Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Odzyskiwanie danych (https://forum.cdrinfo.pl/f109/)
-   -   ODZYSKIWANIE SKASOWANYCH SMS (https://forum.cdrinfo.pl/f109/odzyskiwanie-skasowanych-sms-91754/)

datarecovery 10.12.2012 15:36

ODZYSKIWANIE SKASOWANYCH SMS
 
Temat utworzony specjalnie dla osób chcących poznać sposoby odzyskiwania skasowanych wiadomości SMS.

Wątek stworzony z myślą o szukających usługi "data recovery", którzy nie chcą brnąć przez długie listy wyników w google.

Jeżeli świadczysz usługi odzyskiwania danych lub usługi pokrewne, dopisz poniżej informacje niezbędne do kontaktu.

Berion 10.12.2012 15:45

No więc ja nie chcę "brnąć przez długie listy wyników w google" i chciałbym je poznać. Z Twojego postu się tego nie dowiedziałem ponieważ, zawarta jest w nim wyłącznie krypto reklama. Masz teraz szansę na rozwinięcie tematu bo świerzbi mnie już palec co by je wszystkie pokasować - włącznie z tym gdzie rozmawiasz Waszmość sam ze sobą. :P

- - -

Ze smartfonami to wiadomo, s-off + root i zrzut posektorowy kości. Ale co ze "zwykłymi telefonami", które mają customowe, pozamykane OSy, a jeszcze nie daj Boże żadnych slotów na karty i customowe kable do komunikacji z PC?

datarecovery 10.12.2012 16:03

Cytat:

Napisany przez ynsiwy (Post 1233687)
ja bym chciał się dowiedzieć co to SMS? k***a


SMS (ang. Short Message Service[1]) ***8211; usługa przesyłania krótkich wiadomości tekstowych w cyfrowych sieciach telefonii komórkowej. Usługa ta jest wprowadzana także do sieci telefonii stacjonarnej.
SMS wysyła się pod numer abonenta sieci telefonii komórkowej lub stacjonarnej. Wszystkie produkowane obecnie telefony komórkowe i niektóre telefony używane w sieciach stacjonarnych umożliwiają zarówno odbieranie, jak i wysyłanie tego typu wiadomości. Maksymalna długość pojedynczej wiadomości (potocznie również określanej skrótem SMS) wynosi 160 znaków 7-bitowych, 140 znaków 8-bitowych lub 70 znaków 16-bitowych). Jednak w przypadku niektórych telefonów mogą być one dłuższe dzięki technologii CSMS ***8211; do ponad 900 znaków[2] (przed wysłaniem zostają podzielone na kilka krótszych wiadomości, a telefon odbiorcy powinien je z powrotem scalić w jedną wiadomość).
Krótkie wiadomości tekstowe są też wykorzystywane w celu uzyskania informacji z serwisów informacyjnych. Pod numer takiego serwisu wysyła się wiadomość z krótkim zapytaniem, a po chwili otrzymuje się wiadomość z odpowiedzią (na przykład aby poznać prognozę pogody w Warszawie na następny dzień, należy wysłać zapytanie w rodzaju "POGODA WARSZAWA JUTRO").


źródło WIKIPEDIA

Berion 10.12.2012 16:05

Czyli się nie dowiem i zostawiasz mnie na pastwę brnięcia w długie listy wyszukań google? :D

datarecovery 10.12.2012 16:08

Berion... przed chwilą zobaczyłem że nie mogę umieszczać linkow do stron mogących świadczyć tego typu usługi ponieważ za mało umieściłem postów na forum. Trudno jest dyskutować z kimś kto nie posiada wiedzy na tematy o których pisze, chętnie zaprosiłbym osoby będące w temacie na dyskusje.

Jeśli ma to nie być spis i lista wyników google - nie będę pierwszym który taką informację umieści a posta zawsze mogę edytować i skasować to co tobie nie pasuje.

Forum jest po co żeby innym pomagać - dlaczego chcesz im zabrać tą szansę?

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1233685)
No więc ja nie chcę "brnąć przez długie listy wyników w google" i chciałbym je poznać. Z Twojego postu się tego nie dowiedziałem ponieważ, zawarta jest w nim wyłącznie krypto reklama. Masz teraz szansę na rozwinięcie tematu bo mierzi mnie już palec co by je wszystkie pokasować - włącznie z tym gdzie rozmawiasz Waszmość sam ze sobą. :P

- - -

Ze smartfonami to wiadomo, s-off + root i zrzut posektorowy kości. Ale co ze "zwykłymi telefonami", które mają customowe, pozamykane OSy, a jeszcze nie daj Boże żadnych slotów na karty i customowe kable do komunikacji z PC?

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1233685)
No więc ja nie chcę "brnąć przez długie listy wyników w google" i chciałbym je poznać. Z Twojego postu się tego nie dowiedziałem ponieważ, zawarta jest w nim wyłącznie krypto reklama. Masz teraz szansę na rozwinięcie tematu bo mierzi mnie już palec co by je wszystkie pokasować - włącznie z tym gdzie rozmawiasz Waszmość sam ze sobą. :P

- - -

Ze smartfonami to wiadomo, s-off + root i zrzut posektorowy kości. Ale co ze "zwykłymi telefonami", które mają customowe, pozamykane OSy, a jeszcze nie daj Boże żadnych slotów na karty i customowe kable do komunikacji z PC?

