Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.10.2014, 20:55   #46
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
I ci odpisał bardzo dobrze.


W wolnym tłumaczeniu:

Druga część z która również się zgadzam:


No ale tu się nie rozchodzi, z czym ja się zgadzam, a z czym nie:

SMB <- czyli udostępnianie przez Windows w sieci lokalnej określonego folderu (ikona otoczenie sieciowe na pulpicie)
NFS <- udostępnianie przez Linux'a określonego folderu w sieci lokalnej (of cors Linux SMB też wspiera)

Przez udostępnianie określonego folderu rozumiem to co poniżej - folder przykładowy.

A teraz kwestia routera, sam router tworzy sieć, ale folder musisz udostępnić w systemie operacyjnym, ponadto zalecane jest by odtwarzacz, i PC były w tej samej grupie roboczej.

A teraz małe pytanie:
Skąd oprogramowanie odtwarzacza ma wiedzieć, gdzie ty te pliki iso trzymasz, i jak ma się do nich dostać, skoro ich nie udostępniłeś...

No dobra, tu małe kłamstwo, tak naprawdę wszystko Windows udostępnia z automatu (całą partycję), ale jest to udostępnione jako zasób ukryty, i można się do niej dostać, o ile znasz hasło administratora.

To samo tyczy się DLAN, jak nie udostępnisz, określonych folderów z poziomu serwera DLNA to też ci działać nie będzie
Nie wiem czemu jak serviio wyłącze i potem próbuje włączyć wyskakuje taki błąd cannot connect to Serviio server, it does not seem to bee running. Exiting..., jedyna możliwość włączenia jak zrestaruje kompa i się uruchomi razem z systemem.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.10.2014, 20:58   #47
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Nie pójdzie <- bo to nie od tego jest... serviio to serwer DLNA a tym samym obsługuje tylko to co protokół DLNA i nic ponadto ...

Na filmiku wyraźnie widać, że wybierasz Network1 -> Share a nie DLNA

Network1 <- bo tak akurat ktoś sobie nazwał swoją sieć <- w twoim przypadku nazwa będzie inna...
no właśnie tak myślałem co to Network1, u mnie się nazywa PC...i coś tam.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2014, 21:03   #48
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A po co go wyłączasz, przeszkadza ci on w czymś?

Bo włączenie aplikacji, nie równa się włączeniu serwera <- usługi
Jak uruchamiasz komputer, włącza się automatycznie, jak zamkniesz ręcznie, to usługa nie jest uruchomiona <- proste i logiczne.

Dla tego masz przycisk zatrzymaj serwer w konsoli, i uruchom serwer + odśwież

PS.

Czasem może się zdarzyć że odtwarzacz nie będzie widział twojego serwera DLNA, w tedy zatrzymujesz serwer przyciskiem, usuwasz wszystko z profilu urządzeń. Uruchamiasz znowu serwer przyciskiem, i dajesz odśwież, i gotowe
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2014, 21:10   #49
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
A po co go wyłączasz, przeszkadza ci on w czymś?

Bo włączenie aplikacji, nie równa się włączeniu serwera <- usługi
Jak uruchamiasz komputer, włącza się automatycznie, jak zamkniesz ręcznie, to usługa nie jest uruchomiona <- proste i logiczne.

Dla tego masz przycisk zatrzymaj serwer w konsoli, i uruchom serwer + odśwież

PS.

Czasem może się zdarzyć że odtwarzacz nie będzie widział twojego serwera DLNA, w tedy zatrzymujesz serwer przyciskiem, usuwasz wszystko z profilu urządzeń. Uruchamiasz znowu serwer przyciskiem, i dajesz odśwież, i gotowe
specjalnie nie wyłączam, wczoraj sprawdzałem samsung link i to odkryłem że potem nie mogłem włączyć z powrotem konsoli
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2014, 21:21   #50
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Wracając do meritum twojego serwera - jeśli pliki iso masz na dysku przenośnym, możesz SMB odpalić bez PC -> wystarczy podpiąć dysk pod router <- ale i tak będziesz musiał podać które katalogi chcesz udostępniać -> w tedy nie musisz udostępniać na PC

