Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.09.2010, 02:57   #1
leibnitz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.09.2010
Posty: 2
leibnitz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co da się jeszcze zrobić ze zgubioną partycją?

Na dysku były dwie partycje NTFS. Przez nieuwagę zbootowałem komputer z płyty win xp bez service packa i na dysku 500gb zamiast dwóch partycji NTFS miałem jeden obszar RAW...
Od tego momentu nic na tym dysku nie ruszałem.
Dołożyłem nowy dysk, zainstalowałem OS...
Pobiegłem na moje ulubione dobreprogramy.pl i tym (EASEUS Part Master 611 HE) zamieniłem obszar RAW na NTFS, żeby następnie tym (PCI File Recovery) odnaleźć dane z dysku D, na których mi zależy (dysk C był niepotrzebny). I wydawało się że będzie dobrze - inspektor odnalazł ~strukturę katalogów, zaczął kopiować, ale okazało się, że niektóre nazwy katalogów zostały zniekształcone - pojedyncze litery zamieniały się w krzaczki, i trzeba było zmienić ich nazwy przed kopiowaniem na inny dysk. Pliki wydają się być dobre, przeglądałem zdjęcia, ale np. pliki >6 GB zostały zniszczone i zostało z nich po 3 GB. Co gorsza nie odnalazł wszystkich katalogów np. DocumentsAndSettings (powtórne skanowanie nic nie pomogło). Tak więc około 5 tys. plików z 90 tys. nie udało się odratować. Czy te błędy w odczycie plików/nazw katalogów wynikają z niedoskonałości programów diagnostycznych czy może rzeczywiście coś się stało z danymi w którymś momencie?
leibnitz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.09.2010, 09:02   #2
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Skoro dane odzysklales czesciowo (wiecej i tak nie wycisniesz jak mowisz). Wywal partycje z tego dysku tak by nic nie bylo. Zainstaluj sobie pod winda darmowy "Partition Find and Mount" - jakis moderator to ostatnio zachwalal, ale nie powiem jaki.
Zaznacz w nim swoj dysk ( ten bez partycji) i zapusc na nim scan.
Powinien pokazac kilka ostatnich partycji. Znajdz wielkosciowo ta swoja. Podmontuj ja do jakiegos katalogu i mozesz kopiowac. Jednak uzyl bym zamiast zwyklego kopiowania backupu windowsowego do pliku. Bedziesz mial wszystkie pliki wraz z uprawnieniami jak na starym dyslu. Potem sobie zrobisz restor w inne miejsce.
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2010, 02:09   #3
leibnitz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.09.2010
Posty: 2
leibnitz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niniejszym zachwalam "Partition Find and Mount" tak jak to robił jakiś moderator, którego imienia prometeusz nie zdradzi.
Skan trwał kilka sekund, partycja została znaleziona, zamontowana i jest kopiowana. Tak jak przypuszczałem, była jednak w 100% wolna od błędów, bo po prostu sformatowana. PCI File Recovery skanował długo, wywalał błędy, a kopiowanie danych wykonywał tak nieporadnie, że trzeba było wciskać Enter wchulion razy (czyli przy każdym uszkodzonym katalogu/pliku) przez ~2h.
Z mojej strony wyjaśnione.
Ogromnie się cieszę, że napisałem na tym foru. Rośnijcie zdrowo :-)
leibnitz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Szukam Pracy zick Humor 58 08.11.2023 11:30
Powtórka z historii - trochę długie para Off topic 63 01.09.2005 09:50
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 11:59
Pranie #@$%*& ! mr_spock Off topic 55 06.09.2004 12:01


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.