Podstawową wiadomością w nośnikach informacji jaką powinien wiedzieć użytkownik to czy posiada domyślne ustawienia, w wielu modelach telefonów można zapis wiadomości przekierować na zewnętrzną pamięć nośnika tj karte microsd - gdy takie przekierowanie mamy a nie posiadamy karty tylko telefon - odzysk danych będzie utrudniony ponieważ jedynymi danymi będzie możliwość określenia zakresu datowego poszukiwanych i skasowanych wiadomości.

Berion 10.12.2012 16:13

Zatem jeśli Ty jesteś ten ktoś kto wiedzę na ów tematy posiadł - to czy nie sądzisz, że nie powinieneś odsyłać mnie do google w poszukiwaniu serwisów, które trudnią się odzyskiwaniem danych z telefonów tylko rzeczowo odpowiedzieć na konkretne pytanie, które Ci zadałem? Czy może cała Twoja wiedza to umiejętność formułowania zapytań do wyszukiwarki?

Tym razem zupełnie poważnie: konkrety albo zamykam temat i kończymy z banem. W regulaminie jasno stoi, że bez zgody administracji żadnych reklam na forum nie będziemy tolerować.

- - -

ok, widzę, że się wysiliłeś:

Cytat:

(...) a gdy (...) nie posiadamy karty tylko telefon - odzysk danych będzie utrudniony ponieważ jedynymi danymi będzie możliwość określenia zakresu datowego poszukiwanych i skasowanych wiadomości.
Zadałem więc konkretne pytanie: jak? :>

datarecovery 10.12.2012 16:17

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1233685)
No więc ja nie chcę "brnąć przez długie listy wyników w google" i chciałbym je poznać. Z Twojego postu się tego nie dowiedziałem ponieważ, zawarta jest w nim wyłącznie krypto reklama. Masz teraz szansę na rozwinięcie tematu bo mierzi mnie już palec co by je wszystkie pokasować - włącznie z tym gdzie rozmawiasz Waszmość sam ze sobą. :P

- - -

Ze smartfonami to wiadomo, s-off + root i zrzut posektorowy kości. Ale co ze "zwykłymi telefonami", które mają customowe, pozamykane OSy, a jeszcze nie daj Boże żadnych slotów na karty i customowe kable do komunikacji z PC?


W przypadku odczytania danych z telefonów jak to napisałeś pozamykanych Osowo jedyną możliwością jest sprzętowe odzyskiwanie danych bezpośrednio z kości pamięci telefonu. Nowsze telefony posiadają odrębne PM'ki nie zintegrowane z procesorem gdzie w starszych modelach był wydzielony moduł odpowiedzialny za zbieranie takich informacji.

Cały proces polega na umiejętnym rozebraniu telefonu oraz odczytania i skopiowania całej kości pamięci lub modułu z zapisanymi smsami. Samo zgranie do pliku tych danych nam nic nie da ponieważ we wszystkich telefonach pamięcią gdzie są zapisane wszystkie dane steruje kontroler. Jako jedyni w PL posiadamy autorskie oprogramowanie dzięki któremu możemy wybrać w nim wirtualny kontroler/ telefon w celu odczytania kosci wirtualnej skopiowanej w plik.

Proszę skonkretyzuj pytanie dotyczące wybierz model, temat jest tak szeroki że nie da się po-prostu odpowiedzieć na pytanie. Każdy producent w inny sposób zabezpiecza się przed dostepem do tych danych. Zazwyczaj nie każdy producent korzysta z z tych samych układów pamięciowych co się wiąże z odpowiednim kontrolerem który potrafi tą pamięć obsłużyć. Proces zapisu odbywa się podobnie jak na dyskach twardych każda pamięć potrzebuje kontrolera/sterownika to wygląda podobnie jak pracujący magazynier w magazynie, sam magazyn się nie zapełni.

yahol 10.12.2012 16:21

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1233685)
bo mierzi mnie już palec

Palec cię świerzbi, czyli swędzi.
Użytkownik cie mierzi, czyli brzydzisz się nim.

Berion 10.12.2012 16:29

Ok, czyli proponujesz zrzut danych via hw, jak mniemam nie ma żadnej na to programowej metody.

Cytat:

Nowsze telefony posiadają odrębne PM'ki nie zintegrowane z procesorem gdzie w starszych modelach był wydzielony moduł odpowiedzialny za zbieranie takich informacji.
Nie wiem jak to wygląda w starych telefonach - twierdzisz, że pamięć (o jakim rodzaju postaci tutaj mówimy?) na której zapisywane są (m.in?) SMSy jest zintegrowana z procesorem?

