Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.12.2004, 11:50   #1
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pilot uniwersalny

Witam potrzebuje pomocy kupiłem pilota uniwersalnego zeby obsugiwał mi wszystkie sprzęty a nie ukrywam ze mam 6 pilotów i to jest meczace ale za diabła nie moge dojsc jak go ustawic moze ktos ma takiego pilota

pomocy


powiedzie mi panowie jak wrzucic fotke na forum
Dołączone obrazki
pilot uniwersalny-36101619.jpg pilot uniwersalny-36101619.jpg 

Ostatnio zmieniany przez ikar39 : 11.12.2004 o godz. 19:36
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.12.2004, 12:25   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zalacznik dodaje sie w zaawansowanej edycji posta i kliknieciu "zarzadzanie zalacznikami", ale cos od kilku dni zglaszane sa z tym problemy, chyba sie popsulo cos na forum, trza poczekac az naprawia

pilot powinien miec chyba jakas instrukcje, a ustawiac go trzeba dla kazdego urzadzenia osobno, moj trzeba bylo uczyc przytrzymujac ktorys przycisk, tylko bylo to dosyc dawno, pilot zostal u dziadkow i nie pamietam, jak to dokladnie bylo
zobacz moze na elektroda.pl
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 13:09   #3
ffariat
Kto pyta nie błądzi...
 
Avatar użytkownika ffariat
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: Mchw
Posty: 124
ffariat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ikar39
Witam potrzebuje pomocy kupiłem pilota uniwersalnego zeby obsugiwał mi wszystkie sprzęty a nie ukrywam ze mam 6 pilotów i to jest meczace ale za diabła nie moge dojsc jak go ustawic moze ktos ma takiego pilota

pomocy

powiedzie mi panowie jak wrzucic fotke na forum
jaki pilot ? jakiej firmy?
jak znam życie to pewnie taki za 20zł z marketu to cudów nie oczekuj po takim. Kup sobie najnowszego MAKa (polski produkt) fakt kosztuje chyba z 70zł ale ma funkcje uczenia sie i mozna z orginalnego pilota przepisac mu kod i wtedy niema bata ze nie pojdzie
__________________
-=NEC 3500AG =-
ffariat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 14:26   #4
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
-

pilot kosztował 20euro i jest z wyswietlaczem ciekło krystalicznym na dotyk fukcji ma od licha a instrukcje mam po szwabsku

dlatego chciałem wrzucic fotke zeby mozna było zobaczyc

ffariat moze mi podasz meila albo gadulca to wysle ci fotke jak wyglada

Ostatnio zmieniany przez ikar39 : 11.12.2004 o godz. 14:32
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 14:35   #5
ffariat
Kto pyta nie błądzi...
 
Avatar użytkownika ffariat
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: Mchw
Posty: 124
ffariat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ikar39
pilot kosztował 20euro i jest z wyswietlaczem ciekło krystalicznym na dotyk fukcji ma od licha a instrukcje mam po szwabsku

dlatego chciałem wrzucic fotke zeby mozna było zobaczyc

ffariat moze mi podasz meila albo gadulca to wysle ci fotke jak wyglada
tak to jest jak sie kupuje za granicą... i nie umie sie jezyka
nic mi to nieda ze zobacze jak wyglada bo na odleglosc nic CI z nim nie zrobie...
__________________
-=NEC 3500AG =-
ffariat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 15:00   #6
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jezyk umiem ale angielski a ze szkopem ledwo co sie dogadałem na temat tego pilota tak to jest czego nie ma w polsce trzeba kupowac gzies indziej
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 15:04   #7
ffariat
Kto pyta nie błądzi...
 
Avatar użytkownika ffariat
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: Mchw
Posty: 124
ffariat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a po co CI był pilot z takimi bajerami ?
MAK spokojnie by Ci wystarczyl i tanszy by był...i masz po polsku i z gwarancją.
__________________
-=NEC 3500AG =-
ffariat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 15:07   #8
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ok wszystko w porządku ale ja ma 7 pilotów to troche denerwuje nie wiem czy jakis polski dał by rade
tak wygląda ten pilot

chyba mi zostało sciągnąć słownik polsko niemiecki i przetumaczyć
Dołączone obrazki
pilot uniwersalny-36101619.jpg 

Ostatnio zmieniany przez ikar39 : 11.12.2004 o godz. 19:41
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 17:06   #9
ffariat
Kto pyta nie błądzi...
 
Avatar użytkownika ffariat
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Lokalizacja: Mchw
Posty: 124
ffariat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ikar39
ok wszystko w porządku ale ja ma 7 pilotów to troche denerwuje nie wiem czy jakis polski dał by rade
MAK jest the best obsługuje wsjo a ten z uczeniem to juz wogole
__________________
-=NEC 3500AG =-
ffariat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 22:52   #10
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
pilot ?

nie wiem jak z twoim ?
ale ja mam z logitech.....

http://www.logitech.com/index.cfm?PA...9&languageid=1


i tam po zalogowaniu , (na zdjeciu) masz wszystkie opcjie,co i jak ma byc obslugiwane ! nawet ubgrade firmware!,
wiec trzeba to wszystko zrobic na ich stronie nastepnie sciagnac do pilota i wszystko dziala jak trzeba-----podejrzewam ze podobnie jest u ciebie ?.
jest jakies gniazdo na usb
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:55
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2004, 11:07   #11
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
-

jest podczerwien do odbioru

ŁADNY TEN PILOCIK
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2008, 09:05   #12
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ponieważ temat jest dość stary, więc postanowiłem go odświeżyć. Chciałbym sobie sprawić jakiegoś pilota uniwesalnego. W czwartek w Lidlu ma być do kupienia:

pilot uniwersalny-pilot.jpg

Nie wiem czy warto kupić. A może ktoś z Was używa uniwersalnego pilota i mógłby coś polecić. Dobry byłby chyba taki, który posiada opcję komend "makro".
EDIT: Nie wiem tylko czemu post pokazał się w tym wątku Widocznie kiedyś ktoś go tu założył. MOD-a proszę o ewentualne przeniesienie.

