Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.08.2020, 13:06   #1
okocim85
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.08.2020
Posty: 2
okocim85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odzyskiwanie danych z dysku HDD

Witam,
Zakupiłem nowy prześny dysk Toshiba MQ01ABD100, S/N 88GDT13LT, 1TB, USB, po roku padł. Miałem tam mnóstwo zdjęć, które koniecznie chciałem odzyskać. Wysłałem więc dysk do profesjonalnej firmy i oto co mi napisali w skrócie:
1) Pierwszy mail:
Weryfikacja uszkodzenia dysku wykazała błędy odczytu głowicy H1 oraz liczne uszkodzenia powierzchni magnetycznej nosnika danych. Dysk był kiedyś zainstalowany w laptopie DELL lub był zainstalowany zewnętrznie w laptopie DELL. Skutkiem tego są liczne uszkodzenia obszaru G-sensor odpowiadający za przeciążenia, wstrząsy lub upadek dysku. Musimy ten dysk otworzyć w komorze laminarnej w celu dokładniejszej diagnozy nosnika. Koszt takiej diagnozy 123 zł brutto


ZAPŁACIŁEM, następnie:


2 Drugi mail:
Wykonaliśmy weryfikację uszkodzenia dysku z oszacowaniem możliwości odzyskania danych.
Typ uszkodzenia: Uszkodzenie mechaniczne nośnika
- uszkodzenie głowicy H2 dysku

- uszkodzenie powierzchni magnetycznej talerzy dysku – drobne rysy
- w związku z powyższymi uszkodzenie logicznej struktury danych
Opis:
Uważamy że jest możliwość odzyskania danych z tego dysku.
W celu odzyskania danych konieczna jest wymiana głowic .
Koszt wykonania zlecenia to 1400 złotych netto + 23% VAT w tym koszt dysku dawcy głowic
Czas wykonania procedury odzyskania danych wyniesie orientacyjnie około 2-4 dni od akceptacji zlecenia.
Odzyskane dane musimy zgrać na inny sprawny dysk który dostarcza klient.
Dysk z którego będziemy odzyskiwać dane zostanie odesłany.


Proszę o poradę, czy dla specjalisty wygląda to normalnie?
Ja mam pewne wątpliwości. Po pierwszy dysk nigdy mi nie spadł; gdy dysk przestał działać leżał sobie spokojnie podłączony do laptopa od kilku miesięcy i działał poprawnie.
A nagle się dowiaduje, że uległ uszkodzeniom mechanicznych… Najpierw napisali w darmowej analizie, że dysk ma błędy odczytu głowicy H1 i liczne uszkodzenia powierzchni magnetycznej.. Potem po zapłacie 123 Zł dowiedziałem się że uszkodzeniu uległa głowica H2 i powtórzenie o uszkodzeniu powierzchni magnetycznej. Czyli za 123 zł dowiedziałem się to co już mi napisali w pierwszej darmowej analizie.
TERAZ PYTANIE: Czy 1700 zł brutto to adekwatna kwota za wymianę głowic w dysku za 200 zł i skopiowanie danych ?
Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi ***55357;***56842;
Pozdrawiam
Marek
Ps. Firma nazywa

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 25.08.2020 o godz. 14:55 Powód: Nazwe firmy zostawmy dla zainteresowanych na PM
okocim85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.08.2020, 14:08   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
cena jest adekwatna do opisanej sytuacji, zakladajac, ze opisano stan faktyczny
odzysk logiczny bylby znacznie tanszy i przede wszystkim mozliwy do przerpwaodzenia samemu
nie napisales jakie byly objawy ze "dysk padl"
dysk 2,5-cala maja g-sensory odpowiedzialne za natychmaistowe parkowenie glowic
z opisu firmy wynika, ze sensor nie zdazyl zaparkowac glowicy
wstrzas nie musi byc duzy, wystarczy odpowiednio gwaltowny

sam musisz ocenic wartosc danych
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.08.2020, 14:50   #3
okocim85
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.08.2020
Posty: 2
okocim85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok, dziękuje za profesjonalną odpowiedź.
okocim85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.08.2020, 14:54   #4
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,674
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Na to pytane czy kwota adekwatna to musisz sobie odpowiedziec sam ze wzgledu na wartosc danych, nie za wiele piszesz czy dysk by faktycznie uszkodzony mechanicznie i ile te dane sa warte dla ciebie .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.08.2020, 20:01   #5
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Zawsze dysk mozna wyslac do innej/innych firm i zobaczyc co i jak wyjdzie z darmowej ekspertyzy.
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.08.2020, 21:02   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
otwarty dysk = cena +100%
firmy sie wzajemnie szanuja
majato nawet w cennikach
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
danych, dysku, hdd, odzyskiwanie

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.