Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.10.2009, 21:57   #1
tomekg1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2009
Posty: 1
tomekg1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uszkodzony plik mft - odzyskiwanie danych

Wszystko zaczęło się od tego, że podczas instalacji Ubuntu przypadkowo usunąłem sobie tablice partycji.

Mój poprzedni układ partycji wyglądał tak: c:/system d:/dane e:/muzyka

Za pomocą programu TestDisk odratowałem starą tablice partycji. Działają mi partycje c:/ i d:/ ale z e:/ mam problem. Na samą partycje spod Windy nie mogę się dostać ('e:/ nie jest dostępny. Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny'), a DiskMgmt pokazuje mi na niej system plików RAW.

Myślałem, że po prostu wystarczy odbudować boot sektory, ale po dłuższym rozpoznaniu doszedłem do wniosku, że one są OK. Sprawa jest o wiele poważniejsza bo uszkodzeniu uległ plik mft.

Pytanie: jak wyciągnąć dane z tej partycji lub jak ją odbudować?

Czego próbowałem:

1. Program DMDE --> przy pierwszej próbie wejścia na partcje wyświetla: "MFT Error. MFTMirr will be used". Dodam, że funkcja MFTmirror nie jest dostępna. Co ciekawe w tym programie już po dostaniu się na uszkodzoną partycję widzę całą listę swoich plików, oczywiście nie mogę ich skopiować. Jest w tym programie funkcja 'recovery',ale nie przynosi zamierzonego efektu.

2. Scrounge-NTFS --> Z pomocą manuala stworzyłem odpowiednie polecenie, które miało skopiować wszystkie dane z uszkodzonej partycji na inną lub na jakiś podłączony nośnik wymienny. Ten program działa z każdą partycją, tylko nie z tą uszkodzoną.
Uszkodzona partycja to ta z offsetem mft 32 - dziwi mnie tak mała wartość w porównaniu z tymi działającymi.


3. Winternals Erd Commander --> przy próbie wejścia na partycję wywala komunikat, że partycja nie jest zamontowana.
Może ja po prostu robie coś źle więc mnie poprawcie lub zapodajcie jakiś nowy sensowny pomysł.

Ostatnio zmieniany przez tomekg1 : 17.10.2009 o godz. 22:02
tomekg1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.11.2009, 13:29   #2
migol21
Pasionat
 
Avatar użytkownika migol21
 
Data rejestracji: 17.07.2009
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 102
migol21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DMDE

DMDE odzyskuje w darmowej wersji pliki nie grupę plików ani też katalogów.

Mamy jeszcze PhotoRec. http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec
i PC inspector file recowery. http://www.pcinspector.de/
__________________
Pomoc innym to jeden ze sposobów na spłatę długu wobec tych ,którzy tobie pomogli.
Nie w tym rzecz by udowadniać ,że się jest lepszym lecz by dowieść ,że ma się do tego moralne prawo.

Przydatne FAQ
S.M.A.R.T Opis atrybutów
Opis Partycje
Aktualizacja Firmware Seagate Czarna seria 7200.11
Praca z RAID 0
migol21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Odzyskiwanie danych pomocy! mehow25 Odzyskiwanie danych 10 25.02.2009 08:54
Jak nagrać plik z *.BIN (*.cue uszkodzony) smogg Napędy optyczne CD 1 22.04.2003 23:36
Czym naprawic uszkodzony plik mpg? Help me!!!!! gosciu DVD-Video 10 20.08.2002 08:47
uszkodzony plik wmv ZiP Off topic 6 12.08.2002 12:41
Odzyskiwanie danych z płyty wielosesyjnej andronus Napędy optyczne CD 1 08.11.2000 18:25


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.