Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.07.2010, 04:18   #46
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez chris996 Podgląd Wiadomości
Ze znaczących zmian należy wymienić jedną, ale dosyć ważną funkcję, czyli tworzenie obrazu z plików na dysku. Teraz nie musimy juz korzystać z płatnych narzędzi jak UltraISO i mamy wszystko w jednym, tworzenie i nagrywanie.
Masz na myśli Kreator Xtra ?? jeśli tak-to jest on już od v1.9.8
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.10.2010, 12:22   #47
Trejan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.10.2010
Posty: 6
Trejan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam program Alcohol 120% 2.0.1. Build 2033 (legalna, zarejestrowana wersja). W jego skład wchodzi A.C.I.D. w wersji 1.2.10010. Mam taki problem: po jego (A.C.I.D) uruchomieniu pojawia mi sie okienko w którym zaznaczone są opcje: SafeDisc 4.x Cloaking, SafeDisc 4x Intelligent Cloaking, Securom 7.x Cloaking. Znajdują się tam również nieaktywne dwa butony: Cloak i Uncloak. Ikona w trayu jest czerwona -nic się nie dzieje (maskowanie zabezpieczeń nie działa). Kiedy odznaczę i ponownie zaznaczę SefeDisc Cloaking lub Securom Cloaking wtedy buton Cloak jest aktywny ale po jego wciśęciu nic się nie dziej. W okienku programu jest raport -widac w nim że nic się nie dzieje. Te butony są bez sensu -ani nie mogę włączać cloak ani tym bardziej uncloak. Dlaczego o tym piszę -otów w starszej wersji po uruchomieniu A.C.I.D. pojawiał się w tray'u z z czerwoną ikonką. Po wybraniu opcji cloak -faktycznie maskował dane zabezpieczenie -w zależności od zaznaczenia (SafeDisc albo Securom albo obydwa). Efekt był zarówno w raporcie (wyraźne komuniakty że opcja została aktywowane, deaktywowana itp..) oraz poprzez ikonkę w tray'u która po włączeniu cloak robiła się zielona. Analogicznie po wybraniu opcji uncloak robiła się znowu czerwona. I maskowanie naprawdę działalo! Teraz dla mnie to ta aplikacja najzwyczajniej nie działa. Nie wiem dlaczego -co jest tego powedem. To jakiś bug? mam prośbę do posiadaczy Alcohola 120% -sprawdźcie działanie A.C.I.D. -jak się zachowuje? Aha -żeby jeszcze uzupełnić. Alcohol 120% był zainstalowany na nowiutko postawionym XP HE SP3 ze wszystkimi poprawkami itp (system również legal). A teraz A.C.I.D nie działa nawet na tych grach które pozwalał mi uruchamiac z własnoręcznie robionych kopii w swoim starszym wydaniu.
Trejan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2010, 14:01   #48
marekzi
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.09.2004
Posty: 219
marekzi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdziłem działanie A.C.I.D na A120 2.00 v.1331. (Tak naprawdę odpaliłem ten ACID po raz pierwszy - jeszcze nie był mi potrzebny).
Działa to dokładnie tak jak opisałeś, że kiedyś ci działało. Coś masz chyba w systemie - jakiś inny program ci bruździ? - ja mam stary i zasy...iony XP HE SP3.
A sprawdzałeś to w "Pomocy" - bo ja szukając ACID-a w Alc i nie mogłem go znaleźć, dopiero wklepałem w "Pomoc" frazę A.C.I.D i tam jest info gdzie uruchamiać, na jakich wersjach Alc działa, na jakiej był testowany.

Ostatnio zmieniany przez marekzi : 07.10.2010 o godz. 14:04
marekzi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2010, 18:20   #49
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja mam tą samą wersję co marekzi i wszystko działa tak jak opisałeś-ja też myślę że masz coś w systemie-sam nie dawno miałem problemy z Securomem , wyskakiwał komunikat że nie można ukryć napędu,i gry z obrazu nie działały.Teraz po formacie jest wszystko ok' mam zainstalowany tylko Alcohol , wcześniej miałem też inne programy.
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2010, 20:50   #50
Trejan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.10.2010
Posty: 6
Trejan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to nie wiem. W takim razie co? Wyłączyłem nawet antywirusa -comodo -też żaden efekt. A jak macie z usługą starwindservice (to usługa instalowana z programem alcohol) ?
Trejan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2010, 21:16   #51
marekzi
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.09.2004
Posty: 219
marekzi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
StarWindServiceAE.exe jest w procesach (menadżer zadań Win)
marekzi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2010, 23:32   #52
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam
W A52 ten problem też występuje co widać na screenie. W poprzedniej wersji nie było tego problemu. Co ciekawe ACID nie wykrywa żadnego wirtualnego napędu (a powinien) wykryć wszystkie w tym swój jeden. Jeżeli masz oryginalną wersję programu zapytaj po zalogowaniu na forum programu.



