Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.12.2007, 15:06   #1
arkads
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.09.2000
Posty: 34
arkads w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odzysk poprzez sklejanie

Witam

Padła mi Główna Tablica Plików (MFT) na dysku ale dane raczej są do odzyskania przynajmniej większość. Próbowałem GetDataBack i wszystko widzi. Mam problem jednak z odzyskaniem obrazu systemu zapisanego na tym dysku w postaci obrazu GHOST. Jest to plik podzielony na części po 2 GB jednak po odzyskaniu sprawdzam spójność obrazu w Ghost. Wyskakują błędy ale za każdym razem w innym miejscu. Gdyby więc tak pociąć ten obraz na części i posklejać z dobrych fragmentów? Tylko czy to się uda i czym to zrobić żeby znów podobne błędy nie wystąpiły. Albo jescze spróbuję odzyskać Stellarem, a potem spróbuję naprawić MFT tylko nie mam 100% pewnosci czy to zadziała.
arkads jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.12.2007, 09:40   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jak niby chcesz to posklejac?;-)
Wtedy wywalisz jakies czesci, w kt***243;rych jest jakis plik systemowy lub jakas potrzebna rzecz. Sprobuj odtworzyc partycje nie sprawdzajac spojnosci i czy bedzie dzialac.
Sprobuj naprawic ten MFT, bedzie latwiej
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2008, 20:19   #3
arkads
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.09.2000
Posty: 34
arkads w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Normalnie. Podzielić jakimś narzędziem o ile istnieje. Podobnym do dzilenia plików w Total Commanderze, a potem do scalania. Tyle że to prymitywne narzędzie sie nie nada. Musiało by być bardziej dokładne z podgladem pliku hexa lub binarnym i precyzyjnym wyznaczeniu miejsca cięcia.

Uszkodzonego obrazu chyba nie da sie wgrać w Ghoscie. Nie sprawdzałem w opcjach ale przy próbie wgrania wychodzi błąd.

Ponieważ udało mi sie odzyskać poprawny obraz systemu więc nie muszę juz sklejać nic. Te sprawy powyzej są nadal aktualne jedynie w celach informacyjnych. Przydał by sie taki program i wiedza że istnieje w wrazie czego.

Jednak sytuacja jest taka. Odzyskiwałem pliki na kompie w pracy i wychodziły z wcześniej opisanymi błędami. Odzyskiwałem na stary dysk oraz na całkiem nowy więc kwestia wadliwego dysku odpada. Wziąłem też dysk z uszklodzonym MFT oraz całkiem nowy czysty dysk do domu i na kompie domowym bez najmniejszego problemu odzyskałem wszystkie pliki i w obrazach nie było najmniejszego błędu. Zrobiłem też kopię całego dysku w obrazie ale MFT nie udło się niaprawić żadnym narzedziem z Hiren's Boot CD.

Teraz zastanawiam się co jest z tym kompem nie tak? Czy to może być uszkodzona pamieć? Uszkodzona płyta? Czy co innego? Do tego chyba teraz mogę skojarzyc inne błędy. Otóż czasem zdarzały sie sytuacje podczas normalnej pracy że system sie wieszał w taki sposób iż na sekunde wyskakiwał ekran z jakimiś tekstami o błędach wypisanymi w prawym górnym rogu ekranu i natychmiast komp sie restartowa. Myślałem że to program w jakim pracuję ( CIVIL 3D ) być moze zbyt oibiciąża system mimo że mam 2 GB RAM, teraz jednak nie wiem czy to nie należy łączyć. Kolejna sprawa - podczas kopiowania przez sieć z jednego kompa na drugi duzych plików - na przykład wspomnianych obrazów dysków (4 GB) okazywało się ze skopiowane są uszkodzone a oryginalne na kompie źrówdłowym OK. Następna sprawa - ściągane z internetu pliki szczególnie te duze również przychodziły z błędami. No i ostatnia sprawa z tym kompem - 4 płyty glówne już się na nim spaliły poprzez włozenie do portu USB (na przodzie obudowy) różnych urządzeń - aparatów, penrdrive a nawet samego kabla USB. Tak więc czy ktos wie co jest z tym kompem i czego szukać aby wyeliominować wszystkie te wady?
arkads jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.