Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV)

Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) Tematy poświęcone stacjonarnym nagrywarkom, odtwarzaczom audio/video oraz sieciowym odtwarzaczom multimedialnym.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.04.2017, 02:25   #1
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Sony BDV-IZ1000W - czy warto inwestować w starocie?

Witajcie,

na dzień dzisiejszy nie posiadam żadnego sprzętu do słuchania poza starym stereo Pionka a przymierzałem się do zakupu odtwarzacza BD do Smart TV. Przeglądając możliwości odtwarzaczy uznałem, że chyba wezmę coś po taniości, bo i tak z tego co próbowałem w sklepach, z obsługą plików z dużym bitrate/dziwnymi kodekami bywa różnie. Tymczasem widzę na sprzedaż dziadka z 2010 roku za nie całe 1000 zł, który podobno kiedyś nie był największym truchłem. Pytanie czy warto w ogóle coś takiego rozważać w dzisiejszych czasach? Mam głównie na myśli jakość dźwięku/obrazu. Niby odtwarza BD-3D i z płyt czyta DTS-HD. Być może nie ma Cinavii jeszcze o ile nie dostał po aktualizacji softu. Czy w tej cenie można dostać coś lepszego?

Jakby ktoś miał ochotę zerknąć i coś napisać to tu linki:
- instrukcja,
- opis na stronie Sony,
- dyskusja na fraz.pc,
- jakaś recenzja.

Nie mam doświadczenia z takim sprzętem i po prostu się zastanawiam czy nie lepiej wziąć coś współczesnego typu sound-bar.

Pozdrawiam
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.11.2017, 13:16   #2
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jakos umknol mi ten temat , zapewne juz zdecydowanie po ptokach ale moze podzielisz sie co kupiles Ja w zasadzie mam tylko sprzet grajacy od $ony calkiem dobrze to gra , ale ze mnie audiofil jak z koziej dupy traba
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.11.2017, 18:36   #3
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ze trzy lata temu ,tez zastanawiałem się czy warto inwestować w Blu za 1,5K, w szczególności Sony bo takowy sprzęt posiadam.

Po trzech miesiącach czytania for, odsłuchu w Sony Center w Katowicach najdroższych modeli kupiłem odtwarzacz Blu za 349zł
Obsługuje wszystko co mnie interesuje a jakoś róznicy miedzy tym Hiendowym poza wyglądem nie zauważyłem
Taa ilość gniazd i jakość przetworników pewnie lepsza ale czy widać /słychać różnice warta 1000zł ?

Co do ilości gniazd to troche dla mnie temat dziwny bo DTS optycznym chyba nie puścisz , ale trzy HDMI i USB ? Po co tyle tego ..
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.11.2017, 18:56   #4
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A to nie lepiej do odtwarzania BD używać konsoli?

Wygodne to - działa jak należy... zawsze to jedno urządzenie mniej pod TV
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2017, 14:39   #5
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Jakos umknol mi ten temat , zapewne juz zdecydowanie po ptokach ale moze podzielisz sie co kupiles Ja w zasadzie mam tylko sprzet grajacy od $ony calkiem dobrze to gra , ale ze mnie audiofil jak z koziej dupy traba
U mnie temat został "odroczony" na dłuższy czas. Zamiast zagracać pokój sprzętem zdecydowałem się na zakup używanej PS3 jako odtwarzacz niebieskiego lasera, a do wrażeń akustycznych nabyłem słuchawki Sennheiser PXC 450 (tak, wiem, że to staroć, ale wziąłem od kolegi, bo miał nadmiarowe), więc wciąż jestem na etapie stereo i Audio-CD Z racji tego, że gdy mam czas na słuchanie to obowiązuje już cisza nocna to słuchawki pewnie będą w użyciu aż się rozpadną
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Sony DRU-5xxA \DRU-7xxA\DRU-8xxA\ DW-Uxx- Dxx-Qxx-Gxxx\AW-Gxxx Marcin69 Napędy optyczne DVD 648 12.02.2011 22:12
Czy warto dopłacać do Plexa? Tomkyw Napędy optyczne DVD 12 15.03.2005 10:57
LiteOn LDW-811S czy warto ? horhe358 Napędy optyczne DVD 7 10.12.2003 14:49
Nowy bios w LG czy warto? artur k Napędy optyczne CD 3 18.07.2002 15:19
nowy bios do LG 8080B - czy warto ? adik Napędy optyczne CD 1 09.02.2001 08:12


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.