A do tych katalogów udostępnionych możesz kopiować z poziomu otoczenia sieciowego -> bez odpinania dysku
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-readshare.jpg   -readshare2.jpg  
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 18.10.2014 o godz. 21:24
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 07:09   #51
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Wracając do meritum twojego serwera - jeśli pliki iso masz na dysku przenośnym, możesz SMB odpalić bez PC -> wystarczy podpiąć dysk pod router <- ale i tak będziesz musiał podać które katalogi chcesz udostępniać -> w tedy nie musisz udostępniać na PC

A do tych katalogów udostępnionych możesz kopiować z poziomu otoczenia sieciowego -> bez odpinania dysku
Coś mi się przypomniało jak instalowałem system znalazłem artykuł o wyłączeniu zbędnych usług, i też wyłączałem jakieś sieciowe, może to przez to nie działa wszystko jak trzeba, zobacz może wiesz co mam włączyć z powrotem, albo zostaje instalka od nowa systemu.

i czy to trzeba zrobić http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2409476.html
http://pl.docs.pld-linux.org/uslugi_samba.html
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-uslugi-zbedne-1.jpg   -uslugi-zbedne-2.jpg   -uslugi-zbedne-3.jpg  

Ostatnio zmieniany przez KC42 : 19.10.2014 o godz. 07:54
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 10:07   #52
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Koniecznie chcesz korzystać z protokołu NFS -> zamiast ze standardowego SMB?
Po coś te usługi powyłączałeś, masz aż tak słabego kompa?

Do tego co ty potrzebujesz -> nie musisz konfigurować SAMBY z poziomu konsoli Linux'a (no chyba, że korzystasz z Linux'a to konfigurację możesz zrobić z poziomu panelu sterowania), tym bardziej nie będziesz korzystał z domeny, ani z ActiveDirect

Jeśli z kolei chcesz mieć dostępny dysk sieciowy, to też nie musisz tak kombinować jak napisane na elektrodzie, wystarczy go podpiąć pod router i masz namiastkę NAS

Co do twoich usług:

Menu start -> uruchom -> msconfig
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-msconfig.jpg  
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 19.10.2014 o godz. 10:30
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 11:05   #53
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Koniecznie chcesz korzystać z protokołu NFS -> zamiast ze standardowego SMB?
Po coś te usługi powyłączałeś, masz aż tak słabego kompa?

Do tego co ty potrzebujesz -> nie musisz konfigurować SAMBY z poziomu konsoli Linux'a (no chyba, że korzystasz z Linux'a to konfigurację możesz zrobić z poziomu panelu sterowania), tym bardziej nie będziesz korzystał z domeny, ani z ActiveDirect

Jeśli z kolei chcesz mieć dostępny dysk sieciowy, to też nie musisz tak kombinować jak napisane na elektrodzie, wystarczy go podpiąć pod router i masz namiastkę NAS

Co do twoich usług:

Menu start -> uruchom -> msconfig
komputer mocny ale tak radzili, że po co zbędnie obciążać system.

mi zależy żeby z sieci szło jak na tym filmiku mkv, iso,

Ja bym wolał mieć dostęp raczej do całego kompa bo mam 5 dysków w komputerze w kieszeniach, 4 w stacji dokującej na esata i 4 w takiej obudowie unitek, czy ten router na to pozwoli.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 12:29   #54
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ja do końca cie nie rozumiem:
1. Czy ty chcesz dostęp do każdego dysku bez PC?
2. Czy chcesz dostęp do folderów udostępnionych przy włączonym PC

Jeśli opcja pierwsza -> to w twoim przypadku konieczne okaże się dokupienie NAS z odpowiednią liczbą kieszeni
Jeśli opcja druga to porostu udostępniasz foldery które chcesz udostępnić i to wszystko

*.MKV udostępniasz po DLAN
*.iso udostępniasz tradycyjnie po SMB

Po co robisz jakieś kombinacje?
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 12:48   #55
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Ja do końca cie nie rozumiem:
1. Czy ty chcesz dostęp do każdego dysku bez PC?
2. Czy chcesz dostęp do folderów udostępnionych przy włączonym PC

Jeśli opcja pierwsza -> to w twoim przypadku konieczne okaże się dokupienie NAS z odpowiednią liczbą kieszeni
Jeśli opcja druga to porostu udostępniasz foldery które chcesz udostępnić i to wszystko

*.MKV udostępniasz po DLAN
*.iso udostępniasz tradycyjnie po SMB

Po co robisz jakieś kombinacje?
komp mam włączony ciągle, i tak bym wolał, właśnie udostępniłem i nic odwarzacz nie widzi, ja prawie ciągle błądze po ciemku. jeszcze doczytałem że ten ruter dobry ale go strasznie ciężko skonfigurować, trzeba jakieś hasła po stronach szukać, może skończy w szafie. np. na siłe chciałem strumieniować iso .

