Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.12.2009, 13:16   #1
idn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2009
Posty: 5
idn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Prośba o pomoc Philips DVP 5990

Witam wszystkich
Mam ten odtwarzacz od marca. Przez długi czas nie miałem żadnych kłopotów z tym sprzętem , jednak niedawno zauważyłem , że niektóre filmy zacinają się ( zarówno na pendrive jak i na płycie). Nie miałem nigdy takich problemów , nie wiem czy to jest wina sprzętu (awaria) czy odtwarzacz po prostu nie obsługuje takiego kodeka - Xvid 1.1.2? Zgłosiłem sprawę do serwisu , ale niezbyt wierzę w skuteczność ich działań . Problem występuje na firware oryginalnym jak i modowanym .
Jeżeli to możliwe proszę o sprawdzenie sampla na swoim sprzęcie i o informację o wynikach.
Link : http://rapidshare.de/files/48784594/Sample_1.avi.html
Ps. Odtwarzacz podobno obsługuje QPEL i GMC. Pierwszy kodek działa bez problemów , natomiast podczas odtwarzania filmu z GMC pojawia się komunikat :
"Algorytm GMC nie jest obsługiwany" Jak jest na Waszym sprzęcie?
Pozdrawiam idn
idn jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.12.2009, 10:02   #2
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
3-warp point GMC is still a problem on the 5990. It will display a warning saying "Video GMC not supported" but will continue to play the file OK until it hits a spot where the encoder invoked the 3rd warp point, then freeze and skip for awhile. I've done quick recodes on these types of files using Divx through Vdubmod. On a Q6600 it takes about 6 to 8 minutes to do a 22-minute anime episode (that's about the only thing I see these days that still occasionally uses 3-warp GMC).
http://forum.videohelp.com/topic351069.html#1854114

Wygląda na to, że jest to norma w tym odtwarzaczu. Tutaj znajdziesz program GSpot, w którym sprawdzisz, czym został plik zakodowany: GSpot

Nie wiem, czy to wina wycięcia sampla, ale pod jego koniec video się zacina. Możliwe, że jest to problem tego filmu.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2009, 10:21   #3
idn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2009
Posty: 5
idn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za pomoc. To że 5990 nie odtwarza GMC to chyba norma ( tym bardziej , że pojawia się wspomniany komunikat), bardziej mnie interesuje odtwarzanie sampla. Na moim odtwarzaczu zacina się od samego początku. Jak jest u Ciebie? Film , z którego pochodzi fragment jest zakodowany Xvid 1.1.2 final. Zacina się od początku , z tego powodu oddałem sprzęt do serwisu. Zobaczymy co z tego będzie.
idn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2009, 10:46   #4
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Niestety nie mam akurat tego odtwarzacza. Miałem natomiast odtwarzacz KISS DP-558 i podczas gdy na początku nie było z nim żadnych problemów, to po jakimś czasie zaczęły się problemy. Przeskakiwanie w filmach, problem z przewijaniem, zawieszanie się sprzętu. Powodem były awaryjne kondensatory w zasilaczu tego odtwarzacza. Więcej na ten temat tutaj: http://home.cbkn.dk/DP558/

W Twoim przypadku wygląda to jednak na jakiś problem z oprogramowaniem urządzenia. Może coś z obsługą niektórych kodeków, trudno powiedzieć. Jeżeli zmiana firmware nie pomaga, to nic więcej nie zrobisz, poza odesłaniem do serwisu (co właśnie zrobiłeś).

Jeżeli w większości odtwarzasz filmy z plików to zamiast odtwarzacza stacjonarnego polecam urządzenie typu XTreamer, TviX, Popcorn itp. Małe, zgrabne, odtwarza praktycznie wszystko co się mu wrzuci w tym filmy HD, IMHO same plusy
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2009, 10:54   #5
idn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2009
Posty: 5
idn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie bardzo wierzę w skuteczność serwisu, oni muszą zarabiać , a naprawy to tylko przy okazji. Sprawdziłem film zakodowany tym kodekiem na Samsungu 1080P9 i odtwarzał bez problemu. Dotychczas natrafiłem na 3 filmy, z którymi 5990 miał problemy i wszystkie miały Xvid 1.1.2.
Poczekam , może ktoś kto ma ten odtwarzacz sprawdzi sampla.
Co do alternatywnego urządzenia dzisiaj sprawdzałem LCD Samsung 32LeB650 z wejściem USB , film z tym kodekiem chodzi pięknie , nawet łyka h264 .
idn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Prośba o pomoc Liteon +Win98SE klatoo Napędy optyczne CD 4 30.04.2003 07:34
Zakup CD-RW - prośba o pomoc w wyborze... Kalasanty Napędy optyczne CD 10 14.03.2003 12:59
prośba o pomoc Raba Napędy optyczne CD 7 01.03.2003 10:52
WIELKA PROŚBA O POMOC !!! resmedia Napędy optyczne CD 2 23.12.2001 20:01
CD-Text w Phips CDD3610 - prośba o pomoc Szymon Napędy optyczne CD 1 23.05.2001 16:34


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.