chyba coś znalazłem. Wygląda na to ze problem jest z samym A.C.I.D. Ale mogę się mylić.

http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-a
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 15.03.2015 o godz. 12:05
wolf jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2010, 09:55   #53
Trejan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.10.2010
Posty: 6
Trejan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Wolf. No tak, to dokładnie ten sam problem tylko że na podanym przez Ciebie forum nie maja rozwiązania a jedynie stwierdzają ten problem że jest. Rady w stylu -przeinstaluj Alcohol, albo -może jest inny emulator wirtualnych dysków nie pasuja do mnie. mam najnowszą wersje Alcohola, instalowana jako jedyny program emulujący i do tego jedyny do nagrywania na nowo postawionym systemie XP. Ale bedę śledził podane przez Ciebie forum. Przypuszczalnie w nowej wersji wyszedł im poprostu zonk -dziwię sie że jeszcze nie wypuścili nowej poprawionej wersji. Dla mnie to kicha -zapłaciłem za program który w tej chwili jedna z podstawowych funkcji ma niesprawną -a do zwykłykłych obrazów to mogę sobie podinstalowac cokolwiek z produktów free. :-(

Ostatnio zmieniany przez Trejan : 08.10.2010 o godz. 11:13
Trejan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2010, 16:50   #54
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Trejan Podgląd Wiadomości
Dzięki Wolf. No tak, to dokładnie ten sam problem tylko że na podanym przez Ciebie forum nie maja rozwiązania a jedynie stwierdzają ten problem że jest. Rady w stylu -przeinstaluj Alcohol, albo -może jest inny emulator wirtualnych dysków nie pasuja do mnie. mam najnowszą wersje Alcohola, instalowana jako jedyny program emulujący i do tego jedyny do nagrywania na nowo postawionym systemie XP. Ale bedę śledził podane przez Ciebie forum. Przypuszczalnie w nowej wersji wyszedł im poprostu zonk -dziwię sie że jeszcze nie wypuścili nowej poprawionej wersji. Dla mnie to kicha -zapłaciłem za program który w tej chwili jedna z podstawowych funkcji ma niesprawną -a do zwykłykłych obrazów to mogę sobie podinstalowac cokolwiek z produktów free. :-(
A.C.I.D to nic innego jak Y.A.S.U tylko pod inną nazwą. Więc jest on pisany przez całkowicie inną osobę. Powinieneś jeżeli znasz na tyle angielski napisać na forum dla zarejestrowanych użytkowników. Bo na pewno (a tak jest w przypadku DT, jeżeli pojawi się Fix to będzie on udostępniony znacznie wcześniej niż nowa wersja programu ale dla osób które kupiły program). A tak z ciekawości do jakiego programu on jest Tobie potrzebny? ja sprawdzałem A52 w najnowszej wersji bez włączonego A.C.I.D na SecuROM 07.42 (bad company 2 + najnowszy update), Wolfenstein oraz Medal of Honor Airborne czyli starsze wersja zabezpieczenia i nie jest blokowany. (w przypadku starszej wersji A52 A.C.I.D był potrzeby).
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2010, 21:40   #55
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie widzę opcji edycji więc:

Trejan pobierz najnowszą wersję A.C.I.D (1.2.10090) i rozpakuj do katalogu gdzie zainstalowany jest Alcohol. U mnie wszystko działa ok.

http://forum.alcohol-soft.com/index....82#entry147182
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.10.2010, 12:08   #56
Trejan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.10.2010
Posty: 6
Trejan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Wolf. Pobrałem wersję 1.2.10090 A.C.I.D i wszystko zadziałao. Włączam cloak, ikonka robi się sielona w tray'u, w raporcie odpowiednie zapisy a zabezpieczenie przestaje robić. Wyłączam uncloak 0 na odwrót. Czyli poprostu był zonk. Dla zainteresowanych: wersje Alcohol 2.00.1 bulid 2031 i build 2033 A.C.I.D. jest zwalony. Wersja podana przez Wolfa A.C.I.D 1.2.10090 jest ok. Prawdopodobnie niedługo wyjdzie nowa paczjka Alcohola gdzie załączą już dobrą wersję A.C.I.D.

