Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.05.2011, 10:24   #1
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odzyskiwanie danych po formacie z ntfs do hfs+

Witam wszystkich.
Jakie byloby najlepsze narzedzie do odzyskania 200GB danych po formacie do hfs+ (osx) z partycji ntfs? Popieprzylem sobie nazwy dyskow, bo mam podobne i wywalilem ta, gdzie mialem mega cenne dane (tak mnie naszlo na testowanie innego systemu i niestety po imprezie, dlatego pomylka uzasadniona Na partycje nic a nic nie nagrywalem po tej akcji. I pytanko, czy jest opcja odzysku w locie? Nie mam obecnie tyle wolnego miejsca na innych dyskach, a znajomi tez nie dysponuja odpowiednia iloscia. Jesli sie tak nie da, to jakos skombinuje od kogos hdd z 200GB. Siedzie teraz na HIREN'S boot najnowszym na XP (pod usb), bo nie mam zadnego systemu Ale wole zapytac Was, ktorym narzedziem najlepiej to zrobic i czy nie lepiej by bylo podpiac HDD do Maca i tam probowac Help me please, bo tam mam dane zbierane nascie lat, a jakie, to juz inna sprawa ;P
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.05.2011, 17:01   #2
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,265
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jakim narzędziem zmieniłeś system plików i w jaki sposób: sformatowałeś partycję ntfs, czy tylko ją przekonwertowałeś?

Tablicy partycji raczej się w tym przypadku odzyskać już nie da (została zapewne skutecznie nadpisana nową), więc bez dodatkowego miejsca na odzyskane dane raczej się nie obędzie.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2011, 18:17   #3
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zapewne nie, ale sprbowac musze, tzn na inny dysk I ktore narzedzie bedzie de best z uwagi na obecny system plikow

Aha, format poszedl poprzez instalacje Mac OS X 10.5.6, distro iDeneb 1.4 :/

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 14.05.2011 o godz. 19:40 Powód: EDYTUJ NIE GRYZIE!!! To nie jest czat, tylko forum.
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2011, 20:54   #4
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przepraszam, ze nie edytuje, ale juz too late Powiem tyle, ze potrafie sie odwdzieczyc za jakakolwiek pomoc. Problem jest glownie z uwagi na brak miejsca i system, w jakim dysk zostal sformatowany. Masa programow nie widzi usunietego systemu plikow. Masakra i obgryzanie pazurow Help
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2011, 01:40   #5
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Directory Snoop pod Windows? Makowe narzedzia odzyskuja z HFS+, ty miales dane na NTFS wiec musisz dzialac pod Windows. I oczywiscie odpada odzyskiwanie w locie - musisz miec drugi dysk i liczyc sie z utrata struktury katalogow i oryginalnych nazw plikow. Dane odzyskasz, ale nie w formie i hierarchii w jakiej miales je dotychczas...


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2011, 10:07   #6
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez wielkoduszny Podgląd Wiadomości
Witam wszystkich.
Popieprzylem sobie nazwy dyskow, bo mam podobne i wywalilem ta, gdzie mialem mega cenne dane (tak mnie naszlo na testowanie innego systemu i niestety po imprezie, dlatego pomylka uzasadniona ;P
Pytanie podstawowe - jak cenne sa te dane?
Bo z doświadczenia wiem, ze odzysk taki, po formacie na HFS jest bardzo trudny, i w zasadzie, nie ma takich programów które to zrobią.
Dlatego, jeżeli są dla ciebie warte 2K+ , idź do firmy odzyskującej (z zaznaczeniem - większość nie potrafi odzyskiwać z partycji Macowych),
jak mniej , walcz sam

To jest kara, za piracenie systemów. Zemsta Jobbsa na Gatesie
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2011, 12:37   #7
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
M@X - zdaje sobie sprawe, ze bedzie to trudne. Moj znajomy mowil mi, ze jest jakies narzedzie na maca, ktore sobie poradzi w takiej sytuacji, ale jeszcze nie dostalem info z nazwa narzedzia. Sprawdze, co ma do zaoferowania programik, o ktorym piszesz. Dzieki.

