Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.09.2010, 20:39   #1
aldaris
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika aldaris
 
Data rejestracji: 16.09.2010
Posty: 2
aldaris w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uszkodzony dysk

Witam, ostatnio wynikł spory problem z moim dyskiem, mianowicie:

(Będę starał się opisać problem jak najprościej i jak najdokładniej)
Miałem dwa windowsy xp i 7 na partycji c i d. Uruchamiam win7 - zwis, całkowity brak reakcji, było to dla mnie dziwne, bo wcześniej z każdego zwisu dało się wyjść. Dalej resetuję, znów wybieram win7, dostaję komunikat, nie można wczytać pliku winload.exe. Zdziwiony odpalam xpka celem zobaczenia o co chodzi, system jest spowolniony, czasem nie reaguje.Nie widać nazwy partycji na której była siódemka, próba dostępu z konsoli, systemu, skądkolwiek kończy się błędem crc, info że partycja jest raw albo że nie jest sformatowana. Pierwsza myśl boot sektory i mft - nie skutkuje. kilka programów do odzyskiwania na czele z ontrackiem zawodzi, nie może uzyskać dostępu do partycji, nie widzi jej systemu plików albo wyrzuca jakiś błąd. w końcu Easeus data recovery bodajże odzyskuje pliki, wtedy popełniłem pierwszy błąd nie mając gdzie wrzucić tych plików zapisałem je na ostatniej partycji dysku (g). Dowiaduję się, że nie mogę również niczym tej partycji z win7 usunąć, ani sformatować. Miałem od dawna partition Magic na dysku, odpalam go i przy starcie wyrzuca mnóstwo błędów w różnych sektorach i próbuje je naprawić, przy którymś błędzie zwis, po pół godziny resetuję, od tej pory nie mogę uruchomić xpka (wiesza się przy ładowaniu).Aa, jeszcze wcześniej zrobiłem analiżę smart, wykazało fizyczne uszkodzenie napędu. Bootuję obie windy z płytki, po załadowaniu plików (ekran starting windows) wisi. Był zostawiony na godzinę dla pewności. Podłączam dysk do innego komputera, na którym jest xpek. Tamten xpek po podłączeniu mojego dysku nie startuje, wisi przy ładowaniu albo mój dysk nie jest przez windows wykrywany w ogóle (w biosie jest, sprzęt kompatybilny, zasilacz powinien uciągnąć jakby ktoś pytał). Po podłączeniu dysku z innego kompa u mnie (bios widzi oba dyski). Windows z nie mojego dysku nie odpala się. (Po odłączeniu mojego dysku wszystko działa w porządku)

Partition wizard z bootowalnej płytki widzi dwie ostatnie partycje jako lost/deleted, pliki wyglądają na sprawne.

W tym miejscu stoję, skoro nie można skopiowac plików pod czyimś windowsem będę teraz próbował w środowisku winPE czy jak to się nazywało.

Mój dysk to samsung 750gb, nie pamiętam który model, nie piszę od siebie, ale to chyba nie tak bardzo istotne w tym momencie.

Noo i niemam niestety pieniędzy na nowy dysk, choć mam już typ.

Zależy mi bardzo na danych z poprzedniego dysku, a nie zrobiłem backupu bo dysk miał dopiero pół roku, a ja widać niesłusznie zwykle backupowałem całość dysku po roku nortonem.

Można prosić o pomoc? Bo mnie brakuje już pomysłów, oprócz bootowalnej płytki pod winpe. A no i nie dam tu smarta dokładnego bo niestety nie moge się dostać do tamtych danych.
aldaris jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.09.2010, 12:03   #2
migol21
Pasionat
 
Avatar użytkownika migol21
 
Data rejestracji: 17.07.2009
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 102
migol21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Można prosić o pomoc? Bo mnie brakuje już pomysłów, oprócz bootowalnej płytki pod winpe. A no i nie dam tu smarta dokładnego bo niestety nie moge się dostać do tamtych danych.
1) Zrobiłeś już tak wiele ,że brakuje jedynie jeszcze żebyś z tego dysku zrobił sałatkę grecką z dodatkiem kwasu solnego la polepszenia wydajności.
2) Popełniałeś mnóstwo błędów od samego początku
3) Dysk jest fizycznie uszkodzony nie ma szans na to abyś teraz bawił się z nim bo każda próba jest próbą przybliżająca dysk do całkowitego zgonu.
4) Masz uszkodzenia fizyczne ale i logiczne czyli wszystko co może być aby tych danych nie odzyskać.
5) Na początek wykonaj kopie posektorową i na niej działaj no ale ty przecież nie możesz więc nie dziw się jak dane stracisz.
6) Na samym początku powinenes podać SMART tego dysku by zorientowac sie w jego stanie pisanie
Cytat:
Aa, jeszcze wcześniej zrobiłem analiżę smart, wykazało fizyczne uszkodzenie napędu.
Mówi tyle co pytanie mechanika co jest samochodowi bo nie działa.
__________________
Pomoc innym to jeden ze sposobów na spłatę długu wobec tych ,którzy tobie pomogli.
Nie w tym rzecz by udowadniać ,że się jest lepszym lecz by dowieść ,że ma się do tego moralne prawo.

Przydatne FAQ
S.M.A.R.T Opis atrybutów
Opis Partycje
Aktualizacja Firmware Seagate Czarna seria 7200.11
Praca z RAID 0
migol21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2010, 15:23   #3
aldaris
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika aldaris
 
Data rejestracji: 16.09.2010
Posty: 2
aldaris w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dane skopiowane na inny dysk (narazie nie mój) przez jeden z boot cd , smarta nie podałem wczoraj bo nie miałem narzędzia do tego które by działało pod czyms innym niż windows, napisałem tylko, że wygląda na uszkodzenie fizyczne po analizie, dokładnych danych nie pamiętam!

Btw gdybym nie ja bawił się jak to określiłeś z tym dyskiem to kto?

Tak nie miałem gdzie zrobić kopii posektorowej i przynajmniej o tym mówię, a nie kombinuję...

Zresztą nieważne, niepotrzebnie tu pisałem, dane mam temat możecie zamknąć.
aldaris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Dysk twardy Seagate 250GB nagle gubi partycje - może to wina płyty głównej? malanski Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 1 20.04.2009 23:34
Czy mam uszkodzony dysk? van Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 6 18.03.2009 22:31
Kopiowanie DVD - ciekawy problem Coppermine Napędy optyczne DVD 8 09.03.2009 19:32
Uruchomić uszkodzony Dysk na SataII? roman01 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 18 13.04.2006 10:59
Jak odzyskać skasowane pliki na CD-RW Jozgaw Napędy optyczne CD 7 21.06.2004 08:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.