   #13
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A m***243;wi***261;, ***380;e cz***281;ste mycie skraca ***380;ycie.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Szukam Pracy zick Humor 58 08.11.2023 11:30
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 11:59
Teksty nauczycieli Tribunal Off topic 47 11.04.2004 21:39
Smieszna mp3. "Infi" gra w Quake 3. /||\aster Off topic 3 02.01.2004 18:26


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.