yahol - Dane sa cenne, choc nie dysponuje taka gotowka, a kredytow nigdy nie biore ;P
Ja chcialem tylko przetestowac dzialanie W pracy siedze na Tigerze i sam sie zastanawiam nad kupnem Maca, zwlaszcza iz oprogramowanie, na ktorym pracuje smiga zdecydowanie lepiej na tym systemie. Tylko nie mialem do czynienia osobicie z wersjami wyzszymi niz Tiger No i udalo mi sie go zainstalowac, bez kextow do paru urzadzen, ale sie udalo Tylko lata mi to, bo moje dane uciekaja w eter :/

Powinna byc jednak mozliwosc odzyskania - skoro przy instalacji masz mozliwosc formata 35x, to chyba z jakiegos powodu
Moj poszedl raz

Panowie i Panie (sa tu jakies? ) jeszcze jakies wskazowki? Nikt nie mial takiego problemu?

Anyway dzieki za podjecie dyskusji
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2011, 13:58   #8
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nie rozumiemy się:
-ty nie potrzebujesz narzędzi do Maca!!!
-ty potrzebujesz narzędzi do odzyskiwania plików z NTFS, na Windows.
Taki program który będzie sekwencyjnie odczytywał dysk HFS z odzyskiem zapisu NTFS!!!
Rozumiesz różnicę?
Takie coś jak Data Rescue - co pracuje na Macu a odczytuje/zapisuje albo FAT32 albo HFS.
Bo w NTFS nie potrafi.
Żaden Macowy program nie zapisze plików w NTFS, co najwyżej FAT.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2011, 14:14   #9
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
yahol - Te narzedzia, ktore wykrywaja HFS+ pod winde nie widza starego systemu.
Widza obcy system i za cholere nie moga wykryc starej partycji z ntfs.
Rozumiem roznice.
Dlatego nadal nic jeszcze w temacie noe zrobilem, bo szukam narzedzia,
ktore wykryje hfs+ i to, ze nadpisalo stary system z mozliwoscia odzysku.
I tu jest peroblem. Mi to lata spod jakiego systemu.
Mam chwilowo os x'a i moge na nim cos podzialac, bo dobrze smiga pomijajac obecnie
nieistotne elementy - ethernet, audio i grafa.
Ale jak jest narzedzie pod winde, to tym lepiej, tylko ktore da mi taka mozliwosc?

I o to sie rozchodzi.

Yahol - jeszcze raz dzieki za zainteresowanie temamtem
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2011, 17:33   #10
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Sprobuj przeskanowac caly dysk za pomoca CnW...
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2011, 19:37   #11
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziekuje Wam. Zamowilem sobie z Allegro dysk zewnetrzny 1TB i wtedy sie okaze, co moge zrobic I dam oczywiscie znac, jakie efekty zdolam osiagnac Nadal jakby ktos kiedys mial podobny problem, to prosze o odzew
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2011, 19:54   #12
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Mam dość szalony i ryzykowny pomysł, ale napisze o nim jak już nie będzie żadnych szans
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2011, 20:06   #13
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Chyba nawet wiem jaki ;-P...


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone przy u***380;yciu Tapatalk
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2011, 09:16   #14
wielkoduszny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.05.2011
Posty: 16
wielkoduszny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Mam dość szalony i ryzykowny pomysł, ale napisze o nim jak już nie będzie żadnych szans

Zżera mnie ciekawość Może co nieco nam opowiesz? ;P
Dysk już mam i teraz tylko czekam na koniec pracy

Ostatnio zmieniany przez wielkoduszny : 17.05.2011 o godz. 09:16 Powód: Zapomniałem coś dopisać ;)
wielkoduszny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2011, 10:01   #15
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Poczekajmy na rezultaty pracy CnW Data Recovery lub GetData.

A poza tym jestem ciekaw jaki pomysł ma M@x, wiec może on pierwszy
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
format, hfs+, odzyskiwanie skasowanych danych


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
pliki utracone po konwersji z fat32 na ntfs souko Odzyskiwanie danych 2 29.10.2008 16:44
Odzyskanie danych po podwójnym formacie? s1misza Odzyskiwanie danych 1 15.02.2008 17:46
odzyskanie danych po formacie dysku mikobu Off topic 3 08.05.2002 16:26
W akcie desperacji, odzyskanie danych po formacie dysku mikobu Off topic 2 08.05.2002 16:23
Ustawiania, ksiazka adresowa, listy w Outlooku - odzyskiwanie po foracie dysku gAzZzZoR Off topic 4 25.06.2001 03:15


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.