Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 24.06.2004, 08:52   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Program do odzyskiwania danych

Nie wiem dokładnie, jaki program mógłby mi w tym pomóc i czy w ogóle to w tym kierunku powinienem iść, ale mam następujący problem. Otóż wczoraj wieczorem komputer jakby zawiesił mi się przy wychodzeniu w Windowsa, więc po prostu go wyłączyłem listwą. Robiłem to już nie raz, więc nie spodziewałem się żadnych problemów. Jednak dzisiaj po włączeniu okazało się, że w programie pocztowym (IncrediMail) katalog Inbox jest pusty. Dodatkowo wydaje mi się, że wiadomości, które od razu ściągnąłem również wcięło (nie mogę być tego pewien, bo niektóre od razu ściągają się do innych katalogów).

Próbowałem różnych rzeczy, żeby odzyskać te wiadomości i w ogóle zrozumieć, co się stało, ale jak na razie bezskutecznie. Już mniej więcej znam przyczynę, teraz chciałbym sobie jeszcze z nią poradzić. Otóż katalogi Inbox, Draft i chyba jeszcze jeden stały się dla komputera nieczytelne. Nie można ich przekopiować, nie można odczytać ich zawartości. Istnieją one jednak dalej w formie fizycznej, więc jakaś zawartość w nich jest. Dlatego też pomyślałem, że jakiś program do odzyskiwania danych powinien sobie z tym poradzić. Póki co wyłączyłem pobieranie poczty z netu, żeby nie tracić więcej wiadomości i czekam. Myślałem jeszcze, żeby włączyć odzyskiwanie systemu na jakiś czas wczoraj wieczorem, ale zanim to zrobię, chcę się upewnić, że w ten sposób jeszcze czeogś dodatkowo nie skopię.

Możecie mi polecić jakiś prosty program do odzyskiwania danych, który mógłby sobie z tym problemem poradzić?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.06.2004, 09:44   #2
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ok, problem już nieaktualny. Na szczęście pomógł zwykły scandisk pod dosem... Ostateczne straciłem więc tylko te kilka listów, które się ściągnęły, ale nie zapisały, kiedy dzisiaj uruchomiłem komputer. Mam nadzieję, że nie było tam nic ważnego.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2004, 11:22   #3
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie wylaczaj listwa tylko kneflem na obudowie (tym co zalaczasz kompa)
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2004, 21:03   #4
mirobanan1
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Lokalizacja: Szczecinek
Posty: 199
mirobanan1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak by co to polecam program PC INSPECTOR FILE RECOVERY!NAprawde dobry a jest za Freee!!!!!I wiele innych dobrych programów do systemu - instalka zajmuje tylko 4MB
mirobanan1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2004, 21:44   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez marynarz
Nie wylaczaj listwa tylko kneflem na obudowie (tym co zalaczasz kompa)
A to jest jakaś różnica czy tym, czy przyciskiem na listwie?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2004, 21:44   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez mirobanan1
jak by co to polecam program PC INSPECTOR FILE RECOVERY!NAprawde dobry a jest za Freee!!!!!I wiele innych dobrych programów do systemu - instalka zajmuje tylko 4MB
No dzięki Mam nadzieję, że nie będzie mi potrzebny, ale na wszelki wypadek sobie ściągnę.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2004, 22:45   #7
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
A to jest jakaś różnica czy tym, czy przyciskiem na listwie?
Ten na listwie wylacza permanentnie caly komputer, rownie dobrze moglbys wylaczyc bezpieczniki, a ten na obudowie robi niby to samo ale przez plyte glowna. Wydaje mi sie to bezpieczniejszym rozwiazaniem dla komputera.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2004, 01:17   #8
mirobanan1
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Lokalizacja: Szczecinek
Posty: 199
mirobanan1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak wyłacasz przez listwe można spowodować coś w radzaju mini-zwarcie pomiedzy listwa a płytą....przycisk na tyle kompa wyłacza bespośrednio płyte i zasilacz dzieki czemu można uniknać takiego typu zwarcia
mirobanan1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2004, 10:30   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ok, zapamiętam na przyszłość, dzięki
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2004, 21:53   #10
WalKuch
Bywalec
 
Avatar użytkownika WalKuch
 
Data rejestracji: 27.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 40
WalKuch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Możecie mi polecić jakiś prosty program do odzyskiwania danych, który mógłby sobie z tym problemem poradzić?
Np Easy recovery pro 6 lub Pc inspector file recovery 3.0
__________________
Pozdrawiam
WalKuch
waldekka@tlen.pl
GG 4359088
WalKuch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2004, 12:29   #11
Janka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Posty: 11
Janka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wsyzstkich, jestem tu pierwszy raz. Mam problem. Skasowalam partycje dysku, przez przypadek. KOrzystajac z przeczytanych artykulow na stronie zainstalowalam pc inspektor'a - zadzialal - to, na czym mi zalezalo odzyskalam - moje fotki. Zapisalam je zgodnie z poleceniami programu ale problem istnieje, bo zdjecia moge obejrzec tylko jako miniaturki, przy probie otwarcia zdjecia pojawia sie komunikat ze rysowanie nie powiiodlo sie lub podglad niedostepny. We wlasciwosciach obrazkow jest napisane, ze maja dawna rozdzielczosc itd. Czy moglabym poprosic o wskazowke co moglabym zrobic, zebym mogla normalnie je ogladac itp, narazie sa zapisane jako cluster i numer, ale zmiana nazwy nic nie dala. Bardzo prosze o pomoc. Bede bardzo zobowiazana, pozdrawiam
Janka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2004, 14:09   #12
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Janka
Witam wsyzstkich, jestem tu pierwszy raz. Mam problem. Skasowalam partycje dysku, przez przypadek. KOrzystajac z przeczytanych artykulow na stronie zainstalowalam pc inspektor'a - zadzialal - to, na czym mi zalezalo odzyskalam - moje fotki. Zapisalam je zgodnie z poleceniami programu ale problem istnieje, bo zdjecia moge obejrzec tylko jako miniaturki, przy probie otwarcia zdjecia pojawia sie komunikat ze rysowanie nie powiiodlo sie lub podglad niedostepny. We wlasciwosciach obrazkow jest napisane, ze maja dawna rozdzielczosc itd. Czy moglabym poprosic o wskazowke co moglabym zrobic, zebym mogla normalnie je ogladac itp, narazie sa zapisane jako cluster i numer, ale zmiana nazwy nic nie dala. Bardzo prosze o pomoc. Bede bardzo zobowiazana, pozdrawiam
W osobnym temacie, który założyłas, napisałem, co ewentualnie możnaby spróbować zrobić.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.