Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.12.2008, 14:59   #1
Avaddy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.12.2008
Posty: 2
Avaddy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z odtwarzaczem Manta DVD-031 Lord Pro Logic II.

Witam.
Na początku może opiszę sytuację, która wywołała owy problem. Mianowicie, odtwarzacz DVD spadł z odległości około 1m na ziemię. Po tym czasie nie chciał czytać płyt, a ze środka płyty wypadały. Rozkręciłem go, by zobaczyć czy uda mi się problem zidentyfikować. Myślę, że się udało.

Odtwarzacz włącza się, wszystkie przyciski działają zarówno na pilocie, jak i na DVD, początkowe logo wyświetla się na ekranie, problemem jest 'No disc' i wypadanie płyt. Sprawdziłem. W środku, w miejscu, do którego wkłada się płytę jest 'magnes' (?) zaciskający ją, i podnoszący by mogła się kręcić. Magnes ten działa prawidłowo tylko w przypadku braku płyty (dociska się). Po włożeniu płyty coś się blokuje, to coś nie pozwala na 'podniesienie' i zablokowanie tam tej płyty.

Teraz moje pytanie: Czy da się naprawić to samemu w domu
? Jeśli tak, to proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Z góry
dziękuję za wszelką okazaną mi pomoc.
Pozdrawiam,
Avaddy.
Avaddy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.12.2008, 15:55   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Avaddy Podgląd Wiadomości
Witam.
odtwarzacz DVDspadł z odległości około 1m na ziemię. Po tym czasie nie chciał czytać płyt, a ze środka płyty wypadały.
Avaddy.
1.spadl? - rozumiem jest to synonim slowa zostal rzucony.
No to rozumiem.
2.Nie chcial czytac plyt - no to tez rozumiem, to normalny obiaw. I calkiem zrozumialy.
3.Plyty wypadaly - tez normlnie, nic nowego i niezwyklego.

A serio: najprawdopodobniej polecial laser, mechanizm chwytaka i moze jeszcze kilka innych drobiazgow.
I jak najbardziej serio - jak cie ***** w serwisie, bo sie pewnikiem polapia, to kup nowy.
Cena nowego bedzie kilkukrotnie nizsza od wartosci naprawy.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2008, 16:50   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
1.spadl? - rozumiem jest to synonim slowa zostal rzucony.
No to rozumiem.
Jeśli już czepiamy się takich szczegółów: jak przenoszę sprzęt i wysunie się mi on z ręki, to został on upuszczony, czyli spadł. Dlaczego rzucony? Jakbym chciał nim kogoś trafić, to na pewno nie spadł by on z 1 metra...

Co do problemu: z jednej strony Yahol może mieć rację - koszt części serwisowych na ogół jest wysoki. Jeśli do tego doliczymy robociznę, to może się to nieopłacać. Ale z drugiej strony dwa razy odwiedzałem już serwis Manty i sądząc po ilości zalegającego tam złomu, wcale te części nie muszą być drogie - mają z czego wybierać. Najlepiej zadzwonić do serwisu, opisać uszkodzenie i poprosić o orientacyjną wycenę (a później popytać znajomych, który w najbliższym czasie planuje wywalić ten złom )
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2008, 17:26   #4
Avaddy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.12.2008
Posty: 2
Avaddy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
1.spadl? - rozumiem jest to synonim slowa zostal rzucony.
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=spa%B6%E6

Głównie to chodziło mi o to, jak rozwiązać problem bez udziału serwisu. Miałem nadzieję, iż ktoś kompetentny, ktoś kto w tym siedzi da mi wskazówki dot. naprawy problemu.
Avaddy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2008, 19:01   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wskazówki już dostałeś - nie obejdzie się raczej bez wymiany mechaniki + optyki.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2008, 20:24   #6
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,285
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ciężko zdiagnozować nie widząc sprzętu. Nad silnikiem kręcącym płytą, jest plastikowa listwa z magnesem trzymającym płytę na talerzyku. Trzyma się na dwie śrubki. Odkręć i zobacz czy talerzyk nie jest luźny na ośce silnika. Zobacz czy magnes się nie rozlazł ze swoimi mocowaniami. Jeśli talerzyk jest luźny, jutro podam Ci dokładnie wysokość nad silnikiem, żebyś mógł wkleić.
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Final Cut Pro HD, Motion, DVD Studio Pro, Shake i Logic Pro Michal1000 DVD-Video 0 25.10.2004 13:04
Problem z nagranym DVD Agnieszka DVD-Video 17 27.09.2004 18:11
Problem z odtwarzaczem DVD malymulpepe DVD-Video 3 23.01.2004 17:59


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.