Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.09.2010, 17:29   #1
JohnyByku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2010
Posty: 1
JohnyByku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DriveLock na dysku toshiba MK2035GSS 200GB SATA

Witam serdecznie. Mam spory problem, otóż dziecko podtopiło mi laptopa wylewając na stół wodę. Laptop pływał w tej wodzie dosyć długo. Notebook niespecjalnie nadaje się do naprawy (Toshiba Satelite A200), ale dysk wydaje się być sprawny.
Chcę zgrać z niego dane, ale niestety jakiekolwiek operacje na dysku kończą się niepowodzeniem (nawet inicjalizacja w systemie, ale dysk jest wykrywany poprawnie).

Dysk podłączałem do innego laptopa przez przejściówkę SATA -> USB. Postanowiłem podłączyć go bezpośrednio do innego komputera. Po jego włączeniu otrzymuję monit z prośbą o podanie hasła do HDD. Hasła nigdy nie ustawiałem na HDD, w starym laptopie nigdy nie miałem komunikatu z prośbą o hasało a dysk działał.

Moje pytanie: czy faktycznie możliwe jest to, że dysk ma DriveLocka, który "uaktywnia" się po podłączeniu go do innego komputera niż "pierwotny laptop"? Czy takie hasło da się złamać, może ktoś zna master password do tego dysku?.

Już zakupiłem taki sam dysk na allegro, ale okazał się wadliwy (elektronika, którą chciałem przełożyć). Nie wiecie czy może jest szansa zdjęcia locka w serwisie toshiby lub innym - na razie do nich napisałem kilka maili, ale nie odpowiadają? Oczywiście na wszystko mam papiery, wszystko jest w pełni legalne. Nie stać mnie na zapłatę firmie typu MediaRecovery, a na dysku mam sporo danych, które chciałbym odzyskać.

Ostatnio zmieniany przez JohnyByku : 23.09.2010 o godz. 17:32
JohnyByku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 22:16
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 15:39
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 18:16
Powtórka z historii - trochę długie para Off topic 63 01.09.2005 10:50
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 22:24


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.