Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Rejestratory trasy HD? (https://forum.cdrinfo.pl/f108/rejestratory-trasy-hd-91728/)

Smartek 06.12.2012 07:09

Rejestratory trasy HD?
 
Wczoraj sobie tak grzebałem na Allegro i rzuciły mi się w oczy rejestratory trasy do samochodu :-). Wydają się być ciekawym gadżetem, a mi zaświtało, że byłby fajnym prezentem dla ojca pod choinkę.
Czy do 200 zł kupi się coś sensownego? Widziałem wczoraj aukcję jednego za 197 zł z diodami IR (fajnie nagrywał w nocy - były sample), kupiło ponad 100 osób na jednej aukcji, ale już się niestety zakończyła.
GoClever HD nagrywa mocno średnio i komentarze pod filmikami na YT były również demotywujące...

sobrus 06.12.2012 07:35

Przede wszystkim nie każdy HD jest HD.
Niektóre mają mniejszą rozdzielczość sensora i przeskalowują do HD.
Trzeba patrzyć na rzeczywistą rozdzielczość sensora.

Manta miała jakiś w miare niedrogi model (~200zł) nagrywajacy w 720p, ale to było z rok temu i teraz mogą być lepsze.

Smartek 06.12.2012 11:38

Mam kilka typów - MediaTech 4036HD, Omega OM205 albo Prestigio Roadrunner 300... Wszystkie w podobnej cenie, pytanie co najlepsze?

icemac 06.12.2012 15:41

ostatnio coś podobnego było carrefourze za 99zł i Manta się nazywało ;)

- Deckard - 06.12.2012 15:50

widziałem kiedyś navi z takim bajerem, może byłby lepszejszy :]

Smartek 06.12.2012 16:22

Kupię tacie Roadrunnera 300, filmiki na YT w dzień - ekstra! I ostre, a nie to, co w pozostałych.
Do tego SD 8GB Class 10 - podobno godzina w HD. Jak będzie potrzebował więcej to SD sobie kupi większą :-). Fajny prezent się zapowiada.

Jarson 06.12.2012 19:16

Bardzo dobry prezent. A przy tym przydatny - w razie jakiegokolwiek niezawinionego zdarzenia drogowego świetny materiał dowodowy, dodatkowo można nagrać niejedno ciekawe zdarzenie :)

Na razie żaden model nie nagrywa niczego nawet zbliżonego do HD z profesjonalnych kamer, ale nie o to tu chodzi. Wysoka rozdzielczość pozwala bez problemu odczytać tablice rejestracyjne i uchwycić inne szczegóły, a że obraz ma szumy jak z komórki - no cóż, bo w tych urządzeniach wykorzystywane są te same sensory co w telefonach.

ed hunter 06.12.2012 19:26

W tych rejestratorach jeszcze by się kamerka z tyłu przydała, na motocyklistów i tych co walą w dupę. Jak mnie trzepnęła babka Transporterem wiozący sushi :D to wyskoczyła z mordą, chłopaki jadące z nią, uspokoili ją natychmiast, bo wyciągnąłem telefon i stwierdziłem, że dzwonię na psy. Jak się uspokoiła, to się nie uspokoiła, bo zaczęła ryczeć. Ja skręcałem w prawo na zielonej strzałce, jechała jakaś przeogromna wywrotka z lewej, więc stwierdziłem, że lepiej poczekać i stanąłem, nie gwałtownie, normalnie za pasami, W tym momencie oberwałem tak, że mało mi łeb nie odpadł, a potem podłoga była do ciągnięcia. Nie było w końcu problemów, nie było psów, baba zaoszczędziła na mandacie, ale jakby się tak stawiała, a ja miałbym kamerki, to by była usmażona. ;)

Smartek 06.12.2012 19:39

Na tył wystarczyłaby jakaś tańsza - do 100 zł i taką zawiesić tam drugą :-).

ynsiwy 06.12.2012 20:05

może stąd zamówisz :)
http://www.aliexpress.com/item/Car-d...551218786.html

wyjdzie ze 130 z wysyłką, chyba że weźmiesz kuriera :)

Jarson 06.12.2012 20:17

Praktyka jest taka, że przy uderzeniu z tyłu zawsze jest winny ten co z tyłu jechał (choćby osoba z przodu nacisnęła hamulec dwiema nogami, a pasażerowie pootwieraliby drzwi i jeszcze butami pomogli) - to na kierowcy pojazdu z tyłu ciąży obowiązek zachowania bezpiecznej odległości. Pisałem co prawda wczoraj o przykładzie z UK, gdzie kolega też oberwał karę, choć to w niego z tyłu uderzył rowerzysta, ale u nas raczej takiego orzecznictwa się nie spotka.

ed hunter 06.12.2012 21:00

Cytat:

Napisany przez Jarson (Post 1233159)
Praktyka jest taka, że przy uderzeniu z tyłu zawsze jest winny ten co z tyłu jechał (choćby osoba z przodu nacisnęła hamulec dwiema nogami, a pasażerowie pootwieraliby drzwi i jeszcze butami pomogli) - to na kierowcy pojazdu z tyłu ciąży obowiązek zachowania bezpiecznej odległości. Pisałem co prawda wczoraj o przykładzie z UK, gdzie kolega też oberwał karę, choć to w niego z tyłu uderzył rowerzysta, ale u nas raczej takiego orzecznictwa się nie spotka.

Masz Jarsonu rację, ale psy by trzeba było zawołać jakby się stawiała, a tak dzięki jej kolegom skończyło się polubownie, Link 4 po próbach skierowania mnie do ich warsztatu, wypłacił kasę grzecznie, ja jeździłem z połamanym zderzakiem i lekko wygiętą podłogą, nie minęło dużo czasu, a moja mama wzięła samochód, bo chciała pojechać do ZUSu i się kłócić o 15 złotych źle naliczonej emerytury, zajechała drogę Transitowi, wszystkie naprawy poszły za jednym razem.

Wawelski 06.12.2012 21:15

Cytat:

Napisany przez Jarson (Post 1233159)
Praktyka jest taka, że przy uderzeniu z tyłu zawsze jest winny ten co z tyłu jechał

Jak wyjechałeś z podporządkowanej wymuszając, to nie.
Pewnie też sytuacji znajdzie się sporo dziwnych - nie ma takiej prostej zasady, że ten, co ma tył rozbity, ten nie jest sprawcą.

Ale też może znaleźć się znienacka 3 świadków, że cofałeś - ten z tyłu zatrzymał się, trąbił, ale cofnąć już nie zdążył. I weź udowodnij bez kamerki, że to nieprawda - zwłaszcza, jak sam jechałeś.

A co do meritum - całkiem fajnie wyglądają filmy z Roadrunnera 300.

Smartek 06.12.2012 21:37

Cytat:

Napisany przez Wawelski (Post 1233167)
(...)A co do meritum - całkiem fajnie wyglądają filmy z Roadrunnera 300.

Mówisz z doświadczenia czy popatrzyłeś na YT?
Jak dostaniemy kamerkę to po Gwiazdce na pewno podzielę się wrażeniami. Przyznam szczerze, że z kamerek do ~300 zł filmy wyglądały najlepiej.

Jarson 06.12.2012 22:02

Można poszukać i pobrać pliki źródłowe, nieprzetworzone przez YT. Wówczas ma się już pełny ogląd. Choć uważam, że różnice nie są aż tak znaczne, żeby warto się było trudzić.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.