Jeszcze raz podziekowania dla Wolfa. Chciałem wykorzystać (juz wykorzystuję) do Bitwy o Śródziemie 2 gdzie jest SafeDisc 4xxx. Wiem że chodzą po sieci cracki ale ja mam oryginał płytki i wolę grać z obrazem płyty zrozbionym przez Alcohola (a tu jest potrzebny A.C.I.D). Wiem że z wypalaniem chodzących płyt i to w innych napędach z Alcoholem jest różnie -ale jesli chce się tak jak w moim przypadku robić tylko kopie z oryginału na HDD -to jak do tej pory wyłożył mi się tylko i wyłącznie na Starforce (no ale tutaj poza kablami nic nie pomoże, choć podobno ze starszymi wersjami starforca Alcohol sobie radzi -ja miałem na tyle nowe Starforce, że nie poradził sobie).
Efekt? do dziś mogę sprzedać klasyki np. Command&Conquerer i mogę na allegro śmiało pisać -oryginał -nieużywany (płytka czyściótka jak marzenie, -nic, i o to chodzi, po to służy ten programik. Na nowe tytuły jest wieczysta gwarancja -ok, ale ze starymi byłoby różnie :-)
Trejan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.10.2010, 12:32   #57
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja tam do SafeDisca używam UniversalSafeDisc(v.2.9+) nie potrzebujesz żadnego obrazu,ten program generuje jakiś plik do rejestru i informację do folderu z grą,wskazujesz mu plik exe gry i grasz ,testowałem na wszystkich COD/ach nie pamiętam tylko ale chyba na jakiejś starszej grze to nie działało. A do StarForca to jest STWU (v.5.5-5.7)
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2010, 13:07   #58
Trejan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.10.2010
Posty: 6
Trejan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez DejaVu Podgląd Wiadomości
Ja tam do SafeDisca używam UniversalSafeDisc(v.2.9+) nie potrzebujesz żadnego obrazu,ten program generuje jakiś plik do rejestru i informację do folderu z grą,wskazujesz mu plik exe gry i grasz ,testowałem na wszystkich COD/ach nie pamiętam tylko ale chyba na jakiejś starszej grze to nie działało. A do StarForca to jest STWU (v.5.5-5.7)
Bo miałeś gry pozwalające na instalację pełnej zawartości na HDD -wtedy sama płyta jest tylko weryfikacją dla zabezpieczeń. Są jednak gry które wymagaja płyty bo są na niej konkretne elementy gry -nie przenoszone na HDD np. scenki interakcyjne itp. Generalnie pewniejszy jest A.C.I.D. (vel YASU) bo niwelują zabezpieczenia przy zachowaniu wedle Twojego życzenia płyty lub bez niej (ja też nie zawsze montuję obrazy płyt tam gdzie są poza weryfikacją do niczego nie podobe). :-)

Swoją drogą -to dla mnie powinien być standard że każdy produkt powinien mieć mechanizm zabezpieczeń nie wymagajacy płyty -płyta jako nośnik jest delikatny (szczególnie jak ma się dzieci -ci co maja wiedzą o co chodzi i jak może wyglądać płyta dosłownie po miesiącu użytkowania przez pociechy). Płaci się za profukt -rzecz wirtualna -a nie za fizyczna płytkę. Patrzcie jak fajnie rozwiązany jest Wiedźmin. Instalujesz -zabezpieczenie jest weryfikowane z oryginalnej płyty podczas instalacji. Potem nagrywasz ostatni patch i płyta do schowka a ty grasz kiedy chcesz bez płyty. I jak to w życiu -kto chce spiracić -ten spiraci. Sprzedaż przy odpowiedniej jakości produktu i odpowiednim marketingu i tak się świetnie sprzedaje. Jest pewna grupa graczy których nie usprawliwiam ale tak jest -nie kupią gry w ciemno -nawet demo jest zamało dla nich. Ale jeśli się przekonaja to ja kupią -gdyby przez zabezpieczenia nie przejścia nie mogli jej najpierw wypróbowac to produkt i tak być się dla nich nie sprzedał, a tak przynajmniej te kilka tysięcy sprzedanych sztuk firma ma do przodu. Zresztą idą nowe czasy, bedzie coraz więcej produktów w sektorze gier i producenci będą wręcz wciskali wersję podstawową po to aby zdobyć graczy -a dopiero potem będą wydawane dodatki i uzupełnienia odpłatne (a przez sieć a nie w sklepie). To będzie zupełnie inny model sprzedaży. Coś jakby Diablo II za free a dodatek Pan zniszczenia za opłatą do ściągnięcia z sieci. Wersje na nośnikach będą w wydaniach eksluzywnych jako rzecz na prezent albo dla kolekcjonerów. Zobaczymy :-)
Trejan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2010, 17:25   #59
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
A co to za gry które to w pełni nie instalują się na HD pierwsze słyszę więc podaj tytuły Co do zabezpieczeń to z tym jest różnie i zależy od producenta .Ty wspomniałeś Wiedźmina-dla mnie to chłam mam edycję kolekcjonerską to wiem co mówię , więc czy ma toto zabezpieczenie to mnie nie interesuje pograłem trochę,i gdzieś tam się wala.Są lepsze gry i np.taki Rainbow Six Vegas nie jest zabezpieczony, i nie wiem czy jest gdzieś tam na Torrentach bo mam oryginał! jedynka mi się spodobała więc i kupiłem dwójkę.Nie każdy jest złodziejem , albo Battelfield Bad Company 2 posiada zabezpieczenie-ale podczas instalacji można wybrać czy ma działać z płytą czy bez.
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2010, 20:32   #60
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jak tak bardzo chcesz to np worms world party - nie pytales o nowa gre
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
a.c.i.d alcohol, acid

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.