Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.06.2018, 21:39   #1
SmartTech
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 23.06.2018
Posty: 5
SmartTech w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oby nie odzyskali nawet jednego plliku

Cześć jestem nowy na forum.


Niestety mój pendrive wpadł w niepowołane ręce.
Nic na nim nie miałem prócz plików do bootowania.
Ale wcześniej... nie pamiętam co na nim miałem.


-------
Więc tak, nim mój pendrive wpadł w niepowołane ręce,
miał robiony kilka razy szybki format programem .


Czy po dwóch trzech formatach profesionalne laboratorium może dotrzeć do jakiś plików które kiedyś były na nim zapisane? Zacznijmy od plików tekstowych a na grafikach i zdjęciach kończąc.


Ile formatów powinno być zrobionych aby nie odzyskać nawet jednego pliku tekstowego, cały czas mówimy o .

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 23.06.2018 o godz. 23:37 Powód: nie pora na kryptoreklame
SmartTech jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.06.2018, 11:52   #2
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Szybki format nie kasuje żadnych danych poza tablicą systemu plików i tablicą partycji. Pozostałe dane można odzyskać posygnaturowo jeśli nie zostały nadpisane czymś innym choćby raz (niektóre systemy plików mają kopie tablicy fs, które nie są usuwane w taki sposób więc nawet nie trzeba nic zgadywać). Niepotrzebne do tego laboratorium, to jest na tyle banalne, że wszystko można zrobić na dowolnym komputerze.

Na pamięci flash wystarczy jeden, pełny format, najlepiej całego nośnika.

Między innymi dlatego dane się szyfruje jeśli masz wrażliwe, a musisz wynieść poza bezpieczne środowisko. Polecam TrueCrypt v7.1a lub dowolny Vera Crypt - te na Windows. Na Linuksie dmcrypt. Na macOS jest jakieś wbudowane narzędzie (nie pamiętam nazwy, może FileVoult), które też wystarczy.

Ostatnio zmieniany przez MajsterPopsuj : 24.06.2018 o godz. 11:59
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2018, 20:27   #3
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez SmartTech Podgląd Wiadomości
Reklamę? na profilu gdzie w mailu jest nazwisko?
Twoje pytanie nie było błyskotliwe, ale bym wolał aby ktoś błyskotliwie odpowiedział na moje pytanie.
Chcesz mieć 100% pewności - że danych nie odzyska professionalna firma? Proste - trzeba takie urządzenie zniszczyć... ba nawet są firmy które się tym trudnią... Tylko zniszczenie - gwarantuje 100% pewności.
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2018, 20:37   #4
SmartTech
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 23.06.2018
Posty: 5
SmartTech w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wystarczy mi 50%
Ale ja na tym forum nie jestem po to aby się kłócić
Mam 25% że pen nie znajduje się tam gdzie myślę
Drugie 25% że na tym penie nic nie było takiego czego komuś bym nie chciał udostępnić.
SmartTech jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2018, 21:03   #5
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No to jak ci 50% pewności styknie - to używaj niszczarki plików - dostępna choćby w pakiecie z TrueImage - odzyskanie czegokolwiek po tym - będzie naprawdę trudne... pomijam oczywiście kwestie żywotności takiego nośnika flash...
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2018, 21:11   #6
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez SmartTech Podgląd Wiadomości
Reklamę? na profilu gdzie w mailu jest nazwisko?
Twoje pytanie nie było błyskotliwe, ale bym wolał aby ktoś błyskotliwie odpowiedział na moje pytanie.

Pytanie jest jak najbardziej na miejscu i szczere, jak i twoj pierwszy post z wymienieniem programu 5 razy w celach pozycjonawania mimo ze jest darmowy i wystarczylo napisanie jego nazwy raz, wiec wole sie grzecznie zapytac czy zaraz nam tu nie wkleisz firmy co te dane moze odzyskac mimo tego programu i kasowania danych . Odpowiadajac na twoje pytanie szybkie kasowanie nie wazne ile razy nic nie kasuje i wszystko mozna odzyskac bez problemu , dane sa nie do odzyskania tylko w przypadku kilkukrotnego nadpisania ich innymi danymi/zerami.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2018, 22:03   #7
SmartTech
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 23.06.2018
Posty: 5
SmartTech w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Odpowiadajac na twoje pytanie szybkie kasowanie nie wazne ile razy nic nie kasuje i wszystko mozna odzyskac bez problemu , dane sa nie do odzyskania tylko w przypadku kilkukrotnego nadpisania ich innymi danymi/zerami.

