Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.11.2009, 18:58   #1
loopdster
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.11.2009
Posty: 3
loopdster w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przedziwny problem z danymi + DVD-RW

Witam.

Spotkałem się niedawno z przedziwnym problemem i od kilku dni próbuję go rozwiązać.

Mianowicie, mój znajomy nagrał dane ( filmy z aparatu, zdjęcia z wycieczek, programy jak winrar/kodeki/sterowniki, trochę plików tekstowych) na płytę DVD-RW przy pomocy Nero (nie znam dokładnej wersji, podejrzewam 6.x, ze względu że korzystał z 2-3 letniego laptopa z XP na pokładzie.

And now the fun part: wg znajomego, dane po nagraniu były dostępne (otwieranie) na komputerze, na którym nagrano płytę.

Natomiast po przeniesieniu płyty do jakiegokolwiek innego napędu (testowane na windows 7 ultimate, vista x64 ultimate, windows xp professional sp2) system widzi płytę w napędzie, rozpoznaje rodzaje plików, nazwy oraz rozmiary. Płyta zachowuje się normalnie, dopóki nie chcemy otworzyć jakiegokolwiek pliku:

Obrazy - żadnego nie wyświetla, zasłania się rzekomym błędem
Filmy - to samo
Exe - nie odpalają się
.Txt/doc(x) - Wyskakują puste bądź pełne krzaczków w postaci kwadratów

Instalowałem różne wersje Nero na komputerze, próbowałem odzyskać dane przy pomocy recovery wbudowanego w Nero (niby wszystko odzyskuje poprawnie, ale otwarcie pliku na dysku jest identyczne jak otwarcie pliku na płycie); instalowałem Bad Copy i również jest identyczna sytuacja.

Proszę Was o pomoc, bo kończą mi się pomysły, a bardzo mi zależy aby te dane odzyskać.

Pozdrawiam,
Loopdster
loopdster jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.11.2009, 19:04   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,442
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Widzę 2 możliwości - albo dane "wyparowały" z płyty, co się zdarza przy marnej jakości nośnika (RW w szczególności), albo znajomy kłamał.

Jeśli jednak nie kłamał, a płytę da się u niego odczytać (w co wątpię), to chyba mamy dobry materiał do archiwum X.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 26.11.2009 o godz. 19:06
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2009, 21:58   #3
loopdster
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.11.2009
Posty: 3
loopdster w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Znajomy nie kłamał.

Drążę temat, bo pliki zostały nagrane na płytę dvd, a dysk laptopa został sformatowany.

Zastanawia mnie, czy przypadkowe położenie płyty koło jakiegoś namagnesowanego źródła mogło wywołać 'wyczyszczenie' danych?
loopdster jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2009, 22:01   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,442
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Magnes nie ma wpływu na nośniki optyczne.

Za to jakość nośnika optycznego ma wpływ olbrzymi - co szczególnie łatwo zaobserwować w dziale "nośniki optyczne".
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2009, 22:19   #5
loopdster
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.11.2009
Posty: 3
loopdster w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Eh, fatalnie. Cóż, dzięki za informacje - poddaje się w związku z walką z DVD-RW. Zainstalowałem PC Inspector i będę próbował odzyskać dane z dysku laptopa.
loopdster jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2009, 22:27   #6
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,854
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Daj znajomkowi, niech próbuje odczytać tym, czym nagrał. Dla spokoju sumienia, choć szanse marne.
Co to była za płyta DVD-RW?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.11.2009, 13:39   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Taki głupi pomysł,przyszedł mi do głowy:
-możne po prostu przeskanować płytę programem,np. CDRollerem, albo podobnym i zobaczyć efekt?
Jak widać pliki,szanse na odczyt jest spora.
Ale to takie jakieś naiwne i prostackie.
Zupełnie jak nie dla tego forum.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
problem z wypaleniem płyty dvd z danymi yozz84 Napędy optyczne DVD 9 09.04.2013 22:51
Kopiowanie DVD - ciekawy problem Coppermine Napędy optyczne DVD 8 09.03.2009 18:32
Nec Dvd Rw Nd-1300A (Problem?) rojo Napędy optyczne DVD 0 12.02.2006 16:15
problem z nagrywarką dvd marmur Napędy optyczne CD 1 10.02.2006 09:13
problem z firmware do SONY DVD RW DRU-540A tom_brush Napędy optyczne DVD 4 16.04.2005 10:03


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.