Cytat:

Samo zgranie do pliku tych danych nam nic nie da ponieważ we wszystkich telefonach pamięcią gdzie są zapisane wszystkie dane steruje kontroler.
Co ma jedno wspólnego z drugim?


Prosiłbym też używać opcji: edytuj. Aktywnej do dwóch godzin od napisania postu.

- - -

@Yahol
Tak, ja wiem. Mam taki problem z mózgiem, że kiedy myślę nad kilkoma formami zdania, które mam za chwilę napisać to potrafią mi się wymieszać. ;)

datarecovery 10.12.2012 16:38

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1233701)
Ok, czyli proponujesz zrzut danych via hw, jak mniemam nie ma żadnej na to programowej metody.




Nie wiem jak to wygląda w starych telefonach - twierdzisz, że pamięć (o jakim rodzaju postaci tutaj mówimy?) na której zapisywane są (m.in?) SMSy jest zintegrowana z procesorem?





Co ma jedno wspólnego z drugim?


@Yahol
Tak, ja wiem. Mam taki problem z mózgiem, że kiedy myślę nad kilkoma formami zdania, które ma za chwilę zapisać to potrafią mi się wymieszać. ;)

Metoda programowa istnieje słuzą do tego narzędzia "xry logical" oraz oprogramowanie micro systemation, tylko powiedz mi jak byś wykonał programowe podłączenie do telefonu nokia 1616 gdzie jest tylko podłączenie pod ładowarkę???

W starych telefonach pamięć jest zintegrowana z procesorem sterującym całym telefonem jest to jeden układ monolityczny.

pozdrawiam seth

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1233701)
Ok, czyli proponujesz zrzut danych via hw, jak mniemam nie ma żadnej na to programowej metody.



Nie wiem jak to wygląda w starych telefonach - twierdzisz, że pamięć (o jakim rodzaju postaci tutaj mówimy?) na której zapisywane są (m.in?) SMSy jest zintegrowana z procesorem?



Co ma jedno wspólnego z drugim?


Prosiłbym też używać opcji: edytuj. Aktywnej do dwóch godzin od napisania postu.

- - -

@Yahol
Tak, ja wiem. Mam taki problem z mózgiem, że kiedy myślę nad kilkoma formami zdania, które mam za chwilę napisać to potrafią mi się wymieszać. ;)


Jedno z drugim ma to wspólnego że nie mając i nie wiedząc jaki kontroler steruje pamięcią którą mamy już zgraną nie uruchomimy jej!

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1233701)
Ok, czyli proponujesz zrzut danych via hw, jak mniemam nie ma żadnej na to programowej metody.



Nie wiem jak to wygląda w starych telefonach - twierdzisz, że pamięć (o jakim rodzaju postaci tutaj mówimy?) na której zapisywane są (m.in?) SMSy jest zintegrowana z procesorem?



Co ma jedno wspólnego z drugim?


Prosiłbym też używać opcji: edytuj. Aktywnej do dwóch godzin od napisania postu.

- - -

@Yahol
Tak, ja wiem. Mam taki problem z mózgiem, że kiedy myślę nad kilkoma formami zdania, które mam za chwilę napisać to potrafią mi się wymieszać. ;)


Chętnie ja zadam moderatorowi wszystko wiedzącemu pytanie... może uda znaleźć się w wyszukiwarce - coś o sprzętowym odzyskiwaniu danych i skorygowaniu mojej wiedzy...? hmm?

Berion 10.12.2012 16:58

Cytat:

Napisany przez datarecovery (Post 1233704)
Jedno z drugim ma to wspólnego że nie mając i nie wiedząc jaki kontroler steruje pamięcią którą mamy już zgraną nie uruchomimy jej!

Skoro mamy już zgraną zawartość tej pamięci (jak mniemam w formie obrazu kości/układu) to co chcesz uruchamiać? :) Wystarczy wtedy odczytać jej zawartość - czymkolwiek (jeśli jest szyfrowana i/lub kompresowana to trzeba to najpierw rozgryźć, co nie zmienia faktu że przynajmniej można podejrzeć zawartość dumpa).

Cytat:

(...) tylko powiedz mi jak byś wykonał programowe podłączenie do telefonu nokia 1616 gdzie jest tylko podłączenie pod ładowarkę

(...)

Chętnie ja zadam moderatorowi wszystko wiedzącemu pytanie... może uda znaleźć się w wyszukiwarce - coś o sprzętowym odzyskiwaniu danych i skorygowaniu mojej wiedzy...? hmm?
Moderator nie jest wszystko wiedzący, a przyjął taki a nie inny ton z powodu skrajnie nachalnej formy reklamy i przez pierwsze kilka postów zbywania go ogólnikami rodem z naszego sejmu. Ale właśnie - ze względu na to, że raz, sam chciałbym się czegoś dowiedzieć na ten temat, a dwa że pewnie inni też, ciągnę Cie za język.

W swoim pytaniu, postawiłem warunek:

Cytat:

Ale co ze "zwykłymi telefonami", które mają customowe, pozamykane OSy, a jeszcze nie daj Boże żadnych slotów na karty i customowe kable do komunikacji z PC?
;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.