Rozumiem że program do robienia pena butowalnego szybko kasuje ale też nadpisuje swoimi plikami ale nie mogę mieć pewności że coś nadpisał tak że pliki które tam wcześniej były będą nie do odzyskania lub uszkodzone, pen butowalny dużo nie waży więc nikłe są szanse że nadpisał mi wszystko.
Robiłem testy i kilkukrotnie tworzyłem pena butowalnego aby wejść do DOSu aby uruchomić jakiś stary program dosowy.
Bootowlalny pen był robiony wiele razy, ze względu że nie mogłem zrobić czegoś w UEFI ale to już nie jest ważne. Interesuje mnie w tym momencie bardziej rachunek prawdopodobieństwa, na ile pen mógł być wymazany lub na ile pliki zostały uszkodzone szczególnie od Kee Pass
SmartTech jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2018, 22:24   #8
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez SmartTech Podgląd Wiadomości
Rozumiem że program do robienia pena butowalnego szybko kasuje ale też nadpisuje swoimi plikami ale nie mogę mieć pewności że coś nadpisał tak że pliki które tam wcześniej były będą nie do odzyskania lub uszkodzone, pen butowalny dużo nie waży więc nikłe są szanse że nadpisał mi wszystko.
Robiłem testy i kilkukrotnie tworzyłem pena butowalnego aby wejść do DOSu aby uruchomić jakiś stary program dosowy.
Bootowlalny pen był robiony wiele razy, ze względu że nie mogłem zrobić czegoś w UEFI ale to już nie jest ważne. Interesuje mnie w tym momencie bardziej rachunek prawdopodobieństwa, na ile pen mógł być wymazany lub na ile pliki zostały uszkodzone szczególnie od Kee Pass
Prawdopodobieństwo wynosi 0,0001%, że dane z pena znikły bezpowrotnie, zaś 99,9999, że dane da się odzyskać przez profesjonalną firmę tym się zajmującą (na poziomie 80%) i 80% szans na odzyskanie domowymi sposobami 65% danych - bez potrzeby wysilania się - pomijam kwestie czy dane będą czytelne i w pełni kompletne
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2018, 22:43   #9
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Prawdopodobieństwo wynosi 0,0001%, że dane z pena znikły bezpowrotnie, zaś 99,9999, że dane da się odzyskać przez profesjonalną firmę tym się zajmującą (na poziomie 80%) i 80% szans na odzyskanie domowymi sposobami 65% danych - bez potrzeby wysilania się - pomijam kwestie czy dane będą czytelne i w pełni kompletne
Głupoty napisałeś...


@SmartTech Na wszystkie pytania odpowiedź masz w poście nr.2...
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2018, 22:56   #10
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
Głupoty napisałeś...


@SmartTech Na wszystkie pytania odpowiedź masz w poście nr.2...
Chyba do końca nie skumałeś... o co chodzi w mojej wypowiedzi...
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2018, 23:04   #11
SmartTech
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 23.06.2018
Posty: 5
SmartTech w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości

@SmartTech Na wszystkie pytania odpowiedź masz w poście nr.2...

Dzięki, możesz bardziej sprecyzować, to też jest mowa o szybkim formatowaniu czy kasowaniu? czy tylko o pełnym formatowaniu/zerowaniu nośnika?
Jak doczytasz co robiłem z penem, myślisz że swoje obawy mogę gdzieś dalej odsunąć?
SmartTech jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2018, 11:17   #12
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Musisz zrozumiec specyfike pamieci flash kasowanie/formatowanie/zerowanie to to samo , roznica jest w metodzie szybkie kasuje tylko tabele partycji/system plikow a pelne nadpisuje wszystkie komorki nosnika zerami czy jedynkami lub czym innym . szybki format = wszystko mozna odzyskac bez problemu domowymi metodami bez wiekszego wysilku jesli dane sa nienadpisane , pelny format = prawie zerowe szanse na odzyskanie . Masz juz teraz jasnosc ?
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2018, 11:50   #13
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie ma czegoś takiego jak kasowanie, formatowanie itp. To wymyślili ludzie aby opisać skutek. Jest więc tylko zapisywanie zer na jedynkach i jedynek na zerach. Byłem więc wystarczająco precyzyjny.

Na pamięciach flash nie odzyskasz poprzedniego stanu komórki. Zmienił się i nie pozostawił żadnych śladów po poprzednim stanie. Na nośnikach magnetycznych, teoretycznie można odzyskać poprzednie informacje ponieważ teoretycznie nie cały sektor (w sensie fizycznym, nie informatycznym) ulega "przemagnesowaniu". To teoria, w praktyce raczej nikt nigdy nie robił mapy magnetycznej całego np. HDD i nie analizował takiego gigantycznego bloba bo raz, że wymaga to kosmicznego sprzętu, a dwa wielu lat pracy, której nie da się zautomatyzować, nie mówiąc już o gęstości zapisu na dzisiejszych dyskach twardych.

Formatowanie szybkie czyści co najmniej główną tablicę systemu plików, wszystko inne pozostaje więc nienaruszone. Pełne, nadpisuje każdy wystawiony przez firmware nośnika blok/sektor.
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2018, 12:34   #14
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Alez ja nie przecze ze nie byles, ale juz takie pytania autor zadaje ze staralem sie uproscic jak sie da
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2018, 21:07   #15
SmartTech
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 23.06.2018
Posty: 5
SmartTech w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oooo teraz poszerzyłem wiedze.
Ale aby wiedzieć czy coś było nadpisane czy nie, bym musiał wiedzieć co robi Rufus.
szybko kasuje czy nadpisuje?
Ktoś zna specyfikację tego oprogramowania?
SmartTech jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 18:16
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 15:57
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 01:41
Daemon nie czyta jednego obrazu bin Desert warrior Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 2 05.03.2005 10:06
Mój Nero nie konwertuje WMA nawet z pluginem Dyniol Napędy optyczne CD 1 08.11.2001 07:41


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.