Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.05.2011, 18:37   #16
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CnW może i by sobie poradził. Gdyby był w pełnej wersji Działam dalej
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.05.2011, 14:46   #17
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
r-Studio wykrywa struktury ntfs, ale przy 99% skanowania zwis programu ;P Próba odzyskania danych kończy się zgraniem plików macowych ;P God damn it Jest coś jeszcze, co widzi wszelkie partycje? ;P No i ktos miał pomysł, ponoć jakiś dziwny
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2011, 22:14   #18
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i wszyscy Panowie z wątku pouciekali Handy Recovery widzę radzi sobie nieźle. Właśnie mi skanuje. Oczywiście o strukturze katalogów i oryginalnych nazwach plików mogę zapomnieć, a to przekichana dla mnie sytuacja :/ Ale lepsze to niż nic. Zobaczymy, czy najważniejsze dokumenty mi odzyska Czears ;]
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2011, 22:30   #19
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nikt nie uciekł
Po prostu zgodnie z zasada, "nie wiem - nie mówię" czekam na jakieś wyniki, lub objawienie
O strukturze katalogów, to było wiadomo od początku, ze się nie odzyska, nazwy plików - niekoniecznie, to jest niestety przypadłość, przy utracie informacji o położeniu i wielkości plików, która jest na początku zapisu (na dysku).

Miałem przez chwile pomysł, aby wykonać "szybkie" formatowanie, tak jak formatowanie do Ext. Journaled, usuwa tylko zapis o alokacji plików i pozwala na zapis w miejscach przeznaczonych do nadpisania ($).
Pomysł dość ryzykowny i głupi, ale wtedy każdy program skanujący, przeczesze dysk i coś odczyta.

Ps: może jakiś mod połączy posty, co by nie były pod sobą, albo włączy mechanizm, automatycznie łączący posty.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2011, 23:01   #20
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No ja właśnie myślałem o ponownym formacie spowrotem do ntfs w razie, gdyby był problem z wykryciem hfs+, no ale raczej do wszystkiego można programy znaleźć, więc nie brałem tego za opcję . Sorry, za nieobeznanie z forami - rzadki bywalec takowych ze mnie. Za burdel w postach pod postami też Handy Recovery śmiga cały czas i obawiam się, że skończy nad ranem Dzięki
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2011, 23:17   #21
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Jakbyś miał coś majstrować, to w taki sposób,
że usuwasz partycję bez dodatkowego wymazywania,
a jak będziesz na 'pustej' przestrzeni tworzyć partycje ntfs to zastosuj 'formatowanie szybkie'.

Potem pod Windowsem programy typu ARDC Data Recovery Tools, PandoraRecovery itd.
z tym, że odzyskiwane pliki zapisywane mają być na innym dysku, ten 'cenny' w tym wypadku tylko do odczytu.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2011, 23:32   #22
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i od 2 tyg, odkąd mam ów problem nie zapisałem ani bajta na tej partcji Ale Handy Recovery spisuje się nieźle podczas pierwszej analizy Właśnie pod wpływem mojego małego nieszczęścia kupiłem HDD do magazynowania najcenniejszych informacji Szkoda, że tak późno. Ale teraz bezwzględnie polecam wydać te parę groszy, tym bardziej, że poniżej 2 stówek mam hdd pod usb 1 tera, co może obecnie dużo nie jest, ale wydatek niewielki, a jaki spokój ...byłby gdybym pomyślał wcześniej ;P
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 08:21   #23
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odzyskałem 3/4 danych. Pogrupowane w kategoriach. Burdel jakich mało i przeglądania na rok Ale co odzyskane, to odzyskane Dobry programik jakby ktoś miał wątpliwości. Handy Recovery
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 09:03   #24
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wielkoduszny, sprawdz przy okazji tez inne. Z bardziej zaawansowanych to: GetDataBack
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 15:22   #25
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale czy on nie będzie miał problemu z hfs+? Z tego co widziałem jest w 2 wersjach. dla fat i ntfs Niby dane utracone z ntfs. ale format w hfs+. GetDataBack jest i w Hiren's boot, ale jako opcja, trzeba doinstalować i sie jeszcze nie bawiłem. Ale prawie 160 GB mam już na HDD. Nie sądzę by więcej się udało. Ale z drugiej strony guru nie jestem i raczej Ty masz rację Jeszcze popróbuję. bo w tym przypadku liczy się ilość ;P
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 15:24   #26
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Haha zaden ekspert ze mnie, ale GetData pomogl wiele razy w przypadkach, gdy inne programy nie dawaly rady.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 15:33   #27
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niemniej jednak na browara w tarnowie zapraszam za pomoc haha Od czasu do czasu przejeżdzam tamtędy ;P
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 19:36   #28
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Poczekajmy na rezultaty pracy CnW Data Recovery lub GetData.
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
Haha zaden ekspert ze mnie, ale GetData pomogl wiele razy w przypadkach, gdy inne programy nie dawaly rady.
CBN!

(Coś musisz napisać. Twoja odpowiedź powinna zawierać co najmniej 5 znaków.)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2011, 08:26   #29
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam nowiny. R-Studio, które wykrzaczało się na Hiren's Boot, na świeżej siódemce odtwarza strukturę katalogów wraz z nazwami plików Od 20 godzin już pracuje - musiałem zostawić kompa włączonego na chacie ;P Ciekawe, jaki będzie końcowy efekt
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2011, 10:09   #30
laptokowiec
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.08.2009
Lokalizacja: 3miasto
Posty: 44
laptokowiec w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak R-Studio nie da pozytywnych efektów, spróbuj użyć DMDE
laptokowiec jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
format, hfs+, odzyskiwanie skasowanych danych


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
pliki utracone po konwersji z fat32 na ntfs souko Odzyskiwanie danych 2 29.10.2008 16:44
Odzyskanie danych po podwójnym formacie? s1misza Odzyskiwanie danych 1 15.02.2008 17:46
odzyskanie danych po formacie dysku mikobu Off topic 3 08.05.2002 16:26
W akcie desperacji, odzyskanie danych po formacie dysku mikobu Off topic 2 08.05.2002 16:23
Ustawiania, ksiazka adresowa, listy w Outlooku - odzyskiwanie po foracie dysku gAzZzZoR Off topic 4 25.06.2001 03:15


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.