Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.05.2004, 19:39   #1
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sformatowana karta CF - da się odzyskac?

tak jak w temacie...
robilem pelno zdjec (bdb.zdjec) i przez nieuwage zostawilem aparat. Brat bawil sie i zobaczylem ze klika na formatowanie i widzialem tylko jak pasek z postępem leci.Nic nie zostalo na karcie.Od razu wyjalem karte i nie robilem zdjec na tej karcie.Czy jest jakis sposob, ogolnie czy idzie i bede w stanie PRZYWROCIC stan przed sformatowaniem

aparat:Canon PowerShot A70
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.05.2004, 19:45   #2
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Easy recovery pro bardzo ładnie odzyskuje pliki z kart CF. Mi dwa razy padł system plików na karcie najprawdopodobniej w czasie wyciągania jej z czytnika. Potem nie wykrywało mi jej a w aparacie pisało ze jest niekompatybilna. Na szczęście programik odzyskał 99% zdjęć. Dwa mi odzyskało w połowie ucięte a reszę dobrze.
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2004, 19:55   #3
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ok. Super.
Ale trzeba miec zewnetrzny czytnik kart CF?
Czy da sie przez USB(Aparat)? - bo tak moge wszystko z plikami robic...

Moze jakis opisik Ziele!Ogolnie please napisz co i jak.

ps.wielkie dzieki za szybka odpowiedz
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2004, 20:32   #4
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja robiłem przez czytnik. Dokładnie co i jak juz nie pamietam, musiałbym to robić od nowa. Ale jak dobrze pamietam to na początku trzeba ustalic jaki był system plików na karcie a potem dać żeby przeszukał cały nośnik. jak znajdzie pliki (pokaże liste) to zaznaczesz te które sie interesują i dajesz zeby odzyskał.
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 07:02   #5
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Spróbuj też Photo Rescue (pełna wersja dołączana do niektórych czytników Hama; wersja demo do ściągnięcia ze stron producenta daje tylko podgląd tego, co da się uratować, ale nie można tego zapisać), lub PC Inspector Smart Recovery (do ściągnięcia od producenta, i zasadniczo działa sprawnie - sformatowaną kartę SD udało mi się odformatować). Programy te zapisują to, co im się da odzyskać, na twardym dysku, a nie na karcie, więc można próbować kilka razy, różnymi programami, do skutku.

Photo Rescue pozwala też zapisać obraz karty na dysku twardym i z niego przeprowadzać później odzyskiwanie danych. PC Inspector Smart Recovery (Smart, a nie File Recovery - ten ostatni odzyskuje pliki z dysków i dyskietek!) też daje niezłe wyniki, choć ma mniej możliwości i opcji. Jak dotąd sprawdził mi się.

Lepiej chyba robić to w czytniku, ale jeśli nie masz, to pewnie i sam aparat wystarczy, pod warunkiem, że aparat może działać jak zewnętrzny dysk USB.

Z ciekawości zrobiłem teraz eksperyment: sformatowałem kartę SD w aparacie, podłączyłem aparat do komputera, i uruchomiłem PC Inspector Smart Recovery. Program odzyskał 57 z 57 zdjęć, przy czym dwa z nich były uszkodzone - czyli efektywnie 55/57. W sytuacji podbramkowej to i tak niezły wynik.

Powodzenia
__________________
pozdrowienia
puch

Ostatnio zmieniany przez puch : 05.05.2004 o godz. 07:52
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 09:15   #6
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z ciekawości sprawdziłem też PC Inspector File Recovery, i ku mojemu zaskoczeniu odzyskał bez problemu wszystkie 57 plików łącznie z ich oryginalnymi nazwami (Smart Recovery nie odzyskuje nazw). To ciekawe, bo przy poprzedniej okazji File Recovery zawiódł zupełnie, a Smart Recovery okazał się skuteczny. Okazuje się, że trzeba spróbować wszystkich opcji.

I jeszcze jedno: może się mylę, ale wydaje mi się, że Canon A70 nie może pracować jako wymienny dysk twardy, i wymaga specjalnego programu do ściągania z niego zdjęć. Wątpię zatem, by ww. programy mogły sobie z tym poradzić - chyba potrzebny będzie czytnik kart.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 13:11   #7
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no czytnik juz kupilem na allegro.Czekam teraz jak przyjedzie. Canonik pracuje jako aparat a nie jako dysk wymienny.


Dzieki panowie!
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.