Ostatnio zmieniany przez KC42 : 19.10.2014 o godz. 12:54
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 12:58   #56
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
To jak chcesz z kompa, to porostu udostępnij, i sprawdź czy jest widoczne to co udostępniłeś w otoczeniu sieciowym.

Co do konfiguracji routera -> jest on bardzo prosty w konfiguracji, ma jeden z prostszych interfejsów, jakie ty znowu hasło do niego szukasz

Udostępnianie w Windows 7
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 19.10.2014 o godz. 13:01
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 13:29   #57
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
To jak chcesz z kompa, to porostu udostępnij, i sprawdź czy jest widoczne to co udostępniłeś w otoczeniu sieciowym.


Co do konfiguracji routera -> jest on bardzo prosty w konfiguracji, ma jeden z prostszych interfejsów, jakie ty znowu hasło do niego szukasz

Udostępnianie w Windows 7
Tak ktoś napisał w recenzji:
router chyba najlepszy z istniejących obecnie na rynku.
Plusy:
- mnóstwo dodatków, ustawień i zakresów działania, multikombajn do streamingu mediów,
- na tel. komórkowym znalazłem max. zasięg mojego routera poza blokiem 3 piętra niżej,
- piękny design.
Minusy:
- ustawienia i konfiguracja tylko przez stronę netgeara,
- trudno znaleźć na stronie nazwę i hasło pierwszego logowania,

tak mam ale poczytam poradnik
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-capture_10192014_141353.jpg  

Ostatnio zmieniany przez KC42 : 19.10.2014 o godz. 13:35
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 15:45   #58
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KC42 Podgląd Wiadomości
Tak ktoś napisał w recenzji:
router chyba najlepszy z istniejących obecnie na rynku.
Plusy:
- mnóstwo dodatków, ustawień i zakresów działania, multikombajn do streamingu mediów,
- na tel. komórkowym znalazłem max. zasięg mojego routera poza blokiem 3 piętra niżej,
- piękny design.
Minusy:
- ustawienia i konfiguracja tylko przez stronę netgeara,
- trudno znaleźć na stronie nazwę i hasło pierwszego logowania,

tak mam ale poczytam poradnik
I działa, jedna usługa była wyłączona, "dostęp do sieci: ta pokazana w poradniku". używam tuneup jak go konfigurowałem było pytanie czy chcę korzystać z otoczenia sieciowego dałem nie bo nie planowałem tego, a program wyłącza co się da żeby kompa przyspieszyć, wielkie dzięki za ten poradnik taki mały szczegól a tyle problemów.

tylko duże pliki się przycinają jak myslę pewno karta nia daje radę danych wysłać.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 19:31   #59
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KC42 Podgląd Wiadomości
I działa, jedna usługa była wyłączona, "dostęp do sieci: ta pokazana w poradniku". używam tuneup jak go konfigurowałem było pytanie czy chcę korzystać z otoczenia sieciowego dałem nie bo nie planowałem tego, a program wyłącza co się da żeby kompa przyspieszyć, wielkie dzięki za ten poradnik taki mały szczegól a tyle problemów.

tylko duże pliki się przycinają jak myslę pewno karta nia daje radę danych wysłać.
foldery widzi, ale cały dysk próbuje i coś nie daje się, pewno to inaczej się robi.
tylko nie wiem przy każdym włączeniu odtwarzacza trzeba od nowa szukać sieć, to chwile trwa i czasami trzeba z 3 razy powtarzać bo nie znajduje za każdym razem

Ostatnio zmieniany przez KC42 : 19.10.2014 o godz. 19:45
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2014, 19:41   #60
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
U mnie działa ...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-udostepnianie_dysku.jpg  
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Poradnik nagrywania plyt blu ray Domi731 Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 433 16.04.2015 12:21
Czy ten obraz blu ray ma kod regionalny? naimad89 Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 1 03.12.2014 06:06
głośniki z kina domowego z dvd do odtwarzacza Blu Ray serious Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) 4 19.03.2011 19:23
problem z nagraniem filmu hd na blu ray aarko1 Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 2 02.03.2011 21:20
Blu Ray z menu ? kalan7 High Definition 0 22.12.2009 16:24


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.