Ostatnio zmieniany przez romanesco : 29.09.2008 o godz. 09:07
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2008, 10:08   #13
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A gdzie, przepraszam, mia***322; si***281; znale***378;***263;?

Pilot wygl***261;da niczego sobie, ale jako***347;***263; wykonania b***281;dzie mo***380;na oceni***263; dopiero bior***261;c go do r***281;ki. Tak, pilot uniwersalny to podstawa - nie wyobra***380;am sobie teraz korzystania z 5 pilot***243;w do sterowania sprz***281;tem AV. Bawi***322;em si***281; i mog***281; poleci***263; piloty z serii Logitech Harmony, ale s***261; one drogie. Nawet bardzo. Dlatego warto obejrze***263; tego lidlowskiego - na pewno nie ta klasa wykonania, ale je***347;li b***281;dzie spe***322;nia***322; swoje funkcje, to 30zet ma***380;na od***380;a***322;owa***263;
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2008, 10:15   #14
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
A gdzie, przepraszam, miał się znaleźć?
[...]
Tu gdzie jest teraz. Przedtem przecież był w "Napędy optyczne DVD".
A co do pilota Trzeba będzie podjechać i przeczytać opis (instrukcję), bo opis na lidlowskiej stronie jest zbyt lakoniczny.
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2009, 12:44   #15
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Przedmiotem testu jest pilot uniwersalny, zakupiony w LIDL***8217;u.
pilot uniwersalny-pilot-uniwesalny.jpg
Pilot może obsługiwać do 10 różnych urządzeń. W pudełku oprócz samego pilota, znajdziemy instrukcję obsługi oraz wykaz urządzeń, ich producentów oraz kody do tych urządzeń. Zadziwia ich ilość oraz marki urządzeń, nieraz bardzo egzotyczne. Sam pilot jest lekki, jest niewielkich rozmiarów i dobrze leży w dłoni. A oto wrażenia z testu:

Na początku postanowiłem zaprogramować pilota do sterowania telewizora firmy PHILIPS. Aby pilot działał, musi mieć wprowadzony do pamięci kod danego modelu urządzenia. W wykazie, do telewizorów PHILIPSA było kilkanaście tych kodów. Aby ułatwić sobie programowanie, postanowiłem użyć opcji automatycznego wyszukiwania kodu. Włączyłem telewizor, uruchomiłem procedurę i po kilkunastu sekundach na wyświetlaczu pilota pojawił się napis SUCCESS. W tym momencie telewizor zareagował samoczynnym przełączeniem się na inny kanał. Postanowiłem przetestować działanie przycisków i tu rozczarowanie. Nic nie działa. Sprawdziłem jaki kod wyszukał pilot. Był to kod 0025. Co ciekawe, w wykazie nie ma kodu o takim numerze. W takim przypadku postanowiłem wpisać kod ręcznie i to taki, który w wykazie był najbliższy tego wyszukanego. Kod z wykazu to 0020. Sprawdzam działanie przycisków i ... wszystko śmiga jak należy, poza jedną rzeczą. Nie chciały działać przyciski tematyczne teletekstu (czerwony, żółty, zielony, niebieski). Pozostałe działały prawidłowo. W takim przypadku wykorzystałem procedurę uczenia. Ustawiłem piloty naprzeciwko siebie i przesłałem sygnały przycisków z oryginalnego pilota do uniwersalnego. Wszystkie sygnały zostały bezproblemowo odebrane i zapamiętane. Od tej chwili wszystkie przyciski działają i sterują telewizorem poprawnie. Na koniec mała uwaga: przynajmniej w moim przypadku, funkcja automatyki nie zadziałała poprawnie albo też mam model, do którego kodu nie było w bazie pamięci pilota.

Następnie zabrałem się do programowania pilota aby obsługiwał amplituner YAMAHA. W bazie kodów było ich tylko kilka. Włączyłem automatykę i znów rozczarowanie. Okazało się bowiem, że funkcja ta działa tylko w odniesieniu do telewizorów. Do innych urządzeń trzeba kody wklepywać ręcznie. A w instrukcji ani słowa o tym nie ma. Po kilku nieudanych próbach wklepałem ostatni kod z wykazu. Zadziałało. Było trochę problemów z funkcjami, bo większość tych z oryginalnego pilota nie miało dokładnych odpowiedników w uniwersalnym. Trzeba było przetestować wszystkie przyciski i spisać sobie, co gdzie jest i pod jakim przyciskiem. Coś tam musiałem też douczyć ale również przebiegło to bezproblemowo.

Ostatnie było programowanie do sterowania odtwarzaczem CD/DVD firmy YAMAHA. Przebiegło ono podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanych urządzeń.

Pilot posiada też funkcję MACRO, pod którą można zaprogramować sekwencję kilku poleceń. Działa to poprawnie.

Konkluzja: Za małe pieniądze otrzymujemy naprawdę dobre urządzenie, które z powodzeniem może konkurować z produktami znacznie droższymi i znanych firm. Poza małymi, drobnymi niedoskonałościami można śmiało polecić zakup tego pilota.

Ostatnio zmieniany przez romanesco : 05.01.2009 o godz. 13:44
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.