Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.06.2011, 17:23   #1
inos
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.06.2011
Posty: 5
inos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odzyskanie danych po...

No właśnie, sam nie wiem co się stało, dlatego Wam to opisze.

Co się stało?
Przed wczoraj przestał działać mi internet, nie moglem tego naprawić, wiec wpadłem na pomysł zrobienia formata, miałem przynajmniej pretekst aby się w końcu za to zabrać. W czasie instalacji wyskakiwał mi błąd ze nie ma jakiegoś pliku lub jest uszkodzony i nie można kontynuować. Przed formatowaniem wyczyściłem dysk C(partycje z windowsem), bo miałem tam 2 windowsy i chciałem mieć tylko jeden.

Po paru daremnych próbach, wszedłem w napraw system i tam udało mi się odzyskać obraz systemu (?) poprostu system wrócił do stanu w jakim był 4 miesiące temu. Super! Nawet nie wiecie jakiego szoku doznałem, gdy moja partycja F:Important (nie bez powodu tak się nazywa) była wyczyszczana!
Prawie zemdlałem, nogi miałem jak z waty, prawie rok pracy + ważne pliki od tak znikły...


Nie chciałem od razu Wam gitary zawracać, postanowiłem wypróbować jakiś program do odzyskiwania danych, opierając sie na opiniach wypadlo na Ontrack EasyRecovery Professional v6.21.02.

Zainstalowałem program na innym dysku, jak i odzyskane dane tam wrzuciłem. Wybrałem odzyskiwanie danych po formacie...i...

Udało sie! Odzyskałem dane! kamień z serca spadł, i wygląda ze ten kamień znowu spadł mi na głowę kiedy zobaczyłem ze każdy plik w środku wygląda mniej więcej tak: "##w79'Ś###wß#####F***257;##***8211;#Š#######***316;#***402;s#***8212;!K####w79'Ś# ##w79'Ś#w79'Ś###w79'Ś######"

Pliki które chciałem odzyskać są w formacie .ods i .odt pliki z open office.

Przydałoby wspomnieć o tym ze partycja gdzie jest windows, i ta partycja important, to jest ten sam dysk, z dwoma partycjami... no ale to nie powinno się zmazac:/

Moje pytania brzmią:
Czy to jest normalne ze te pliki tak wyglądają?
Czy to znaczy ze te pliki da się odzyskać tylko w takim stanie?
Co mogę jeszcze zrobić?

Proszę o pomoc, niesamowicie mi zależy na odzyskaniu tych danych.

Dziękuję z góry i pozdrawiam!

Ostatnio zmieniany przez inos : 09.06.2011 o godz. 18:29
inos jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.06.2011, 07:21   #2
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Czy ta partycja F: jeszcze istnieje, czy też hmm zniknęła?
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2011, 10:48   #3
inos
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.06.2011
Posty: 5
inos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jest

Partycja istnieje, ale problem polega na tym jest jest pusta... Dodaje do zalacznika screena.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Odzyskanie danych po...-dyskii.jpg  
inos jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2011, 10:59   #4
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jesli partycja istnieje i nic nie zostalo na niej zapisane, to teoretycznie nie powinno byc wiekszych problemow z odzyskaniem plikow. Na poczatek sprobuj darmowa Recuve. Odzyskaj pare plikow na inny dysk i sprawdz, czy przekopiowane pliki sa prawidlowe (czy zawartosc jest ok). Daj znac...
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2011, 12:06   #5
inos
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.06.2011
Posty: 5
inos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przeszukalo tym szykim trybem i nic nie znalazlo, dalem aby szukalo dokumentow tekstowych, to teraz wybralem te glebokie szukanie, przewidywany czas ukonczenia: 24 godz, i rosnie... o.O (Postep 1%) Mam czekac?

Poradzono mi wyprobowac program testdisk, pisalo mi ze mam niepporawna ilosc glowic i cylindrow (Zobacz zalacznik deepr), zmienilem na odpowiednie numery, jak mi podawal program, i juz mi te warningi nie wyskakiwaly na partycji :F jeszcze tylko na :C. No ale sprobowalem odzyskac ta partycje, i okazalo sie ze po restarcie dysk z windowsem jest NULL (czysciutki) jak i :F, dalej nic tam nie bylo, musialem znowu windowsa instalowac.

Tak pisze bo mzoe byc to wazne.

Czekam na dalsze instrukcje, Dziekuje!
Dołączone obrazki
File Type: png deepr.png (46.0 KB, 162 oglądane)
inos jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2011, 12:56   #6
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Czyli glebsza sprawa. Powiem tak, mnie z najgorszych opresji ratował GetDataBack - i tak czy owak jezeli na dysku masz wazne dane, to nie przeprowadzaj na nim zadnych operacji zapisu.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2011, 13:00   #7
inos
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.06.2011
Posty: 5
inos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jednak chyba nie Uzylem tego programu, gdy doszlo do 4% dalem cancel i bylo juz pare plikow, i je odzyskalem, i sa ok!!! Tylko pare jest nie do odzyskania, i tez duzo nie znalazlem, moze dlatego ze tylko 4% przeskanowalem.. Zostawie to na noc i mam nadzieje ze odzyskam to chce Tak powininem zrobic? Dziekuje za pomoc!

P.S Da sie jakos w tym programie zrobic aby odzyskalo w folderach? Bo mam tyle tego ze sie polapac nie moge...

Ostatnio zmieniany przez inos : 10.06.2011 o godz. 13:07
inos jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2011, 10:53   #8
inos
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.06.2011
Posty: 5
inos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Naprawde dobry program, odzyskalem wiekszosc danych, dziekuje! Ale niestety jest cos nie tak. Pliki nie sa w stanie w jakim byly ostatnim razem, np. jeden plik ma ostatnia modyfikacje 24 kwietnia, a ten plik modyfikowalem praktycznie codziennie, wyglada na to, ze odzyskalo dysk w stanie w jakim byl gdzies w kwietniu, to by wytlumaczalo dlaczego nie ma tamtych nowych plikow... Nie ma nigdzie tych plikow nad ktorymi pracowalem przed strata danych, a wlasnie o te pliki mi chodzi. Dlaczego tak sie stalo? Jakies teorie ?

Ostatnio zmieniany przez inos : 12.06.2011 o godz. 10:56
inos jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
czysta partycja, odzyskiwanie danych

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Odzyskanie Danych po formacie wecan2 Odzyskiwanie danych 29 11.12.2012 09:42
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 16:07
Samsung HM251JJ - padł, możliwe odzyskanie danych ? dimson Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 1 04.02.2011 16:25
Błąd weryfikacji danych po nagraniu lexom Napędy optyczne DVD 2 30.01.2011 14:21
odzyskanie danych po formacie dysku mikobu Off topic 3 08.05.2002 16:26


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.